Jump to content


Fotografije
- - - - -

Moja prva voznja na manje od 20C


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#21 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 22 September 2008 - 10:19 PM

Nemam pojma i ne vidim ni jedan razlog sto neko kaze da je ranac uzas.Pa upravo taj ranac je i bitna stvar.Ko ima pogotovu pravi bike ranac,milsim da ima da se kupi scott neki,taj nema sta da brine.Prvo leti ti jedva pipa ledja pa se ne znojis,a zimi je nebitno.Cak te i greje,a mozes da stavis u njega sta oces.Taj gepek iza je bezveze,prvo nisi motor pa da je gepek.Mozda mislis na bisage.No,nebitno taj gepek je zimi vrlo ne zgodan a ako vozis off road neupotrebljiv.Ranac je vrh.
P.S Mozda cu sada preterati ali taj ranac moze u nekoj nedaj boze kriticnoj situaciji da ti sacuva ledja.Recimo padnes na ledja,on ti ublazi pad.Nije cesto,ali znam slucajeve gde je ranac pomogo liku da ne ostane invalid.Jer da ga nije imao sjebo bi neke prsljenove i morao bi u kolica.Ja ranac ne skidam sa mene.Em mozes da stavis sta oces unutra,em je bolje to nego gepek koji i kvari estetiku bajsa,mozes na off road i kad je bezbednost u pitanju pomaze.Tako da nemojte pricati kako je ranac sranje. [-X
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#22 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2008 - 10:42 PM

Hm, estetika... tako u junu, kljockam poslednji ispit, smorim se, sendem na bajk (sa sve nosačem bisaga iliti gepekom) i odem na Avalu. Popnem se s 'pogrešne' strane, u povratku oderem neku grupu drumaša na treningu. Manjak estetike i aerodiamike mi je baš odmogao u uništavanju pozera :P A ranac može i na nosač da se nabaci.

PS vuna! Ko nema polar, ima vuneni džemper sigurno.

PPS
http://www.panix.com...ld/clothing.htm
http://www.blayleys.... ... othing.htm
itd...

Po mom ne baš dugogodišnjem iskustvu, najopasniji period po zdravlje je upravo ovaj sad (i kad se ponovo pojavi sunce) od 10-15 stepeni, kad nije ni hladno ni toplo, a mi smo još adaptirani na letnje temeprature.
  • 0

#23 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 22 September 2008 - 10:48 PM

Ja imam 3 komada i sva tri mi i leti i izmi oznoje ledja na putu do faksa (15ak min peske, po ravnom)... Tako da za mene nije savrseno sredstvo (osim mozda tih bajkerskih tipa dakine/scott itd... koji su mozda napravljeni nekako pametnije da ne diraju ledja mnogo) za bilo sta, pa ni za bajs :(. Al kad se mora, mora se...
  • 0

#24 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 22 September 2008 - 10:53 PM

Dobor bre vidim odma se nesto ljutite,durite....Pa svako ima svoje misljenje.I covece ja nisam pozer,samo kazem da se meni to na bajsu ne svidja.Ali kad bi krenuo na more bajkom sigurno bi morao da stavim koji bisage.Svako prema svojim potrebama i svi srecni.Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#25 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2008 - 10:57 PM

Ma niko ne kaže da si pozer, samo to 'estetika' je meni malo bzvz; estetika je za parking, a kad obrišeš nekog lika na putu - ti si ga obrisao, pa ma kakavu opremu i bajk imali i ti i on (mada je mnogo slađe kad je on taj koji je napucan) ;)
  • 0

#26 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 September 2008 - 11:10 PM

Ja imam torbu koja stoji u ramu, ne može da stane previše stvari ali staje klopa, voda i alat tako da mi ranac ne treba.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#27 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 September 2008 - 01:11 AM

Ne volim svakojake dzidza-bidze na bajsu.Blatobrane ne mogu da smislim i stavio bi ih samo kad je kisa a inace bi ih nosio u rancu :) .Korpe,torbe bez potrebe me opterecuju(verovatno vise psihicki nego fizicki),leti imam pederusu koja je dovoljna za alat,tel,novcanik i koju cokoladicu.Zimi pederusu menja veliki prednji dzep suskavca,ranac nosim na varljivo vreme bas ovakvo kakvo je ovih dana i greje ledja ali podnosljivo(nije bajkerski ranac)vise ih cuva nego sto greje.Go Mtb sa ciklometrom i flasicom e to je prava stvar bar po mom misljenju.Bravo mali Gary :!:
  • 0

#28 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 02:53 AM

Bravo mali Gary :!:


Povodom cega sam zasluzio pohvale :roll:


P.S Slazem se da je najsladje kad obrises nekog na putu a on ima nabudzen bajs,samo am izneo misljenje o rancu. :wink: Ni ja ne volim da mi bajs bude ko jelka,jednostavno drzim na njemu ono sto i ima svrhu.Naravno da ono nuzno moze da stane u dzep suskavca,torbicu na ramu i + montiraci i unutrasnja u onu malu torbicu ispod sica-a.Ja sam ipak govorio iz perspektive lika koji voli duze relacije.Pozdrav :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#29 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 September 2008 - 08:17 AM

Pa volim i ja duže relacije, baš zato i ne volim ranac, ubi me brate sve da se i ne znojim.
  • 0

#30 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 08:19 AM

Nošenje ranca na ledjima u toku vožnje je čist mazohizam. Em se ponaša kao termoizolacija, em nepotrebno opterećuje ramena i slabine (bar kad je pun). Pre nekog vremena sam otišao do Djurinaca (tačnije nešto ispred do voćnjaka), pazario oko 10kg jabuka (25 ili 35 din. kilo ekstra kvaliteta koga zanima) i u povratku sam mislio da ću da crknem od ranca sa tih 10kg jabuka, em sam se instant "ugojio", em je svako ustajanje iz sedišta bilo mučenje.. Sreća pa je to samo 40km...ali ranac sa puno opreme za nešto duže [-X
  • 0

#31 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 08:45 AM

Vozim samo asfalt i dve stvari koje mi cine voznju prijatnom (i kojih uglavnom nema na drugim biciklima) su mi GEPEK i BLATOBRANI.

Taj gepek od 300-400 dinara me je zauvek oslobodio ranca i oznojenih ledja. Cak sam hteo i zicanu korpu da nakacim na njega ali sam odustao zato sto mogu da stavim kutiju od ruteru na njega, a u kutiju staju i sendvici i fotoaparat i rezervna majica i peskir i jakna (nesto u kutiju a nesto na nju).

Blatobrani (od isto 300-400 dindzi) opet spasavaju na drugi nacin. Kad ides do grada neces se sigurno ispljati kad prodjes kroz neku baru, ne razmisljas hoce li biti kise i opet neces se isprljati.

Bajs koristim uglavnom kao prevozno sredstvo i smatram da oni koji ga tako koriste MORAJU da imaju blatobrane i gepek.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#32 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 09:01 AM

Jutros sam u pola osam vozio bajs po Adi, i ono što me je iznenadilo je što nema nigde nikoga. Poneki penzioner (verovatno čuvaju splavove), dva gospodina srednjih godina koji džogiraju, par kerova, po koja patka, gavran... #-o
  • 0

#33 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 09:46 AM

@astrodule

ne znam po koliko si jakom pljusku vozio, ali ja mislim da kad je jaka kiša i kad je žešće blato nema tih blatobrana koji spasavaju.. još kad pored tebe prodje kamion.. šta više da pričam.. posle toga obično sledi kompletno pranje što bicikla, što odeće iz koje obavezno isperem pola kilograma peska..
  • 0

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 September 2008 - 10:15 AM

ne znam po koliko si jakom pljusku vozio, ali ja mislim da kad je jaka kiša i kad je žešće blato nema tih blatobrana koji spasavaju


Nešto sam kontao i zaključio da ću na trekera da stavim dva zadnja blatobrana, ona penzoska, što 'vataju "do zemlje" - pa kad na prednjem toku spustim blatobran 3 prsta od zemlje, uh... Možda me neće spasiti kamiona i pljuska, ali će sigurno vožnju po vlažnom vremenu kakvo nam dolazi učiniti mnoooogo prijatnijom. Samo da ono što točkovi bacaju ostane dalje od tebe pa ti lepo.

PS Hogare, gavranovi ne žive u urbanim sredinama (i takođe su mnogo veći od toga što si video), kod nas po gradu imaš sive vrane (sivo-crno) i gačke (crno, sitnije od vrane, beličast kljun).
Svrake valjda znaš šta su, ono crno-belo metalik repato :) Gavranove možeš da sretneš ako kreneš nasipom uz Savu 'malo' dalje od civilizacije. Karakteristika - bučan let (hvuš-hvuš-hvuš), još bučniji ako im nedostaje neko letno pero /mrcine se ne prezaju na galamu preterano/.

Glasanje - obično "krok-krok-krok", za razliku od vraninog "kraaaaaa"
  • 0

#35 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 10:27 AM

@gaja

Pa ne vozim po jakom pljusku :)

Pri jakom pljusku ne verujem da mozes da se zastitis (osim ako nisi planirao da vozis pri takvim vremenskim uslovima).
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#36 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 10:52 AM

@mixitron
Da, da, jesi u pravu. Pomenuo sam gavrana kako bi što bolje dočarao onu pustoš i sivilo na Adi. :D
Inače, znam da su gačak (lat. Corvus frugilegus) vrana (Corvus corone corone) i gavran (Corvus corax) iz iste porodice, (fam. Corvidae, tačnije. familija Passeriformes red Corvidae). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#37 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 12:33 PM

Slazem se za blatobrane sto neko kaze da ne mogu da zastite sve,ali ipak bolje sa njima nego bes njih.O.k. ja ne kazem da nosim ranac sa 15 kg na relacije od 100 km.Govorim o tome da se tu stavi minimlano stvari i onda ga ne osecas.Svako ima svoje nacine,neko gepek neko ovo.O.k. :wink:
Ali najbitnije je ono sto je neko vec pomenuo,a to je da se sada pojaca imuno sistem i dobro je par dana piti sumeci C vitamin jer mi koji vozimo smo najugrozeniji od zaraza koje u ovo doba godine imaju najveci procenat tj. sad je najpogodnije - ovaj prelaz sa toplog na hladno.Sa ovim zubatim suncem.Zdravlje je najbitnije,lako ces posle razmisliti da li ces da vozis po snegu ili neces. :D
I posto nisam prelistao ceo bas forum jer je ogroman,da li se nekad planiraju neke srednje voznje/relacije izmedju clanova foruma? Pretpostavljam da se to radi pa bi voleo da znam kako to ide.Pozzz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#38 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 September 2008 - 12:55 PM

za 5.10 je planirana zajednicka voznja do avale ( laganice ).
  • 0

#39 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 23 September 2008 - 01:23 PM

E super.To mi je ionako standardna relacija.Znaci ono casual varijanta.Laganica ide se zbog druzenja,bez takmicarskih dokazivanja.Pa o.k. jer mogu i ja da se prikljucim ili je to samo za neku odredjenu ekipu sa foruma.Pozz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#40 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 September 2008 - 01:33 PM

Lagano, prvobitno je planiran skup ali se nismo organizovali pa je ostalo na laganoj voznji http://www.cikloberz...t&sd=a&start=15
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika