Jump to content


Fotografije

Prevarant Rocky (Cube_monster)

Rocky Cube_monster

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 tibip

tibip
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 27 September 2017 - 09:49 PM

Prodavac pod imenom Rocky (Cube_monster) iz Novog Pazara, prodao lampu za koju je dao opis da je ispravna. Lampa jeste ispravna ali drzac nije original i ne drzi lampu fiksno, dakle pri voznji moze otpasti lampa. On se branio da nije primetio, sto mu nije opravdanje jer i slepac primeti da to tako nije dobro. Trazio sam da mi vrati novac a ja njemu lampu, ali se tome protivio, ponudio da ce naci drugi drzac. Dugovlacio je, a kasnije, niti je poslao pomenuti deo, niti se odazivao na poruke i pozive.
Primedbu imam i za administratore sajta, jer na zalbu upucenu njima u vezi ovog problema mi nisu reagovali ni na koji nacin.
 

Lampa nije ni jeftina ni skupa, nije u ptianju visina iznosa jer na ovakav nacin moze neko naleteti i na skuplju prevaru, a nema nikakve kontrole nad ovakvim nekorektnim prodavackim postupcima.

 

Link pomenutog prodavca sam naveo dole, a u pitanju je Trelock lampa prodata po ceni od 10e.
 

 

http://www.2bike.rs/.../u/cube_monster

 

 

Attached Thumbnails

  • Trelock.jpg

  • 0

#2 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 September 2017 - 10:27 PM

Bedak. Ima posebna tema za utiske o prodavcima pa bi mogao dodati svoje iskustvo tamo, možda nekome pomogne ubuduće.

 

Što se tiče žalbe na administratore, pogledaj ovde, deo Trgovina putem malih oglasa.


  • 1
Pozdrav

#3 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 September 2017 - 08:27 AM

Nije mi namera da branim prodavca, I ja sam sam ponekad prodavac,ali vi momci koji kupujete tehnicke stvari,morate da se malo razumete u mastorstvo,tj. da ono sto kupujete ako je manji kvar , da umete i da popravite, manite se vi reci,danas, a i uvek je bilo, da svi lazu,od vrha do dna, bar po malo, a nekada i bestidno. Vazno da je lampa ispravna,jer je verovatno skinuta sa nekog bicikla pa posle je nosac nabudzen.Pa i odeca ako se kupi pa ne valja rajfeslus moze krojac da popravi,vazno je da nije pocepana ili izlizana sto se desava kada se kupuje polovna odeca. A ovo , nosac nije orginal moze lampa da spadne,pa sada ima raznih poliesterskih lepkova, zalepi brate slatki , popravi, ljubi ga majka. Kada bih ja otvorio temu kolikom sam na ovaj nacin prevaren kako ti opisujes ovog prodavca, bilo bi ih dosta koji su  na cikloberzi.Znam da si ljut,ali-NEMA LJUTIS sto sam na ovaj tvoj post reagovAO.


  • 2

#4 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 28 September 2017 - 09:05 AM

Ditto. Tako ti je kad kupujes polovno/jeftino. Uzmi Cateye od 20+ eura i neces imat problema s drzacem. Ili naruci bolji drzac sa Alija.
  • 1

#5 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 28 September 2017 - 09:30 AM

Treba da vas je sramota obojicu!

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 6

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2017 - 12:17 PM

Tehnički nije ništa slagao, ali po meni jeste dovođenje u zabludu (prevara), pošto je lampa za bajs, nosač je sastavni (neophodni) deo.

 

Kupovati od proverenih prodavaca (čak i ako se lično ide, jer prevarant može sakriti manu koja se kasnije pojavi, zavisno šta je u pitanju), paziti kada su stvari sumnjivo jeftine, nema drugog načina.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2017 - 01:16 PM

trebao je da proda lampu bez nosaca i da kaze da poklanja nosac na koji moze da se zbudzi. Mislim da bi je opet prodao, a kupac onda ne bi mogao da zameri.

 

Mislim da se sa slike moglo videti da je neki zbudz nosac, ali da bi taj detalj primetio moras znati kako tacno izgleda fabricka lampa.


  • 4

#8 tibip

tibip
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 28 September 2017 - 03:26 PM

Postovani mirek200, verovatno je u pitanju moja losa definicija predmeta zalbe, nemam nista protiv majstorisanja. Bavio sam se vise od 10 godina modelarstvom i dan danas svakodnevno resavam razne tehnicke probleme, pa je malo brzopleto sto me svrstavas odmah medju ljude koji su manje zainteresovani za tehnicke poslove. Biciklu vozim svakodnevno, najcesce po grubom terenu, cesto i na duzim rutama, i takodje cesto se desi da da primoran po neosvetljenim deonicama voziti. Dakle, treba mi pouzdana oprema. Naravno opcija novog je uvek na raspolaganju, Upoznat sam i sa poznatim proizvodjacima, kao i sa trelock-om da ima dobre kvalitete, zato sam verovao da ako je opisano kao ispravno, da cu dobiti lampu koju mogu i da koristim bez da moram rezbariti i lepiti. Jer, nije prodata kao roba sa manom. Po tvom principu, ako mi neko proda polovan sorc koji je usran, je prihvatljivo, jer Boze moj, moze se oprati u masini a prodavac je bio korektan jer je prodao ispravan sorc. A dres sa losim rajferslusom.... razmisli.... prodam ti takav, naplatim cenu ispravnog, ne kazem da ne radi, kako bi ti reagovao? Malo mi nije jasno to sto si napisao i zasto si tako napiaso. 
Mnogo ljudi prodaje svasta i vecina navede greske, stave slike ako su vidljive, to je sasvim normalno kada se prodaje polovna roba preko neta. Nedavno sam kupio sprinterice, sa slike nisam mogao proceniti da li su udobne i kad su mi stigle ispostavilo se da zuljaju nogu. Prodavac je toliko bio korektan da bi mogli vratiti kupoprodaju, ja njemu sprinterice on meni novac, ali smo na kraju ostali pro opciji da je imao druge, po malo vecoj ceni ali ponovo korektno opisao sve i poslao slike.
I jos jedan osvrt na mirketovo misljenje: vi prodavci morate vise da se razumete u tehnicke stvari, pogotovo kad prodajete polovno, jer kupac kupuje nesto sto nema i desi se da nije upoznat sa time. A prodavca ne opravdava neinformisanost i neproverenost robe koju prodaje, kao sto nas u saobracaju ne opravdava neupucenost u saobracajne propise i pravila.


  • 4

#9 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 28 September 2017 - 11:03 PM

Postovani mirek200, verovatno je u pitanju moja losa definicija predmeta zalbe, nemam nista protiv majstorisanja. Bavio sam se vise od 10 godina modelarstvom i dan danas svakodnevno resavam razne tehnicke probleme, pa je malo brzopleto sto me svrstavas odmah medju ljude koji su manje zainteresovani za tehnicke poslove. Biciklu vozim svakodnevno, najcesce po grubom terenu, cesto i na duzim rutama, i takodje cesto se desi da da primoran po neosvetljenim deonicama voziti. Dakle, treba mi pouzdana oprema. Naravno opcija novog je uvek na raspolaganju, Upoznat sam i sa poznatim proizvodjacima, kao i sa trelock-om da ima dobre kvalitete, zato sam verovao da ako je opisano kao ispravno, da cu dobiti lampu koju mogu i da koristim bez da moram rezbariti i lepiti. Jer, nije prodata kao roba sa manom. Po tvom principu, ako mi neko proda polovan sorc koji je usran, je prihvatljivo, jer Boze moj, moze se oprati u masini a prodavac je bio korektan jer je prodao ispravan sorc. A dres sa losim rajferslusom.... razmisli.... prodam ti takav, naplatim cenu ispravnog, ne kazem da ne radi, kako bi ti reagovao? Malo mi nije jasno to sto si napisao i zasto si tako napiaso. 
Mnogo ljudi prodaje svasta i vecina navede greske, stave slike ako su vidljive, to je sasvim normalno kada se prodaje polovna roba preko neta. Nedavno sam kupio sprinterice, sa slike nisam mogao proceniti da li su udobne i kad su mi stigle ispostavilo se da zuljaju nogu. Prodavac je toliko bio korektan da bi mogli vratiti kupoprodaju, ja njemu sprinterice on meni novac, ali smo na kraju ostali pro opciji da je imao druge, po malo vecoj ceni ali ponovo korektno opisao sve i poslao slike.
I jos jedan osvrt na mirketovo misljenje: vi prodavci morate vise da se razumete u tehnicke stvari, pogotovo kad prodajete polovno, jer kupac kupuje nesto sto nema i desi se da nije upoznat sa time. A prodavca ne opravdava neinformisanost i neproverenost robe koju prodaje, kao sto nas u saobracaju ne opravdava neupucenost u saobracajne propise i pravila.

 

Pa jesi obavio kupovinu deugih sprinterica?


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#10 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 September 2017 - 06:00 AM

Biciklu vozim svakodnevno, najcesce po grubom terenu, cesto i na duzim rutama, i takodje cesto se desi da da primoran po neosvetljenim deonicama voziti. Dakle, treba mi pouzdana oprema.

Pa sto onda reskiras,kupi kvalitet,tesko mozes izvuci pouzdanost osvetljenja za 10E,znaci ides na rec ili na srecu a to bas I nije sigurno u danasnjem dobu.,opet ti kazem budi zadovoljan sto je bar ispravna, mislim elektronika,nosac manje vise moze da se popravi.. Sto se tice usranog sorca,mislim da preterujes,ali u svakom slucaju kada se kupuje polovna odeca mora se oprati za svaki slucaj.


  • 0

#11 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 September 2017 - 06:16 AM

Jel bi ti kupio tocak sa zapeklom glavom, pa je o svom trosku menjao iako je reklamiran kao kompletno ispravan tocak?
Visina cifre nije bitna, sta da je dao 100e bila bi prevara a ocako nije bitno, ima ljudi koji cro dan rade za tih 10e.
Prevarant je time sto se ponudio da ce naci drugi drzac pa ga nakon toga vise nema, a pitam se i kakav si ti kada mozes da branis nekoga ko svesno vara ljude...

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 6

#12 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2017 - 08:11 AM

Na ovom forumu se uvek nadje par likova koji takve prevarante i lopove, tako da to ne treba da vas čudi. Umesto da ova tema služi drugim potencijalnim članovima da dobro obrate paznju ako krenu u bilo kakvu translakciju da dotičnim prevarantom, tema se razvodnjava. Ako u oglasu nije pisalo da držač nije originalan, ako nije hteo da vrati novac i ako je na kraju prekinuo komunikaciju, to znači da je prevarant i da ga treba izbegavati.


  • 4

#13 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 29 September 2017 - 09:33 AM

Jednostavno je trebao napisati, da nosac nije od lampe i da moze nekako da se nabudzi. Ili kao sto je vec neko rekao, da je proda bez nosaca. 

Al onda ne bi mogao da trazi 10e ako ce da proda. 

 

Ovako je svesno prodao lampu, sa nosacem koji moze/ne moze da se nabudzi, da stabilno da stoji, a nije to naveo. Em sto je jajarski, em je doveo sebe da ga razvlace po forumu za 10e.

 

A vidim da ima nekoliko stranica u oglasima, pa je to onda bio vrlo glup potez. Ako si napisao, jos jedan ide u grupu blokiranih trgovaca...

 

Jbg, mogao si za 16$ kupiti na Aliekspresu Solar Storm i da budes miran.


  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 September 2017 - 11:04 AM

Na ovom forumu se uvek nadje par likova koji takve prevarante i lopove, tako da to ne treba da vas čudi. Umesto da ova tema služi drugim potencijalnim članovima da dobro obrate paznju ako krenu u bilo kakvu translakciju da dotičnim prevarantom, tema se razvodnjava. Ako u oglasu nije pisalo da držač nije originalan, ako nije hteo da vrati novac i ako je na kraju prekinuo komunikaciju, to znači da je prevarant i da ga treba izbegavati.

 

Stoji. Isto tako, ljudi u svojim komentarima često donose i presudu (prevarant, lažov i sl.). Po meni bi jedino korektno bilo napisati (iz svog ugla, naravno), kako je sve teklo, pa da ostane drugima da prosude da li je njima OK poslovati sa takvim čovekom, ili ne.

 

Isto važi i za drugu stranu, kad i ako se uključi. Umesto saopštavanja priče iz njihovog ugla, obično se krene sa svađom i pljuvanjem u drugom smeru. Čast izuzetcima.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 September 2017 - 12:17 PM

Dobro,pa hajde da se onda otvori tema- Prevaranti koji prodaju na cikloberzi- meni bi to najvise odgovaralo, ali problem je: Ko je prevarant?Svako gleda iz svog ugla. Da Vam kazem , Tu je drzava i PTT sluzbe krive. DA JE NORMALNA DRZAVA, POZVALI BI VAS U POSTU KADA VAM STIGNE PAKET;I LEPO REKLI: GOSPODINE POGLEDAJTE JE LI TO TO STO STE NARUCILI I DA LI VAM ODGOVARA;I ZA TO BI CAK TREBAO POST EXPRES DA IZDVOJI POSEBNU PROSTORIJU: Odgovara, platis i neodgovara vratis i tacka . a ovako na prodavcu i njegovoj savesti je da posalje robu, ispravnu, ili neispravnu, ili samo papire umesto robe,jer kada platis kome da se zalis . Upravi vodovoda?


  • 1

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 September 2017 - 12:34 PM

Prevarant je ozbiljna optuzba. Dovoljna je po meni tema kao sto vec postoji: "iskustva k/p". Lepo napises sta i kako se desilo i kraj. Ko odvoji vreme i proveri prodavca, znace o cemu se radi.



Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 September 2017 - 12:48 PM

Dobro,pa hajde da se onda otvori tema- Prevaranti koji prodaju na cikloberzi- 

Tema već postoji - Lukavi prodavci i tako na tu temu... , i traje godinama ... a neki su prozvani i pojedinačno. Ni Pošta Srbije ni administratori CB ne mogu biti odgovorni za to da li će te neki magarac zeznuti kad nešto naručiš. Ali dobro je da se zna ko ima običaj da zezne...


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 September 2017 - 01:54 PM

Tu je drzava i PTT sluzbe krive.

 

PTT i kuriri su tu da donesu pošiljku u mesto A u istom stanju u kojem su je preuzeli u mestu B. Mogu da zamislim koja bi ludnica nastala kad bi se omogućilo da po svom ćefu vraćaš naručeni paket "jer to nije to", pošto znam kakvi su pacijenti na slobodi i među nama (dovoljno sam radio sa ljudima svih kategorija) - koliko god zamisao imala smisla za pametne ljude.

Država takva kakva je, ne meša si ni u važnije stvari.


  • 1

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 September 2017 - 03:04 PM

Споменути продавац јесте лукав са тенденцијом ка преварама. Пола огласа му је да је роба као нова (пример бисага које сам хтео да купим, а којима недостаје носач - оглашене као НОВЕ),а није. У комуникацији је безобразан и дрзак када се поставе нормална питања. Не одустаје да је ствар нова иако је некомплетна, итд.
  • 2

#20 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 29 September 2017 - 05:17 PM

Zaista je tragikomično šta neki pišu pod pretpostavkom da su ozbiljni. Meni je taj model razmišljanja stran u potpunosti, pa nisam siguran.

 

Kakva država i PTT. PTT konkretno nema ništa sa ovim osim da u istom stanju prenesu stvar sa početne adrese na konačnu destinaciju. To je to. Tu se neki naravno hvataju kako su neka oštećenja nastala u transportu. Moguće je, jeste ali neke stvari su besmislene tipa dobiješ izlupan menjač, iskrivljen kavez i sl.

 

Ko piše tipa "šta si očekivao, nisi kupio novo" itd pa evo da pojasnim. Očekivao sam i očekujem da ono što dobije bude u skladu sa opisom. Ništa manje i ništa više. Kakav je to bullshit da čoveku neko priča kako je novo novo a polovno polovno. Dva čoveka ulaze u kupoprodajni odnos, virtuelni ugovor a odluka o kupovini se donosi na osnovu datog opisa. 

 

Dalje, u pravu lepo kaže - neznanje nije opravdanje. A ja dodajem često je i laž pa se tako neki čas super razumeju čas ne znaju šta prodaju. Ako ne zna kaže "ja o ovome ne znam ništa, kupujete na svoju odgovornost". Ako se napiše da je ispravno onda je ispravno SVE što se smatra potrebnim i dovoljnim da uređaj funkcioniše kako je dizajniran dakle u ovom slučaju lampa PLUS postolje.

 

A država bi svakako mogla da poboljša legislativu u ovom polju. Kada smo svojevremeno u USA nekiliko "prepametnih" nakon dokazanih prevara prosledili internet fraud division-u poznate agencije u kojoj je "radio" Molder stopa tog vrsta kriminala na tom forumu je pala na NULU. To nama treba.


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika