Jump to content


Fotografije

Ein Kagu / Simplon Kagu [TREKING]

vom Simplon :)

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#21 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 December 2017 - 09:11 PM

 Dakle, kveščn no1, đusi5, jes or nou ?  :)

 

Za tvoju gradsku voznju posluzice sasvim korektno. Inace kocnica losije modulacije i po misljenjima korisnika prilicno zna da nervira cviljenje i skripanje. Sa servisne strane nikad vise ne bih stavio kocnicu koja koristi dot ulja.  


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 December 2017 - 10:20 PM

Zašto ne dot tečnost?


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 24 December 2017 - 10:41 PM

Eh sad, zašto ne dot? Mislim dot, ne ide to uz savremeni life style ... da si rek'o royal extra virgin dot, pa 'ajde ... :D
  • 0

#24 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 24 December 2017 - 10:45 PM

A juicy5 VS deore (m505), vič iz betr? :)
  • 0

#25 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 December 2017 - 11:23 PM

505 rucica sa 446 celjustima sasvim dobro resenje. Jednostavno odrzavanje i jeftine plocice. Gradska voznja.
Ako jos nisi kupio kocnice sta mislis da pogledas malo novije.

Dot ulja su korozivna koliko je vec poznato. Kod starijih kocnica koje ponpravilu nisu odrzavane nastane lagani haos, nabubre gumice, kod avida zna rucica da blokira usled zamene ulja itd..
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 December 2017 - 06:41 AM

505 rucica sa 446 celjustima sasvim dobro resenje. Jednostavno odrzavanje i jeftine plocice. Gradska voznja.
Ako jos nisi kupio kocnice sta mislis da pogledas malo novije.

Dot ulja su korozivna koliko je vec poznato. Kod starijih kocnica koje ponpravilu nisu odrzavane nastane lagani haos, nabubre gumice, kod avida zna rucica da blokira usled zamene ulja itd..

 

Čak i kod sistema koji su predviđeni za DOT?

 

Manje iskustva sam imao na bajsevima, ali na motorima sam se namenjao. I 10 godina stare DOT tečnosti, i redovno menjane. Jedini problem koji sam imao je što mora da se pazi da ne kapne jer oštećuje farbu. Što se tiče performansi i tog što si opisao za gumice - nisam imao problema.

 

Bubrenje gumica se dešava ako dođu u kontakt sa kočionom tečnošću koja nije kompatibilna (na primer DOT 5, ili neko ulje). Čak i prilikom čišćenja klipova, ako neko koristi neodgovarajuće sredstvo.

 

Ono što me buni je što SRAM (koji je preuzeo i Avid) preporučuje DOT 5.1. - a ta tečnost je najnezahvalnija za neku "civilnu" upotrebu jer traži puno češću zamenu od DOT 4 tečnosti, inače su potpuno kompatibilne što se tiče samih gumica.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 December 2017 - 07:09 AM

@grbic, neki predlog ? Video sam za par crvenih više set novih shimano acera, verujem da si i one više nego adekvatne za moje potrebe, ili grešim ?

@FalloutBoy, kako zašto, pa sam sebi si odgovorio :)

... jer traži puno češću zamenu od DOT 4 tečnosti, inače su potpuno kompatibilne što se tiče samih gumica.


Lično nemam nikakvih iskustava sa hidrauličnim kočnicama, ali pročitao sam na puno mesta da su dot ulja jako toksična i korozivna, što je meni samo po sebi dovoljno da izaberem kočnice koje koriste mineralno, jer mi je bitan i ekološki moment ...

 

U stvari slagao sam, imam, vozim Z10 (punto) već celu deceniju, u čijem je kočionom sistemu je još uvek prvo ulje. Nije da nisam pokušavao da ubedim majstora koji ga održava da zameni, ali do sada nisam uspeo jbg. A sam ne umem. A gde god da se pojavim kod drugih majstora, kad kažem šta me žulja, i još kad vide da ima ABS, svi u neverici odmahuju glavom ... jer ko još menja kočiono ulje ako sve radi kako treba ...  n2:loony


  • 0

#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 December 2017 - 07:14 AM

@grbic, neki predlog ? Video sam za par crvenih više set novih shimano acera, verujem da si i one više nego adekvatne za moje potrebe, ili grešim ?

@FalloutBoy, kako zašto, pa sam sebi si odgovorio :)

 

Taj problem je rešiv korištenjem DOT 4 tečnosti. Barem koliko ja znam. Zato i pitam.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 December 2017 - 10:41 AM

@grbic, neki predlog ? Video sam za par crvenih više set novih shimano acera, verujem da si i one više nego adekvatne za moje potrebe, ili grešim ?

 

Te 395/395/355 su krs i ta magura koju imas radi bolje od njih. Ovo pisem na osnovu iskustva ljudi koji su to skidali o stavljali bolje kocnice. Uglavnom meni je najmerodavnija moja bolja polovina koja nije zahtevan korisnik i njena izjava pa ovo mene ne moze da zaustavi...

 

Od predloga za tvoje potrebe bi bio deore, vec sam pisao negde, serije 445/446/447 koje mogu da se pazare za 4-5 crvenih. 


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 08 January 2018 - 04:19 PM

Nova godina, nova dilema. Nisam više siguran da je apgrejd na 28" pametna ideja. Nekako mi grdno izgleda sa velikim točkovima. Šta mislite drugari ?

 

kagu-3442.jpg kagu-3752.jpg kagu-3497.jpg kagu-3755.jpg kagu-3496.jpg kagu-3758.jpg kagu-3759.jpg kagu-3760.jpg

 

Još nešto, na stranu estetski moment, kod zadnjeg ostaje jako malo mesta između točka i rama kada se montira balonka od 2". Sa tanjim bi bio veći klirens, ali kagu je zamišljen kao baloon - bike, a 'beš baloon bike bez balonki :D


  • 0

#31 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2018 - 04:52 PM

Tesno mi ga skroji nane. Hteo sam da kazem da izgleda super dok nisam shvatio da prvo idu slike 26ice.
Cek, a zasto bese nisi odmah pazario treking ili MTB sa vecim tockovima?
  • 0

#32 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 08 January 2018 - 04:53 PM

Ne deluje grdno ali deluje "golo" jer nemas blatobrane kao na 26-cama, pa ti zbog toga deluje grdno. I taj mali gap ne znam da li ce ti praviti probleme. Verujem da si provozao na obe vrste tocka, na kojim ti je udobnije, njih ostavi :-)

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#33 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 08 January 2018 - 04:56 PM

Hoce li ti i postojece kocnice odgovarati?

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#34 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 08 January 2018 - 05:16 PM

Pa štaznambre, nisam gledao ram za 28 jer sam vozio 26, i ništa mi nije falilo ... al' reko' kad već može, zašto da ne ?

 

Moguće da mi je grdan jer sam se navikao kako izgleda sa branicima, al' vozio sam ga neko vreme i bez njih, pa mi nije bio ...

24975406018_455213bfca.jpg

mein kagu by Sasa Rajkovic, on Flickr

Nisam ga provozao sa većim točkovima jer su pinovi za v-brake na pogrešnom mestu kada se montiraju, a disk kočnice još nisam nabavio. 


  • 0

#35 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2018 - 06:31 PM

Ni meni nije nista falilo dok mi grbic nije objasnio zasto mi mozda fali, pa sam kupio treking. Za vecinski drumsku voznju, 28ice su bolje, makar ja imam takav osecaj.
  • 0

#36 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 January 2018 - 06:47 PM

Ni meni nije nista falilo dok mi grbic nije objasnio zasto mi mozda fali, 

Zato ja nikog ništa ne pitam, sebično i beskrupulozno samo namestim da mi je udobno i praktično :)

 

Tako da mi se i ovakav Kagu sviđa :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#37 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 January 2018 - 06:56 PM

Meni izgleda bas dobro sa tim 28" tockovima. Ja bi probao obzirom da si pominjao prelazak na disk kocnice, pa ako ne odgovara onda ili menjas tockove ili menjas ram.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#38 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2018 - 07:01 PM

Nisam ni ja nikoga nista pitao, nego je grbic pitao mene zasto ne vozim 28. Jedino sto sam ja umeo da kazem na to je muuuuuuuuu, pa mi je covek lepo objasnio.
To ne znaci da 26ice ne valjaju ili da je razlika velika, a ionako je najvaznije sta se svidja onome ko ce bicikl voziti.
  • 1

#39 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 08 January 2018 - 07:17 PM

Znači ipak nije (mnogo) grdan. Hvala drugari. Odo da obrišem oglas.  n2:thumbsup


  • 0

#40 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 January 2018 - 07:28 PM

Odo onda da obrišem oglas.  n2:thumbsup

Stavio si oglas, a dobro znaš da će za desetak godina ionako završiti kod mene :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika