Jump to content


Fotografije

Sajle za kocnice i menjace


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#41 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2019 - 09:26 PM

Nemam tih specijalnih, skupocenih teflonskih i silikonskih masti : ) samo litijumsku za ležajeve. Smontiraću bez masti, valjda će da potraje dve sezone da radi kao sat.

Imam samo teflonski sprej koji sam davno kupio i nikad ga ne upotrebljavam nisam mu našao primenu.. lepljiva glupost, wd40 zakon :D


  • 0

#42 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2019 - 09:40 PM

Nemam tih specijalnih, skupocenih teflonskih i silikonskih masti : ) samo litijumsku za ležajeve. Smontiraću bez masti, valjda će da potraje dve sezone da radi kao sat.

Imam samo teflonski sprej koji sam davno kupio i nikad ga ne upotrebljavam nisam mu našao primenu.. lepljiva glupost, wd40 zakon :D

 

Meni se MOTIP Teflonski sprej pokazao veoma dobro - nije lepljiv, veoma je fino ulje, a ipak postojanije od WD40.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#43 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 July 2019 - 04:11 AM

Ako me sećanje dobro služi, trazeci na netu razliku u buzirima kod Shimana, mislim da je model sp-41 podmazan fabricki a sp-40 nije i to je recimo razlika između ta dva modela, pa sp-41 nema potrebe podmazivati.
Ovo sam izvadio negde iz malog mozga, mozda i nije tacno, ali mi se čini da je bas tako.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#44 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 02:19 PM

Ajde i ja napamet, koliko se secam, SP41 je teflonski buzir a SP40 nije. Zato se SP41 ne podmazuje, mada ja podmazujem svaki. Bilo litijumskom bilo teflonskom mascu u spreju. 


  • 0
.

#45 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 05:40 PM

SP41 je fabrički podmazan silikonskom mašću. Istu mast Shimano prodaje zasebno, ko voli da sve bude po preporuci proizvođača.
  • 0

#46 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 07:20 PM




Jel SP41 nije namenjen za MTB? Ja kad ukucam u pretrazivac, izbacuje mi da je taj SP41 prevashodno za MTB bicikle.

Inace i ja nameravam da na jednom starijem drumasu izmenjam sve sajle i buzire, za kocnice i za menjace. Koja bi onda bila vasa preporuka kad su buziri i sajle za drumski bicikl u pitanju? Neki ekvivalent tog SP41 ali u drumskoj varijanti?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 08:30 PM

Nema mtb i drumskih sajli, sve je to isto.


  • 0
.

#48 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 July 2019 - 08:39 AM

Osim krajeva sajla za drumske kocnice! :)


  • 2

#49 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 02:14 PM

Da, to sam zaboravio ;).


  • 0
.

#50 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 07:54 AM

Gledam na netu npr. komplet tih sajli i buzira, i kad SP41 u pitanju pise da se u setu za saltanje dobija jedan buzir, dve sajle, ne znam cetiri kapice itd...
Znaci 2 sajle iste duzine a jedan buzir. Sto znaci da kad kupim 2 takva seta za prednji i zadnji menjac, ostaju mi 2 sajle viska. Bolje da su u taj paket ubacili jos jedan buzir i digli malo cenu i kraj price. Ovako kupujes duplo a ostaju ti sajle koje ti trenutno ne trebaju....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#51 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 08:31 AM

Koliko je dugacak taj jedan buzir? Mislim da se buzir krati na koju hoces dimenziju. 


  • 2
.

#52 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2019 - 09:43 AM

Gledam na netu npr. komplet tih sajli i buzira, i kad SP41 u pitanju pise da se u setu za saltanje dobija jedan buzir, dve sajle, ne znam cetiri kapice itd...
Znaci 2 sajle iste duzine a jedan buzir. Sto znaci da kad kupim 2 takva seta za prednji i zadnji menjac, ostaju mi 2 sajle viska. Bolje da su u taj paket ubacili jos jedan buzir i digli malo cenu i kraj price. Ovako kupujes duplo a ostaju ti sajle koje ti trenutno ne trebaju....

 

Nisam se skoro udubljivao u to, ali sajle se mogu menjati češće nego bužiri, svakako nisu za bacanje.

 

Lično kupujem bužire na 10-20-30 metara (zavisi kako gde nađem), posebno krajeve (na po 100 komada) i posebno sajle, skoro nisam uzimao spakovan "komplet sajli i bužira za jedan bicikl". Srećom, rekao bih, ispadne nešto manje skupo ovako. Čak i za naše plate.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#53 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 09:57 AM

Aj da uletim s jednim pitanjem i ako su tema mijenjaci. Doslo mi je na biciklu neki predugacak buzir/crijevo od magure prednje, skratili mi u servisu al tad sam imao 68 cm volan, sad sam na 56cm i smeta mi, prelazi preko rucke desne kocnice. Stavili su mi onaj adapter na spoju crijevo-celjust kad su kratili znaci mogu da ga izvadim pa opet postavim a zanima jel se to mora sjeci onim nekim alatom za sjecenje ili moze skalpel/sjecice?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2019 - 10:38 AM

Aj da uletim s jednim pitanjem i ako su tema mijenjaci. Doslo mi je na biciklu neki predugacak buzir/crijevo od magure prednje, skratili mi u servisu al tad sam imao 68 cm volan, sad sam na 56cm i smeta mi, prelazi preko rucke desne kocnice. Stavili su mi onaj adapter na spoju crijevo-celjust kad su kratili znaci mogu da ga izvadim pa opet postavim a zanima jel se to mora sjeci onim nekim alatom za sjecenje ili moze skalpel/sjecice?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Reč je o crevu za hidraulične kočnice, ne o bužiru?

 

U svakom slučaju - lakše je i bolje alatom. 

 

Uz stavljanje novih krajeva. Ovaj video lepo objašnjava, na engleskom doduše:

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 10:52 AM

Da o crijevu, nista zapetljacu ga nekud zasad a naruciti taj alat za sjecenje

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#56 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 12:43 PM

Koliko je dugacak taj jedan buzir? Mislim da se buzir krati na koju hoces dimenziju.



Sad sam pogledao. Pise da je buzir debljine 4mm a duzine 1.7 metara. Mislis da je to dosta za oba menjaca?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2019 - 12:47 PM

Sad sam pogledao. Pise da je buzir debljine 4mm a duzine 1.7 metara. Mislis da je to dosta za oba menjaca?


Ako bužir ne ide celom dužinom, tj. ako postoje stoperi na ramu, pa da “gola” sajla prolazi duž gornje, ili donje šipke rama, biće sasvim dovoljno.

Možeš premeriti postojeće bužire na bajsu. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 12:53 PM

Tako je, ram je klasican, prolaze sajle celom duzinom po donjoj sipki rama. Znaci onda ce jedan set da bude dosta, i jos jedan za kocnice.

Taj posao tebe ceka Falloute, negde pocetkom septembra. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2019 - 03:11 PM

Tako je, ram je klasican, prolaze sajle celom duzinom po donjoj sipki rama. Znaci onda ce jedan set da bude dosta, i jos jedan za kocnice.

Taj posao tebe ceka Falloute, negde pocetkom septembra. :)

 

Nemoj to kupovati - kad imam na metar bužira koliko voliš.

 

Samo za sajle - ako su Campagnolo, treba ih krenuti tražiti na vreme. Mislim da mi je oštala još jedna za njihove menjače, mooožda dve, morao bih proveriti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 03:54 PM

Nije Campa, vratio sam se na Shimano. Sve za Campagnolo jeste mozda malo teze naci u prosecno snabdevenim prodavnicama, ali online ima da se bira...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika