Jump to content


Fotografije

Da li su mi riknule samaraljke?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#121 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 08 May 2018 - 04:50 PM

Naravno da prvo probušiš šta god da stavljaš

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#122 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 May 2018 - 04:55 PM

То мора на доњи део вијка да би се полуга ту зауставила. Врх му је затупаст, а простор ограничен, не може да се притисне. Једино да пробам да пробушим прво тај комад гумице. Али овај бајс ми је баш малер. Лепа идеја и добро иде али толико сам потрошио времена и нерава. Малопре чак штелујем кочницу пошто опет почео ротор да чеше и облазне ми навој на директном качењу на предњој вили. Дакле, не да се. Сад морам да мењам вилу, а имам његову челичну са кратким вратом што ми не одговара и имам аморт. Луд'ло. Куд сам и почео

Koliki treba da si sivonja da ti se to desi... u svakom slucaju trebalo bi da moze da se razbusi na veci promer i da se nareze navoj i stavi deblji sraf, ne moras vilu da menjas.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#123 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 08 May 2018 - 04:59 PM

Дешава се. То директно качење ми је проблем очигледно, вероватно је шраф мало захватио укриво, па док сам ових дана штеловао (одврни-заврни) једноставно сам га појео. А за прављење новог навоја то код мене нико не ради. За те ситнице те само откаче са ,,немају времена'' и здраво.
  • 0

#124 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 08 May 2018 - 05:01 PM

Мислим да ово треба да ставим ад акта све на извесно време. Коштало ме времена, могао сам докторирати
  • 0

#125 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 May 2018 - 05:03 PM

Дешава се. То директно качење ми је проблем очигледно, вероватно је шраф мало захватио укриво, па док сам ових дана штеловао (одврни-заврни) једноставно сам га појео. А за прављење новог навоја то код мене нико не ради. За те ситнице те само откаче са ,,немају времена'' и здраво.

Onda nista..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#126 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 May 2018 - 09:16 AM

Граничник на шамараљци решен. Употребио сам обична мала кљешта на које сам изнутра намотао траку да не оштетим навој вијка и одврннуо га таман на меру. Кануо сам мало лака за нокте да се не одвија и сада је све како треба. :)


  • 3

#127 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 09 May 2018 - 09:35 AM

Eto. Svaka cast! Nakon (ne)prospavane noci...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#128 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 May 2018 - 09:40 AM

'Фала свима на помоћи јер сваки савет донесе нови ток мисли. С обзиром да сам антиталенат, потребно је :)


  • 0

#129 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 21 October 2019 - 05:40 PM

Dok sam stelovao predni menjac samaraljka mi je zaglavila na velikoj sajbni,

 

Nisam mogao pomeranjem male rucice samaraljke da vratim lanac na srednji lancanik.

 

Video sam da je burence samaraljke u koju ulazi glava sajle zaglavila pa sajla nemoze ni da se izvuce a mala rucica nemoze da se pomeri u desno.

 

Potpuno sam otkacio sajlu sa prednjeg menjaca ali je samarraljka i dalje ostala u blokadi.

 

Ovo mi se jos nije desavalo pa molim za savet a inace bajs ima tri lancanika.


  • 0

#130 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 October 2019 - 07:34 PM

Ja pretpostavljam da ti je ostala zaglavljena sajla u šamaraljci. Meni kada se to desilo, uspeo sam da je iščačkam uz pomoć igle. Moraš da otvoriš gumu na šamaraljci, i da vidiš gde tačno prolazi sajla. Pa probaj da cimanjem napred nazad da je olabaviš i onda gurneš da izađe napolje glava od sajle.

 

Postoji i pitanje da li ti se od tog zaglavljivanja pojelo da tako kažem ležište na koje naleže glava sajle, jer ako jeste, moguće da će ti i i nova sajla zaglavljivati. Ali da te ne plašim, prvo probaj da izvadiš staru.... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#131 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 22 October 2019 - 06:21 AM

hvala smacheru ma savetu.Moje su samarqljke retro 5500 za shimano 9 brzina 3 x 9
Kad se skinuo gumeni rukohvat nemoze nista da,se vidi.Morao bih da otvorim samaraljku a onda je pitanje da li,cu,znati da je ponovo vratim.
U toj aluminijumskoj kapi,vodjici sajle ili burencetu,gde naleze glava sajle,vidi se 2 mm glave sajle i kad ja cimam levo,desno glava se pomera ali ali joj ta vodjica koja se zaglavila ne dozvoljava da prodje glava sajle.
Po mojoj proceni vodjica je zaglavljena a ne sajla.Inace sajlu sam novu stavio.
Vrlo vazno da mi se to prekjuce desilo kad sa stelovao menjac i na drugoj samaraljci koju sam opusteno rasklopio jer sam znao da imam rezervnu.
Unutar nje sam nasao neki polomljeni opiljak.
Nisam je znao ponovo sklopiti,vec sam stavio zamensku.
Kad ono opet isto zaglavljivanje.Po..... sam ako ovu rasklopim neznam da li cu je znati vratiti u prvobitno stanje a i neznam da li je unutar nje onaj isti polomljeni opiljak.
Izvinite svi na peopsirnosti,ali nisam drugacije znao da objasnim.
Svaki savet mi je zlata vredan.
  • 0

#132 Stroboskop

Stroboskop
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 05:38 PM

Ćao svima, moj prvi post ovde- zanima me da li neko zna da li se negde mogu nabaviti plastični gornji poklopci za šamaraljke- konkretno ultegra 6600, ili neke slične, zamenske? Nigde nisam viđao niti na oglasima, niti u prodavnicama. Pozdrav svima
  • 0

#133 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2019 - 10:31 AM

Ćao svima, moj prvi post ovde- zanima me da li neko zna da li se negde mogu nabaviti plastični gornji poklopci za šamaraljke- konkretno ultegra 6600, ili neke slične, zamenske? Nigde nisam viđao niti na oglasima, niti u prodavnicama. Pozdrav svima

 Na koje poklopce misliš, one sa natpisom 'ultegra'? Teško da to ima da se nađe kao poseban deo, jedino da iskopaš neke havarisane, a da nisu polomljene... Zapravo, ne znam da li to uopšte može da se prepakuje?


  • 0
The sea, the sea

#134 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 13 November 2019 - 10:46 AM

Ćao svima, moj prvi post ovde- zanima me da li neko zna da li se negde mogu nabaviti plastični gornji poklopci za šamaraljke- konkretno ultegra 6600, ili neke slične, zamenske? Nigde nisam viđao niti na oglasima, niti u prodavnicama. Pozdrav svima

 

Sve može da se nabavi ali iz prodavnica koje nisu blizu iili košta transport. Pre nije moglo ali sad Šimano prodaje i najsitnije delove, može se sve naći.

 

Klik


  • 1

#135 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2019 - 11:59 AM

Sve može da se nabavi ali iz prodavnica koje nisu blizu iili košta transport. Pre nije moglo ali sad Šimano prodaje i najsitnije delove, može se sve naći.

 

Klik

 

Ovo je super, šteta što ne isporučuju u SRB :(


  • 0
The sea, the sea

#136 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 May 2021 - 07:42 PM

Drugari, imam mali problem sa desnom šamaraljkom Shimano 5700. Naime, kada je lanac pozadi na najvećem zupčaniku i kada kliknem da prebaci jednu brzinu na niže, šamaraljka odbija da sarađuje. Nekad prebaci a nekad ne, i to tako iz prve u drugu i nekad iz druge u treću brzinu. ŠTo je još čudnije ne čuje se onaj tipičan klik šamaraljke kada se koristi mala polugica ali to tako radi u samo prve tri brzine. Na ostalim brzinama prebacuje bez problema.

Meni delue kao da postoji neki problem sa sajlom i rešen sam da je zamenim, ali ako imate neko drugo mišljenje, udrite.

Inače ceo bajs je baš malo vožen, još uvek je na njemu prva kaseta i lanac, originalne gume. Ne verujem da je izakana šamaraljka....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#137 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2021 - 08:23 PM

Moguće da je par žica sajle puklo i zapinje. Zavrni gumu pa pogledaj.
  • 2

#138 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 May 2021 - 10:06 PM

Нисам сигуран да ли је у питању проблем са шамараљком (5703) или је нешто друго, али ми ланац при мењању са велике на средњу непрестано слеће на најмању шајбну. Приметио сам да се тада тешко притиска полуга, а када се помери, нагло откачи сајлу и чује се гласно. Као да је поремећено шта је ,,клик”, с шта међуклик.
  • 0

#139 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 May 2021 - 10:07 PM

Нисам сигуран да ли је у питању проблем са шамараљком (5703) или је нешто друго, али ми ланац при мењању са велике на средњу непрестано слеће на најмању шајбну. Приметио сам да се тада тешко притиска полуга, а када се помери, нагло откачи сајлу и чује се гласно. Као да је поремећено шта је ,,клик”, с шта међуклик.

Pretegnuta sajla i štelovanje graničnika menjača

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#140 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 May 2021 - 10:26 PM

Pretegnuta sajla i štelovanje graničnika menjača
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Када је опуштенија онда лоше пење од најмање на средњу, морам два клика да употребим. Мислим да сам граничнике добро подесио, ланац не спада. Покушаћу опет :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika