Jump to content


Fotografije

Provera kupca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 Radanko

Radanko
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 12:07 PM

Biciklaši :)

 

prvi put se javljam na forum, naravno iz pragmatičnih razloga. Dobio sam poruku, i to ne po prvi put za prvi bicikl,
od izvesnog profila Camilinha Daiana  (heart89), na engleskom jeziku iste sadržine kao i prvog
puta:

 

hello please confirm back to me in my email if the bike still valid for sale sale. reply back to me at [email protected] Await your response there. Best regards.

 

 

Preko imejla je išla prepiska tako što sam ja tražio broj mobilnog radi lakše komunikacije preko whatsapp/viber
aplikacije, ali je osoba to odbila želevši da komunicira preko imejla i dalje. Kaže kako je iz SAD i... evo sadržine
poslednje poruke:

 

Thank you for getting back to me my name is Mr Camilinha. am from USA. Am really satisfied in buying your bike so who went for vacation in Nairobi,Kenya.I'm ready to pay your asking price of 549EUR. How i wish i could come to inspect this Bike but currently i'm working away from the country like i told you earlier... But the issue is i am a principal marine engineer and i do have a contract now so am presently on sea.The contract is strictly no call due to the lack of reception on the sea area. But I'm able to access email anytime as we will make use of laptop so my only quickest payment option is bank transfer as i can send money via PayPal to your bank account. You have nothing to worry about with the shipment I have my pick-up that will come for the pick-up once payment clears and they will take care of very necessary paper for me.I need your full bank information for the payment to be send to your account, so i can send the money now.
 
here is the details needed for the transfer:
 
Holder account name:
Account number:
Swift code:
Bank name and address:
 
Await your response
 

Pitam zajednicu da li je neko imao sličnih iskustava sa misterioznim kupcima? Meni ovo smrdi na neku mutljavinu..

 

Inače, moj oglas je :

http://www.2bike.rs/...26#.WXCc3IR96pq

Hvala unapred na odgovoru :) pozdrav


  • 0

#2 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 12:28 PM

Ne znam sta moze da uradi,otvaram sada konverzaciju,pise da nema poruka.Ne verujem da je zanimala ogrmona muska bicikla.I prica oko platforme nema bas veze sa mozgom.Viberom bi mogla da te zove
  • 0

#3 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 12:30 PM

Evo

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2017-07-20-14-24-09.png

  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 July 2017 - 12:31 PM

Biciklaši :)

prvi put se javljam na forum, naravno iz pragmatičnih razloga. Dobio sam poruku, i to ne po prvi put za prvi bicikl,
od izvesnog profila Camilinha Daiana (heart89), na engleskom jeziku iste sadržine kao i prvog
puta:


hello please confirm back to me in my email if the bike still valid for sale sale. reply back to me at [email protected] Await your response there. Best regards.


Preko imejla je išla prepiska tako što sam ja tražio broj mobilnog radi lakše komunikacije preko whatsapp/viber
aplikacije, ali je osoba to odbila želevši da komunicira preko imejla i dalje. Kaže kako je iz SAD i... evo sadržine
poslednje poruke:


Thank you for getting back to me my name is Mr Camilinha. am from USA. Am really satisfied in buying your bike so who went for vacation in Nairobi,Kenya.I'm ready to pay your asking price of 549EUR. How i wish i could come to inspect this Bike but currently i'm working away from the country like i told you earlier... But the issue is i am a principal marine engineer and i do have a contract now so am presently on sea.The contract is strictly no call due to the lack of reception on the sea area. But I'm able to access email anytime as we will make use of laptop so my only quickest payment option is bank transfer as i can send money via PayPal to your bank account. You have nothing to worry about with the shipment I have my pick-up that will come for the pick-up once payment clears and they will take care of very necessary paper for me.I need your full bank information for the payment to be send to your account, so i can send the money now.



here is the details needed for the transfer:


Holder account name:

Account number:

Swift code:

Bank name and address:

Await your response


Pitam zajednicu da li je neko imao sličnih iskustava sa misterioznim kupcima? Meni ovo smrdi na neku mutljavinu..

Inače, moj oglas je :

http://www.2bike.rs/...26#.WXCc3IR96pq
Hvala unapred na odgovoru :) pozdrav



Proveren kupac. Ako trazi i nesto para da uplatis kako biste potvrdili ispravnost funkcionisanja transfera, slobodno plati. Obavezno im daj i svoj pin i kontrolni broj sa kreditne kartice.


NOT!?!?!


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 12:35 PM

Otvori namenski rn u banci samo za tu transakciju ili preko western uniona, money gram i sl. pa ako ti legnu pare ti salji bajk. I to celu sumu neka ti uplati da budes siguran.

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 July 2017 - 12:49 PM

Aman, skolski primer navlakuse/prevare.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 12:54 PM

Pobogu!!!


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 July 2017 - 01:10 PM

Opet pocinje...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 20 July 2017 - 01:33 PM

Udžbenički primer pokušaja prevare. Primitivan takođe. Ovo ti kaže neko ko je živeo i radio tamo negde i bio nebrojeno puta targetiran od ovakvih likova tako da - ignoriši sve to.
  • 0

#10 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 20 July 2017 - 02:05 PM

Ako hoce da ti uplati preko paypala ok, tada mu treba samo tvoja mail adresa, sve ostalo si registrovao kod paypala, i nema pristupa. Ako mu das broj racuna, swift, ime... jos ako te potrazi i kod sa zadnje strane kartice, onda si u banani. Preporuka da izbegavas...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#11 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2017 - 02:13 PM

Ma što ložite čoveka, nema razloga da pomisli da nije sve regularno? Pa šta ako mu se javio neko sa zapada, da niste ljubomorni???


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#12 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 20 July 2017 - 02:52 PM

Meni se javila jedna iz Nigerije, rekla da joj je tetka ostavila milion dolara u banci ali nema para za kartu pa molila da joj uplatim 250 dolara za avio kartu do Švajcarske i za uzvrat dobijam 10%. Ja joj napisao može draga evo samo da i ja tetki odnesem lek
  • 0

#13 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 July 2017 - 03:24 PM

Ne razumem ? Čijoj tetci da odneseš lek, svojoj, ili njenoj ?  :mrgreen:


  • 0

#14 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 07:39 AM

Zvala je i mene :)

 

Camilinha D. (heart00)
19. jul 17:06h
hello please confirm back to me in my email if the Bike still valid for sale. reply back to me at camilinhadaiana2...

  • 0

#15 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 08:44 AM

Mr znaci da je muskarac, znaci ZVAO vas je, a ne ZVALA


  • 0

#16 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 21 July 2017 - 09:34 AM

Meni Daiana zvuci kao zensko, ali nije ni vazno....


  • 0

#17 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 04:22 PM

Kad primas pare preko Paypala kao prodavac, kupac moze da se zali Paypal-u da mu roba nije isporucena, da je defektna ili tako nesto, pa da mu Paypal vrati pare. Sad ne znam sve detalje i kako to konkretno ide, ali znam da je moguce. 


  • 0

#18 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 06:53 PM

Ja ne verujem da je neko mogao da poveruje u ovo... Kao što je neko napisao, ovo je školski primer pokušaja navlakuše...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2017 - 07:32 PM

Postoji magični taster na tastaturi "delete" koji otklanja i rešava sve probleme.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 08:33 PM

Kad primas pare preko Paypala kao prodavac, kupac moze da se zali Paypal-u da mu roba nije isporucena, da je defektna ili tako nesto, pa da mu Paypal vrati pare. Sad ne znam sve detalje i kako to konkretno ide, ali znam da je moguce. 

zato prodavac uvek treba da cuva dokaz o transportu

i da ne salje najjeftinijim transportom (osim vec na takav nacin da primalac svojim potpisom potvrdjuje da je posiljka stigla neostecena

a paypal svakako trazi dokaz da se roba razlikuje od oglasene.

 

Msm da na nasem PayPal-u jos ne mozes da primas novac, vec samo da placas.

 

Koliko sam shvatio da je razlog za to da

...u slucaju da jedan gradjanin Srbije proda drugom gradjaninu i obave transakciju preko PayPala...

obojica bi placanjem u devizama bili po udarom nekog zakona koji kaze da je srestdvo placanja u .rs nas RSD

a PayPal jos nije ubacio RSDinar u svoj sistem


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika