Jump to content


Fotografije

Kupovina drumasa

drumas cube attain

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#1 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 30 August 2017 - 10:33 PM

pozdrav. vec neko vrijeme tragam a danas sam bio u zvanicnom predstavnistu za Cube (CG) pa sam se malo zagrijao :). ove modele tek treba da dobiju pa bih brzih dana morao da im javim sta da poruce. isporuka bi bila za nekih mjesec dana, vjerovatno u oktobru.
jos uvijek razmisljam i polovnjacima ali sto se novih tice imam ove 3 opcije a modeli su za 2018 godinu:

Attain Pro Disc - 980e: https://www.cube.eu/...whitenred-2018/

Attain Race Disc - 1100e: https://www.cube.eu/...ashyellow-2018/

Attain SL - 1250e: https://www.cube.eu/...acknwhite-2018/

sta mislite?


  • 0

#2 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 12:10 AM

Nisam u drumskom biciklizmu jos uvek, ali ono sto cu reci generalno se moze primeniti na sve sfere. Nema potrebe da uzimas bicikl za narednu sezonu jer su to skoro uvek isti bicikli kao i za tekucu godinu samo prefarbani (i po full ceni). Cak i kad dodje do smene generacija, mislim da rekreativac uopste ne moze da primeti razliku osim ako se bas nije pogodilo da mu je odredjena izmena dosta doprinela u udobnosti ili polozaju.

 

Takodje primecujem da su cene poprilicno visoke za klasu opreme koja dolazi kao i to da su ovi bicikli ako je verovati specifikaciji na sajtu preteski i to poprilicno. Preko 10 kg za drumasa bilo kojeg paketa opreme je po mom misljenju previse, pogotovo ako se uzme u obzir da su ovo bicikli koji su u sasvim solidnom cenovnom rangu za rekreativnu voznju.

 

Moj predlog bi bio sledeci (nisi rekao koliki si pa ne znam da li ces naci velicinu): ako vec zelis da kupis nov bicikl, nadji neku konekciju u Hrvatskoj ako je ikako moguce i lepo naruci Canyon Endurance AL. Opustenija geometrija je u pitanju, a trenutno su na solidnom popustu i moze se uzeti sa Ultegrom za 1100 evra:

 

https://www.canyon.c...ace-al-7-0.html

 

105 za 900:

 

https://www.canyon.c...ace-al-6-0.html

 

Deklarisanu masu treba uzeti sa rezervom, ali 1,5-2 kg u odnosu na Cube sa ovoliko boljom cenom meni bi bilo vredno cimanja oko dostave ako vec planiras nov. Ako ipak ne mozes nikako da iskombinujes ovo, onda bih pre isao na polovnjaka. Za 1000+ evra se bez mnogo zezanja moze uzeti jako dobar i ocuvan bicikl.


  • 0

#3 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 01:14 AM

@niipheus
E to je i meni zapalo za oko. Skupi su ali za ovaj cjenovni rang sam ocekivao max 9kg. Inače, ovaj shop je otvoren prošle godine i tek drugi put dobijaju drumase, a cijene su čak nesto nize od modela iz 2017.

Što se Kenjona tiče, nije ti loša solucija ali je too much hassle. Ne znam, raspitacu se, necu zuriti. Što se keš placanja tiče pružio bih se do 600, mozda 700e ali onda cao dodatnoj opremi (patike, kaciga, pedale...). Kad smo kod Canyon-a, ima jedan odlican ciklokros na berzi za 830. :) edit: http://www.2bike.rs/...no-105-ram-58#.

Reci mi kako znaš koji ram ima opusteniju geometriju? To je još jedna stavka koju bih volio da çekiram pri kupovini. Visok sam 188.
  • 0

#4 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 31 August 2017 - 06:20 AM

Uh... Kad vidiš oglas od bogija basketa, cenu umanjiš za ~ trećinu i dobiješ realnu cenu :)
  • 0

#5 Machiavelli89

Machiavelli89
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationSutomore

Postavljeno 31 August 2017 - 07:40 AM

Preskupi su u CG novi drumski bicikli. Novo jeste novo ali za te cijene oprema je preskromna. I sam planiram uskoro da mijenjam bicikl pa pratim dosta i vjerovatno bih se odlucio za polovno pa i sa cikloberze nego novo u nasim prodavnicama.


  • 0

#6 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 09:35 AM

Preskupi su u CG novi drumski bicikli. Novo jeste novo ali za te cijene oprema je preskromna.

Pa to su neke normalne cene...

Treba da pogledate prvo koliko kosta komplet grupa, dodajte komplet tockove, korman, sediste i dodjete na tu cenu.

Ne mozete da ocekujete komplet bajs sa ultegrom za 1000eur kad samo grupa dodje preko 600eur, pa i sora kosta 300eur nije to nikakva dzabe grupa kao sto se ovde cesto misli jer se obicno povuce paralela sa mtb low end grupama kojih ima jako jeftinih.

 

Ovi su preteski zato sto su alu ramovi, trebalo bi gledati karbonske ramove.


  • 0

#7 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 10:00 AM

Opusteniju geometriju obicno imaju ramovi koji su pravljeni za duze ture/rekreaciju (Endurance) u odnosu na modele koji su pravljeni za ozbiljniju voznju gde se zahteva bolji aero polozaj (Ultimate). To se moze videti iz geometrije, ali generalno iz samog izgleda, naziva ili opreme moze se doci do zakljucka koji je opusteniji ram kada je isti proizvodjac u pitanju (kao npr Ultimate vs Endurance, ime sve govori).

 

Za kanjon sam pretpostavio da se ne bi cimao, ali hteo sam da predlozim posto je jako dobra ponuda. Racunaj i na to da bi verovatno mogao i neki povracaj poreza da dobijes. Ovaj bogijev kanjon je dobar, ali je diskutabilno da li ti velicina odgovara. Kanjon ne meri u brojevima nego lepo pise L,XL itd. Zovni ga i nek ti kaze koja je velicina pa razmisli da li vredi dolaziti po njega ili ne. Mislim da je L velicina za tebe prava, ali opet nista bez probe.

 

 

Ovi su preteski zato sto su alu ramovi, trebalo bi gledati karbonske ramove.

 

Alu ram su i ovi kanjoni koje sam stavio pa su 2 kila laksi od kjuba, a cenom se takmice na nivou kjub Tiagra = kanjon Ultegra.

 

Ne sklapaju proizvodjaci bicikle tako sto odu u prodavnicu pa kupe grupu za 600 evra i tockove za 300 pa sve sklope i izbace u prodaju, tako da nema neke poente opravdavati cenu tako sto ih poredis sa maloprodajnim cenama pojedinacnih delova.


  • 1

#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 10:15 AM

600€ nije maloprodajna cena ultegre, to sam više stavio kao neki reper za cene.
(Baš me zanima koliko je u CG ultegra?)
A proizvođači svakako cenu formiraju tako što saberu cenu grupe, točkova i rama bez obzira koliko oni plaćaju.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#9 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 10:36 AM

A proizvođači svakako cenu formiraju tako što saberu cenu grupe, točkova i rama bez obzira koliko oni plaćaju.

 

Po toj logici onda ispade da ovi iz kanjona prakticno poklanjaju nov bicikl sa Ultegrom posto kad se sve sastavi, taj bajs ne moze ni na koji nacin da nov kosta 1100 evra. Samo ram i grupa su toliko.


  • 0

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 01:24 PM

Po toj logici onda ispade da ovi iz kanjona prakticno poklanjaju nov bicikl sa Ultegrom posto kad se sve sastavi, taj bajs ne moze ni na koji nacin da nov kosta 1100 evra. Samo ram i grupa su toliko.

Pa to sam i ja rekao kad je @Machiavelli89 rekao da su preskupi:

 

Pa to su neke normalne cene...

Treba da pogledate prvo koliko kosta komplet grupa, dodajte komplet tockove, korman, sediste i dodjete na tu cenu.

Nista oni ne poklanjaju, njih ram najmanje kosta posto je njihova proizvodnja, a imaju i rabat na sve ostalo, ali to je ta racunica.

A i ta cena je akcijska za kraj sezone.

 

Ili si nesto drugo hteo da kazes a ja nisam razumeo?


  • 0

#11 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 01:56 PM

Nismo se bas razumeli. Moje misljenje je da jesu preskupi, a takodje se i ne slazem sa tim da proizvodjaci saberu cene delova pa naprave cenu bicikla. Da je tako kanjon bi bio na gubitku jer bicikl kad se sabere u delovima daleko vise kosta nego sad (bez obzira sto je na akciji), a kompanija kao kanjon sigurno ne pravi gubitke u prodaji.

 

Logicno je da komplet bicikl mora biti jeftiniji nego isti takav sklopljen posebno iz delova, tako da ti ta teorija ne pije vodu.


  • 2

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 02:16 PM

Nismo se bas razumeli. Moje misljenje je da jesu preskupi, a takodje se i ne slazem sa tim da proizvodjaci saberu cene delova pa naprave cenu bicikla. Da je tako kanjon bi bio na gubitku jer bicikl kad se sabere u delovima daleko vise kosta nego sad (bez obzira sto je na akciji), a kompanija kao kanjon sigurno ne pravi gubitke u prodaji.

 

Logicno je da komplet bicikl mora biti jeftiniji nego isti takav sklopljen posebno iz delova, tako da ti ta teorija ne pije vodu.

koliko sam shvatio...kolega Bakara zeli da kaze da proizvodjaci ramova na taj nacin formiraju svoju prodajnu cenu

nije rekao (a verovatno ni mislio) da proizvodjaci ramova placaju delove toliko, za nabavne cene je spomenuo rabate.

 

Proizvodjaci ramova zele da te dovedu u situaciju da ti se ne isplati da kupujes delove i sam sastavljas bicikl

vec kupis ceo nov bicikl u fazonu deo+deo+deo a ovde dobijes sve delove ustimovane a ti "ispadne" ram (a mozda i jos nesto) gratis

 

Nista oni ne poklanjaju, njih ram najmanje kosta posto je njihova proizvodnja, a imaju i rabat na sve ostalo, ali to je ta racunica.


  • 1

#13 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 02:20 PM

Pa imas li ti objasnjenje na koji se nacin formira cena?

 Da je tako kanjon bi bio na gubitku jer bicikl kad se sabere u delovima daleko vise kosta nego sad (bez obzira sto je na akciji), a kompanija kao kanjon sigurno ne pravi gubitke u prodaji.

Ne bi bio na gubitku... evo ugrubo kalkulacije pa proveri dal se slaze.

Uglavnom grupa se menja a ostalo ide obicno isto.

 

Sora 300

tiagra 400

105 - 500

Ultegra 600

Budzet tockovi 120

Sediste i korman 100 eur

Gume 40eur

Ram 200 (sigurno da nije 600 kao sto pise na sajtu, ali rado ce ti prodati po toliko ako hoces samo ram :) )

Ako hoces diskove mislim da cena ode gore za jos za 100 ili 200eur nisam proveravao, ali bukvalno u euro mozes da dobijes cenu.

 

koliko sam shvatio...kolega Bakara zeli da kaze da proizvodjaci ramova na taj nacin formiraju svoju prodajnu cenu

nije rekao (a verovatno ni mislio) da proizvodjaci ramova placaju delove toliko, za nabavne cene je spomenuo rabate.

 

Bas tako.


  • 0

#14 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 02:29 PM

Naprave ram za 100$ i prodaju ti za 400$ ili vise. Sta vam nije jasno ? Nov bicikl se ne isplati uopste, cisto bacanje para
  • 0

#15 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 03:12 PM

Pa imas li ti objasnjenje na koji se nacin formira cena?

...

Ultegra 600

Budzet tockovi 120

Sediste i korman 100 eur

Gume 40eur

Ram 200 (sigurno da nije 600 kao sto pise na sajtu, ali rado ce ti prodati po toliko ako hoces samo ram :) )

Ako hoces diskove mislim da cena ode gore za jos za 100 ili 200eur nisam proveravao, ali bukvalno u euro mozes da dobijes cenu.

msm da je americka kompanija Airborne bila prva koja je radila samo on-line prodaju

(i tada, u prolsom veku, mnogo aktuelniji mail-order)

i zato sto nisu imali troskove kao sto su lager, distribucija, prodajna mreza i sta ti ja znam jos tu spada

cena kmplt bicikla sa Titanijumskim ramom, XTR pogonskom i menjackom i kocnionom grupom, xMax tockovima i SID amortom

je bila jednaka ceni XTR kmplta (sa glavama, onako iz Shimano kataloga).

Kako? Nemamo pojma! Nikome u to vreme nije bilo jasno.

Toliko su se bili uplasili tog koncepta da ih je Huffy otkupio i ugasio u veoma kratkom roku.


  • 0

#16 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 03:21 PM

I sada je slicno...

cena u "online" radnjama je takva da fizicke radnje ne mogu da im konkurisu.

tako da i u nemackoj ili negde na zapadu vise se isplati da porucis preko neta nego to da kupis u radnji.

 

U fizickoj radnji je jedina prednost da dobijes odmah ali to onda moras da platis skuplje.


  • 0

#17 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 03:31 PM

Pa imas li ti objasnjenje na koji se nacin formira cena?

 

Valjda se formira tako sto kompanija izvaga koliko je utrosila, koliko zeli da zaradi i onda utvrdi cenu? Kad bi se cena formirala tako da se gleda koliko su delovi u maloprodaji, ne bi jedan Specialized Epic kostao 9000 evra dok jedan Canyon Lux sa prakticno istom opremom kosta 6000 evra. Podaci sa sajta proizvodjaca.

 

Ili je mozda Specov ram 3000 evra skuplji u proizvodnji?

 

U sustini nije ni bitno jer smo skroz odlutali sa teme. Moje misljenje je i dalje da su ove 'kockice' preskupe/preteske za datu cenu/masu i da se moze proci dosta povoljnije cak i pri nabavci novog bajsa, a o polovnom ne treba trositi reci.

 

Konstatacija da je nov bajs bacanje para ne bih komentarisao.


  • 0

#18 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 August 2017 - 03:50 PM

Valjda se formira tako sto kompanija izvaga koliko je utrosila, koliko zeli da zaradi i onda utvrdi cenu? Kad bi se cena formirala tako da se gleda koliko su delovi u maloprodaji, ne bi jedan Specialized Epic kostao 9000 evra dok jedan Canyon Lux sa prakticno istom opremom kosta 6000 evra. Podaci sa sajta proizvodjaca.

Pa ja se relativno slazem sa tobom oko toga, ali ovde diskutujemo o budzet segmentu gde se dobija jeftin ram a ne vrhunski inzinjering gde je vodjeno racuna o miligramima i mikronima.

 

Moje misljenje je i dalje da su ove 'kockice' preskupe/preteske za datu cenu/masu i da se moze proci dosta povoljnije cak i pri nabavci novog bajsa, a o polovnom ne treba trositi reci.

na ovom konkretnom primeru novog drumskog za 1000eur-1100eur?

 

Mislim da ne moze puno bolje od tvog predloga...

mozda moze za iste pare da se umesto ovog canyon alu rama da se za iste pare ubaci karbonski ram manje renomiranog proizvodjaca sa slicnim ostalim delovima, i to je to...


  • 0

#19 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 03:55 PM

Da sam u Cg gledao bih cene novih u Hrvatskoj i kupio bih tamo i uzeo povrat PDVa.
Problem je što je kraj sezone pa su lageri solidno prazni, ali su zato sada bicikli najjeftiniji

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#20 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 31 August 2017 - 03:59 PM

Pa ja se relativno slazem sa tobom oko toga, ali ovde diskutujemo o budzet segmentu gde se dobija jeftin ram a ne vrhunski inzinjering gde je vodjeno racuna o miligramima i mikronima.

 

Budzet segment je ista stvar, proizvodjac jedan model rama stavlja i na onaj od 800 evra i na onaj od 3000 evra. Zato su ove 'kockice' sve teske po 10 kila bez obzira na opremu, dok su sa druge strane ovi 'kanjoni' svi ispod 9 lagano.

 

 

Mislim da ne moze puno bolje od tvog predloga...

mozda moze za iste pare da se umesto ovog canyon alu rama da se za iste pare ubaci karbonski ram manje renomiranog proizvodjaca sa slicnim ostalim delovima, i to je to...

 

Tog sam i ja misljenja, ali sad se tu opet uvodi pitanje transporta i koliko su dostupni ti mali proizvodjaci.

 

 

Da sam u Cg gledao bih cene novih u Hrvatskoj i kupio bih tamo i uzeo povrat PDVa.

 

1kroz1 istu stvar bih uradio.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: drumas, cube, attain

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika