Jump to content


Fotografije

Definitivna prevara - Darko013 - epizoda 2


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 10:55 AM

Pozdrav. Iako nisam imao neke namere da pisem ponovo, sasvim slucajno sam video kako se opet prodaje bicikl koji je pre meni bio prodat razbijen.

Pa iako ovo ne moram da saopstim, eto da ispadnem kolegijalan da se neko ne upeca kao ja.

Naime jos jedan vrhunski prodavac sa Ciloberze Darko013, opet prodaje Giant Defy i to model koji sam mu vratio. Vidi se gde je ram bio zestoko udaren da je ispravljan sa donje leve strane kod tocka. Videcete da je cev kriva jer se ne da ispraviti.


Cena je naravno 199e, bicikl naravno SAVRSEN, bez mana, osim sto ram moze da se raspadne.

Isto tako i kod jednog drugog prodavca Giant Contenda je klepljen pogon kod pedale sa strane pogona. Pa eto da se ljudi ne pecaju.

Vidite kako darko umetnicki sakrije nedostatke, pa mi prosto zao sledecrg kupca.


Eto pogledajte donju cev rama kod tocka na slici 4 sa leve strane.


http://www.2bike.rs/...-7#.WN4xsrHRYb0

Pa bezite od tog bicikla kao djavo od krsta.
  • 0

#2 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 31 March 2017 - 12:19 PM

Ja sam bio kod tog prodavca da vidim odredjeni bicikl koji se takodje vodio da je u savrsenom stanju (mada to mnogi stavljaju po default-u). Cuo sam se sa prodavcem da ga pitam za detalje i on je opet potvrdio kako je sve apsolutno ispravno, te sam otisao da uzivo vidim bicikl (srecom nije dalek put jer sam u bg-u).
Bicikl je bio sve samo ne u savrsenom stanju, ja sam ponudio da ga uzmem bez tok dela ili ceo sa umanjenom cenom na sta on nije ptistao i to je to.
Covek je preprodavac i moje misljenje je da stanje meri jedino po izgledu, jer da je seo da provoza bicikl koji sam dosao da pogledam bar 50m, video bi da nesto ne definitivno ne valja.
Druga varijanta je da se razume ali da hoce da prevari, ali to je bas mala vetovatnoca jer uopste ne deluje kao takav covek.
Sve u svemu samo uzivo i sa nekim ko se razume.

Ps: Taj isti bajs koji je on prodavao se posle pojavio i na Kp i ovde, ali u drugom mestu i po 20% visoj ceni, opet kpd nekog preprodavca.
  • 1

#3 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 12:20 PM

A jel ti on vratio sav novac koji si platio za bajs ako nije tajna?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 01:07 PM

Jos samo da dodam da je ovo ispravljanje rama radjeno nakon povracaja, tako da ovaj put svesno maze oci. Zadnji menjac je promenjen i moguce samaraljka sa 9 na 8 faza. Ram je krpljen kao i bajs da ima sto nizu cenu. A on je rekao kako ce to baciti, a delove skinuti.

Ovim ja nista ne dobijam, niti gubim, samo svesno zelim da pokazem nedostatak. Kao sto je kolega gore rekao samo licno. Inace iz aviona se vidi da je ram ispravljan, a to je ipak aluminijum.


Slicno je i sa onim Contendom sto se prodaje. Fora je da se bicikl slika malo dalje kako ne bi zapalo za oko detaljnim pregledom.

Iskreno ne bih imao nista protiv sto se ovako bajs opet uvaljuje, da nije lepo naznaceno da je ram bio ZESCE savijen i da je ispravljan. Manje vise lova, ali koliko je pametno voziti to pojma nemam. Pozdrav svima.
  • 0

#5 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 01:08 PM

Druga varijanta je da se razume ali da hoce da prevari, ali to je bas mala vetovatnoca jer uopste ne deluje kao takav covek.


Prevara je tvrditi da je nesto besprekorno,a znati da nije.
  • 0

#6 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 31 March 2017 - 01:31 PM

@pjesak

Pa to jeste, ali mislio sam na to da me nije ubeđivao da je to ispravno i da može da se vozi bez problema itd. Da mu je došao neko ko se ne razume možda bi bilo drugačije, ali neću da grešim dušu da tvrdim.

Mislim da ih on samo preuzme, opere, i odokativno proveri stanje i konstatuje da su u super stanju, mislim da ne zalazi dublje od toga (otvaranje glava, pogona, provera hidraulike...). Samim tim on misli da su u super stanju, ali pošto nije stručan a trvdi da je stanje savršeno, onda da, ispada prevara.

 

Inače ako se gleda to što piše po oglasima onda su gotovo svi prevaranti, naišao sam n puta na to da nešto na bajsu ne valja, i to uglavnom na ozbiljne probleme (ne računam da nešto treba da se našteluje itd.). Jedan bicikl je imao izuzetno izgrebane štapove amortizera u gornjoj polovini, što mi prodavac ni u jednom trenutku nije rekao, drugi put nije radilo zaključavanje zadnjeg amortizera, ali "može to tako da se vozi bez problema".

Ja kada sam svojevremeno prodavao neke gripove sa čepovima naglasio sam da su čepovi oguljeni od naslanjanja, meni je to poslednja rupa na svirali, ali nekom je možda bitno.


  • 0

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 01:45 PM

Ako se prodavac ne razumije u to sto prodaje,onda na pitanje potencijalnog kupca da li je sto posto sve besprekorno on treba da kaze da nije strucan da kaze da jeste.Moze reci kupcu da ce mu slikati sve sto zeli iz vise uglova pa da sam procjeni.Kada neko ode da pogleda bicikl udaljen 100km potrosi jednu dnevnicu i 4-5h vremana.
  • 0

#8 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 31 March 2017 - 01:58 PM

Potpuno se slažem, ali na žalost većina (uglavnom ti preprodavci) će reći da je sve u super stanju, a mora lično da se ode da bi se proverilo dosta toga.

 

Samo jedan primer. Zovem za neki bicikl na kome je sve navodno ispravno na šta naravno dobijam izuzetno potvrdan odgovor, a onda na pitanje da li zaključavanje i rebound rade kako treba dobijam kontra pitanje "a kako da to proverim, ja inače vozim drumaša".

Toliko o tome...


  • 0

#9 SuperSonic

SuperSonic
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 02:40 PM

Potpuno se slažem, ali na žalost većina (uglavnom ti preprodavci) će reći da je sve u super stanju, a mora lično da se ode da bi se proverilo dosta toga.

Samo jedan primer. Zovem za neki bicikl na kome je sve navodno ispravno na šta naravno dobijam izuzetno potvrdan odgovor, a onda na pitanje da li zaključavanje i rebound rade kako treba dobijam kontra pitanje "a kako da to proverim, ja inače vozim drumaša".
Toliko o tome...

Slazem se. Zato sam batalio te kupovine po Srbiji i kupio bicikl nov u Nemackoj.

Masa njih su preprodavci obicni. No to nije greh.

Ono sto je teski bezobrazluk je namerno uvaljivanje bicikala sa ozbiljnim kvarovima/deformitetima sa sve sloganom : "nisi video". Ja sam se 2x tako opekao. Jednom je bio ovaj sto se prodaje totalno ulubljen, a drugi sa nekim zeznutim kvarom.

Aj kad ne rade menjaci, sajle, pa i kocnice. Da se namestiti. Nego bukvalno mnogo toga sto se prodaje je rashodovan otpad. Na kraju kupac ispadne probirac i "krivac". A kao sto kazes svi naznace : "Savrseno, bez ulaganja, spremno za novu sezonu, par sitnicih ogrebotinica" itd itd...


Posto moram da palim, prodaje se jos jedan Giant Contend za 345e sa udarenim prednjim pognom gde je osovina i deo kod pedale iskrivljen. Jos kaze prodavac : "ma samo ogreban".

Zato batalih i nikad vise.

E ovo je cisto moja dobra namera ka potencijalnim kupcima da imaju u vid, jer ja ovo smatram cistom prevarom. Dovodjenje kupaca u zabludu i namerno skrivanje nedostataka koji su vec poznati.

Zao mi je samo sto se neko na kraju ipak upeca. A sacuvaj nas Boze ovakvih prodavaca. Aj zivi bili.
  • 0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 31 March 2017 - 03:54 PM

Prevara je tvrditi da je nesto besprekorno,a znati da nije.

Prevara je tvrditi da je nesto besprekorno a da to nije.

Prodavcevo znanje nije merilo, nego je merilo stanje predmeta.

 

Ako prodavac nema znanje to znaci da ne moze ni da daje ocene.

Prodavac, ako zeli, neznanje moze to da resi na nekoliko nacina..npr:

da nadje procenitelja ili da napise da nije strucan i da ne moze da oceni..


  • 3

#11 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 31 March 2017 - 04:00 PM

Koji si bajs uzeo u nemackoj i za koje pare?

Sent from my E6633 using Tapatalk
  • 0

#12 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 31 March 2017 - 07:35 PM

E da,a mogao bi da okacis i koju sliku...

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#13 TosaNS

TosaNS
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 09 April 2017 - 06:36 PM

Ja sam od darka kupio bicikli scott subcross na fotografiji je izgledao odlično, po preuzimanju sam se uverio da je bicikli u odličnom stanju, od ogrebotina ima samo na jednom mestu (gornji deo rama) ništa posebno što stiker ne može sakriti. Moje iskustvo sa darkom je pozitivno to kažem na osnovu obavljene jedne kupovine bicikla možda nije relevantno ali ja ne mogu reći ništa loše kada je čovek ispoštovao dogovor. Bicikli sam odvozao do odličnog servisera koji je proverio bicikli i potvrdio da se radi o odličnom biciklu.

pNKKB6s.jpg
  • 1

#14 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 05 April 2018 - 06:34 PM

Cekajuci godoa naleteh na temu,vidim neka negativna iskustva,hm.Dobio sam preporuku za darka013 iz Panceva,pa gledam jedan njegov bajs,medjutim lik nikako da se smiluje da odgovori na pitanja za drumasa..Pitao sam ga on je istog dana uvece odgovorio,samo sto je pogresio bajs,kad sam skrenuo paznju da je u pitanju pogresan bajs on je reko da ce pogledati i odgovoriti uskoro,prosla su dva dana i ja ga pitam sta bi druze,on kaze javljam veceras , nakon toga su prosla jos 3 dana i nema odgovora.. n2:757


  • 0

#15 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 06 April 2018 - 07:22 AM

To liči na njega, sa kasnim odgovorima, i ja sam tako čekao i pitao....

Bio sam da vidim jedan bajk pre par meseci kod njega. Nisam stekao utisak da je prevarant. On je klasičan trgovac, bicikli ga zanimaju samo u smislu trgovine i ništa drugo. 


  • 0

#16 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 April 2018 - 06:48 PM

Od mene preporuka za Darka, korektan prodavac skroz, bio lično.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 0

#17 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 10 April 2018 - 04:06 PM

Veoma lose iskustvo sa ovom osobom iz panceva.Na cikloberzi sam vec 10 godina i kupovao sam i prodavao razne stvari.Rekao sam mu da se razumem  i lepo sam ga ispitao i sve super ali u stvarnost jako razocarenje.U pitanju je trek crno bele boje koji prodaje trenutno.


  • 1

#18 ficoMTB

ficoMTB
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 13 February 2019 - 07:34 PM

Obratiti paznju kada kupujete od ovog prodavca, mozda nije klasican prevarant, dobicete biciklo ali ce na neki nacin da vas obmane. Kod njega sam nasao bicikl video sam da ima dobru opremu i da izgleda ocuvano, i trazio od prodavca da posalje jos neku sliku jer su u oglasu slike bile slabe rezolucije. Prodavac mi je odgovorio da je bicikl u besprekornom stanju, da nema ni ogrebotinu, da nema potrebe da slika. Nisam se cenkao za cenu sam sam ga pitao da li mogu pedale od drugog modela "flat" jer ovaj nije imao pedale na slici, rekao je da moze. Prvo sto mi je bilo sumljivo je da je oglas obrisan cim smo se dogovorili umesto da napise da je bicikl prodat. Za svaki slucaj sam sacuvao sliku ekrana jer je oglas ostao kesiran na kompjuteru. Kada je bicikl stigao, bio je umotan samo u najlon sto mi je isto bilo cudno, najlon a pise na njemu "pazi lomljivo". Nakon otpakivanja utvrdio da da je poslao najobicnije pedale, od kojih je jedna poluispravna. Isto tako video sam da na ramu postoje 2 ulubljenja i veca ogrebotina. Na to je prodavac isprva komentarisao da se sigurno ostetio u transportu (zato je bio upakovan u najlon). Posle slanja slike njegovog oglasa (koji je obrisao sto pre) gde se vidi, ako se obrati paznja da postoje ulubljena na ramu, on je ladno odgovorio da nije primetio.


  • 0

#19 ficoMTB

ficoMTB
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 14 February 2019 - 11:04 AM

Obratiti paznju kada kupujete od ovog prodavca, mozda nije klasican prevarant, dobicete biciklo ali ce na neki nacin da vas obmane. Kod njega sam nasao bicikl video sam da ima dobru opremu i da izgleda ocuvano, i trazio od prodavca da posalje jos neku sliku jer su u oglasu slike bile slabe rezolucije. Prodavac mi je odgovorio da je bicikl u besprekornom stanju, da nema ni ogrebotinu, da nema potrebe da slika. Nisam se cenkao za cenu sam sam ga pitao da li mogu pedale od drugog modela "flat" jer ovaj nije imao pedale na slici, rekao je da moze. Prvo sto mi je bilo sumljivo je da je oglas obrisan cim smo se dogovorili umesto da napise da je bicikl prodat. Za svaki slucaj sam sacuvao sliku ekrana jer je oglas ostao kesiran na kompjuteru. Kada je bicikl stigao, bio je umotan samo u najlon sto mi je isto bilo cudno, najlon a pise na njemu "pazi lomljivo". Nakon otpakivanja utvrdio da da je poslao najobicnije pedale, od kojih je jedna poluispravna. Isto tako video sam da na ramu postoje 2 ulubljenja i veca ogrebotina. Na to je prodavac isprva komentarisao da se sigurno ostetio u transportu (zato je bio upakovan u najlon). Posle slanja slike njegovog oglasa (koji je obrisao sto pre) gde se vidi, ako se obrati paznja da postoje ulubljena na ramu, on je ladno odgovorio da nije primetio.

https://www.dropbox....8928_n.png?dl=0

https://www.dropbox....3488_n.jpg?dl=0

 


  • 0

#20 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 February 2019 - 12:28 PM

Ljudi dozovite se pameti,bicikl se nekada kupuje za ceo zivot,mislim neko,tako ispadne,pa ja znam dosta ljudi koji su one stare bicikle vozili ceo zivot 50+ godina. Znaci nista na rec, koliko god neko hvalio prodavca ,najsigurnije je otici i sam se uveriti. Mislim ispada da je ovaj prodavac bicikla neiskren ,pa covek stekne utisak da su drugi bolji. Svako voli malo da nafiluje,usput ovde i nema klasicne trgovine nego ko kako koga zahebe. Znaci otici na lice mesta licno se uveriti isprobati, i ovako moze nesto da  promakne a ne jos na nevidjeno kupovati bicikl.uvek tu bude nekog precutkivanja,neko vise neko manje. Mislim da sada ne nabrajam kakvo je moje iskustvo sa prodavcima bici delova i opreme i koliko sam ja se osecao prevarenim, da ne nabrajam . Ali to su ip[ak manji izdaci pa covek lakse alali,ali bicikl, nista na rec.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika