Jump to content


Photo

Trka Kroz Srbiju 2017


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Posted 18 June 2017 - 03:35 PM

Nažalost u medijima je propraćeno je kao lokalni turnir u boćanju.

 

Više imate na ovom sajtu:

 

http://www.procyclin..._de_Serbia_2017

 


  • 0

#2 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 18 June 2017 - 05:40 PM

Baš tako, a u isto vreme vozi se trka kroz Sloveniju prenosi se na Eurosportu :(
Ali sve je to naša krivica, nema se ni para za takve manifestacije da ne pišemo zašto i td...Milan Panić izgleda da nije dao kinuti ne bi se ni održali... :(

Bila je odlična etapa uspon na Avali kada je grupa stigla Jovanovića i Stevanovića, šteta, na 2km pred ciljem a pre toga imali na 4km 50 sec...ali brdo, je to a potera bila jaka...

Lepi kadrovi na TV-u kao da je neka jača trka bila... 

 

http://bss.rs/crno-b...ke-kroz-srbiju/


  • 0

#3 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Posted 19 June 2017 - 08:13 PM

Жалосно је да се из године у годину ништа не ради по питању ТВ преноса. Пола сата снимка на РТС-у и то неки термин у поноћ (мада ни он није сигуран). n2:2zrqneq  Нисам гледао извештај треће етапе......и не успевам да га пронађем по нету  n2:bc


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#4 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Posted 20 June 2017 - 07:22 AM

Ja napisah komentar za prošlogodišnju trku i uporedih je sa sličnim trkama u svetu. Računao da će se stvar poboljšati i da će biti bolje...Kad ono ni upola toga, ako ne i gore, u svakom pogledu (broj etapa, učesnika, medijska propraćenost..). Valjda tako mora da bude!?


  • 0

#5 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 20 June 2017 - 09:21 AM

Za 99% ljudi biciklisticka trka je i dosadna i nezanimljiva.Zasto bi onda neka tv kuca pustala prenos ili snimak.Pustaju ono sto vecina ljudi gleda.Spanske i turske serije,rijaliti program,politicke emisije,folk muziku...Bez obzira na kvalitet programa te emisije im donose profit.
  • 1

#6 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 June 2017 - 09:38 AM

Na globalnom nivou posle SP-a u fudbalu TDF je najgledaniji sportski dogadjaj...SP je na 4 godine a Tour svake godine.
  • 2
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 20 June 2017 - 10:01 AM

Na globalnom nivou posle SP-a u fudbalu TDF je najgledaniji sportski dogadjaj...SP je na 4 godine a Tour svake godine.


Koliko imas prijatelja koji prate sp u fudbalu,a koliko koji prate biciklisticke trke.Sto vazi za svijet ne vazi za Srbiju.Biciklizam nije bio,nije i nece biti nesto vazno u Srbiji jos dugo,dugo.
  • 0

#8 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 June 2017 - 10:56 AM

Zasto tako mislis?
Biciklizam(kod nas) je u protekloj deceniji imao fantastican progres u (skoro)svim segmentima.
Sve vise je cikloturista, mladih sto izvode trikove sa bmx-ovima, odlazak na posao biciklom je postala normalna pojava, svakog vikenda veliki broj rekreativaca se okuplja i uz po koje pivo okrecu pedale, sve je vise biciklistickih sajtova, vlogova, udruzenja, radnji...

Koliko ljudi je pratilo ragbi dok nije poceo isti da se prikazuje na 3K?
Da napisem drugacije, koliko ljudi se zainteresovalo za ragbi kada su poceli prenosi?

Koliko je ES sa prenosima trka uspeo da skrene paznju na biciklizam i bicikliste?

Koliko bi prenos TKS-u bio pozitivan?
Da pokaze da se i kod nas nesto lepo desava, da se ljudi interesuju i okupljaju oko necega sto nije sutiranje lopte, prazne flase i stranackog kolege.
Lepo(i korisno) je na ovaj nacin promovisati drzavu, turizam, kulturu, obicaje, sport...

Ako mi sami o sebi pricamo lose kada nije sve tako crno(sto kaze Leontina) "neprijatelji" nam i ne trebaju.

Mi smo biciklisti, ljudi koji ce pre pasti sa bicikla nego sici sa njega, prenesimo sve pozitivne stvari koje biciklizam daje, zainteresujmo druge za sve ono lepo sto je nama biciklizam.
  • 4
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Posted 20 June 2017 - 01:24 PM

Sve je to lepo samo ko ce da gleda 100-150 budala koje okrecu pedale po najvecem suncu. I sad posle svega toga sto pricas, kada kazes da si vozio 50 ili 100 km danas, 95 % ce da pomisli da si 100 % lud. Prakticno, nista se nije promenilo. 


  • 1
.

#10 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 June 2017 - 01:58 PM

Kolika je tvoja krivica sto se nista nije promenilo, da li si uradio nesto da se promeni?

Zasto su budale???
Znam dosta ljudi koji su se zainteresivali za biciklizam gledajuci trke na ES-u i slusajuci kako to Djordje docarava i prenosi.

Promenilo se to da nas ima doooosta vise u svim granama biciklizma, da nismo vise toliko nevidljivi i nevazni.

Trebaju mi novi hejteri, stari su poceli da prate trke i da me pitaju gde sam za vikend vozio i osvaja li Frum TDF ove godine.

Pre deset godina su me gledali kao vanzemaljca kada udjem u neku radnju, sada se interesuju gde vozim i pricaju mi da i u njihovom mestu ima biciklista.

Mi smo daleko od idealnog, daleko smo i od It, Fr, Ch...ali to ne treba da znaci da se predajemo i odustajemo nego prvenstveno licnim primerom da budemo ogledalo biciklizma.
  • 4
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#11 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 20 June 2017 - 04:37 PM

Ne mogu a da se ne slozim sa svima u ovoj diskusiji, iako su izneta suprotna misljenja. Svi su po malo u pravu...Mislim da biciklizam u Srbiji jeste doziveo progres i da je sve popularniji ali isto tako je jos uvek egzotican i redak sport i zanimacija na koju mnogi gledaju sa simpatijama ali izdaleka i uz cudjenje. Nas mentalitet i kultura su takvi da je prva pomisao na nekoga ko ide biciklom na posao da nema kola i da je to razlog. Sledece je da je malo cudan a trece su simpatije za takav nacin zivota ali samo kao konstatacija ne i kao nesto sto podrzavaju i sami...Da nekome padne na pamet kako je biciklista neko ko brine o zdravlju, uziva u vetru u kosi rano ujutro ili je ekoloski osvescen..tesko;-))

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 4

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Posted 20 June 2017 - 04:51 PM

Kolika je tvoja krivica sto se nista nije promenilo, da li si uradio nesto da se promeni?

Zasto su budale???
Znam dosta ljudi koji su se zainteresivali za biciklizam gledajuci trke na ES-u i slusajuci kako to Djordje docarava i prenosi.
 

 

 

Zato sto ih 95 % ljudi smatra budalama. Isto kao i mene i tebe. Svidjalo se to tebi ili ne. Cim ne igras fudbal, ne ides u kladionicu i ne pijes pivo, nisi normalan. 

 

Meni ne pada vise na pamet da nikoga ubedjujem u suprotno. Ti ako imas vremena i zivaca, samo napred, nemam nista protiv.


  • 0
.

#13 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 20 June 2017 - 05:07 PM

Ne mogu a da se ne slozim sa svima u ovoj diskusiji, iako su izneta suprotna misljenja. Svi su po malo u pravu...Mislim da biciklizam u Srbiji jeste doziveo progres i da je sve popularniji ali isto tako je jos uvek egzotican i redak sport i zanimacija na koju mnogi gledaju sa simpatijama ali izdaleka i uz cudjenje. Nas mentalitet i kultura su takvi da je prva pomisao na nekoga ko ide biciklom na posao da nema kola i da je to razlog. Sledece je da je malo cudan a trece su simpatije za takav nacin zivota ali samo kao konstatacija ne i kao nesto sto podrzavaju i sami...Da nekome padne na pamet kako je biciklista neko ko brine o zdravlju, uziva u vetru u kosi rano ujutro ili je ekoloski osvescen..tesko;-))

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока


Hajmo reci da se slazem 120% sa svakom reci napisanom. Na primer u smederevu nenormalno je da zivis zdrav zivot i gledaju te kao "budalu koja ne zna sta je zivot i propusta provode, cigare alkohol jer njihov moto je mora od necega da se umre"
U beogradu ima dosta staza za bicikliste ali Srbija nije Beograd :D
  • 2

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Posted 20 June 2017 - 05:35 PM

... Cim ... ne pijes pivo, nisi normalan. 

n2:loony


  • 0

#15 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Posted 20 June 2017 - 05:44 PM

Ove godine trka je nažalost bila lošija, sa manje brdskih deonica, i sa duplo manje etapa nego prošle godine. Osim toga ni same etape nisu bile nešto posebno zanimljive. Prva etapa je posebno bila dosadna, od Požarevca do V.Gradišta i nazad pa onda besomučna jurnjava u krug oko Požarevca 4 puta. Meni lično je najinteresantnija bila druga etapa gde je cilj bio na Avali. Dobro je što se država makar potrudila da desetak dana pre toga sredi put do Avale. Od toga će najveću korist imati rekreativci koji su gotovo prestali da voze Avalu zbog lošeg puta. Aj da kažemo da ipak ima minimalnog pomaka.

Hendikep je bio i što se sama trka vremenski poklopila sa Trkom kroz Sloveniju, tako da ni neki jaki vozači nisu došli.

Ali kao i prošle godine marketinški je odrađeno loše. Praktično mogu da potpišem da 90% ljudi, koji se ne bave aktivno biciklizmom, nije ni znalo da se trka uopšte održava.

 

E sad kad malo bolje razmislim sve i da se radio direktni prenos trke uz snimanje iz vazduha sa nekim dronom, pa šta bi mi to mogli da pokažemo?

Konkretno sva je prilika da bi kamera sa drona pored učesnika trke uhvatila i neko đubrište ili dilvlju deponiju pored puta.

Ako već i hoćemo da reklamiramo zemlju na taj način, treba odabrati neke lepe rute preko planina, da ti kadrovi stvarno budu reprezentativni.

 

Za veću promociju biciklizma Srbiji nedostaje veći broj biciklističkih događaja, koji ne bi imali klasičan takmičarski karakter, a koji mogu da okupe veliki broj učesnika. Kao na primer trka Franja u Sloveniji, koja svake godine okuplja hiljade biciklista iz regiona. Breveti su lep dogadjaj, ali većina ljudi realno ne može da izveze ni 50 km a kamoli tek 200km, kolika je minimalna kilometraža za uvodni brevet.

 

Zašto se na primer bar nekoliko puta godišnje ne napravi neka mini trka za rekreativce gde bi svako mogao da se isproba i na kraju da svi zajedno uzivamo posle trke u ladnom pivu? Bio sam na nekoj amaterskoj trci oko Konavla u Hrvatskoj i to je posle trke bila prava fešta i uživanje.

 

Inače pivo i biciklizam itekako idu jedno uz drugo n2:party-048 


  • 6

#16 sampion

sampion
  • Members
  • 1 posts

Posted 09 January 2018 - 05:02 PM

Pa normalno je Trka Kroz Srbiju sve gora , BSS je preuzeo u svoje ruke i to sve vise lici na bezveze LIgu i Prvenstvo Srbije koje savez organizuje da bi prao novac !!


  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Posted 31 August 2020 - 07:04 PM

https://www.021.rs/s...Novom-Sadu.html


  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users