Jump to content


Fotografije

Preporuka za bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 izorgor

izorgor
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 09:32 AM

Pozdrav,

 

trenutno sam u fazi odabira all-mountain bicikla ali mi je znanje o njima ograniceno pa bih bio zahvalan za neke preporuke.

 

Treba mi bicikl sa kojim cu moci da vozim DH ( sa nekim srednjim skokovima, dakle nemam abmicije, trenutno, da skacem sa 5m i tome slicno ) i bicikl sa kojim cu moci da pedalam. Po onome sto sam video, bicikli pravljeni za DH nisu sjajni za pedalanje uz brdo, zato sam se odlucio za all-mountain.

 

Budzet mi je oko 800e (manje-vise), a ovo je nesto na sta sam naleteo na oglasima, a da mi deluje pristojno. 

http://www.2bike.rs/...ce#.WRGHDVV96Ul

 
 
 
 
http://www.2bike.rs/...-2#.WRGJGVV96Uk

Ako imate neke preporuke u vezi ovih konkretnih bicikala, bilo bi mi od pomoci, takodje ako imate neke koje su mi promakle, sherujte. 
 
P.S. Visok sam 178cm i tezak oko 88kg, tako da nisam siguran da li mi treba L ili M. 

Hvala :)

  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 10:00 AM

Ah taj famozni AM bike.

Iako nisam neki fan Cube nekako mi ovaj najvise privukao paznju.

Moras voditi racuna da AM biciki imaju nesto kraci TT i da si na granici izmedju M i L velicine.

Da bi imao upravljivi bicikl moja preporuka je da uzmes M velicinu bicikla.

Nakita je nesto u slabijoj opremi ali licno mi se ne svidjaju kocnice i tockovi,ali po meni ima odlicnu geometriju.

Ne znam na koliko skakanje planiras ali u opsegu Am da-preko toga ne.


  • 0

#3 izorgor

izorgor
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 10:13 AM

Ah taj famozni AM bike.

Iako nisam neki fan Cube nekako mi ovaj najvise privukao paznju.

Moras voditi racuna da AM biciki imaju nesto kraci TT i da si na granici izmedju M i L velicine.

Da bi imao upravljivi bicikl moja preporuka je da uzmes M velicinu bicikla.

Nakita je nesto u slabijoj opremi ali licno mi se ne svidjaju kocnice i tockovi,ali po meni ima odlicnu geometriju.

 

Hvala na odgovoru. Da i meni je Cube privukao paznju, a Nakita geometrijom. Zapravo mi je ovaj specialized najlepsi od svih ali koliko sam skapirao, to je DH bajs, sto me opet vraca na problem sa pedalanjem :) 

 

 

Ne znam na koliko skakanje planiras ali u opsegu Am da-preko toga ne.

 

Nisam razumeo ovaj deo, preko cega ne ? Preko onih 5m ? :) 

 


  • 0

#4 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 09 May 2017 - 10:20 AM

Sto se tice Specializeda imao je jedan ali ne kazem da je ovaj sa nekim ostecenjem sa donje strane rama.

Ni jednim gestom ne aludiram da je to ovaj ali ako se odlucis za njega nije na odmet to proveriti.

Mislim da je Am bike namenjen za taj stil sa nekim blazim skokovima...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika