Jump to content


Photo

Razni recepti


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 26 April 2017 - 02:50 PM

Imam nekoliko jela, koje spremam, pa ponesem kad vozim duže ture ili idem na neki izlet i to... Ili ih spremim kad se vratim. Zavis. Postaviću i njih ali sam se za pocetak odlučio za suši, pošto je stvarno vrhunsko jelo a jednostavno se i brzo sprema.


Posle jedne vožnje, devojka i ja smo napravili suši, i mogu reći da je to bio jedan od boljih obroka koji sam ikada pojeo. Nikad ne bih pomislio da ću to reći za suši... :)

2 parčeta lososa
Soja soj
Pakovanje Nori algi
Integralni pirinač 300g
Nekoliko šargarepa i svežih krastavaca
Može peršun sa ili bez belog luka, u koji će se uvaljati riba

Šargarepu malo izdinstati, da ne bude puno mekana. Krastavci ostaju sveži. I jedno i drugo se secka na tanke duguljaste delove
Skuvan pirinač se raspoređuje preko alge i odozgo se ređa, red/dva ribe, red/dva šargarepe, red/dva krastavca. Krastavci su vrlo bitni jer doprinose svežini. Riba može bilo koja, ali losos je najbolji i da bude živ. Tako se dobija najpuniji ukus. S obzirom da se ovo jelo pravi jednom u nekoliko meseci, može se izdvojiti koji dinar za taj uzitak. Mogu se uzeti leđa lososa, jeftinija su od fileta.

Prijatno

Attached Thumbnails

  • WP_20160926_18_04_10_Pro.jpg
  • WP_20160926_19_34_07_Pro.jpg
  • WP_20160926_18_50_13_Pro.jpg
  • WP_20160926_19_35_32_Pro.jpg
  • WP_20160926_19_30_39_Pro.jpg
  • WP_20160926_19_36_57_Pro.jpg
  • WP_20160926_21_25_59_Pro.jpg

  • 1

#2 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 26 April 2017 - 03:12 PM

Definitivno moj omiljeni, brzi i najjeftiniji recept za spremanje hrane, kad idem na celodnevnu vožnju, izlet...

1 Praziluk veći
3 šargarepe
250g integralnog pirinča
1 kesica senfa od 50g

Skuvati pirinac.
Iseckati šargarepu na kockice, praziluk na manje polukrugove. Izdinstati zajedno, da ne bude previše mekano, u većoj šerpi. Zacine po volji stavljati.
Dodati pirinač u šerpu i preko iscediti celu kesicu senfa.
Izmesati sve lepo da se sjedini.
Sipati u posudu za poneti ili jesti odmah.

Zasitićete se od ovog obroka, a ne kosta puno, i brzo se sprema.

U ovoj situaciji sam imao nekog zaostalog mesa, pa sam dodao. Obično nije takav slučaj :)

Posude se mogu uzeti ko kineza za 300din. Vrlo su zgodne da se stave u bisage, ako se ide negde na izlet, dužu vožnju...

Prijatno ;)

Attached Thumbnails

  • WP_20170329_17_03_28_Pro.jpg
  • WP_20170330_14_39_06_Pro.jpg

  • 3

#3 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 22 June 2017 - 08:57 PM

Jos jedna relativno brza zdrava vecera za dvoje.

2 tikvice
1 karfiol
1 brokoli
3-4 šargarepe
200-300g integralnog pirinča

Brokoli obariti, samo da voda pusti ključ, da bi zadržao boju i čvrstinu. Onda na suvom tiganju ga izgrilovati, u cvetovima.
Karfiol ne treba bariti nego samo iskidati a cvetove i isto u suvom tiganju izgrilovati, dok ne popusti malo. Začine u oba slučaja, po zelji stavljati. Bosiljak mnogo dobro ide u ovu kombinaciju.

Tikvice i šargarepu iseckati na kockice, staviti u tiganj sa zagrejanom mašću ili maslinovim uljem, ko ima. Obično ulje, bar ja maksimalno izbegavam. Mast je zakon i zdravija je :)
To sve lepo izdinstati, da tikvice puste sok, ali da ne budu previse mekane. Začine kako ko voli stavljati. Ja sam stavljao: so, biber, tucanu papriku, bosiljak, malo ruzmarina, kari. Kad se to izdinsta, dodati skuvan pirinač, promesati da se sjedini malo, i navaliti. :)

Može belo vino uz ovo da se posluzi. Lepo leže. :)

Attached Thumbnails

  • WP_20170527_21_24_05_Pro.jpg
  • WP_20170527_21_37_48_Pro.jpg

  • 3

#4 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 25 June 2017 - 05:39 AM

Imam nekoliko jela, koje spremam, pa ponesem kad vozim duže ture ili idem na neki izlet i to... Ili ih spremim kad se vratim. Zavis. Postaviću i njih ali sam se za pocetak odlučio za suši, pošto je stvarno vrhunsko jelo a jednostavno se i brzo sprema.


Posle jedne vožnje, devojka i ja smo napravili suši, i mogu reći da je to bio jedan od boljih obroka koji sam ikada pojeo. Nikad ne bih pomislio da ću to reći za suši... :)

2 parčeta lososa
Soja soj
Pakovanje Nori algi
Integralni pirinač 300g
Nekoliko šargarepa i svežih krastavaca
Može peršun sa ili bez belog luka, u koji će se uvaljati riba

Šargarepu malo izdinstati, da ne bude puno mekana. Krastavci ostaju sveži. I jedno i drugo se secka na tanke duguljaste delove
Skuvan pirinač se raspoređuje preko alge i odozgo se ređa, red/dva ribe, red/dva šargarepe, red/dva krastavca. Krastavci su vrlo bitni jer doprinose svežini. Riba može bilo koja, ali losos je najbolji i da bude živ. Tako se dobija najpuniji ukus. S obzirom da se ovo jelo pravi jednom u nekoliko meseci, može se izdvojiti koji dinar za taj uzitak. Mogu se uzeti leđa lososa, jeftinija su od fileta.

Prijatno

Pozdravljam i pohvaljujem koju si temu otvorio,ali zbog profesije kojom se bavim, moracu da te ispravim da lososa nema ledja, tj. taj deo da se ne prodaje u ribarnici :-) jedino ako nisi mislio na kotlete?
Recepti su ti odlicni, i ne mora u svaki ali dodaj manju kolicinu kuvanog mesa ( hoces pileceg,teleceg ili kao sto napisa i losos ), nikako przenog ili pecenog. Da bi uneo malo i proteina, pored vlakana, vitamina i minerala :-)

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 2

#5 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 26 June 2017 - 03:28 PM

Pozdravljam i pohvaljujem koju si temu otvorio,ali zbog profesije kojom se bavim, moracu da te ispravim da lososa nema ledja, tj. taj deo da se ne prodaje u ribarnici :smile: jedino ako nisi mislio na kotlete?
Recepti su ti odlicni, i ne mora u svaki ali dodaj manju kolicinu kuvanog mesa ( hoces pileceg,teleceg ili kao sto napisa i losos ), nikako przenog ili pecenog. Da bi uneo malo i proteina, pored vlakana, vitamina i minerala :smile:

Sent from my K013 using Tapatalk

 

Hvala.

Imam i sa piletinom tj. belim mesom, jedan recept pa kad budem pravio sl. put, napisacu i okaciti slike. Jede se meso, bez toga nikako. :)

Generalno i u ove recepte se moze dodati dinstano belo meso na kockice...

 

Sad ne znam kako se zovu ova parcad od lososa sto sam uzeo. Bila su tako isecena i ja sam ih uzeo zato sto su znatno jeftinija od fileta. A skoro i da nemaju kostiju. Samo kroz sredinu od kicme valjda, pa sam zato mislio da su leđa. :)


  • 0

#6 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 01 May 2019 - 11:03 PM

Evo ga jos jedan obrok. Hranljiv i brzo se sprema!

 

Jedi zdravo, okreci snazno!

 

https://pricesa2tock...tirana-lepinja/


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users