Jump to content


Fotografije

sklapanje bajsa + pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#41 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 08:17 PM

Može može...samo uz dosta truda i ljubavi prema biciklizmu... Ništa lepše nego kada te niko ni na šta ne tera nego samoinicijativno stigneš do utreniranosti profesionalca... 8) . Ako ti je srednja brzina i 25 km na sat možeš za dva sata da pređeš 50 km. Ja sam do pre nedelju dana gotovo svakodnevno vozio najmanje 2 sata pa naviše. Dešavalo mi se da bajk vozim i mnogo više sati. Kidam dok me ne smori i osetim da sam na malo manje od pola snage pa onda spustim tempo i polako krenem da se vraćam... :mrgreen: . Zadnjih pola sata do sat mi je vožnja prava uživancija...osetim da sam zdravo umoran... :) . E sad ne znam koliko sam prešao od početka godine jer samo na MTB imam ciklokompjuter, a vozi ga i moj burazer.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#42 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 08:52 PM

Ljudi sacekajte malo. 15-20000 godisnje predju road takmicari po Makedoniji, Srbiji i sl. I to oni odlicni. Dobro mozda dodju do 25000 ali obicni rekreativac nemoze da dodje do te cifre. Nemojte da me shvatite pogresno ali nekako je previse da obicni rekreativac ima u proseku 55km na dan preko cele godine


Ako voziš svaki dan, može da se skupi. Meni je recimo nedeljni prosek od 400-600km. Ima dana kad predjem 30km (veče po graskim osvetljenim ulicama), a ima dana (čitaj vikenda) kad vozim 150-180km. Preko leta mi je neki dnevni prosek bio oko 70km dnevno (pri čemu sam na poslu od 8 sati). Rekord petak(popodne)-subota-nedelja mi je bio 80+185+162 km. Ako se disciplinuješ i voziš i onda kad ti nije do toga, bez obzira na vremenske uslove počne da ti se čini da koliko god voziš nisi puno prešao. Naravno, takmičarski način vožnje i treninga podrazumeva drastično drugačiji način vožnje od onoga što rekreativci praktikuju (čitaj ne smeš da padneš ispod odredjene prosečne brzine koliko god da te noge bole)..
  • 0

#43 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 September 2008 - 09:02 PM

Ondak vi niste rekreativci verijte mi na rec. Vi ste profi rekreativci ali ni sami neznate :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mala sala. Ako je tacno to sto piste svaka vam cast i skidam kapu. Pozdrav
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#44 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 09:13 PM

Ma, sramota. #-o Kad kolima pređem tu kilometražu, odmaram se par dana. :mrgreen:
  • 0

#45 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 09:14 PM

Teško možda jeste poverovati ali na drumu kilometri mnogo lakše beže nego off road. Kad bi seo na drumski bicikl mogao bi i ti sigurno... :) . 50 km dnevno je totalno ok i uopšte nije nemoguće. Ove munje od 150 pa naviše nisam nikad probao i ne verujem da ću. Jednostavno mislim da više ne bi uživao u vožnji, a tada se gubi svrha.

Pozzz
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#46 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 September 2008 - 09:19 PM

Ja sam najvise presao oko 9800km godisnje sa MTB sto je sasvim ok kilometraza. I to vise od pola je bilo offroad. Ej ali ljudi mnogo odosmo u offtipic. Ima da nas gazda sve izbrise i banira na po koji dan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#47 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 September 2008 - 09:25 PM

Trkackim bajkom moze dosta da se predje u periodu lepog vremena. 25000 mi zvuci previse, sem ako zimu ne provodis na juznoj hemisferi :)
  • 0

#48 Till983

Till983
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 11:00 PM

Da Pinarellov prince je savrsen bajk, ali je preskup ram za mene, gledao sam ga u prodavnici i stvarno je neverovatno lep , lagan, ma savrsenstvo. Isto i c50, mada kao sto rece preferiro bi ram ridley noah ili neki cervelo a nebitno mi je dal je dura ace, record ili sram red jer su sva 3 modela extra.
A ne, ne vozim svaki dan, poceo sam 4x nedeljno i to utorak sreda cetvrtak u parku vozim po 60 - 70km i u nedelju idem na malo duze voznje od 120 - 150km i da kucnem u drvo drzim se tog reda , sem kad je jaka kisa :))))
a lagan sam prilicno, 72kg :) al moram nabaviti i bolji sorc jer me vec boli dupe od sedenja na duzim voznjama :)))
  • 0

#49 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 06:33 AM

Da Pinarellov prince je savrsen bajk, ali je preskup ram za mene, gledao sam ga u prodavnici i stvarno je neverovatno lep , lagan, ma savrsenstvo. Isto i c50, mada kao sto rece preferiro bi ram ridley noah ili neki cervelo a nebitno mi je dal je dura ace, record ili sram red jer su sva 3 modela extra.


Pa računaj da će model za 2008 iduće godine biti sigurno jeftiniji :) Mada su u principu svi kompozitni ramovi ok, kilaža im je oko 1kg, izuzetak je Scott addict sa 750 gr, mada tebe sa 72kg to ne treba da opterećuje :)
  • 0

#50 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 06:53 AM

al moram nabaviti i bolji sorc jer me vec boli dupe od sedenja na duzim voznjama


Uz dobar šorc obavezno sedište sa rupom...Može jako lepo da pomogne i ne mora često da se ustaje sa bajsa da "odmoriš" :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#51 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 26 September 2008 - 09:24 AM

ma najbolja su sedista sa gelom,sediste sa rupom moze da bude zajebano malo za medjunozeje :lol: ,ali ok kako kome odgovara,npr ja nikad ne bi mogao da se naviknem na neko sa rupom
  • 0

#52 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 September 2008 - 09:57 AM

Ja do sada sam vozijo Velo 1100 sa rupom, Selle italia SLR bez rupom i trenutno vozim SDG I-Fly koji nema rupu. Od svih tri najbolje je izaslo SDG. Pricam za dugacke voznje i slicne stvari.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#53 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 10:28 AM

Dobar odabir sedišta i šorca + fullsus bike - i mož da se vozi danima 8) 8)

Mada lično, pošto nisam težak, dobar šorc meni rešava apsolutno sve, čak i kad je u pitanju Tioga Spyder Carbonite sedište. Trend je da u stvari šorc preuzme ulogu ublažavanja i anulira sve efekte lakih i krutih sedišta.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#54 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 10:39 AM

Vozio sam X0 Genuine Gel i prosto se uparim sa njim...

Gell.jpg

Sad vozam X0 trans am i mnogo mi je bolje. Osećaj je nešto što je specifično za svakoga ali ja volim više sa rupom....

Xtra.jpg

E sad ono jes da ja imam 80 kg pa ponekad i preko... :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#55 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 12:02 PM

Još jedan članak koji treba pročitati pre nego što se odlučite za sedište...

sedista.jpg
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#56 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 03:44 PM

sediste sa rupom moze da bude zajebano malo za medjunozeje


Objasni kako kad je ono napravljeno da ne bi bilo zajebano za međunožje :?:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#57 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 26 September 2008 - 03:45 PM

Pa tako :mrgreen: :mrgreen: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#58 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2008 - 03:49 PM

:D :D :D :D :D

=D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika