Jump to content


Fotografije

Prevare na Internetu i strah od polovne robe


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#1 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 09:47 AM

Ne tako davno, kad je Kupujem Prodajem bio u ekspanziji i dok je Limundo bio u punoj snazi, kupovao sam mnogo robe. Doduse tada sam imao fantasticnu platu. Neka lepsa vremena. Na Limundu sam nakupio nekih 200 ocena a na KP preko 100. Stim da se nekad desilo da prodavac/kupac se ne ocene.

Kupovao sam hard diskove (bar 6 komada po 1.5 TB), procesore, grafickr, garderobu, mini linije... Od igle do lokomotive. Nikad nisam nijednom bio prevaren. No... sta se izmenilo ? Mahom su prodavci bili obicni ljudi koji su robu prodavali zato sto im ne treba ili im trebaju pare za nesto drugo.

E sad ovu temu dizem uopsteno, nevezano za biciklizam. No ima i toga. U zadnje vreme kupoprodaja je postala unosan biznis ocigledno. Ljudi prodaju desetine/stotine/hiljade artikala. Pri tom nemaju registrovanu firmu/prodavnicu (cudi me da ovde drzava ne pravi kajmak al ajd).

U zadnjih godinu dana nema ko me nije zajebao. Dobio sam pokvaren J3, pa telefon sa mrtvim touchem J5, pa S5 mini sa crknutim mikrofonom i linijama na ekranu. Mp3 plejer crknut. Patike umesto novih, polovne. Kupio sam skener/stampac - polucrknut. Kupio sam jedan jeftin drumas - polomljen (bacen u kontejner). Kupio sam lampu za sobu - crknutu.

Preduga lista. Cene nisu bile "ispod cene", pa da sam se upecao. Srpsko trziste postalo je leglo prevare. Evo i zasto. Dobio sam robu bexom sa adresa odakle i ne zive posiljaoci. Ili su to bili ljudi u kirijama koji se ne vode na to prebivaliste. Sa druge strane bilo je i pravih likova koji se nikad vise nisu javilk na telefon.

Najveci vid prevare sam osetio na Kupujem Prodajem. Evo kako ide sistem. Ja posaljem KP poruku da me zanima predmet. Prodavac ima 50 pozitivnih. On mene NAZOVE. Ne odgovori mi. Ja reko ajd posten lik, pozitivne.. ono cvrc.

Pokvarena stvar. Ja zovem coveka - ne javlja se. Napisem u KP ne javlja se, a pise "procitano".

Da vic bude veci ne mogu da mu dam negativnu jer nije nikad odgovorio ! I rok je 7 dana. Jos sad mahom prodavci pisu SAMO POZIV. Tako da ne ostane pisanih dokaza. Ne mogu da dobiju negativnu. To je postala rasirena rutina. KP je postao leglo prevare.


Na sve to ja pisem kontakt sluzbi. Kazem da imam sliku proizvoda, deklaraciju bexa, iznos, posiljaoca i da hocu DA MU DAM NEGATIVNU. Pritom obavestim KP na ovaj rasireni metod prevare gde se insistira samo na pozivu ili i kad posaljes poruku oni zovu tebe kako ne bi mogli biti ocenjeni, pa samo ocenjivanje nema smisla.

Ni da odgovore. Zasto ? Pa valjda zato sto imaju i oni profit od obnove/istaknutih oglasa i KP izloga.

A kad sam iz zezanja pitao da mi kazu kako da dopunim kredit (a dopunjujem ga godinama), onda su veoma azurni.

I sad sto bi se reklo neko bi me kritikovao sto nisam otisao licno. No i licno ti ne mozes videti sve mane za 10-15 minuta. Posebno ne da testiras ceo telefon. A i cesto su prodavci daleko 300+ km. Nemoguce je fiziciki doci i otici tamo autobusom u roku od 1 dana. O troskovima prevoza da ne pricam.

Jos ko je iz malog mesta ili na krajnjem jugu/severu zemlje, prinudjen je da sve trazi "van svog sela". Nazalost nekad su ljudi bili posteniji. Ovo danas svako gleda nekog da za**be. No djavo mi ne da mira. Trazio sam vec dugo vremena bicikl na KP i Ciklo. 2 sam otisao da vidim. Katastrofa a cena nije mala. Sta cu. Izracunam. Ode 5000 na prevoz. Nije malo.


I konacno sam nasao "bajs snova". Lik nije preprodavac. Ali je iz Cacka. Razume se odlicno u biciklizam, nije amater, vidi se da je okej. Pricamo danima na Viber, imamo se na Fejsbuku. Pozvao me u goste. Licno da uzmem bajs. Ali ne mogu da povatam linije. Udaljen je preko 270 km u jednom pravcu. Sa par presedanja. Te se odlucih da on to upakuje zestoko. Cujemo se vec 2 nedelje a i cuvao mi je bajs.

Bajs je Wheeler Road Furero sa full Shimano 105 opremom, star 9 meseci. Bio je i na Cikloberzi (mozda je jos uvek). Cena je sisla sa 600e na 400e jer lik bataljuje biciklizam, pa cak i poklanja (pumpu, bezicni ciklo, torbicu...), sve zivo. Pa eto video sam tone slike sto na FB i profilu sto i putem videa na Viberu, pa se nadam da ce se konacno nesto lepo desiti. Sutra salje.

Zanima me kakva su vasa generalno iskustva sa kupovinom polovne robe ? Posebno sa prevarama ? Da li uopste ima smisla verovati ljudima danas ?

Znam da je najbolje licno, ali cesto se ne isplati. Ili su nam potrebne bas stvari koje se ne mogu u okruzenju naci (kao sto ja usred Vojvodine nisam nasao normalan bicikl u krugu od 50 km).
  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 December 2017 - 09:57 AM

Ima dobra izreka: "poštenog čoveka ne možeš prevariti". Većina prevara zasniva se na lakomosti "žrtve". Ako je nešto sumnjivo jeftino, često je prevara u pitanju. Za bilo kakvu polovnu kupovinu treba se dobro raspitati (pitati ko se razume  u tu robu za mišljenje), slušati intuiciju i gledati ocene prodavaca. Sve to zajedno, uz malo sreće može da ispadne dobro.

 

Ako je pitanje u vezi kupovine bicikla - na forumu ima tema sa iskustvima  - među njima ima prodavaca sa kojima velika većina ljudi ima veoma dobra iskustva. Ako moram kupovati na neviđeno, ograničio bih se na taj "podskup" prodavaca. Ili na krug prijatelja/poznanika, da kupim polovno po preporuci, od poznatog. Makar i platio malo više, opet je spram rizika bolje. Pogotovo što često postoji mogućnost reklamacije, ako se pokaže da je limun (a ni prodavac nije skontao) - zavisno od dogovora, naravno.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 10:06 AM

Upravo to. Roba nije ispod cene. Likovi na KP imaju pozitivne.

Zato i nije nista sumnjivo. Ali skontao sam da je fazon u tome da ne odgovore na KP poruke. Zovu te ili naznace samo poziv. Kako ne bi ostalo pisanih dokaza. Ajd sto te zavrnu za proizvod.


Vec ne mozes da im das negativnu. Da bi dobio negativnu morali ste imati konverzaciju na KP. E sad cim im posaljes poruku oni zovu telefonom. Ili mnogi pisu SAMO POZIV.

Tako da ja sam se upecao sa vise prodavaca koji imaju samo pozitivne. Tako da je i ovo moj savet svima da pripaze. Najgore sto KP ne reaguje, a mislim da je brdo ljudi prevareno.

Ajd da su to bili likovi bez ocena ili da je roba sumnjivo jeftina. Naprotiv. Zato me zivo zanima da li su i ovde nekog zavrnuli. Vidim na nekim forumima da su ljudi prosli slicno. A sve samo zato sto KP dozvoljava ovo.

Ocenjivanje na KP i ocene nemaju vise smisla. Na ovu foru bih ja sa mojim nalogom sad mogao da zajebem brdo ljudi. Imam mnogo pozitivnih. Prosto izbegnem poruke na KP i forsiram telefon. Ali nisam prevarant. Samo ovo je velika opomena koliko su danas ljudi postali prevaranti, a KP i slicni sajtovi leglo masovnih prevara.
  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 December 2017 - 10:18 AM

Kolega koji je dobar trgovac i ima smisla (i sreće) za to, kaže da na kupujem-prodajem gleda samo ko ima barem 200-300 pozitivnih, bez i jedne negativne. Ne znam do kojih granica je moguće raditi taj zez koji si opisao, ali njegovo iskustvo i tumačenje je: "kakvih sve ljudi ima, ko je uspeo da od sa 300 i više ljudi sarađuje i ne dobije ni jednu negativnu mora biti dobar i korektan - od takvih bih naručio bez ikakve sumnje i brige".

 

Sad, uzevši tvoje iskustvo u obzir ostaje da se za svaki slučaj razmeni i koja poruka preko KP.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 10:43 AM

Obavezno razmeniti poruku na KP. Gomila ljudi ima dosta pozitivnih i 0 negativnih, jer je nemoguce dati negativnu. Plus posto je rok 7 dana za ocenu, treba insistirati da se odmah posalje i nikako pred vikend. Jednom mi roba stigla za cak 8 dana. Naravno da nisam mogao da ocenim cak i da je bilo preko KP poruka.


Mene je prevario prodavac sa cak 317 pozitivnih ocena. Prosto covek odbija KP poruke cak i Viber/SMS. Iskljucivo telefon, bez pisanih tragova. I namerno sam sve slikao, sa sve njegovom posiljkom i ubacim mu to u poruke. Pise samo : "procitano". Ne odgovara. KP ne reaguje.

Tako da ako neko izbegava KP poruke (a sada mahom pisu SAMO POZIV) 2x bih razmislio. Tacnije ja vise necu ni razmisljati. Cak je i onaj Limundo daleko sigurniji. Tamo cete naci likove sa vise negativnih. Ja na KP ako sam video da neko ima max 5. I to ko im je uspeo da uvali.

Bukvalno je moda takva da ne mkzes dobiti negativnu nikako. Prosto izbegnes KP poruke. Verovatno ti likovi sa brdo ocena odgovaraju samo kad im kupac javi da je sve OK, zato sto sam se jednom zahvalio (nije me zeznuo, bilo je ok) pa je tek onda zeleo da mu nesto napisem na KP kako bi se pozitivno ocenili.

E sad ovo je trend. To nisam prosao 1x, vec bar 10x. Prosto se izbegavaju KP poruke. Ja sad mogu samo da mu odem na licnu adresu i "razbijem glavu" ili "on meni". Robu ne mogu da vratim, pare necu videti, ali najgore je sto ne mozes upozoriti druge ljude.

A KP podrska je sacuvaj me Boze. Tamo je izgleda veoma lako izraditi ljude. A ja ne trgujem od juce.
  • 0

#6 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 December 2017 - 10:47 AM

Ja nemam loših iskustava, ocene ne gledam nikada, a praktično je nemoguće da neko ima 300 (da ne pominjem da imaju ljudi i sa više od hiljadu) pozitivnih bez negativnih.
Ja imam jedno jednostavno pravilo ako nema negativne to je kao da nema ni jednu ocenu jer u pozitivnim ne piše ništa o čoveku.
To su samo napumpane ocene.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#7 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 10:54 AM

Pa da bakara.

Ja imam brdo pozitivnih, pa bih sad na ovu foru mogao da se resim ovog otpada, ali necu. Nemoguce je dati negativnu, izbegavaju KP poruke. Pa sad imam strah da narucim cak i zvaku. Usao mi strah u kosti. Od brdo stvari sam skroz odustao.

Nema u mom mestu - ne uzimam uopste. Ili razumnom okruzenju.

E a "limuzina" mi stize preko Cikloberze. Valjda cu tu imati vise srece. Bajs je "peverzija". Pa kad stigne u sredu, javim utiske.

Za bajs sam se mnogo lomio (zbog straha sa KP), ali sam prelomio nakon sto je prodavac pristajao na sve. Cak je insistirao da dodjem uzivo, da me nauci (zaista je genije, a vozio je i neke trke). Ali razdaljina je ogromna, prevoz skup, tamo- vamo 4 presedanja i jos bih morao da bajs nosim u autopuzu (dole) ili bih opet morao kurirskom sluzbom nakon "uvidjaja".

A posto nista zivo ovde nema, eto... valjda cu imati srece pred kraj ove za mene lose godine ☺ A KP nista... skuplje od 1000 din. Ne da mazu... i lazu..
  • 0

#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 December 2017 - 11:15 AM

Kad te neko prevari negativna ocena tebi nista neće značiti, a i to oni verovatno brišu i nameštaju.
Znaci ponasaj se kao da nema ocena, i kao da su to najobičniji oglasi.
Nema kupovine na poverenje sa nepoznatim, tj ako ne možeš da se obezbedis na neki način jednostavno ne kupujes nego tražiš dalje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#9 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 11:33 AM

Tesko ih je provaliti. Cesto se dogadja da ljudi prodaju vise identicnih artikala. Slikaju 1 telefon, a salju desetine istog modela. Kao taj jedan Dusan sto me zavrnuo. Samo radi telefone.


Kada salju slike to je besprekorno. A dobijes identican model u ne bas istom stanju. Sada pravim pauzu, sto se KP tice. Sta sam para bacio ove godine... A pre par godina su ljudi prodavali normalno kao fizicka lica po par razlicitih predmeta. Nije bilo problema.


A sada...


U pravu si da negativna ne znaci meni nista. Nego mnogi se pecaju upravo na pozitivne. A beze od onih sa negativnim. Pa bar otezati prodaju prevarantima. Mada i KP sam po sebi ne radi nista po tom pitanju. Dostavio sam im sve moguce, a nisu ni odgovorili. Bas ih briga. Kao i prodavca. On trguje i dalje. Ja ne mogu nista...
  • 0

#10 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 11:42 AM

Na nevidjeno kupujem samo ako je extra povoljno, ako je nesto vezano za bicikle, inace drugacije ne, previse sam puta prevaren...


  • 1

#11 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 11:59 AM

Na nevidjeno kupujem samo ako je extra povoljno, ako je nesto vezano za bicikle, inace drugacije ne, previse sam puta prevaren...


Pa da. Sad se i u mene uvukao strah pa sam batalio kupovinu preko neta. Eto samo ovaj bajs sa Ciklo da stigne ziv i zdrav ☺ Em mi se dopada, em nema nista blizu.

Inace mnogo prevaranata. Najgore sto vise ne mozes ni da ukazes na njih. Bezbrizno trguju. A narod kao narod, nema se para za novo, pa se navuce na polovno i onda popije par crvenih kartona kao ja... penal za penalom.
  • 0

#12 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 04 December 2017 - 12:43 PM

Tehniku tipa garmin, komp, telefon itd iskljucivo novo. Imam garanciju dve godine i ne boli me glava. Nekada crkne stvar a nije do prodavca. Polovno mogu da kupim nesto za sta sutra nece da me boli glava tipa neke sitnice za bicikl. Sve ostalo iskljucivo novo. Kada sam i prodavao moje bicikl nisam ih ovde oglasavao. Iz razloga sto kako prodavci tako i kupci imaju hiljadu zasto hiljadu zato. Dodjes vidis i kupis, lakse mi je da nekome normalnom prodam bicikl, pa i za 50e manje nego ovde da me zvrckaju ljudi i postavljaju 1000 nekih nebuloznih pitanja. Tri moja bajka su otisla kod drugih vlasnika bez da imaju problem. Sva tri bajka su uredno imala racun kada i gde je kupljen bajk i objasnjeno sta je pred zamenom itd.
  • 0

#13 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 04 December 2017 - 12:43 PM

Jbg, svuda ima prevaranata. I ovde na berzi...

Treba uvek pitati na forumu, citati teme o prodavcima, kao sto neko rece, ograniciti se na proverene prodavce. Ali dosta ljudi i ne zna da imaju teme ovde na forumu, kad prvi put gledaju oglase i posete sajt. Ne dodju na forum zalete se...

Tako se i meni desilo za bajs, pre 2 god. ovde na Cikloberzi, zavrnuli me neki iz Prokuplja, (kolko sam primetio vise nema oglasa od tog tipa, ili je promenio profil) mada ni ja nisam bio dovoljno obazriv. Kad vratim film u nazad, bas sam ispao glup, zato sto sam toliko verovao. I lepo sam platio skolu. :)

 

Isao i u policiju i kod tuzioca,  sve po propisu, i onda mi inspektor onako kaze, neces nista moci da uradis, jednostavno im ne mogu nista (iako sam imao prepiske, mejlove, slike). Ako ti je satisfakcija, otidji i resi licno.

I ja posle izgubljenih tone zivaca batalim to i od tada 6 puta merim dok ne presecem. Od tada sam kupovao i ovde i na KP (ko mi ne odgovori na poruku na KP bataljujem), i za sada nisam imao problema. Ali ovde sam uzimao samo od preporucenih prodavaca iz tema, ako ne mogu da odem licno.

 

A na KP mi se desilo da bzv pitam, da li moze roba da se pogleda (iako ne bi mogao da odem). Odmah druga prica, nesto moraju bas tada da idu negde, i vise se ne javljaju u zivotu. :) Tako da od nemilih desavanja, uvek pitam da li moze licno da se dodje po robu, da se pogleda, bez obzira da li bih isao ili ne.

 

Treba biti bas obazriv, i pisati svoja iskustva u kupovini, iskustva sa prodavcima, da bi neko drugi video, da se ne zajebe. Ne mora svako da plati skolu... :)


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 04:51 PM

Ја сам имао покушаје да натерам КП да не дозволе продају уколико се продавац не огласи поруком. Из њихових траљавих одговора сам сазнао да уопште нису заинтересовани да реше проблем. Да ли их мрзи или им одговара статус кво, ко би га знао. Иначе, кад ми неко на КП не одговори на поруку, спамујем га са стотину порука. Немам корист, али ме понекад смири. Требало би и на Циклоберзи програмски решити да мора да одговори на поруку. Да ли може тако-не знам.
  • 0

#15 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 04:55 PM

Tehniku tipa garmin, komp, telefon itd iskljucivo novo. Imam garanciju dve godine i ne boli me glava. Nekada crkne stvar a nije do prodavca. Polovno mogu da kupim nesto za sta sutra nece da me boli glava tipa neke sitnice za bicikl. Sve ostalo iskljucivo novo. Kada sam i prodavao moje bicikl nisam ih ovde oglasavao. Iz razloga sto kako prodavci tako i kupci imaju hiljadu zasto hiljadu zato. Dodjes vidis i kupis, lakse mi je da nekome normalnom prodam bicikl, pa i za 50e manje nego ovde da me zvrckaju ljudi i postavljaju 1000 nekih nebuloznih pitanja. Tri moja bajka su otisla kod drugih vlasnika bez da imaju problem. Sva tri bajka su uredno imala racun kada i gde je kupljen bajk i objasnjeno sta je pred zamenom itd.


Тачно је да понекад половна ствар по Марфијевом закону цркне баш код купца, али да се накупило полусвета и професионалних трговаца који продају све и свашта само да завале, а ни да опишу нешто не знају (супер је), накупило се преко сваке мере.
  • 0

#16 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 December 2017 - 05:40 PM

Jbg, svuda ima prevaranata. I ovde na berzi...

Treba uvek pitati na forumu, citati teme o prodavcima, kao sto neko rece, ograniciti se na proverene prodavce. Ali dosta ljudi i ne zna da imaju teme ovde na forumu, kad prvi put gledaju oglase i posete sajt. Ne dodju na forum zalete se...

Bas o tome i pricam da ne treba tako kupovati... tj da ponovim: "Nema kupovine na poverenje sa nepoznatim..."

 

Ti upravo imas poverenja zato sto je neko nepoznat nekoga pozitivno pohvalio i ocenio...skroz pogresno!


  • 0

#17 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 07:23 PM

Тачно је да понекад половна ствар по Марфијевом закону цркне баш код купца, али да се накупило полусвета и професионалних трговаца који продају све и свашта само да завале, а ни да опишу нешто не знају (супер је), накупило се преко сваке мере.


Bukvalno to. Neko ko ima desetine telefona na meniju, pa pola proda dobre, pa lose, a ne moze biti negativno ocenjen je bezveze.

Ja sam mislio na onaj KP da je ozbiljan sajt. Sad svi pisu NOVO NOVO NOVO ili SAMO POZIV. Bukvalno uvaljuju ljudima. Bez pisanih dokaza.

Narucio sam prvi bajs preko cikloberze. Videcu kakav ce biti. Ali onaj KP... Sta se tamo nakotilo prodavaca, to je brutalno ☺ Ja tamo vise ni samom sebi ne verujem.

Bukvalno milion trgovaca, od igle do lokomotive. A pola prevare. Tj dodje "vama" nesto, ali to nije to to.


Primer kupljenog S5 Mini koji je NOV.

- nije originalna kutija

- punjac nije originalan. Neki kinez od 200 din. Crko posle par dana

- nema USB kabla (deo punjaca onog originalnog)

- nema slusalica

- ekran ima sive linije

- mikrofon crknut.

- knox 0x1 (flushovan custom rom)

- ekran se malo malo pa trese.

Cena - redovna. Prodavac ? 317 pozitivnih. 0 negativnih. A svi ti veliki prodavci nemaju ni 1 negativnu. Al' nisam odmah provalio foru.

Fora je da mu posaljes KP poruku na sajtu. On te zove telefon, isprica bajke, posalje robu, dobijes smece.

Das sve dokaze KP, oni kazu "nije bilo komunikacije preko KP poruka od strane prodavca". Krivica ? Svi smo krivi.

- ja jer sam majmun. Gledao (tada) u ocene, a nista ne znace.

- prodavac, jer je genijalan da uvali.

- najveci krivac je sajt KupujemProdajem. Em dozvoljava da ljudi lazu NOV NOV NOV em jos dozvoljavaju SAMO POZIV fore. Sad svi idu na poziv sto se prodavaca tice. A KP nece da zabrani takve oglase niti da dozvoli ocenjivanje ljudi koji beze od KP poruka. A oni postaju vecina.
  • 0

#18 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 December 2017 - 08:21 PM

Bukvalno to. Neko ko ima desetine telefona na meniju, pa pola proda dobre, pa lose, a ne moze biti negativno ocenjen je bezveze.

Ja sam mislio na onaj KP da je ozbiljan sajt. Sad svi pisu NOVO NOVO NOVO ili SAMO POZIV. Bukvalno uvaljuju ljudima. Bez pisanih dokaza.

Narucio sam prvi bajs preko cikloberze. Videcu kakav ce biti. Ali onaj KP... Sta se tamo nakotilo prodavaca, to je brutalno ☺ Ja tamo vise ni samom sebi ne verujem.

Bukvalno milion trgovaca, od igle do lokomotive. A pola prevare. Tj dodje "vama" nesto, ali to nije to to.


Primer kupljenog S5 Mini koji je NOV.

- nije originalna kutija

- punjac nije originalan. Neki kinez od 200 din. Crko posle par dana

- nema USB kabla (deo punjaca onog originalnog)

- nema slusalica

- ekran ima sive linije

- mikrofon crknut.

- knox 0x1 (flushovan custom rom)

- ekran se malo malo pa trese.

Cena - redovna. Prodavac ? 317 pozitivnih. 0 negativnih. A svi ti veliki prodavci nemaju ni 1 negativnu. Al' nisam odmah provalio foru.

Fora je da mu posaljes KP poruku na sajtu. On te zove telefon, isprica bajke, posalje robu, dobijes smece.

Das sve dokaze KP, oni kazu "nije bilo komunikacije preko KP poruka od strane prodavca". Krivica ? Svi smo krivi.

- ja jer sam majmun. Gledao (tada) u ocene, a nista ne znace.

- prodavac, jer je genijalan da uvali.

- najveci krivac je sajt KupujemProdajem. Em dozvoljava da ljudi lazu NOV NOV NOV em jos dozvoljavaju SAMO POZIV fore. Sad svi idu na poziv sto se prodavaca tice. A KP nece da zabrani takve oglase niti da dozvoli ocenjivanje ljudi koji beze od KP poruka. A oni postaju vecina.

Meni nije jasno, ti bi da te neko zaštiti, a sam ne činiš ništa da se zaštitiš. Kupovao si na nevidjeno i imao hiljadu problema i ciniš istu grešku hiljadu i prvi put, dižeš kredit da bi kupio bicikl, a onda ga opušteno naručiš na nevidjeno i moliš boga da je sve u redu. Pa ja to u životu ne bih uradio... Daj bože da bude sve u redu, ali nemaš prava da kukaš ako ne bude sve u redu. Ćuti i pokrij se usima ako te urade i ovaj put.
Mislim da je trebalo da odeš i da pogledaš bajs uživo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 2

#19 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 04 December 2017 - 08:37 PM

Meni nije jasno, ti bi da te neko zaštiti, a sam ne činiš ništa da se zaštitiš. Kupovao si na nevidjeno i imao hiljadu problema i ciniš istu grešku hiljadu i prvi put, dižeš kredit da bi kupio bicikl, a onda ga opušteno naručiš na nevidjeno i moliš boga da je sve u redu. Pa ja to u životu ne bih uradio... Daj bože da bude sve u redu, ali nemaš prava da kukaš ako ne bude sve u redu. Ćuti i pokrij se usima ako te urade i ovaj put.
Mislim da je trebalo da odeš i da pogledaš bajs uživo.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Pa ne mogu da odem licno fizicki. 4 presedanja. Tamo vamo 500+ km. Meni je sa severa sve daleko. Ako bih racunao na sve silne prevoze ne bi mi se isplatilo nista ni da kupujem preko sajtova. Svakako sam batalio kupovine. A za bajs... Licno da odem mogu samo da se vratim sutradan. Nekim cudom sve sto me zanima je tamo na jugu.

Sto se ostalih trgovina tice ni za jedan predmet se ne isplati putovati. Skoro. Time se obesmisljuje uopste postojanje tog sajta. Jer cena predmeta + troskovi prevoza + vreme + propustanje dana na poslu malo/malo postaje veca nego da uzimam novo.


Zato vise ne kupujem nista. Postalo je leglo prevare. A sto se tice bajsa, ubih se gledajuci 2 meseca. Nista u krugu od 100 km. Sve nesto 250-350 x2.

Uzgred ne zalim se ja sto sam licno prevaren; vec sto je sad toliko to ucestalo, da je neverovatno. Zato sam samo upozorio na ovaj nacin prevare na KP.

Logicno da je licno bolje uzeti. KP je na velikoj pauzi zbog prevara. A da idem licno ne isplati mi se. Ne mogu za svaku stvar da uzimam slobodan dan i da putujem da kupim neku sobnu lampu ili telefon od 85e.

KP ne pruza bas nikakvu zastitu. Cak ne garantuje ni za identitet prodavaca. Ne mozes ih oceniti. Tesko ih je nekad i naci. Hocu da kazem da iako je sajt dzinovski, prevara nikad vise i prodaja smeca.

A nije tako bilo do pre par godina.
  • 0

#20 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 December 2017 - 09:00 PM

Od koga si kupio bajs ako nije tajna?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika