Jump to content


Fotografije

sklapanje bajsa + pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 12:46 AM

POZDRAV SVIMA imam budet od 500e i htteo bi da sklopim sto laganiji mtb pa mi treba pomoc oko konfiguracije....ram bi uzeo nov a sve ostalo polovno,sto se tice rama hteo bi giant iguanu ili scott usa,tako neki tip rama 0k0 1,5kg pa ako neko zna mesta za kupovinu istih ili slicnih bilo bi mi od velike pomoci....
  • 0

#2 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 22 September 2008 - 07:09 AM

Ako uzimas polovno imas vec neke bajkove do 550e na oglasima, i to scott i ostalo. Pogledaj malo i videces sta ima. I bolje uzmi ceo bike nego da sklapas, imaces vise muke nego voznje. Kupi neki bike i posle na njemu menjaj sta ti ne odgovara.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2008 - 07:59 AM

Vot hi sed. Ramove imaš u planetu ili capriolu, ali za 500E možeš da uzmeš jako, jako dobar polovnjak ili neku bazu za nadogradnju, a pitanje je šta ćeš da sklopiš 'na komad'...
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 10:02 AM

Uzmi polovnjak. :) Samo kupovina rama i viljuske uzece ti polovinu para, a gde je sve ostalo.
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2008 - 10:23 AM

Poznata stvar je da je sklapanje bajka iz delova uvek najskuplja varijanta, makar bili i polovni. Najbolje kako je već i rečeno - kupiš odličan polovnjak i onda ukoliko hoćeš baš da nešto promeniš - to odradiš.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 22 September 2008 - 11:12 AM

Kupi ceo bajs,polovan naravno i zameni neki deo ako ti ne odgovara.Manje muke,vise voznje,manje para potrosis.Sklapanje bajsa jeste primamljivo ali neisplativo skroz [-X .Npr.to sto sklopis za 500e ne mozes da prodas(tj ne vredi sve zajedno)za 300e :cry:
  • 0

#7 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 07:45 PM

ma sve je to ok ali meni treba bike oko 10 do 12 kg max,ovo po oglasima nije nista sto mene zadovoljava osim ovog ktm-a

MTB KTM Ultra Fire
- bike je nov
- ram 48cm, ram i amort su disc only
- šifteri i prednji menjač Deore
- amortizer SR Suntour XCR mg
- pogon Alivio
- zadnji menjač Deore LX
- kočnice Magura Julie
- točkovi Zac 2000 db
- cena: 350e.
ALI TO SE RETKO NALAZI I DO SAD JE PRODATO SIGURNO
  • 0

#8 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 07:52 PM

S tim sto bi njegov ram posle izvesnog vremena morao da zamenim giant iguanom ili scott scale ramom ,moze i neka merida ti ramovi su laki i kvalitetni....uzeo bi ja ktm odma ali problem je sto cu pare da imam tek 15oktobra takav mi je dogovor sa matorima....el zna neko nekog DILERA de mogu da nabavim neki kvalitetan mtb(xt ,lx,deore oprema,ram neki od pomenutih,vila sa lock outom znaci manitou,rock shox...)
  • 0

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 22 September 2008 - 09:29 PM

E pa vidi na Ciklonautu/Trange Frange,oglas broj 364.Bike se zove Katarga,crven je ceo u Xt760 opremi i Reba Race vila,kocnice su Magura Julie tj u klasi Deore.To je austrijska firma malo nepoznata ali ok oprema.Godiste 2003-2005 po mojoj proceni ali pre 2003-2004.e sad koliko lik trazi i u kakvom je stanju pozovi pa pitaj a i ovde na cikloberzi ti 'ispao' neki Ktm Deore 17,5''ram.Cekaj sad malo budi taktican :wink: ,sezona je na izmaku pa cene idu malo dole mada to vise nije pravilo :? .Meni sezona jos nije prestala niti ce skoro :wink:
  • 0

#10 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 11:09 PM

meni se mnogo vise svidja ktm sa ciklonuta crveni no pri vrhu je oglas evo bas cu da pogledam koj je broj...407...nije los ktm ni tak sa cikloberze ali siguran sam da za slicne pare mogu mnogo bolji da nadjem....nadam se da ce cena da se spusta,kad ti mislis da ce da pocne...?
iguana sa ciklonauta je fantasticna ali 21inc je ram a ja sam 178....mogo bi da je vozim ja ali posle izvesnog vremena da menjam ram
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 September 2008 - 12:45 AM

Narandzasti(Ultra Cross) Ktm ima malo bolju opremu ali za 100e razlike vredi razmisliti o crvenom(Ultra Fire).Cene(ako) padnu za oko 50e max na bajkove koji su od 450e pa na vise mada ja kad sam uzimao bajs u maju(ove godine) covek mi spustio cenu.Mada to sezona-ne sezona vise nije pravilo :?.Moj ti je savet da budes strpljiv i pratis oglase preko zime jer uvek iskrsne nesto dobro i povoljno :wink:
Taj Giant jeste dobar(Xt oprema,jos pogon za 2008)ali vila je malo starija od ostatka bajsa i 21'' jeste veliko.Ja imam 180cm i vozim Ktm 21'' ali malo drugacije geometrije(uglovi rama),sediste malo napred is sve je ok,vozim ga vec 5meseci i nemam nikakvih problema kako na asfaltu tako i offroad ali verovatno bi imao laksu manipulaciju biciklom na offroad-u da je ram manji tj 18-19''.Kad sam ga kupovao mislio sam da cu da menjam ram ali sam od toga odustao jer mi je ok :)
  • 0

#12 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 09:38 AM

ultra fire je za sad moj favorit a i ima hidrauliku magurinu a ovaj ultra cross ima v brake.za 100e moze da se nabuzi dosta a i fire je nov a cross nije tako da tu nemam dilemu samo molim boga da se ne proda do 15tog jer tad dobijam pare :D
  • 0

#13 Till983

Till983
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 05:23 PM

meni nije jasno kako to da bude uvek skuplje kao sto pricate iz delova sklopiti bajk nego kupiti novi. Ako se kupuje malo skuplji bajg gde moze "frameset" da se nadje i do 1500 evra na popustu , i da se kupe ostali delovi izadje skoro i do duplo jeftinije od novog istog takvog, cak sa mnogo jacim tockovima?
MOzel mi neko objasniti jel to mislite samo na polovne bajkove?
  • 0

#14 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 05:29 PM

Za cenu tvog frameset-a ja sklopim sebi jedan drumaš i jedan MTB-jac i to sa lepom opremom...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#15 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 06:00 PM

da ja imam 1500evra ja sad trenutno ne bi bio ovde na forumu nego bi vozio azdaju od bajsa i ne bi se skidao sa nje!kakav ti je to bre ram za 1500evra...ps prodade se onaj ktm ultra fire crveni sto je bio nov za350...tako je to kad nemas pare u trenutku :(
  • 0

#16 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 06:03 PM

meni nije jasno kako to da bude uvek skuplje kao sto pricate iz delova sklopiti bajk nego kupiti novi. Ako se kupuje malo skuplji bajg gde moze "frameset" da se nadje i do 1500 evra na popustu , i da se kupe ostali delovi izadje skoro i do duplo jeftinije od novog istog takvog, cak sa mnogo jacim tockovima?
MOzel mi neko objasniti jel to mislite samo na polovne bajkove?


He, he, a ti probaj. Ja prob`o. Poceo od rama i selne za sticnu i uspio sklopiti sasvim korektan bicikl. U njega ulozeno oko 800E, sto novih, sto polovnih dijelova, sve trajalo oko godinu dana. Sada za njega ne bih mogao dobiti vise od 350 - 400E. Toliko kostaju i slicni polovnjaci, cak i sasvim pristojni novi.
Nauk: Ako imas novce na gomili - kupi citav bicikl. Ako nemas novce na gomili - cekaj dok ih ne budes imao.
  • 0

#17 Till983

Till983
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 06:26 PM

hehehehe,
pa evo ovako, jos sam u fazi skupljanja para za slececu godinu pa sad razmisljam i dvoumim se,verovatno ce biti ceo bajk ali kako razmisljam evo
planiram da uzmem neki ram tipa
cervelo - soloist SL carbon
Favorit Ridley noah
Colnago C50 ili pinarello paris- dogma
e sad npr ridley noah ram kosta oko 3000 evra (ja sam naisao na ponude od 1200) i da na to dodam dura ace sram red ili campagnolo record komponente izadje oko 800 + zipp tockovi 404 ili 808 izadju oko 800 i uz sediste izadje sve oko 2800 - 3000
a isti takav sa tim komponentama u prodavnici kostaju oko 6000

pa sad neznam sta da radim :), na sta da se opredelim
  • 0

#18 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 06:38 PM

Onda sklapaj i obavezno postuj u "šta vozite" da vidimo biciklu... :wink:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#19 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2008 - 07:06 PM

Onda sklapaj i obavezno postuj u "šta vozite" da vidimo biciklu... :wink:


Мислиш авион. :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 07:38 PM

Mislim da je 2000 jura gornja granica, iznad koje ja ne bih išao za bicikl, sem ako se ne baviš sportom profesionalno ili ne znaš šta ćeš s parama. Moja računica je prosta: cena bicikla+troškovi održavanja/broj predjenih kilometara za godinu dana. Ako planiraš da predješ 60000km za godinu dana onda je 6000 jura za bicikl ok. Mada, dodaj tome i stanje puteva u Srbiji pa ćeš i sam doći do računice da je 2000e gornja razumna granica.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika