Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voznja bicikla zimi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#21 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 06:47 PM

Moja je tema da je osvezim, veceras padao sneg celo vreme, moja makina me nije izdala ,35 km. po snegu. Sve sam se nadao da cu naici na nekog entuzijastu ali corak.Moracu da organizujem zimski brevet,pa da vidimo kome uvojci kome opanci. O:) Salim se, bas  me briga,vazno je da je meni merak.

 

SSA56481.JPG

 

 

SSA56480.JPG

 


  • 2

#22 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 06 January 2019 - 09:08 PM

Au...trebO si na kraju da ga vozis samo po snegu gde je cisto, gde nisu bacali soL i cist sneg bi je baš lepo oprao. 35km, uopšte nije malo na snegu. Vozio sam na snegu, možda poslednji put kada sam bio 5-6 razred, tako nekako...


  • 0

#23 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 January 2019 - 07:41 PM

Nema veze,preko noci sve ,ili se istopi ili otpadne, Ali ovo veceras brate -10 ,sreca da nosim kisne pantalone i jaknu pozadi u torbici,to me je spasilo. Malo je dodatno grejalo. 

 

Samo jedna zanimljivost. Ja imam na kormanu,neoprenske navlake,i o toku voznje samo uvucem sake i vozim,medjutim malo mi je bilo hladno na sake,a imam i neke rukavice od polara koje stoje u torbici, i njih sam stavio u toku voznje,kad ono  nisam presao ni 5 km prsti poceli da trnu od zime.Znaci sa rukavicama mi trnuli prsti,kada sam ih skinuo ,prsti su polako poceli da se greju. Fora je u tome sto ja imam i neoprenske navlake na gripovima,i gole ruke se greju tako kada su u kontaktu sa ruckama,medjutim kada se stave rukavice ne prenosi se toplota sake na neopren,i rucke se jako ohlade a samim tim i prsti. Bas zanimljivo, paradoks je u tome da sa rukavicama  se saka, a pogotovo prsti, smrznuli,i utrnuli.

 

I srecan  Bozic! (ko ga slavi)


  • 2

#24 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 January 2019 - 08:52 PM

Uh, vožnja po snegu nešto najlepše! Najniža temperatura na kojoj sam vozio čini mi se - 24C, baš davno beše dal 2012te ili još ranije, ako se ne varam, neka gadna zima bila, ledena magla se spustila. Sve živo poledilo na bajsu, pobeleo načisto, ovo bre sada ništa. xD Ali otkako sam prešao iz Pančeva u Beograd da živim, jednom otišao do Košutnjaka za 4 meseca koliko mi bajs ovde... Sinoć gledam, pada sneg, prelepo , rekoh da izađem sa bajsem malo da izvozam, i ništa od toga...evo jedna stara da se ožive uspomene :)eedf927f97171d7026dad81325de7469.jpg

Sent from my 5051D using Tapatalk
  • 6

#25 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 08:42 PM

@mirek200    Verovatnije je da ti rukavice sprecavaju cirkulaciju pa ti zato trnu prsti i slabo se greju, ili su rukavice napravljene od materijala koji nije pogodan za zimske uslove. 


  • 0

#26 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 10:04 PM

Ili rukavice imaju razdvojene prste, a kada gurne šake u navlake, one se ponašaju kao rukavice gde su svi prsti zajedno, pa prsti greju jedan drugog.
  • 0

#27 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 10:39 PM

@flocus   Meni je u ovakvim rukavicama hladno na prstima jer sam uzeo broj manje pa me ranfla rukavica oko zgloba steze i sprecava cirkulaciju krvi, i to kada je navucen kapak rukavice pa su svi prsti zajedno. Ali dzaba to kad ne stize puno krvi do prstiju zbog uzane ranfle.

 

FHF-89094.JPG

 

Kome nije jasno kako funkcionisu ovakve rukavice pojasnice sledeca slika.

 

s-l1000.jpg


  • 0

#28 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 January 2019 - 08:57 AM

Ili rukavice imaju razdvojene prste, a kada gurne šake u navlake, one se ponašaju kao rukavice gde su svi prsti zajedno, pa prsti greju jedan drugog.

 Slazem se,ovo je najverovatnije objasnjenje,rukavice nisu za bicilkizam ali su od polara,. kineske dao sam celih 100 din. za njih O:)  ,i koristim ih u jesen i odgovaraju mi.

 

 

Ovo su odlicne rukavice ali samo kada je suvo,medjutim kada pada snega ili ne daj boze uhvati te kisica neka ,ima da se smrznes,zato ja preferiram najvise ili neopren,ili Goretex ,ali opet kazem za ovu cenu (1500 din) neoprenske navlake su najbolje resenje.

 

 

 

 

 

Uh, vožnja po snegu nešto najlepše! Najniža temperatura na kojoj sam vozio čini mi se - 24C, baš davno beše dal 2012te ili još ranije, ako se ne varam, neka gadna zima bila, ledena magla se spustila. Sve živo poledilo na bajsu, pobeleo načisto, ovo bre sada ništa. xD Ali otkako sam prešao iz Pančeva u Beograd da živim, jednom otišao do Košutnjaka za 4 meseca koliko mi bajs ovde... Sinoć gledam, pada sneg, prelepo , rekoh da izađem sa bajsem malo da izvozam, i ništa od toga...evo jedna stara da se ožive uspomene :)

  Pa ipak je leti puno udobnije voziti,ali ako bi  pauzirao kada su hladni kisni i vetroviti dani,to bi bilo pola godine,a to mi nije prihvatljiva opcija.

 

Ona bandana sto imas preko usta nije meni neka zastita,ili sam ja zimogrozljiv,ali posle 20 km na samo minus 5, pokaze se sta  i kakvu opremu imas na sebi, a na -20  ja ne bi ni vozio,tebi svaka cast(ali to srecom bude vrlo retko). Ali kazem, samo neoprenska maska na usta i nos,kava bandana, ona je za + pa na dalje.


  • 0

#29 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 January 2019 - 08:10 AM

klik


  • 0

#30 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 January 2019 - 02:12 PM

Naterao se malo po Košutnjaku da propedalam Zimske čarolije f7e972095a7ff56b20ae511beb660245.jpgecaa187cb8208c8f4f1883e182942d47.jpgcaccf5daf1f5e11ae97e00be267c71a2.jpg8c1dd05d94a0410158c4668cd5969d20.jpg

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk
  • 5

#31 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2019 - 05:20 AM

Predivne slike.
  • 0

#32 Stojke82

Stojke82
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 18 January 2019 - 08:05 PM

Evo moje zimske carolije:

 

https://www.youtube....h?v=cq2PNfLO2tY


  • 2

#33 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 07:01 PM

Evo moje zimske carolije:

 

 

Ja sam se smrzao dok sam gledao tvoj video-brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O:)


  • 0

#34 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 07:11 PM

POz Svima.. 
HVALA I PRIJATNO

P.S nov clan berze.

 Bojane promasio si temu,probaj na ovoj:klik


  • 0

#35 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 January 2019 - 08:16 AM

Ja redovno vozim celu zimu,ali ova zadnja 4 dana kako je napadao sneg ne,zato sto  je bilo dosta deonica gde ili sneg nije bio otopljen,kao sto su biciklisticko pesacke staze,ili nije posipana so na sporedne puteve. Mislim sto da reskiram da trazim djavola,iako sam mogao, ali nisam bas toliki zaludjenik za biciklizam (zimski). Mislim mogu se kupiti adekvatni kramponi,a mogu i da se naprave od srafova kao sto sam gledao  kako rusi buse dodatnu spoljnu gumu i ubacuju srafove da bi mogli voziti i po ledu.Iako po meni lakse je voziti po cvrstom snegu i ledu,nego po ovim nasim bljuzgavicama od snega.

Danas verovatno opet krecem ali samo glavnim putevima, ako ne bude ponovo poceo da pada sneg,ili ako se temparatura ne pocne spustati ispod nule mada cisto sumnjam,mislim valjda se dosta napadao,iako ima jos dosta do marta ,moze jos ohoho da pada.

 

Jel ima nekoga ko je vozio i ovih dana bicikl , kakva su iskustva ako ima? 


  • 0

#36 djurap

djurap
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 01 February 2019 - 11:23 PM

poz lik.

ja vozim  drumasa na posao svaki dan , nesto manje od 10 km u jednom smeru.ne vozim po snegu i kad je klizavo

cesto vozim nocu. ujutru idem biciklom.

nema loseg vremena za bicikliste samo losa oprema.

poz


  • 0

#37 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 February 2019 - 08:55 AM

Po meni je biciklizam stil zivota, a to se podrazumeva i za zimski biciklizam,i za letnji biciklizam. I tu ipak igra predjeni broj km. Po meni da bi neko bio ozbiljniji biciklista treba predjeni broj km. da varira, ali uglavnom izmedju 5000 i 15000 km najmanje.

 

Nije biciklista imati neki bicikl od 2000E i paradirati sa njim,za mene je ozbiljniji biciklista onaj covek sto svaki dan ide napr. na posao i predje ponekad 30km  a i vise tamo i nazad.A sada da li on vozi poniku ili neki bjanki ili karbonski simplon to uopste nije bitno. To kazem zato sto i ne znaci ko ima motocikl da je bajker. Biti bajker to znaci imati bajkerski stil zivota, a ne doci na moto skup sa nekom Yamahom R1  snage 200ks i paradirati onako uobrazenoo.Normalno ozbiljni su biciklisti i oni koji redovno treniraju i ucestvuju na nekim biciklistickim manifestacijama kao sto  su trke ili taj brevet ili jednostavno putuju.Ili se voze rekreativno,radi svog zadovoljstva ili zdravlja.

 

Sto se tice odece,nije bitno,svako neka se oblaci kako misli da je najbolje a i oprema na biciklu, najbolje je ozbiljno shvatiti ulogu bicikliste u saobracaju.

 

Za zimski biciklizam ipak treba vise ulaganja u opremu i odecu,jer su i uslovi  mnogo gori nego leti.

 

I jos nesto da kazem sto se tice biciklisticke odece za zimu. Svi cujemo  i znamo kako je pamuk neupotrebljiv za bici odecu zato sto upija znoj,i zato  su napravljeni novi matrijali koji ne upijaju znoj a prozracni su kao napr. taj popularni soft shel. To je samo delimicno tacno,pricam o dzubinima za zimu. Kao imaju takvu texturu matrijala da propustaju znoj. Ipak ja svaki put kda vozim moram da susim dzubin jer je dosta natopljen znojem ,sada da li je to povrsinska ili dubinska vlaznost to nije bitno,bitno je da mora na peci da se susi da bi sutradan bio upotrebljiv,a da ne pricam o termo dresu tek je on vlazan.

 

Isto tako i taj popularni Gore tex - kao ne propusta vodu a molekuli pare mogu slobodno da prolaze iz unutradnjosti prema spolja,to je samo delimicno tacno,proizvodjaci moraju da prodaju svoje proizvode i da reklamiraju.


  • 1

#38 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 02 February 2019 - 09:10 AM

Mesas biciklistu i vozaca bicikla. Po tebi je biciklista svaka baba koja ide do njive...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 1

#39 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 February 2019 - 01:19 PM

Pod uslovom da  i deda ide na njivu,a ti za to vreme da se vozis na biciklu.Zamisli   kako je to prakticno,i u sadasnjem duhu ponasanja n2:Heristical


  • 0

#40 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 02 February 2019 - 02:00 PM

Odlika glupih ljudi je bespotrebno i infantilno vredjanje, makar i u pokusaju, kada se osete ugrozenim. Nadam se da se da a tobom nije taj slucaj, nego samo specifican smisao za humor...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika