Jump to content


Fotografije
- - - - -

Voznja bicikla zimi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#241 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 February 2021 - 08:35 AM

Takodje koristim SPD SL i zimi, ne bih mogao bez SPDa od kako sam ih probao. Mada meni nije ni hladno uz kamašne koje koristim na ispod 7-8°C. Zimi naravno ne nosim ni ultra tanke čarape kao leti već malo deblje.
Ali SPD SL je čudo kad se navikne, taj brzi prenos snage oduševljava..
  • 1

#242 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 18 February 2021 - 04:26 PM

Dobro, mislio sam na situacije kad je baš hladno i kad, iako se obučeš po propisu, stopala možda ostanu kritične tačke, pa je onda možda bolje sa flat pedalama i u čizmama, nego da prevagne da se uopšte ne izađe na vožnju (ili vožnja bude kratka) ili da se vrti u sobi.

A verujem vam da su bolje te SPD pedale, ali ja ne znam za bolje i dobro mi je ovako. :D
(a glavni razlog je što vozim u raznoj obući: od papuča i sandala, pa do gojzerica).
  • 2

#243 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 18 February 2021 - 07:39 PM

Divim se ovom momku, vidi se da uziva svakim metrom :)

I sta sada, meni kao hladno na temperaturi ispod nule, cuti i vozi :)

 


  • 0

#244 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 06 December 2022 - 09:10 PM

Hvala svima na dosadašnji preporukama al idemo dalje.
Da ne otvaram novu temu, ova će da posluzi.
Treba da kupim prvi put u zivotu potkapu, rukavice i maramu(za preko usta i nosa) i šal a možda i (dodati po izboru) pa mi treba po mogućstvu neka konkretna preporuka ako može.
Imajte u vidu da mi je prečnik glave 63cm ako to ima uopšte neke veze sa životom.
  • 0

#245 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 06 December 2022 - 09:22 PM

I naocare koje se ne zamagljuju.


  • 0

#246 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 444 posts

Postavljeno 06 December 2022 - 10:48 PM

Ja sam sebi prošle godine uzeo ovo https://www.bike-dis...unctional-scarf

Mislim da nemam dovoljno reči hvale za isti - izuzetno je tanko i lagano ali posao radi ekstra. Nije baš za neki debeli minus, ali za temperature preko 2-3 stepena idealno. Ispod toga idem sa skijaškom podkapom, imam jednu iz Decathlona koja je onako i dobio sam na poklon jednu NGN iz Beosporta, ta je baš odlična i dobro je što lako može da se spusti deo sa usta ako čovek tako odluči.

Što se rukavica tiče ja vozim sa ovima iz Decathlona, nisam imao problema čak ni sa vožnjama od dva sata na temperaturama ispod nule. Ali je naravno to sve individualno.

https://www.decathlo...bjectID=2670487
  • 2

#247 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 07 December 2022 - 10:07 PM

И ја имам рукавице из Декатлона, два модела, оба су одлична. Поткапу имам Форс са ветроотпорним делом на челу и немам замерки. Користим и бандане, полумаске од флиса.
  • 1

#248 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 924 posts

Postavljeno 08 December 2022 - 07:59 AM

"Fantomka" tanka i fina model VanRysel. Čuva uši i po potrebi nos, sprečava vetar da se preko vrata uvuče dalje, nije gruba i neprijatna, kupio pre 2 godine na Cikloberzi. Rukavice debele it Decathlon a, marke Triban, ništa skupo ni fenci. Upravo me pomenute stvarčice dovele do posla, 4 C trenutno, nije bilo problema sa hladnoćom ni na dužim vožnjama od par sati.
46a9ba61726d8c47de1481af104d3b5a.jpgfa822699ac44a96220309b137eaf00db.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#249 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 December 2022 - 09:16 AM

Kad vidim ove vase rukavice pa fantomke o kojima pricate i sl. mislim da to nije kako treba. To je po meni preterano oblacenje, koje ce neminovno dovesti na bilo kakvom usponu do strasnog znojenja, a onda na spustu dolazi do smrzavanja.

Ja nosim isto potkapu, ali ne nenormalno toplu i rukavice, ali opet umerene debljine. Ako vam uslovi zahtevaju ovakvo oblacenje, to znaci da je daleko ispod nule, a onda stvarno nije za voznju.

Po meni sve temperature koje su nize od 5 stepeni nisu za voznju, mislim na voznje od 2-3 sata.


  • 0

#250 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 08 December 2022 - 09:42 AM

Ovo više liči na ski opremu.
Da, negde ispod 5-6 stepeni nije za vožnju a već ispod 10 stepeni nije prijatno.
Čuvajte sinuse na ovim niskim temperaturama, izmedju ostalog.
  • 0

#251 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 08 December 2022 - 11:50 AM

Ups, sad baš video da je neko postovao video od Lorenzo Barone, neverovatan lik, a tako mlad. Trebalo je da proba da stigne do Čukotke opet kroz Sibir polazeći iz Južne Afrike, ali izgleda da se vratio iz Monglije ne nastavljajući dalje put. 


  • 0

#252 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 15 December 2022 - 12:48 PM

Kupio sam Force rukavice, NORTHWAVE podkapu,bandana maramu i kod kineza običnu fantomku.
Kakav dan za vožnju, oktobar u sred decembra.
  • 0

#253 nadal

nadal
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 08:09 AM

na hladnoci su najveci problem kolena i medjunozje


  • 0

#254 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 02:29 PM

Na kojoj ste najnižoj temperaturi vozili?

Ja od 2017. nisam nikad ispod nule, ali sećam se u prethodnoj biciklističkoj fazi (1999-2003) vozio sam i po minusu. Krenem tako za Niš, napunim termos toplom vodom, pa je tokom vožnje mešam sa onom iz bidona koja je počela da se ledi.
  • 0

#255 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 02:51 PM

+5°C
I ne bi išao ispod, bolje ići na skijanje :)
  • 0

#256 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2022 - 04:55 PM

Meni je brate uvek vruće.


  • 0

#257 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 924 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 05:32 PM

Baš sada u utorak. Kada sam krenuo na posao (bajsom naravno), kod mene u Košutnjaku je bilo - 1 C. Na Novom Beogradu (pola sata kasnije), +1.5 C. Setih se Milovuka i njegovog komentara o debelim rukavicama jer su mi se upravo prsti na rukama smrzli (uprkos debelim rukavicama) .
Na sebi imao biciklističke, helanke, pantalone protiv vetra, 100% Merino čarape do kolena, male nazuvice preko njih. Gore tanak Merino duks sa dugim rukavima, majcu sa kratkim rukavima preko duksa I tanku Northwave jaknu (piše od 0-15C).Naravno fantomka I kaciga. Sve bilo ok (na spuštanju i ravnom) do posla izuzev prstiju na rukama. Naravno, kada sam se vraćao kući (ravno i uzbrdo) bio malo rasterećeniji sa odećom ali došao kući sa mokrim leđima i zamagljenim naočarama (zamalo tako zamagljen neku babu u parku da pregazim - ona baksuz neće da se skloni, ja zamagljen nisam je video)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#258 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 07:20 PM

Da, ali moj komentar je bio da ako trebaju te rukavice, onda temperatura i nije realno za voznju bicikla. I dao sam primer da za mene nije voznja ako je nize od 5 stepeni.

Ti si eto vozio samo do posla na -1 i smrzo si se, pa zamisli kako bi bilo da si vozio preko 3 sata kako ja uvek vozim.

Opet ako trebaju te rukavice, definitivno vreme nije za bajs, bar ne za ozbiljne treninge za zezanje od pola sata, moze kako hoces.


  • 1

#259 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2022 - 08:24 PM

Ja sam pre 5-6 godina kupio Enduro Thermo Roubaix rukavice, za koje se ispostavilo da mi odlično služe za vožnje do neka 2-3 stepena Celzijusa (zavisno od vetra). Pre dve-tri godine sam kupio još jedan par, isto Enduro ali nešto toplijih rukavica (model Windchill) i one su mi za sada pokrile sve što sam od tada vozio zimi. To nije bilo ispod nekih -5 a i to je bilo za par sati vožnje max. Mada, meni je ionako najhladnije u prvih sat vremena dok ne nađem dobar ritam za tu temperaturu, a posle toga se ugrejem. Kada sam baš vozio ceo dan po hladnom, tada sam menjao Roubaix i obične jeftine zimske kineske krš rukavice od par stotina dinara u kojima je praktično nemoguće menjati brzine, ali one služe za deonice gde se može bez toga. Naravno, ja ne treniram nego se samo zabavljam, tako da i to treba uzeti u obzir.

 

Uzgred, pod pretpostavkom da je suvo i da nema vetra, bolje je -5 nego +35, ali voziću i po jednom i po drugom.


  • 1

#260 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 December 2022 - 08:37 PM

Ovo su moje rukavice, dosta skupo placene, ali uopste nisam zadovoljan sa njima. Imao sam i imam tako reci sve sto je NW pravio. Jedino su mi se pokazale  dobre zimske sprinterice i dzubin. Letnje sprinterice lose, rukavice lose, duge gace lose. Suskavac nije los, prsluk isto, dres ni tamo ni ovamo.  Skupo a vrlo brzo se pocepa, proseni, istegne.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika