Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voznja bicikla zimi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#101 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 October 2019 - 04:59 AM

Juce uvece temp. se spustila na 11 *C, kada sam krenuo bilo je oko 13* ali nisam se prevario ,prvi put sam stavio dzubin ove godine,i neoprenske kamasne,i nisam pogresio,cak kada  sam presao tridesetak km. morao sam staviti i fantomku na glavu, razladilo obraze,valjda se organizam ne moze brzo presaltati na promenu temp. A vec na cetrdesetak km. osetio sam kako se prsti na stopalima polako hlade.

 

Inace kada pocne prava zima  a to moze biti i par stepeni u plusu,nema sanse preci vise od 30km. u turi, ne zbog odece ,nego zbog obuce, mislim da ne postoji obuca koja moze da zastiti stopala zimi posto su neaktivna, sta sve ja nisam probao. Jedino ulosci koji izvesno vreme greju,ali to bi bilo nerentabilno posto bi trebalo svaki dan druge stavljati. 


  • 0

#102 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 October 2019 - 05:20 AM

Kada te ne bi mrzelo svakog dana da punis baterije (link)


  • 0

#103 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 October 2019 - 08:37 AM

E bas to sto Mirek kaze. I ja zimi kad vozim nikad mi na bajsu nije preterano hladno, to jest za svaki deo tela nadjem resenje da ga ugrejem. Jedini veciti problem su prsti na nogama. Oblacio sam po dvoje carapa plus kamasne, i uvek je to super, toplo i ususkano jedno 50 km... a cim prodje vise od 2 sata voznje tacno osetim kako prsti na nogama polako krecu da se hlade, i nista ih vise ne moze zagrejati sem da udjem u toplo. I to je jedini razlog zasto zimi ne volim i izbegavam da vozim bicikl. To jest vozim ali krace ture i isklucivo po ravnom. Jer sto sam duze napolju, prsti ce vise da se zalede...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#104 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 October 2019 - 11:56 PM

Na Kopaoniku je ovih dana svega nekoliko stepeni, ja bih pevao da je preko 10 :D
U podnožju ima 10ak ali spust do tamo kroz oblake traje pola sata. Podnošljivo je u šuškavcu, čak ni džubin nisam obukao (šuškavac je lakši za uspon :D) kamašne nisam uopšte ni poneo na Kop, to mi treba tek za pravu zimu. Rukavice dovoljne najtanje tek da nisu gole ruke.
  • 1

#105 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 October 2019 - 11:04 AM

Hebes ga,kada tebe greje ljubav- :grin: (mozda i mladost  :-]* ) meni je vec sada  :?  :grin:


  • 0

#106 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 November 2019 - 07:18 PM

Ovih dana nasao sam ljubav mog zivota, ona mi lepo ladi da ne kazem sta ,nekada me i gura kada mi je najteze,  ja vise ne mogu bez nje. Ona mi kaze da ja nisam njen jedini obozavalac,najvise obozavalaca ima u Vrscu ,tako da sam malo i ljubomoran na Vrscane. Kaze da ce da me napusti  ovih dana ali da ne brinem,to je samo privremeno,brzo ce se vratiti ,tako da sam malo zabrinut,sta cu ja bez nje,i jedan dan bez nje bice mi tezak,a ne daj boze nedelju dana,ko ce da mi ladi da ne kazem sta. O:)  O:)  O:)  O:)  O:)


  • 0

#107 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 03 December 2019 - 07:21 PM

(link)


  • 0

#108 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 December 2019 - 06:47 PM

Ovo je skroz zanimljivo resenje, samo nisam bas najbolje razumeo da li ga je lik pravio ili kupio gotovo, cini mi se kao da sam ovo vec negde video. Ne znam kakva je distorzija, ne verujem da je prijatno za oci kad se vozi duze.

Moram da nadjem neko resenje za naocare ili ovako nesto, dobih nimalo prijatnu infekciju oka. Naocare mi nisu za ovo hladnije vreme, imam promaju, ne smeta mnogo u toku voznje sem sto povremeno suze, medjutim posle par dana najebah. Gledao sam ski naocare, ali mi se cine malo glomazne jer se na bajsu vise znojim nego na skijama (mada nisam neki skijas, da sam bolji vrv bi se vise znojio i tamo), plus ih u planet radnji ne nadjoh sa providnim staklima, jer mi ove tonirane ne igraju za noc/sumrak.
  • 0

#109 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 December 2019 - 07:02 PM

Imas "ski" naocare za downhill ili za motocross one su bezbojne. Takve naocare su odlicne za zimu ali se vizuelno ne slazu sa klasicnom biciklistickom kacigom. Sa druge strane ako nabavis zatvorenu kacigu tipa BMX za bicikl em ce ti biti toplo na glavu em ce normalno izgledati sa ski naocarima.


  • 1

#110 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 December 2019 - 08:15 PM

Glomazne ili ne, evo pogledaj ,ove prve mi sluze ujutru kada  idem biciklom po namirnice isto su dobra zastita,e takve da mogu da nadjem sa bezbojnim staklima,ali oni se vise rose zato sto ima malo slobodnog prostora,pomaze malo ona tecnost  za automobile protiv maglenja sofersajbne. Ove ski naocare,sta da kazem vozio sam i na  -13 nocu ,sa ocima nikada nikakav problem nisam imao,ali zato cim dodjem stavim ih u torbicu da budu bez ogrebotina.I obavezno ona maska za lice,Na glavi Santic kapa ,preko nje kaciga,i maska preko usta obavezno da se ne udise toliko hladan vazduh,jer su pluca topla ,ovako u medjuprostoru se stvori malo topao vazduh,cak sam ja u step maske stavio parce zice,i kada je stavim na usta ,preko nosa malo uvek fazoniram da zadihtuje ,jer fals vazduh topao ide gore i zamagljuje malo naocare

 

SSA56657.JPG

 

SSA56658.JPG

 

Kapa je odlicna zato sto ima samo na celu neki winstooper matrijal, ostalo dise i greje, ona je dovoljna isto tako za niske temparature ali obavezno preko kaciga.


  • 0

#111 BlackDriver

BlackDriver
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 05 December 2019 - 08:27 PM

Kako mozete na minus da se vozite ja danas vozio na -2c presao 18km kad sam doso kuci 3 sata mi trebalo da se zgrejem  n2:Heristical  n2:Heristical


  • 0

#112 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 December 2019 - 08:42 PM

@Dusan011

Potrazicu jos za naocare, samo sam u jednoj radnji gledao, ako nista drugo porucicu online. Ne bih vecu kacigu, bar ne jos uvek.

 

@mirek200

Takvu kapu vec imam (northwave, ali isti princip), meni ona znaci vec ispod 10-12C. Voleo bih od takvog materijala neku balaclavu da nadjem, fali mi malo zastita na usima sa njom, jer taj donji deo (masku) isto imam ali ona mi ne pokriva dovoljno visoko. Za disanje da, definitivno treba napraviti neku barijeru da se udise koliko-toliko zagrejan vazduh, ja sam koristio zimski sal preko maske, ove godine jos nisam vozio na minusu pa nisam probavao sta mi odgovara po tom pitanju.


  • 0

#113 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 December 2019 - 09:06 AM

Kako mozete na minus da se vozite ja danas vozio na -2c presao 18km kad sam doso kuci 3 sata mi trebalo da se zgrejem  n2:Heristical  n2:Heristical

Pa nema tu tajne,prvo zimi se ne vozi drumas,njega se okaci na zid i lepo ga gledas do proleca,jer on nije za zimsku voznju,zbog razloga koje ne bi ja sada iznosio(ukoliko me neko ne isprovocira)a i da li je drumas za nase puteve to je druga prica. Drugo ,samo adekvatna oprema je u pitanju,ja bez problema vozim celu zimu svako vece i kada dodjem kuci samo malo stopala ugrejem jedno 15 min,jer i pored vrhunske zastite na stopalima ipak tu krv manje cirkulise,ali daleko od toga da mi se smrznu stopala (cak i na  debelom minusu),sto se saka tice,njih bukvalno hladim u toku voznje,tako malo rashladjujem i telo.


  • 0

#114 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 December 2019 - 09:26 AM

Kako mozete na minus da se vozite ja danas vozio na -2c presao 18km kad sam doso kuci 3 sata mi trebalo da se zgrejem  n2:Heristical  n2:Heristical



Mi smo zimska deca :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#115 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 December 2019 - 01:21 PM

Koliko je meni poznato iz tvojih postova, ne voziš drumaša ali znaš da on nije ni za zimu ni za srpske puteve. 

 

 

A zbog čega i po čemu to drumaš nije za zimu, i još bolje pitanje a zašto nije namenjen za naše puteve? U Srbiji nema asfalta ili kako? 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#116 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 04:18 AM

Ko je navikao da vozi samo drumaša, kao ja, vozim ga i zimi, ali do grada i to na brzinu...dođeš donekle, tržni centar, pošta i slično...zavežeš, odvežeš i odmah kući...tada upadaš oznojen u toplu kuću/stan.

I to naravno ne svaki put, već ono kad mi se privozi...ali uglavnom pauza u vožnji drumaša se pravi zbog hladnoće...zimi volim i da prošetam, pa i zbog toga. Zavisi i kakava je zima. Neka ne dozvoli do kraja marta da se sedne na bicikla neka ne...U suštini izbegavam bicikl bilo koji zimi. Nekako sam uvek nekom mišlju, ako je 13 stepeni i može, a sve ispod izbegavati.

Lepo je voziti zimi na primer uspon na Kopaonik, kreneš iz Brzeća a tamo gore da te čeka zagrejan auto u kome se presvlačiš, pa nazad njime kući...to je onako za treniranje, mada nikad nisam probao, a voleo bih...


  • 0

#117 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 08:54 AM

bockokg@  Sve je to stvar tolerancije i ljubavi  prema biciklizmu i resenosti koliko dati para za zimsku opremu. U svakom slucaju za zimsko biciklarenje je najsigurnije voziti MTB ,drumas jednostavno nije za to. ON je za  brzinu i za ravan asfalt.(ako ga ima ili koliko ,a  to opet zavisi od tolerancije)


  • 0

#118 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 December 2019 - 10:17 AM

 ON je za  brzinu i za ravan asfalt.(ako ga ima ili koliko ,a  to opet zavisi od tolerancije)

Hoces da kazes da zimi nema ravnog asfalta i brzine? :)

Mnogo gresis...

 

Ja sam MTB i batalio jer ga zimi bukvalno niko ne vozi, jedini koji su zagrizeni da voze cele godine su drumasi.

 

 

pri tom ne mislim na komuting i potrebom da se preveze vec ljude koji voze bicikl iz ljubavi.

 

U ostalom izadji vikendom u bilo koje doba godine na obrenovacki ili avalski drum pa ce ti sve biti jasno.


  • 0

#119 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 11:29 AM

TI ne shvatas kakvi su putevi van Bg. A sam naziv -Drumski bicikl-govori ,kakva mu je namena. Nije Bg Srbija.

 

Ja ne bih da ti sada nabrajam kvalitet puteva u Vojvodini,ali nije Srbija avalski i obrenovacki drum. Ispada da ti to ne znas. U sto bih voleo da provozas sa mnom tu gde ja vozim jedno 100 km. (dva kruga) pa da vidim kakvu bi pesmu pevao na  drumasu sada po blatu sto su ga traktori razneli po asfaltu, i jos kada magla to malo raskaljuga ili kisica pa udarne rupe, zakrpe, ivicnjaci makadam. ili kada malo napada sneg. Ali ne mora,moze i leti,pa ce ti tvoje dupe govoriti drugo. Govorim o regionalnim putevima ,ne magistralnim jer nemam nameru da toliko reskiram svoj zivot , ja nisam macka da imam 9 zivota a i magistralni putevi polovina su izuzetno losi. I jos zivim u mozda najbogatijoj opstini u Srbiji ako ne, tu je negde.Popravljaju oni to polako,ali POLAKO to je vec odavno trebalo da se popravi i da se prosiri i da budu dve trake na vaznim pravcima.(dok poprave krenuce opet ispocetka kao farbanje Golden Gejta O:) )

 

I da se razumemo,svaka cast biciklistima koji voze drumske bicikle i njihovom entuzijazmu to je za pohvalu, samo neka se tockovi vrte, imacemo zdraviju naciju. Ali za zimu je MTB-ful-suspenzija najbolje resenje. Pa neka se svi beogradski biciklisti  sa  svojim napucanim karboncima sjate na avalski put.Ja ne funkcionisem po sistemu -Gde svi tu i mali Muja.Bg momci imaju svoje  rute za rekreaciju i neka uzivaju na njima.

 

I odgovori mi molim te,sta bi ti obuo na noge napr. i vozio napr. 40km. na0 do -10., Odmah da ti kazem da imam sve vrste kamasni i takav odgovor me ne zanima jer ne postoje kamasne na patike koje bi te zastitile od takve zime,samo nesto drugo,a sta?. Odgovoricu ti ja. Nema sta da obujes a da ne bude rogobatno, sto bi izgledalo na drumasu kao piletu sisa, dok bi na MTB  bilo prihvatljivo.Sada moze da neko kaze ,ja sam toliko vozio,ne druze -SVAKI DAN pa onda pricaj.


  • 0

#120 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 12:22 PM

/\
Pa probaj nesta da izmislis,patentiras i obogatis se.Mislim na zagrijavanje nogu u zimskim uslovima.Patike sa 2 manja grijaca na punjivu bateriju,2 mala ventilatora koji ce gurati zagrijan vazduh kroz zatvoreni sistem kroz patiku.Ja bih mozda probao ali nama bosancima je zabranjeno da mislimo.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika