Jump to content


Fotografije

'konfiguracija' za bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 atosic47

atosic47
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 18 September 2008 - 06:39 PM

imam ram (za MTB), volan i prednju vilu na koje treba da stavim delove (koje treba tek da kupim). A vi treba da mi pomognete pri biranju tih delova. Znaci, posebno koje preporucujete menjace, kocnice, tockove... Budzet mi je ogranicen na 20000 dinara. Bicikl mi je potreban za duze voznje...
Unapred hvala.
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 September 2008 - 10:35 PM

Točkove uzmi polovne za 60-70E. Lanac obavezno SRAM za 9faz, kaseta - mislim da je sramova malo jeftinija od šimanove (proveriti) - takođe 9faz.
Srednji pogon - Shimano TX-70/71 ili Truvativ u sličnom cenovnom rangu (do soma i po), patron pogona UN-26 odgovarajuće širine. Ovde si nauštrb 400-500g uštedeo bar za nov menjač :) Obrati pažnju na broj zuba na prednjem pogonu, oni sa manje su bolji ako planiraš brda i teren (42, 44 najveći) za drum i ravno uzmi 48...

'Duže vožnje' ok, ali nisi naglasio koji im je tip. Ako ćeš da guliš drum, Deore šalteri i menjač (ili sram SX-5), za veću prisutnost terena SRAM X-7 mada je moguće da bi se i SX-5 provukao.
Uzmi u obzir da pozadi mora shimano sa shimanom i sram sa sramom, nisu međusobno kompatibilni jer različito potežu sajlu za isti hod menjača (ostali, nemojte sad o raketama i sl...)
Napred uzmi neki kvalitetniji menjač, tipa sram X-gen. Bilo koji prednji menjač radi sa bilo čijim šalterima.
Kočnice - disk ili V? Podrazumeću V zbog budžeta. Šta da ti kažem, vozim na trekeru 'nerenomirane' tektro i zadovoljan sam, veća je fora u dobrim paknovima. Tu do dva soma. Ručke kočnica imaš OK avidove za soma i po-dva, ili vidi šta nude u oglasima.

Šticna - vidi u oglasima polovno odgovarajućeg prečnika. Izbegavaj nerenomirane, 'oće da se saviju posle nekog vremena. Sedlo - čitaj temu na forumu.

Ako se probija budžet, uštedi na zadnjem menjaču, a za ručke kočnica samo nemoj neku plastiku.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2008 - 09:49 AM

Kad krenes sa sklapanjem bicikla gde ti sve fali (sem rama i viljuske) to nije pametna investicija, jer bukvalno moras sve da kupis i placas regularnu MP cenu, zatim dokupis jos neke sitnice koje nisi ni racunaio i sve to neko da ti sklopi osim ako radis sam, vrlo lako probijas budzet.

Ja sam svoje bicikle uglavnom sklapao iz delova, ali sam naoruzan debelim strpljenjem i ustanju sam da zbog dve tri komponente kupim ceo bicikl koji kasinje prodam u delove da izbijem stetu, ali imam ono sto zelim.

Predlazem kupi ceo bajs (polovnjak) za predvidjeni budzet i prepakuj delove na tvoj ram ako je bolji od onog sto uzmes, a kasnije prodas ram i viljusku da se vadis. Mozes prodati tvoj ram i viljusku, a pare dodas u budzet i kupis jos bolji bajs.
  • 0

#4 atosic47

atosic47
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 01:16 PM

bicikl bi sklapao kod prijatelja tako da tu ne gubim ni dinar. delove sam planirao da kupim u capriolu u Nisu gledao sam njihov katalog i imaju veliku ponudu. Ne bi kupio polovnu jer se slabo razumem i mogao bi svako da me prevari. bicikl bi vozio uglavnom po asvaltu ali na veoma daleke relacije.
bio bih vam veoma zahvalan kad biste mi precizno rekli koje delove da kupim.
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 September 2008 - 01:43 PM

eh, zabavno je sklopiti ga :)

AVID-RUCICA KOCNICE FR5 PR+Z 861,00
AVID-KOMPLET V-BRAKE SD5 1759,00
SRAM-X.5 Z.MENJ.8/9 SRED CRNI 2693,00
SRAM-X.7 PR.MENJ.TOPP BLACK 07 2036,00
SRAM-X.7RUC.MENJ TWIST9BRZ P+Z 3621,00
(ne vidim gde je neka normalna x5 kombinacija, mada imaju one twist za -2 soma)
SRAM-LANAC PC-971 9 BRZINA SIV 1348,00
TRUVATIV-SR.POG."XFLOW" 3.0 1565,00 (mada mislim da je shimano TX70/71 jeftiniji) + patron BB-UN26 (moj omiljeni ali vidi šta imaju za četvrtke) malo ispod soma
-------
~13900 + polovni točkovi ~60E = 19500
Ostaju ti kaseta (soma i po) i sedlo, šticna... spram tvojih i biciklovih dimenzija. Okreni obrni 20 soma tesno, ovako napisano.
Da nisi razmišljao o nekom trekking bajku?

PS taj ortak koji će da ti sklopi bicikl bi se i u polovno razumeo...
  • 0

#6 atosic47

atosic47
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 04:13 PM

pa neznam kako da nazvem to sto sam smislio ali nameravam da sledece goddine idem sa njim do mora(zivim u okolini Pirota). Nameravam da ga vozim po asvaltu ali u nasoj Srbendiji to nekad moze izgledati kao of road.
evo sta sam ja nasao od delova na capriolu:

SH-DEORE ZAD.MENJ.RR M530 2986.00
SH-DEORE PR.MENJ.31.8 M530 1972.00
SR.POGON-LANAC ZA MTB IG-31 515.00
KOCNICE / "V-BRAKE" ALU SET - 1107.00
SHIMANO / "ALIVO" ZAD.ZUP.11-3 1380.00
BOCE-0.5L TERMO "ROTO" ZAST KP 515.00
BOCE / NOSAC CELICNI 70.00
BRAVE / SPIRALNA NA SIFRU SA 3 170.00

fale jos srednji pogon, tockovi i sedlo.
  • 0

#7 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2008 - 05:09 PM

A kud su ti ručice kočnica, pedale, bužiri i sajle, šifteri, kaseta, gume unutrašnje i spoljašnje, patrona za pogon i neke ručice za korman.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#8 atosic47

atosic47
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 19 September 2008 - 07:28 PM

te sitne delove cu nabaviti kasnije sad me interesuju ovi glavni delovi neznam za sta koliko novca treba da dam, rucice kocnica planiram da kupim neke jeftine na pijaci, a rucice menjaca bi bile one naj starije(na palac) one su 200 din par to mi omogucuje da dam vise novca za bitnije delove. sajle i bozure cu takodje naci na pijaci. oko upravljaca mi netreba nista jer sve imam. interesuje me za koji deo da dam koliko novca(u pitanju su: z. menjac, p. menjac, s. pogon, tockovi, zupcanici)
jos jedno pitanje dali bi specijalkom mogao da se uputim do mora?
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 September 2008 - 07:29 PM

rucice kocnica planiram da kupim neke jeftine na pijaci, a rucice menjaca bi bile one naj starije(na palac) one su 200 din par to mi omogucuje da dam vise novca za bitnije delove


Izađi napolje...
  • 0

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 September 2008 - 08:09 PM

jos jedno pitanje dali bi specijalkom mogao da se uputim do mora?


ako imas pratnju koja vozi prtljag, naravno.
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 September 2008 - 08:35 PM

te sitne delove cu nabaviti kasnije sad me interesuju ovi glavni delovi neznam za sta koliko novca treba da dam, rucice kocnica planiram da kupim neke jeftine na pijaci, a rucice menjaca bi bile one naj starije(na palac) one su 200 din par to mi omogucuje da dam vise novca za bitnije delove. sajle i bozure cu takodje naci na pijaci. oko upravljaca mi netreba nista jer sve imam. interesuje me za koji deo da dam koliko novca(u pitanju su: z. menjac, p. menjac, s. pogon, tockovi, zupcanici)
jos jedno pitanje dali bi specijalkom mogao da se uputim do mora?


Kada nisi siguran u svoj izbor i kada neznas sta da biras najbolje je da uzmes komplet bajk kako sto ti ga nude u nekoj prodavnici. Neces toliko da se zamaras. A veruj mi kolko manje sekiracije toliko vise voznje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2008 - 08:52 PM

Ručice menjača....SRAM-SX 5 TWIST SHIFT 3/9....2350 dinara

Za kombinaciju menjača se u potpunosti slažem sa Mixitronom...dakle

"SRAM-X.5 Z.MENJ.8/9 SRED CRNI 2693,00
SRAM-X.7 PR.MENJ.TOPP BLACK 07 2036,00"

Najsoc ručice kočnica koje su u potpunosti od AL koštaju oko 450 dinara. i izgledaju ovako...

Image003.jpg

Znači stvarno nemoj te sa pijace....završićeš u jarku (ne zbog Mixitrona :mrgreen: ). Zeznućeš se i ići prebrzo, pred tebe će izaći prelepa devojka i kako bi je startovao :) , a ne zgazio [-X posegnućeš za ručicom. Umesto da šmekerski napraviš pajkanac :wink: , zgazićeš je preko noge i onda si *asro #-o . Znači ako ništa drugo daj mi adresu i poslaću ti ovu jednu da je staviš bar na prednju da se ne savija kao žvaka da ne pogineš čoveče :D . Poslao bih ti i drugu ali sam je početkom leta zabio u drvo u Košutnjaku...he he zaštitila je triger.. =D>
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 September 2008 - 09:55 PM

I naravno, da paziš jel' ram ima sajle za prednji odozgo ili odozdo. Aj' stvarno, kakva crna plastikana i pijace, poginućeš... mada, Arioth je još ponajviše u pravu, za te pare + ono od prodatog rama kupi ceo bajk, dodaj bisage i nosač kasnije u toku godine, i cepaj.
  • 0

#14 atosic47

atosic47
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 20 September 2008 - 09:24 AM

prihvatam vas predlog jer je ovo ipak previse razmisljanja za mene. e sad oko kupovine novog bicikla. izabrao sam 2 modela za koje mislim da su najbolji za te pare, a to su:
capriolo gila
polar mirrage pro
capriolo roadster tour
i sta mislite o ovim modelima koji da uzmem?
p.s. imam ponudu da kupim polovni genesis alabamu za 250e covek je sa njom isao do ohrida bez ijednog kvara, ali problem je u tome sto je on tu biciklu platio 250e i dobio garanciu godinu dana. a sad je prodaje za iste pare bez garancie i to puno vozenu.
  • 0

#15 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 10:30 AM

sto se novih tice nikako ne kupuj kapriolo ,kupi polara neces pogresiti
  • 0

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 01:45 PM

Za 22400 dingera umesto Capriola i Polara uzmi Merida Kalahari 8-SX koji teži 13.5 kg. Ima u veličinama 18", 20" i 22". Imaš opremu iste klase kao i kod Polara i Capriola ali takođe imaš bolji ram koji kasnije nije problem da se nadogradi kvalitetnijim komponentama. Imaš i Merida Matts SUB 40-V za 26400 dinara. Ima malo bolju opremu i osmofaz pozadi.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 priest

priest
  • Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Postavljeno 23 September 2008 - 06:19 PM

e to nije tako lose,sta od opreme imaju te meride tacno(viljuska,tockovi,pogon ,menjaci) i de se mogu kupiti....
  • 0

#18 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 06:35 PM

Evo ti link pa pogledaj.......ima ih više pa da ne smaram kilometarskim postom. Kupuju se u Capriolu... :arrow:

http://www.capriolo....2008/merida.php
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#19 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2008 - 06:38 PM

Sveštenik,poslušaj Biodizel-motor i pazari Meridu...Ja je vozio pre,odličan je bajk
za to što planiraš sa njim da cepaš...A kasnije uvek možeš da je nabudžiš sa boljom
opremom,ako se za to ukaže potreba/nabavi lova :D Mnogo bolja varijanta od tamo
nekih Miraža,miraza i ostalih...Pogledaj šta imaju u Kapriolu,pa odluči :mrgreen:
  • 0

#20 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 September 2008 - 07:04 PM

Ima u mom gradu Polar za XC, kosta 24.000 mada neznam koja je konfiguracija. Alije dovezen iz inostranstva sa papirima.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika