Jump to content


Fotografije

,,Sportska takmicenja''


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 10:19 AM

Gledao sam maloprije motociklizam.Vozac pada i klizi po stazi.Drugi vozac ga prednjim tockom udara u predjelu zadnje strane vrata i motor pada na tog vozaca.Vozac sto je dobio udarac zavrsava kraj staze,a pola metra od njega lezi motor od vozaca koji je naletio na njega.Vozac tog motora ustaje i trci.Ja sam mislio da trci da vidi da li mu je kolega teze povrijedjen,a on podize svoj motor da vidi da li moze da nastavi takmicenje.Pa jebem li vam majku da vam jebem.Ko vas trenira i ko je od vas pravio ljude?Kako sam se iznervirao.
  • 1

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 11:23 AM

A sta sti ti ocekivao? Da ce da ga veze na dasku jer sumnja na povredu kicme, da disanje usta na usta i prikaci infuziju? Ni redari, ni sudije na stazi, ni drugi vozaci ne smeju ni da pipnu vozaca koji je povredjen. Zna se ko vadi vozaca iz smrskanih kola a ko mu pruza medicinsku pomoc a vozacu je posao da vozi u svakoj situaciji. Da malo pratis auto moto sport, vec bi to znao ;)


  • 1
.

#3 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 11:40 AM

Auto moto sport pratim kampanjski od prve polovine 80-ih godina.Poceo sam sa formulom 1 i pomalo moto trke.Mene je iznerviralo da on nije ni pogledao kolegu.Ni na stadionu niko ne ocekuje da pored doktora neko pomaze fudbaleru,ali koliko se puta desilo da fudbaler izvuce jezik drugom fudbaleru i dok doktor ne dotrci on njemu pokusava pompci.I ovde je moglo da dodje do gusenja jezikom i samo bi mu on u tom trenutku mogao pomoci.Svi smo toliko edukovani da npr.u saobracajnoj nesreci ne diramo i ne pomjeramo povrijedjenog ako mu ne prijeti opasnost i ako mu zivotne funkcije rade kako treba.Ali po zakonu ne smijemo da prodjemo pored saobracajke ako su putnici u tom autu u zivotnoj opasnosti.Danas ljudi prolaze pored ljudi na ulici koji imaju srcani napad...
  • 1

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 12:46 PM

Ako toliko pratis, onda valjda znas da niko sem doktora ne sme da skine kacigu. I kako onda mislis da nekome izvadis jezik? Ne mozes da poredis fudbal gde umiru jedino od dopinga i sport opasan po zivot gde mozes da pogines svakog trenutka. U skladu sa tim su i povrede koje se desavaju u fudbalu i na trkackim stazama. 


  • 0
.

#5 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2017 - 12:48 PM

Pjesak, moto sport nije ulica i zato tu vladaju drugacija pravila. To ja sad nagadjam, tj pretpostavljam, jer taj sport ne pratim uopste. Ali, poprilicno sam siguran da su svi vozaci u nekom momentu bili duzni da potpisu i saglase se sa odredjenim pravilima, i da su duzni da se po tim pravilima ponasaju, svidela im se ona ili ne. Tu sasvim sigurno spadaju i pravila ponasanja u slucaju nezgoda, kao i saglasnost sa rizicima.

Mozda bi neko od njih rado uradio to sto ti ocekujes, kao sto je vrlo lako moguce da neki od njih ne bi pomogli ni nekome na ulici.

 

Vec par decenija smo u periodu kada su najpopularniji sportovi presli gladijatorsku crtu, sto znaci vrlo malo humanog i mnogo toga onog drugog. Uz jako mnogo novca, koji u tu svrhu daju oni koji te sportove prate.


  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 01:17 PM

Ma ja te placam da vozis i da se vidis na tv a ne da izigravas Majku Terezu. Mada bi i to bio dobar marketinski potez kada bi onaj nesrecnik preziveo tvojom zaslugom. A sta cemo ako ne prezivi?? Zato svako radi svoj posao.

Trke se vise ne voze na stazama od 15 ili 20 km kao sto je nekada bio Nirburgring pa ako te drugi vozac ne izvuce iz buktinje, dok stigne hitna pomoc nece ostati nista ni od tebe ni od kola. Zato se sada staze prave sa ogranicenom max duzinom, bas da bi se ta duzina lako pokrila lekarskim, vatrogasnim, redarskim i svim drugim neophodnim ekipama. 


  • 0
.

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 01:32 PM

Ma ja,dolar-euro.Zato sto to postaje normalno oticemo svi u pizdu materinu.Dva komentatora to prenose na nasem jeziku i ovaj jedan o rezultatima,pobjedniku...,a drugi covjek kaze ma mene vise u ovom momentu interesuje u kakvom stanju je povrijedjeni vozac,prvi nastavlja da sere o rezultatima.Otisli smo svi u ***** i samo mislimo o sebi.Par puta sam prisustvovao kada neko kaze ja samo svom nekom mogu da dam krv.Shvatam ljude kada kazu ne mogu da dam krv(bolest,strah od igle...),ali kada kaze da nece da da krv za drugog.Majmun ne zna da treba da prodje dosta sati dok njegova krv ne postane,,upotrebljiva'' za pacijenta.Sta ce za to vrijeme doktor da da njegovom najmilijem.Krv od nas budala.Jer u komentarima ljudi vise od 50%ljudi smatra davsamo budala moze da da dobrovoljno krv,jer rade se razne zloupotrebe u zdravstvu.
  • 1

#8 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 20 August 2017 - 01:37 PM

Imam preko 30 dobrovoljnih i par namenskih davanja krvi, da li sam bolji od nekog ko nije nikada dao krv? Ni najmanje. A da li medicinski radnici daju krv? Pa ne...pitam se zasto.
A sto se moto trka tice, jel ti radis posao umesto svog kolege na poslu a da svoj nisi zavrsio?

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#9 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 01:41 PM

A ti znas da medicinski radnici ne daju krv?Znaci kada naidjes ,ne dao Bog,na saobracajnu nesrecu prvo ces da zavrsis svoj posao pa onda da pomognes.
  • 1

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 August 2017 - 01:52 PM

Nisam video konkretan incident sa moto GP-a, ali nastavak trke sam po sebi ne znači da je čovek nehuman - zavisi od situacije. Ako se nešto nije baš zapalilo, pa treba odvući kolegu dalje da ne postrada, najbolje je prvo skloniti sebe (i svoj motor) što dalje, ili vratiti u pokret - manja šansa da se neko još zapuca i slupa zbog velike razlike u brzini. Pod uslovom da drugi nije onesvešten na sred staze.

 

Ekipe lekara i hitne pomoći su odmah pored staze i spremni, a pomoći će bolje nego što bi to vozač mogao - on može samo smetati i krivično odgovarati ako procene da je svojim postupkom pogoršao situaciju (povreda kičme pri povlačenju tela, ili skidanju kacige na primer).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 20 August 2017 - 01:56 PM

Da, znam provereno da ne daju krv u 3 bolnice u Beogradu, rade mi prijatelji u njima. Ako naidjem na saobracajku u kojoj ne mogu pomoci sklonicu se da ne odmognem. Samo detinjasto je uporedjivati saobracajku na putu i udes u moto sportu, gde je to rizik posla, po tom principu portiri bi trebalo da nose kolege na krkacama jer se od stajanja dobijaju prosirene vene :-)


Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#12 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 01:59 PM

Kao sto sam u jednom postu napisao,kada ja govorim jedno ,a vise njih drugo,onda je to znak da nisam u pravu.Prihvatam.
  • 0

#13 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 02:37 PM

Ne radi se o tome da li si ti u pravu ili nisi. U principu, ljudski, u pravu si. Ali pricamo o stvarima koje su regulisane nekim drugim "propisima" gde realno i nema potrebe za onim na sta ukazujes. Sport je takav kakav je. Oni koji ucestvuju prihvataju rizik i znaju sta mogu da ocekuju. Kao sto znaju da vrlo tesko mogu da pomognu nekom unesrecenom. Sto je jos verovatnije, mogu samo jos vise da mu naskode. 


  • 0
.

#14 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 04:36 PM

Koju trku si gledao i na kom kanalu? Bas bih hteo sa pogledam pre nego sto dam komentar.

Pretpostavljam da je SuperBike na EuroSportu?
  • 0

#15 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 20 August 2017 - 04:44 PM

Ista stvar na Vuelti danas, na 60-ak km do kraja etape. Posle masovnog pada se ustaje i nosi bajs preko onih koji jos leze i nastavlja se (racunam da je ova situacija blize forumu)

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#16 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 05:43 PM

Ne mogu ti tacno reci koja je trka u pitanju.Gledao sam na eurosportu 1 oko 13 h.Bilo je vise trka u klasama.Ne znam tacno koja klasa.Trku su prekinuli i racunali su finish 17.-og kruga.Probaj naci na gledanju unazad.
  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 20 August 2017 - 08:08 PM

Ista stvar na Vuelti danas...i nosi bajs preko onih koji jos leze i nastavlja se...

...uh...ja sam procitao...i nosi bajk preko leseva :(

 

...Zato sto to postaje normalno oticemo svi u pizdu materinu...

mms da si u pravu...nazalost :(


  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 August 2017 - 08:25 AM

Krv od nas budala.Jer u komentarima ljudi vise od 50%ljudi smatra davsamo budala moze da da dobrovoljno krv,jer rade se razne zloupotrebe u zdravstvu.

 

Evo da te oraspoložim malo, i ja dajem krv i ne pitam. Pomagala je tuđa krv meni, pa će pomoći i moja nekom u nevolji. Da li će to da usput bude zloupotrebljeno ili ne, jebe mi se. Na kraju će svakako završiti u nekom čoveku.


  • 1

#19 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 21 August 2017 - 09:21 AM

Pjesak, pogledao sam snimak trke. Nisi ti ovo bas najbolje propratio. Jeste sudar bio tezi, ali se vidi da je vozac svestan, a cak se vidi i da je vozac koji je trcao ka motoru pogledao u njega i verovatno video da je pokretan odnosno svestan. U ovakvim situacijama on nema sta njega da tesi ili pita za zdravlje nego se bezi na motor da se dovrsi trka. Glavna odgovornost u spasavanju vozaca je stavljena u ruke marsala pored staze kao i direktora trke koji je ovde ispravno postupio i odmah istakao crvenu zastavu.


  • 0

#20 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 August 2017 - 09:35 AM

Ja nisam vidio ni da ga je pogledao.To me najvise raspalilo.A bas ga je on i udario,mada ne svojom krivicom.Ali ipak kada bih i biciklom udario nekoga ne bi mi vise bilo do voznje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika