Jump to content


Fotografije

Da li su mi riknule samaraljke?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#1 michael23

michael23
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 11:51 AM

Prva vožnja sa novim drumašem i odmah peh. Pored MTB odlucio sa da uzmem drumasa prvi put. Nemam iskustva sa drumasem tek sam ga nabavio. Pokušaću da opišem problem, čisto da znam šta sledeće da preduzimam. Da bih izbegao sudar sa automobilom koji je skretao desno, pa levo, a ja ga preticao kada je on počeo da menja pravac, zakucao sam se u zaštitnu ogradu na putu. Imam samo par ogrebotina išao sam 45 na sat, tako da sam presrećan. Inače bilo je strašno ... Sve je bilo u trenutku ...

Točkom sam udario, korman se pomerio, pa sam udario u ogradu i stradale su samaraljke, desna i leva rade zajedno sa kočnicom, ali samostalno ne, odnosno na zadnjem menjcu mogu da prebacujem sa manjih zupčanika na veće, ali obrnuto ne. Na prednjem menjaču sa većeg na manje takođe ne može. Servisera nemam nigde u blizini, interesuje me dijagnoza, šta ću sve morati da menjam, to jeste ide li komplet sve (samaraljke), ili ću moći da se provučem jeftinije

Ako je bitno samaraljke su ultegra


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 August 2017 - 12:42 PM

Pošto, koliko sam shvatio, ne radi kada se sajla otpušta, postoji šansa da je oštećena neka sajla, ili bužir, ili su negde uklješteni. To bih prvo proverio.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 michael23

michael23
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 01:03 PM

Ne čuje se menjač - samaraljka da cvakne kada se pomera


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 August 2017 - 02:32 PM

Probaj sa otkačenom i izvučenom sajlom. Da je rukom držiš blago zategnutom, a drugom rukom menjaš brzine. Trebalo bi da je menjač zateže i otpušta za po klik. Uhvati blizu same šamaraljke sajlu, tu gde izlazi iz šamaraljke sajla i probaj da vidiš da li se pomera. Ako je menjač zateže i otpušta normalno, onda je ispravan. Ako ne - onda nije.

 

Ne znam koliko sam dobro objasnio.

Kada budeš vraćao sajle, probaj zalemiti sam kraj sajle, kako ne bi kačio unutar bužira, ili iskoristi priliku da zameniš sajle kad se već igraš. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 03:21 PM

Ne čuje se menjač - samaraljka da cvakne kada se pomera

koja ti je lokacija

koji je model ULTEGRA..za koliko brzina

sa menjackim buzirima skrivenim pored volana ili se buziri izlaze iz rucice prema sredini volana?

Pošto, koliko sam shvatio, ne radi kada se sajla otpušta, postoji šansa da je oštećena neka sajla, ili bužir, ili su negde uklješteni. To bih prvo proverio.

predpostavljam da je kolega u pravu jer prilikom prebacivanja na veci lancanik (i napred i nazad)

velikom polugom (ona sa kocnicom) mozes da zategnes sajlu dovoljno velikom silom i zbog toga radi koliko/toliko kako treba

ali kad pokrenes malu polugu ona oslobodi mehanizam tako da se sajla krece pod uticajem opruge u menjacu

i izgleda da je snaga opruga izgleda nedovoljna da prebaci stepen prenosa zbog dodatnog trenja sajle usled ostecenja/ukljestenja.

 

Takodje bi predlozio razvezivanje sistema radi lakse defektaze koju najlakse mozes da izvrsis ubacivanjem nove sajle u rucicu menjaca

i klikanjem rucicama dok sajlu drugom rukom drzis blago nategnutu (imitirajuci oprugu menjaca)


  • 0

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 03:28 PM

...Točkom sam udario, korman se pomerio, pa sam udario u ogradu i stradale su samaraljke, desna i leva rade zajedno sa kočnicom, ali samostalno ne...

generalno, ako se nista na njima nije slomilo/odlomilo/zdrobilozgnjecilo

msm da nije prevelik problem

ono sto se bojim da moze da bude problem je...

... Nemam iskustva sa drumasem tek sam ga nabavio...išao sam 45 na sat...

...molim te....budi pazljiv i strpljiv...dobro je imati srece ali nije dobro previse se pouzdati u nju :)

poz


  • 0

#7 michael23

michael23
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 05:31 PM

10 brizna 2 x 10, negde pocitah oznaku 6600, Lokacija izmedju Valjeva i LozniceL52DJ.jpg


  • 0

#8 michael23

michael23
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 05:40 PM

A mene je najviše zabrinulo, danas, što sam bio planirao da odvozam jedno 80 km. Ceo dan se vrtim po kući kao blesav, sebe sam već danas video na drumu.


  • 0

#9 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 August 2017 - 06:05 PM

Izgledaju prilično čitavo.
Otkači sajle od menjaca pa vidi da li radi na prazno.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#10 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 04:18 PM

Да ли се овај отклон у десну страну може вратити у осу? Реч је о десној 4700 шамараљци. Питање је да ли се то уопште штелује и како?20180414_180605.jpg

Attached Thumbnails

  • 20180414_180605-1.jpg

  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 06:07 PM

Да ли се овај отклон у десну страну може вратити у осу? Реч је о десној 4700 шамараљци. Питање је да ли се то уопште штелује и како?attachicon.gif20180414_180605.jpg

msm da je to sto zoves otklonom zapravo ergonomsko poboljsanje u odnosu na ranije modele samarljki

tako da pokreti sake i prstiju budu prirodniji, brzi i manje stresni u odnosu na *ravne* samaraljke


  • 1

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 April 2018 - 06:21 PM

Да ли се овај отклон у десну страну може вратити у осу? Реч је о десној 4700 шамараљци. Питање је да ли се то уопште штелује и како?attachicon.gif20180414_180605.jpg

Ja mislim da je to otislo u aut, kupujem ih tako neispravne za 20€...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#13 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 06:29 PM

:D форумаши увек спремни за шалу. Елем, како онда није тако на левој, а ни на моделима 105 и ултегра? Управо их гледам? Не бежим од тога да сам лупио, али ко пита, не скита. Раде као сат, данас пробао. Глупо ми да стављам сад ултегру на Awol. :(
  • 0

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 06:59 PM

:D форумаши увек спремни за шалу. Елем, како онда није тако на левој, а ни на моделима 105 и ултегра? Управо их гледам? Не бежим од тога да сам лупио, али ко пита, не скита. Раде као сат, данас пробао. Глупо ми да стављам сад ултегру на Awol. :(

pa daj sliku i leve, sta se stidis. Moguce je da ne vidim to sto ti vidis :)

Ja cu da pokupim taj preostali AWOL kad vidak uzme samaraljku,

neka je i bele (kafe) boje!


  • 0

#15 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 07:13 PM

pa daj sliku i leve, sta se stidis. Moguce je da ne vidim to sto ti vidis :)
Ja cu da pokupim taj preostali AWOL kad vidak uzme samaraljku,
neka je i bele (kafe) boje!

Перла бела ;)

Attached Thumbnails

  • 20180414_211243-1.jpg

  • 0

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 07:17 PM

Има разлике, (не знам како се види на сликама)мислио сам да постоји неко подешавање лево-десно, као за дужину прихвата рецимо.Није ни ударана, нема луфта, све ради. Можда стварно тако треба, али што само десна? :/
  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 07:31 PM

Има разлике, (не знам како се види на сликама)мислио сам да постоји неко подешавање лево-десно, као за дужину прихвата рецимо.Није ни ударана, нема луфта, све ради. Можда стварно тако треба, али што само десна? :/

 

jes kriva...i to malo vise od leve...msm da bi trebalo da su *isto* krive :)


  • 0

#18 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 07:34 PM


 
jes kriva...i to malo vise od leve...msm da bi trebalo da su *isto* krive :)

Пази, није крива полуга, него као да је мало заротирана према напоље
  • 0

#19 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 April 2018 - 07:52 PM

Rado će neko da ti da ravnu za te tvoje krive ;)
Sve je tu u redu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#20 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 14 April 2018 - 08:03 PM

Пази, није крива полуга, него као да је мало заротирана према напоље

mozda je upravljac iskrivljen,

u onom delu na koji se postavlja rucica kocnice

pa stoje nesimetricno


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika