Jump to content


Fotografije

sklapanje bajsa + pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 07:49 PM

Mislim da je 2000 jura gornja granica, iznad koje ja ne bih išao za bicikl, sem ako se ne baviš sportom profesionalno ili ne znaš šta ćeš s parama. Moja računica je prosta: cena bicikla+troškovi održavanja/broj predjenih kilometara za godinu dana. Ako planiraš da predješ 60000km za godinu dana onda je 6000 jura za bicikl ok. Mada, dodaj tome i stanje puteva u Srbiji pa ćeš i sam doći do računice da je 2000e gornja razumna granica.


Zašto...? Ja da imam platu od recimo 5000 eura 10 000 za bicikl bi mi bilo savršeno razumno (da se ne lažemo dao bi te pare i da imam dve hiljade). Zamisli samo kada bi porše ili ferari kupovali samo ljudi koji se bave trkama. Potpuno podržavam ako neko ima novac i hoće da kupi vrhunski bicikl da to i uradi... Samo kupuj i ne misli o tome kako je nešto propala investicija jer to nije istina... :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#22 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 24 September 2008 - 08:14 PM

da se ne lažemo dao bi te pare i da imam dve hiljade)


Posle diplome.posto imam 1.5ispit do kraja ,kakva god da je plata u planu je neki Cannondale Taurin minimum 2007 i naravno Leffty Sl Carbon.Doci cu do njega na ovaj ili onaj nacin :mrgreen: -toliko o tome he,he,he :D

Attached Thumbnails

  • Taurin 1.jpg

  • 0

#23 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 08:46 PM

Posle diplome.posto imam 1.5ispit do kraja ,kakva god da je plata u planu je neki Cannondale Taurin minimum 2007 i naravno Leffty Sl Carbon.Doci cu do njega na ovaj ili onaj nacin :mrgreen: -toliko o tome he,he,he=D>


Ja bi za mene jedan Santa Cruz Nomad. :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#24 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 09:24 PM

Zašto...? Ja da imam platu od recimo 5000 eura 10 000 za bicikl bi mi bilo savršeno razumno (da se ne lažemo dao bi te pare i da imam dve hiljade). Zamisli samo kada bi porše ili ferari kupovali samo ljudi koji se bave trkama. Potpuno podržavam ako neko ima novac i hoće da kupi vrhunski bicikl da to i uradi... Samo kupuj i ne misli o tome kako je nešto propala investicija jer to nije istina... :wink:


I šta bi time postigao? Je l bi išao moža brže na biciklu od 10000 evra nego na nekom od 2000? Suština je da je preko 2000 jura prosto bacanje para, ne kupuješ auto koji su motor+šasija, nego kupuješ šasiju, a džaba ti i extra skupa šasija ako nemaš motor (tj. noge+kardiovaskularni sistem) koji će to da tera napred, a to parama bogu hvala ne može (za sad) da se kupi. Inače kola koja pominješ ne kupuju trkači, njima to i ne treba, nego obično kupuju likovi koji time nadoknadjuju dužinu one stvari :lol: :lol: :lol:
  • 0

#25 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 24 September 2008 - 11:31 PM

nego obično kupuju likovi koji time nadoknadjuju dužinu one stvari :lol: :lol: :lol:


Pa ako cemo tom logikom trenutno vozim ficu :wink: .ma daj koje su to gluposti.Dobar auto kupiti zbog svog uzivanja(ne pozeraja)kao i bilo koju drugu kvalitetnu stvar je ok.'Kiselo je grozdje!'-se kaze na takve komentare.
  • 0

#26 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 08:49 AM

Pa ako cemo tom logikom trenutno vozim ficu :wink: .ma daj koje su to gluposti.Dobar auto kupiti zbog svog uzivanja(ne pozeraja)kao i bilo koju drugu kvalitetnu stvar je ok.'Kiselo je grozdje!'-se kaze na takve komentare.


Mare sve si rekao i nema potrebe da bilo šta da dodajem. =D>

@gaja...A brate za "onu stvar" mislim da nisi mogao seljačkiji komentar da daš :lol:

PS Izvini što nemaš skup bajs...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#27 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 September 2008 - 08:58 AM

ljudi dosta vise prepucavanja. Svako vozi sta vozi. I nekome prosto bicikla je bicikla bez razlike dali bijo FBP ili neki Cannondale, ako me razumete. Svako u svetu ima za nesto merak i za to baca pare. Ja evo bacam na bajk, neko na telefone, neko na kompjuter, neko na auta itd itd. Nema tu sta reci vise nego samo da se malo smesite :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#28 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 09:13 AM

Arioth čoveče pa totalno si u pravu. Samo je ovde problem što bi svi mi ovde dali poslednji dinar na dobar bajk uključujući i njega. Ja prvi vozim bajk koji je oldtimer. Sklapam još jedan sada. Ali isto tako znam da imam 3000 eura dao bi ih za bicikl. Nemam ženu ni decu niti sam podstanar. Kad ću da kupim ako ne sad ? I onda dođe on koji se najviše prima na skupe komponente (posetite teme u drumaškom delu foruma) i nekom svira nešto kako kao ne bi dao više od dve hiljade. To je licemerje. Ako ne mogu ja da kupim, daj da odvratim sve druge. Kao ne valja...nije ekonomično. Ako dečko ima pare za taj bajk i za održavanje šta ga briga neka kupi njemu je ekonomičniji od onog od 20 000 eura. To šta je razumno dati za bicikl je individualno i jedino se može reći "za moj budžet razumno". Znači dečko je nerazuman jer ima skuplji bajk od njegovog. Da ponovim ja prvi imam jeftin bajk. Za te pare koje on daje za frameset već napisah da mogu dva lepa da sklopim ali neću da mu pričam kako da imam pare ne bi uradio isto što i on.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#29 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 September 2008 - 09:38 AM

Evo sada cu vam objasniti kako je decko kod nas uzeo DH masinu. Znaci malisan je kompletno usao u svet DH voznje i svaki dinar daje na bajk. NEki na forumu ga znaju, onaj busavi koji je izvodijo neke fore na skok u Crnoj Travi. On je najbolji u celoj Makedoniji i vozi stvarno super. Ali kako je uzeo svoj bajk. Svaki dinar koji su mu dali roditelji da u skoli kupi nesto da pojede on je sklanjao na stranu. A dobijao je po 2 eura. Cak letos je radijo i po 12 sati samo da sakupi pare za skupu masinu koju sada vozi sa ljubavi. Decko se zareko da uzme to i uspelo mu. Znaci nije neki rokfeler ili neznam sta.

Ja u momentu da me pretresete popreko i uzduz nemam vise od 20 eura sto udzepu sto na strani u kuci. Ali zato na prolece uzimam Rock Shox Lyric 2-step. Amortizer kosta skoro 900 eura ali do marta iduce godine ja cu se ubaciti u takve stednje da na kraju imam taj amortizer. I posle kada me neko vidi sa tim amortizerom recice ''ma pusti ga pun je kao brod i nezna na sta da baca pare pa kupuje skupe amortizere''. U sustini nije tako kako izgleda. Ko je prosao kroz to zna o cemu pricam. Ali oni koji su samo prolaznici u bajkerskom svetu ovo nece im znaciti nista
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#30 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 25 September 2008 - 10:51 AM

Ja u momentu da me pretresete popreko i uzduz nemam vise od 20 eura sto udzepu sto na strani u kuci.


He,he potpuno te razumem :wink: .Stekanje para od garderobe,izlazaka pa i mnogo bitnijih stvari i posle odredjenog vremena imas bajs koji hoces,to cenim =D> .Naravno ako neko ima para pa odma kupi i to je ok-kad bi mogli svi tako.Bitno je da znas sta hoces,kada posle velikog strpljenja,stekanja,kupis i vozis ono sto si hteo to je 'shlag na torti'.Ja sam za pare od mog bajsa mogao da idem 2x na more ali kad sam ga uzeo vozim ga tako da je to TO :shock: .Mnogi to ne razumeju i pitaju pa zar nije moglo jeftinije,naravno da NE :!: :mrgreen:
  • 0

#31 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 11:01 AM

Eto .... a ja radim u državnoj firmi. Zar treba još nešto da kažem...? :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#32 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 11:37 AM

Arioth čoveče pa totalno si u pravu. Samo je ovde problem što bi svi mi ovde dali poslednji dinar na dobar bajk uključujući i njega. Ja prvi vozim bajk koji je oldtimer. Sklapam još jedan sada. Ali isto tako znam da imam 3000 eura dao bi ih za bicikl. Nemam ženu ni decu niti sam podstanar. Kad ću da kupim ako ne sad ? I onda dođe on koji se najviše prima na skupe komponente (posetite teme u drumaškom delu foruma) i nekom svira nešto kako kao ne bi dao više od dve hiljade. To je licemerje. Ako ne mogu ja da kupim, daj da odvratim sve druge. Kao ne valja...nije ekonomično. Ako dečko ima pare za taj bajk i za održavanje šta ga briga neka kupi njemu je ekonomičniji od onog od 20 000 eura. To šta je razumno dati za bicikl je individualno i jedino se može reći "za moj budžet razumno". Znači dečko je nerazuman jer ima skuplji bajk od njegovog. Da ponovim ja prvi imam jeftin bajk. Za te pare koje on daje za frameset već napisah da mogu dva lepa da sklopim ali neću da mu pričam kako da imam pare ne bi uradio isto što i on.


Što se mene tiče, ako je neko budala da baci pare što voli i što mu se svidja, to uopšte nije moj problem, mene predjeni kilometar košta manje od 0.1evra. Drugo, otkud ti znaš da nemam 20000 evra i da ne bih mogao da ih potrošim na bicikl, ja ne radim u državnoj firmi i pri tome ne radim jedan, nego dva posla, tako da me finansijski deo priče ne opterećuje previše. Treće, prošetaj se malo do klubova, pa pogledaj šta voze oni koji voze trke. Četvrto, granicu od 2000 sam naveo kao sasvim pristojnu iz prostog razloga - kad predješ s bicikla koji košta 350e na neki koji košta 1000 ili 1500 razlika se oseti Kad bi prešao s nekog od 2000 na neki od 6000 razliku bi teško osetio, posebno ko se drži UCI pravilnika i donje granice od 6.9kg. Koliko god para da daš na bicikl, nećeš postići takav efekat kakav npr. možeš da postigneš pravilnom ishranom i redovnim treningom kad skineš 15 ili 20kg... Bicikl je samo šasija, ni jedna šasija koliko god dobra bila ne vredi bez dovoljno jakog motora.
  • 0

#33 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 11:53 AM

ako je neko budala da baci pare što voli i što mu se svidja, to uopšte nije moj problem


no comment :shock:

otkud ti znaš da nemam 20000 evra i da ne bih mogao da ih potrošim na bicikl


Zabole me i da imaš dvesta hiljada... :)

Koliko god para da daš na bicikl, nećeš postići takav efekat kakav npr. možeš da postigneš pravilnom ishranom i redovnim treningom kad skineš 15 ili 20kg


Potpuno tačno....ako ti je jedini cilj samo da treniraš. Meni je bajk i sredstvo za uživanje... 8)

Pozzz :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#34 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 September 2008 - 01:12 PM

pre nego sto eskalira situacija, molim vas da blago smirite strasti :)

Ukusi se razlikuju i to treba postovati. Svako moze izneti svoj stav ali nemojte se medjusobno napadati, jer neko nesto voli i razlicite stvari nas cine srecnim.
Ako ce neko dati 2000 eura za bicikl to je njegova stvar koju postujem, sto nema veze sa tim da li bih i ja isto ucinio (verovatno bih :mrgreen: ).
Nemaju svi vise ambicija i vremena da treniraju svakodnevno, ali to ne znaci da ne sme voziti skup bajk, pa makar i kejom.. Ako je to ono sto ga cini srecnim, zasto da ne :D
  • 0

#35 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 September 2008 - 02:34 PM

Poznata stvar je da je sklapanje bajka iz delova uvek najskuplja varijanta


U ovo nisam verovao dok nisam probao. Doduse iz sklapanja svog bicikla sam naučio da sve na njemu sam servisiram (tako da ne treba da dajem pare na servis), a znam i sve da zamenim (logično)

Još jedan razlog za sklapanje bicikla (od novih delova i polovnog rama i viljuške) je griža savesti jer ne bih mogao da znam da li je kupljeni polovnjak kraden ili nije.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#36 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 02:39 PM

Nemaju svi vise ambicija i vremena da treniraju svakodnevno, ali to ne znaci da ne sme voziti skup bajk, pa makar i kejom.. Ako je to ono sto ga cini srecnim, zasto da ne :D


Apsolutno se slažem s ovom konstatacijom, šta više mislim da je nekad dovoljno otići na Adu pa se u ovo uveriti. Po meni to nije suština biciklizma kao sporta, ali nije ni za očekivati da svi imaju sportskih ambicija..Usput, mala ispravka, pričali smo o 20000e. Kad pogledaš recimo lew racing točkove (oko 15000 dolara), proizvode german carbon group-a i ostale sitnice, može da se po mojoj slobodnoj proceni stigne do oko 25000e (bez carine)... ali opet.. ja ne znam nikoga ko je za godinu dana prešao 250000km da bi ovako nešto bilo ekonomski opravdano :)
  • 0

#37 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2008 - 03:36 PM


Nemaju svi vise ambicija i vremena da treniraju svakodnevno, ali to ne znaci da ne sme voziti skup bajk, pa makar i kejom.. Ako je to ono sto ga cini srecnim, zasto da ne :D


Apsolutno se slažem s ovom konstatacijom, šta više mislim da je nekad dovoljno otići na Adu pa se u ovo uveriti. Po meni to nije suština biciklizma kao sporta, ali nije ni za očekivati da svi imaju sportskih ambicija..


E to je ono što sam ja pokušao onim prvim postom koji sam počeo sa "Zašto...?" da ti kažem. Ako neko ima novaca i to ga čini srećnim dopusti mu to... :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#38 Till983

Till983
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 06:40 PM

evo me opet, bio sam malo odsutan u diskusiji :)
pa ovako, nije da sam sad lovan pa da ocu da se kurcim, nego kad razmislim da otprilike godisnje predjem oko 17 000 km, i da planiram da sledece godine pokusam i neke trke onda sam planiro da uzmem bajk kog cu moci dosta udobno da vozim i koji ce ispuniti sve standarde treninga i trke. E sad poceo sam da skupljam pare pa ce ako bog da do maja pati i taj nov i da bice postovan na ovom forumu kad ga uzmem :)
A tih 15 000 - 20 000 km godisnje znaci da prodjem vise nego prosecno auto na koje se bacaju vece pare i za gorivo i sve, a + da nebi imao zdravstvenih problema, loseg sedista ... nije lusdost dati tolike pare
  • 0

#39 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 September 2008 - 07:13 PM

15000-20000km godišnje, znači da planiraš da voziš svaki dan, što je u principu ok i ostvarljivo, evo ja sam od januara do sada ko rekreativac nagurao 16000. e sad, ako hoćeš da voziš trke, onda ti je 6.9kg sa sve pedalama donja granica ispod koje ne smeš da ideš, a nema ni svrhe trenirati na biciklu koji je ispod 6.9kg da bi posle išao na trke sa biciklom koji je teži. Inače, zanimljiv mi je bio podatak da ljudi koji voze drumske trke često treniraju na mountin bikeovima, ali dobro, podržavam da ti nije do kurčenja u stilu: jao kako dobar bicikl imam, a ne mogu po ravnom 30km/h da držim 50 metara.. elem, moj bi ti predlog bio C50 sa Shimano dura-ace/ultegra kombinacijom (recimo 7800 shamaraljke pošto mogu da se servisiraju), a što se točkova tiče - vodio bih samo računa o tome da žice mogu da se nadju kod nas. Dura-ace sl-7801 točkovi su oko 450jura u planet bike-u (sem ako nisi u fazonu hoću sve iz Italije pa i Campagnolo groupset)- a često se za treninge koriste teži točkovi od onih s kojima se voze trke. Ako baš hoćeš da pukneš pare za extra ram onda bih se tu bez razmišljanja opredelio za Prince-a, pošto Pinarello karbonsku tkaninu nabavlja od Japanaca koji rade za Airbus. Što se sedišta tiče, moje je iskustvo da što si lakši i bolje gaće imaš, to ti dupe bolje leži na sedištu :) Inače, ovo što sam naveo mislim da je u rangu od 2000-3000 jura, što je u poredjenju s 20000 pristojna i ekonomski opravdana cena...Naravno, troškove ćeš imati za lanace, kasete, paknove, gume, sajle... A što se kola tiče, ja kolege s posla često volim da prozivam na tu temu :) troškovi za kola po predjenom km-u...
  • 0

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 September 2008 - 08:08 PM

Ljudi sacekajte malo. 15-20000 godisnje predju road takmicari po Makedoniji, Srbiji i sl. I to oni odlicni. Dobro mozda dodju do 25000 ali obicni rekreativac nemoze da dodje do te cifre. Nemojte da me shvatite pogresno ali nekako je previse da obicni rekreativac ima u proseku 55km na dan preko cele godine
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika