Jump to content


Fotografije

Ein Kagu / Simplon Kagu [TREKING]

vom Simplon :)

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#1 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 December 2017 - 01:03 PM

Nakon mesec dana test - vožnje, reših da otvorim temu o svom novom prevoznom sredstvu. Prvenstveno zbog toga što je u pitanju moje prvo sočinjenije, tj. bicikl koji sam sebi sastavio sam iz delova, a kako sam nepismen kada je mehanika u pitanju, računam da je bolje da otvorim jednu ovakvu temu u kojoj ću postavljati pitanja, nego da smaram naokolo privatnim porukama ... Ako tako pored mene još neko nauči ponešto, utoliko bolje !

 

Kao što većina redovnih posetioca foruma već zna, u pitanju je simplonov Kagu. Tačnije mutirana frankenštajn varijanta kagua, jer ga nisam sastavljao baš po PS-u tj. nisam se trudio da bude fabrika, nego sam kupovao na raznim mestima, kada sam šta nalazio, trudeći se da prođem što jeftinije, jer nisam neki perfekcionista, i dovoljno mi je da stvar dobro radi ... ne mora da bude kao novo, iz radnje, i sl.

 

Za početak evo par taze fotki trenutnog stanja ...

 

kagu-3392.jpg kagu-3394.jpg kagu-3395.jpg kagu-3396.jpg kagu-3399.jpg kagu-3402.jpg kagu-3405.jpg


  • 6

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2017 - 02:01 PM

Nakon mesec dana test - vožnje, reših da otvorim temu o svom novom prevoznom sredstvu. Prvenstveno zbog toga što je u pitanju moje prvo sočinjenije, tj. bicikl koji sam sebi sastavio sam iz delova, a kako sam nepismen kada je mehanika u pitanju, računam da je bolje da otvorim jednu ovakvu temu u kojoj ću postavljati pitanja, nego da smaram naokolo privatnim porukama ... Ako tako pored mene još neko nauči ponešto, utoliko bolje !

 

Kao što većina redovnih posetioca foruma već zna, u pitanju je simplonov Kagu. Tačnije mutirana frankenštajn varijanta kagua, jer ga nisam sastavljao baš po PS-u tj. nisam se trudio da bude fabrika, nego sam kupovao na raznim mestima, kada sam šta nalazio, trudeći se da prođem što jeftinije, jer nisam neki perfekcionista, i dovoljno mi je da stvar dobro radi ... ne mora da bude kao novo, iz radnje, i sl.

 

Za početak evo par taze fotki trenutnog stanja ...

 

attachicon.gifkagu-3392.jpgattachicon.gifkagu-3394.jpgattachicon.gifkagu-3395.jpgattachicon.gifkagu-3396.jpgattachicon.gifkagu-3399.jpgattachicon.gifkagu-3402.jpgattachicon.gifkagu-3405.jpg

 

Pozdravljam ovakav pristup - od ranije sam poznat kolegama velominati provenijencije po unakazivanju lepih bajseva u Fred frankinštajne.  :)

 

Takođe, kad god dobijem pitanje na privatnu poruku, po pravilu upućujem ljude da postave isto pitanje na forumu. Tako odgovor koristi i ostalima sa sličnim problemom, a i u slučaju da nešto pogrešim, ili previdim, ima ko će ispraviti, dopuniti - na kraju krajeva, dve glave su pametnije od jedne što kaže naš narod.

 

Nisi ti to loše sastavio koliko vidim.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 16 December 2017 - 02:47 PM

Ima li razlike sto se tice voznje sa novim u odnosu na stare gume?


  • 0

#4 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 December 2017 - 03:12 PM

Fallout, blagodarim ;) Radi odlično posao, meni dovoljno !

 

Dusan011, koliko sam mogao da primetim za ovo što sam se danas provozao malo po kiši, u odnosu na table top su  tvrđe i teže, a i brže rekao bih ... u svakom slučaju, najjači utisak je da su blatobrani izmišljena stvar !  :D Nije mi više krivo što sam morao da kupujem magure zbog njih, a lend kruzerke zbog magura  :mrgreen:


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2017 - 03:14 PM

Blatobrani su fenomenalni za asfalt (grad), a opasni za šumu. Grana/kamen/blato mogu da se zaglave između blatobrana i točka, pa da uradiš salto u napred. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 December 2017 - 03:55 PM

Pozdravljam ovakav pristup - od ranije sam poznat kolegama velominati provenijencije po unakazivanju lepih bajseva u Fred frankinštajne.  :)

I ja takođe, svaki moj bajs je bio Fred :) 

 

Čak sam i čeličnu Cobru uspeo da upristojim u tom smeru :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2017 - 04:04 PM

I ja takođe, svaki moj bajs je bio Fred :)

 

Čak sam i čeličnu Cobru uspeo da upristojim u tom smeru :)

 

I Kobru si upropastio, crni Srđane!?!   n2:hahaha


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 December 2017 - 04:08 PM

I Kobru si upropastio, crni Srđane!?!   n2:hahaha

Pa nisam ja Fred od juče... :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3348 posts

Postavljeno 16 December 2017 - 05:12 PM

Fallout, blagodarim ;) Radi odlično posao, meni dovoljno !
 
Dusan011, koliko sam mogao da primetim za ovo što sam se danas provozao malo po kiši, u odnosu na table top su  tvrđe i teže, a i brže rekao bih ... u svakom slučaju, najjači utisak je da su blatobrani izmišljena stvar !  :D Nije mi više krivo što sam morao da kupujem magure zbog njih, a lend kruzerke zbog magura  :mrgreen:

Желим кагуа назад. Доста си га чувао :) него одличне слике на фликру. Бавиш се фотографијом?
  • 0

#10 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 16 December 2017 - 06:03 PM

Da, po gradu, jakako ! Mada ako je ovo grad ... :mrgreen: Inače kagu će tek da bidne Fred, svašta sam mu ja još smislio ;)

omega, za jedno desetak godina, k'o zna ? ... otprilike na toliko menjam bicikle :mrgreen: Hvala za hvalu, škljockam od kad znam za sebe, a ozbiljnije sam se zainteresovao još u doba filma, pre dve decenije :)
  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 16 December 2017 - 07:30 PM

Te gume pumpas prednje 2,0 ~ 2,5 zadnje 2,5 ~ 3,0 bara.
  • 0

#12 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 17 December 2017 - 11:12 AM

Tu su negde... Prvo sam ih provozao malo ispumpane, po bakarinom savetu, 1/1,5 pa posle napumpao na 4 i tako su prenoćile. Ujutru sam gi malko ispuvao, 2,5/3... možda bih trebao još malo, jer imam samo 70kg...
  • 0

#13 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 December 2017 - 09:27 PM

Zimski set-up. :)

kagu-3442.jpg kagu-3443.jpg kagu-3445.jpg kagu-3447.jpg

 

... tu i tamo po koji kabl je prilepljen selotejpom, ne zamerite jer kagu je još uvek projekat u fazi realizacije ...


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3348 posts

Postavljeno 20 December 2017 - 10:13 PM

Добар мали. Пактрегер?
П.С. Да није задњи део сајле до задњег мењача мало предугачак?
  • 0

#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 December 2017 - 10:16 PM

Blatobrani su za devojcice :D

 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 December 2017 - 08:05 AM

Paktreger, bisage, i zadnje svetlo na dinamu su sledeći korak. I ne, nije malo, već dobrih 15-ak cm, zato sam je onako obmotao oko cevi i elegantno prilepio selotejpom ... :mrgreen: Nisam hteo da kratim, jer ne znam koliko će se ove magure zadržati kod mene. Pazario sam 28" točkove sa dinamom u prednjem koji imaju prihvat za diskove, i to je u planu za proleće ... ;)

@grbic Priznajem, devojčica sam, ali zato mi više nisu mokra leđa, a ni nogavice dok jašem po kiši ...
Ili si možda hteo da mi kažeš "Harden the *uck up ?" n2:party-021
  • 0

#17 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3348 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 08:18 AM

Paktreger, bisage, i zadnje svetlo na dinamu su sledeći korak. I ne, nije malo, već dobrih 15-ak cm, zato sam je onako obmotao oko cevi i elegantno prilepio selotejpom ... :mrgreen: Nisam hteo da kratim, jer ne znam koliko će se ove magure zadržati kod mene. Pazario sam 28" točkove sa dinamom u prednjem koji imaju prihvat za diskove, i to je u planu za proleće ... ;)

@grbic Priznajem, devojčica sam, ali zato mi više nisu mokra leđa, a ni nogavice dok jašem po kiši ...
Ili si možda hteo da mi kažeš "Harden the *uck up ?" n2:party-021

Не црево магуре, него бужир мењача


  • 0

#18 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 December 2017 - 08:24 AM

Aha, to, izvinjavam se, nisam još kafu obavio i mozgić ne komunicira sa očima najbolje ... :mrgreen: Pa šta znam bre, moguće da sam preterao, al' radi ... skratiću ako bude pravio problem ...
  • 0

#19 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 24 December 2017 - 06:02 PM

Kako nam sutra dolazi proleće, rešio sam da ubrzam malo postupak apgrejda na 28"  :mrgreen: 

 

Točkovi koje sam kupio su vuelta cut 19, sa CL prihvatom za diskove, te sam za početak namerio da pazarim jedan juicy 5 komplet. Mislim da mogu da se voze i kao v-break, al' mlogo su ubavi, bilo bi mi žao da ih ogulim ...

 

Dakle, kveščn no1, đusi5, jes or nou ?  :)


  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 December 2017 - 06:38 PM

I mod mene je ktm fred.. od originalnog ostali samo tockovi i ram.
I da.. blatobrani su keva.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika