Jump to content


Fotografije

Da li su mi riknule samaraljke?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#41 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 April 2018 - 08:56 PM

Opasne su to stvari

Ne bi ja to vozio

Bolje Vidak da leti u svom stilu nego ti


  • 1

#42 adolfpas77

adolfpas77
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 18 April 2018 - 06:40 AM

Opasne su to stvari

Ne bi ja to vozio

Bolje Vidak da leti u svom stilu nego ti

Meni se čini da je kamenčić zaglavljen u levoj .


  • 0

#43 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 18 April 2018 - 10:14 AM

n2:naughty


  • 0

#44 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 03:14 PM

Па момци, нисте ми рекли да је штеловање шамараљки само за стрпљиве.
  • 0

#45 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 03:25 PM

Da smo ti rekli ne bi pokušao :)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#46 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 03:27 PM

Сунце ти пољубим! Па предњи намештам цео дан. :D успут, какву силу отпора има шамараљка при шалтању? Лако као на празно или мора момачки? Знам да је глупо питање, али шта да радим.
  • 0

#47 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 03:29 PM

П.С. нема овде код мене прави сервисер, отерао бих ја то на штеловање одмах.
  • 0

#48 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 04:05 PM

Nove Shimano šamaraljke sa novim Shimano sajlama (one sa polimerskim namazom) treba da imaju minimalnu silu otpora. Sa standardnim sajlama treba da imaju malo otpora, ali sve treba da radi glatko, bez blokiranja ili preterane sile. Bitno je dobro rutirati bužire, i dobro im odmeriti dužinu tako da nema oštrih krivina.

 

Noviji prednji menjači rade bolje od starih, ali su pipavi za podešavanje. Proces je mnogo lakši ako se koristi točkić za podešavanje (inline adjuster), ovako nešto:

 

BSA057.jpg

 

Mogu da se kupe prilično jeftino na Aliju ako te ne mrzi da čekaš. Preporuka da se obavezno koriste indeksirani točkići, sa običnim može da se desi da gube podešavanje s vremenom.

 

 


  • 0

#49 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 April 2018 - 04:21 PM

Имам баш такве подешаваче. Али, или морам јако да притиснем, или је лабаво и не повуче мењач. Цео дан. Полудех :)
  • 0

#50 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 April 2018 - 05:25 AM

Podešava se kao i svaki drugi menjač.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#51 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 27 April 2018 - 07:09 AM

Имам баш такве подешаваче. Али, или морам јако да притиснем, или је лабаво и не повуче мењач. Цео дан. Полудех :)

To onda nije do podešavanja, proveri da li je sa sajlama i bužirima sve u redu. Prednji menjač je uvek “tvrđi” od zadnjeg doduše - imaš li neki drugi drumaš u kraju da uporediš kako radi?
  • 0

#52 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 27 April 2018 - 07:21 AM

To onda nije do podešavanja, proveri da li je sa sajlama i bužirima sve u redu. Prednji menjač je uvek “tvrđi” od zadnjeg doduše - imaš li neki drugi drumaš u kraju da uporediš kako radi?

Стање се мало поправило, успео сам да наштелујем приближно. Тврдоћу могу да упоредим са обичним шифтерима, можда за нијансу тврђе. Што се тиче бужира и сајли, нису нови (нису баш ни стари) али сам их лепо подмазао и чини ми се да нема оштрих кривина. Може бити да део тврдоће отпада на сајлу рецимо, па ћу покушати поново да ушприцам мало ведеа и да поново повежем и прештелујем. Шамараљка ради одлично, биће да је само до штеловања. Обичне шифтере сам усавршио, али ми ово за сада задаје проблеме, много ми је пипавије, а и они подешавачи на самој сајли ми нису баш по вољи :) Шта ли ме тек чека код задњег :(  


  • 0

#53 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2018 - 10:47 PM

Ne znam koliko ima veze s diskusijom, samo da pomenem da sam se ja nedavno raspametio kad sam produvao mehanizam desne šamaraljke i bužir sa wd-40 i ubacio novu sajlu. Od kad sam kupio drumaša leto 2015 nije ništa pipano. Prebacivalo je i pre toga tačno i precizno ali je bilo više otpora koji ja nisam ni primećivao jer sam se navikao. Neverovatno kako sad lepo glatko i mekano radi šamaraljka (6600) na prvoj vožnji mi se dešavalo da podignem lanac dva stepena umesto jedan zbog stare navike jer sad prelako ide. Tokom godina kiše a i pranja učine svoje. A i ja u zadnje dve godine ništa ne održavam osim minimum minimuma, samo eksploatišem i terorišem


  • 0

#54 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 April 2018 - 11:02 PM

Ne znam koliko ima veze s diskusijom, samo da pomenem da sam se ja nedavno raspametio kad sam produvao mehanizam desne šamaraljke i bužir sa wd-40 i ubacio novu sajlu. Od kad sam kupio drumaša leto 2015 nije ništa pipano. Prebacivalo je i pre toga tačno i precizno ali je bilo više otpora koji ja nisam ni primećivao jer sam se navikao. Neverovatno kako sad lepo glatko i mekano radi šamaraljka (6600) na prvoj vožnji mi se dešavalo da podignem lanac dva stepena umesto jedan zbog stare navike jer sad prelako ide. Tokom godina kiše a i pranja učine svoje. A i ja u zadnje dve godine ništa ne održavam osim minimum minimuma, samo eksploatišem i terorišem

da znas samo kako tek radi sa novim buzirima...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#55 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2018 - 12:13 AM

Isto


  • 0

#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 April 2018 - 07:19 AM

Ne znam koliko ima veze s diskusijom, samo da pomenem da sam se ja nedavno raspametio kad sam produvao mehanizam desne šamaraljke i bužir sa wd-40 i ubacio novu sajlu. Od kad sam kupio drumaša leto 2015 nije ništa pipano. Prebacivalo je i pre toga tačno i precizno ali je bilo više otpora koji ja nisam ni primećivao jer sam se navikao. Neverovatno kako sad lepo glatko i mekano radi šamaraljka (6600) na prvoj vožnji mi se dešavalo da podignem lanac dva stepena umesto jedan zbog stare navike jer sad prelako ide. Tokom godina kiše a i pranja učine svoje. A i ja u zadnje dve godine ništa ne održavam osim minimum minimuma, samo eksploatišem i terorišem

Само си компресором продувао шамараљку? Не може ништа да се поремети, помери?


  • 0

#57 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 28 April 2018 - 07:41 AM

Ne kompresorom, sa wd40. Citaj...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#58 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 April 2018 - 07:58 AM

Ne kompresorom, sa wd40. Citaj...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Написао човек ,,продувао'' :) није тешко за збунити се


  • 0

#59 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2018 - 09:43 AM

Tako se kaže, zato što wd osim što podmaže on pod pritiskom izduva i sitnu mikro nečistoću čestice prašine


  • 0

#60 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 28 April 2018 - 10:38 AM

Tako se kaže, zato što wd osim što podmaže on pod pritiskom izduva i sitnu mikro nečistoću čestice prašine

НИсам знао, да нисам почео са рекреативним бициклизмом ономад, не бих неке алате ни узимао у руке, тако да ми је та терминологија и даље помало непозната :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika