Jump to content


Fotografije

Помаже Бог


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 12 August 2017 - 04:00 PM

Помоз Бог народе,
Зовем се Александар и од малена возим бицикло. Прво BMX а касније неки лошији мтб па мало Рог петобрзинац а у средњој школи узимам неки бољи мтб у планет бајку за тада велику цифру по мени, било је то крајем прошлог века и коштало око 700 марака, склапан бајс, швинов рам са бјанчи налепницом, аливио и ацера групом делова, паралакс наблама, 3*7 брзина...мада је рам за двометраше али ја сам тад нешто хтео дужи да се опружим...тек сам ових година видео да ми не одговара. Мада сам се навозао доста са њим по Београду, до школе и касније факултета. Од дужих тура ишао Миријево - Уб, неких 65км неколико пута. Хтео сам тада да обиђем Србију ал ми фалио сапутник. Елем, негде 2004.е положих за ауто и нисам возио десетак година. У међувремену се оженио, добио децу, преселио на село и ево ме у околини Љига. Кад су деца стасала за бицикл почео и ја са њима опет да возим. Од њих петоро, троје знају да возе, четврти учи а пети је још беба. Са најстаријом двојицом сам прошле године ишао до Уба и назад у два дана, око 55км у једном правцу...жеља ми је да идем са њима и на неколико дана и кампујем ал отом потом...не знам шта ми би да се оволико распричам, углавном већ годинама читуцкам овај форум,доста сам научио, у међувремену набавио неке бајсеве за жену, децу и мене. Ја возим сад неки стари генесис,градска варијанта, мада добро трпи макадам и брда, добро очуван,100е ме коштао,добру задњу наблу, 3*8, кочнице тектро, мењач аливио задњи, алу рам итд...једино му лоша предња набла, куандо је, оштећен је конус и шоља ал сам подмазо и шљака, хтедох да заменим конус ал не нађох. Има кантилевер кочнице и нисам ни очекивао да добро коче, ништа лошије од ви брејка и лепо се подешавају...ал одужих, ај здраво
  • 0

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 04:17 PM

Bog ti pomog'o.Eto sada imas saputnike pa polako po Srbiji.Drago mi procitati da neko ode iz grada na selo.
  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 August 2017 - 05:22 PM

Pozdrav i dobrodošao.

 

Konuse za quando glave uglavnom rešavam kupovinom cele osovine sa konusima - posebno ih ne nalazim u prodaji.  Ako je i šolja oštećena, onda je svakako bacanje para menjati samo konus, jeftinije je uzeti ceo novi točak kada se ovaj skroz pohaba.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika