Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ciker maraton 2017.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#41 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 June 2017 - 10:40 AM

Čuo sam se sa Kušom, dakle poslednje vesti:

 

- ko dolazi kolima, postoji parking kod škole, gde je i prvog dana kamp, tu može auto da se ostavi, ili u gradu, po izboru, specijalno određenog parkinga nema,

- svakog dana, na oko 30-om kilometru, dobije se sendvič i sok, Znači, sebi obezbeđujete doručak i večeru. Negde (recimo u Prijepolju) dostupni su lokalni specijaliteti - ćevapi i sl., negde nisu,

- u CG, 80% staze je asfalt, 

- 8-og dana stiže se u Perast (kroz Kotor se samo prolazi)

- 9. dan je samo za kupanje, u Perastu,

- 10-og dana, predveče, stiže se u Kraljevo.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#42 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 June 2017 - 01:02 PM

Dobro,sa ovim informacijama i informacijama na last minute,najvaznije je receno.Sada jos da docekamo subotu i da se krene.
  • 0

#43 deanchugall

deanchugall
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBelgrade

Postavljeno 19 June 2017 - 09:29 PM

Šta je "MARATONCI"... šta ste se ućutali, kakav je osećaj, da li se željno isčekuje !?

Baš mi je žao što nisam u mogućnosti da odvozam ovo, pa siguran sam, jedinstveni skup...pih..kada ovaj posao i sve ... baš opet pih...

Želi Vam srećnu vožnju i naravno, vetar u leđa, lepo vreme, a nadam se i neko pisanije (slikica) ovde !
  • 0

Web:           https://www.bajs.club

Twitter:       https://twitter.com/datatab


#44 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 June 2017 - 01:22 AM

Iscekuje se,iscekuje.Hvala na lijepim zeljama.
  • 0

#45 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 June 2017 - 10:26 AM

Pozdrav iz Guce.Zavrsen 1.dan.57km.Ja po obicaju velike uspone guram.Danas su bili kratki.
  • 1

#46 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 June 2017 - 04:46 PM

Na Zlatiboru smo.Ja sam voznju zavrsio oko 17h.Danas je bilo malo zahtjevnija voznja.Oko 80 km.Bilo je i kise.Prva grupa je vozila i po kisi,a mi na zacelju smo se provukli suvi.
  • 1

#47 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 26 June 2017 - 06:11 PM

Samo jako!

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#48 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 27 June 2017 - 02:57 PM

Zavrsio se jos jedan dan.Danas se najvise vozilo van asfalta.Bilo je bas nezgodnih spustova.Kampujemo pored Nove Varosi.Danas se moglo vidjeti puno lijepe prirode.Divlji Zlatibor,Zlatarsko jezero...Ranac sam poslao kamionom,pa sam manje silazio sa bicikla.
  • 0

#49 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 June 2017 - 09:23 PM

Ja sam svoje učešće na Čikeru završio, ne junački, ali racionalno, posle drugog dana. Vratio sam se sa Zlatibora autobusom do Šapca, a onda pedalajući, preko Mitrovice, do kuće.

 

Za profije ovo je verovatno niz simpatičnijih treninga, ali za rekreativce niz ovakvih dana ipak zahteva mnogo ozbiljniju pripremu od one koje sam ja imao. Uporedio bih jednodnevne napore na Čikeru sa, recimo, brevetom 200. Možeš da ga odradiš sa malo treninga i na svežinu, ali - možeš li to 8 dana u kontinuitetu? 

 

Uopšte nije prijatno imati vozilo serviserske ekipe nonstop za leđima, jer si najgori od sve dece :)

 

Ali - što se tiče organizacije, trasiranja ruta, smeštaju i brizi o učesnicima (a ima ih preko 120), Kuši, Golubu i ostalima - svaka čast i najtoplija preporuka za sve koji imaju nameru da se u ovako nešto upuste.

 

Meni ostaje popravni dogodine, jer sad stvarno znam šta me čeka, a na Jelčici, Mixu, Goranu, Milevucu, Emiri i Goranu, mom bratu Jovici i ostalima znanima i neznanima (za koje mi je žao što ih sve nisam upoznao), da junački izdrže sve napore i uživaju za svaku kap znoja koju su prolili.

 

Uzgred, da li ste znali da Goranov nickname uopšte nije Pjesak? Nego Pješak. Valjda ga, onako bosanski, mrzelo da ubaci to Š. :)


  • 5
Homesick for a place you've never been...

#50 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 28 June 2017 - 03:34 AM

Srdjoni pozdrav.Pametno si postupio.Treba slusati svoje tijelo i odustati kada ne ide.Sada idu jos teze etape kroz Crnu Goru.I ja sam u jednom momentu osjetio pritisak lade nive koja ide iza posljednih vozaca.Sreca to je trajalo oko 5km.Covjek onda pocinje da vozi malo jaci tempo i to lako moze da ga slomi.Zao mi je sto nisi sa nama zbog odlicne atmosfere koja vlada medju cikerovcima.
  • 2

#51 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 28 June 2017 - 07:38 AM

@pjesak72, bravo za vožnje u maratonu, nadam se da ćeš izdržati do kraja i da će biti lepo nezaboravno iskustvo.

Jedno pitanje, voze li neki učesnici možda i ciklo kros bicikle ili su svi samo na MTB? Koliko % su najstrmiji usponi?
  • 0

#52 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2017 - 02:32 PM

Koliko % su najstrmiji usponi?

Pitanje si postavio Pjesku, ali odgovoriću ti dok se on ne uključi. Ne, nikoga nema sa ciklokros biciklom, jer on nije predviđen za kamenje i vrleti. Zato se cela manifestacija zove MTB maraton.

Što se tiče tačnih procenata uspona, imaš sve trekove na sajtu Čikera, pa analiziraj do mile volje. Teško da će neki učesnik znati da ti precizno odgovori na nešto što samo njegov znoj zna da proceni :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2017 - 04:09 PM

Na drumu usponi budu prosecno nekih 7-9% s tim da se uvek moze naci parcence od 10-12 pa cak i 15%.
E sad, situacija na makadamu je drugacija jer se asfaltni put projektuje da nekim koliko toliko normalnim usponom kako ne bi ubio neki motor kamiona ili autobusa.
Sa makadamom je drugacije.. uspon moze da ide glatko i do 20% a kad je u pitanju sumski put moze biti jos gore. Savladjivanje uspona na losem asfaltu ili makadamu je znatno teze nego na dobrom asfaltu.. nedavno sam se u to i uverio kad sam u CG sa 4 bisage isao nekih 5 km uzbrdo po makadamu. Cim sam izasao na asfalt svanulo mi iako me isto cekao uspon.
Zbog toga se ne moze dati tacna procena nagiba. Kao sto napisa Srdjoni.. samo znoj zna koliki je uspon bio.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 28 June 2017 - 05:16 PM

Ok. Hvala na informacijama. Definitivno moja zamisao da bi možda moglo sa CX biciklom da se ide pada u vodu.
  • 1

#55 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 28 June 2017 - 05:55 PM

Zdravo.Skylab dobio si odgovor od Srdjonija.Danas je bilo par nagiba nenormalnih na makadamu.Sreca bili su kratki.Sada malo o danasnjem danu.Od Nove Varosi je bio uspon oko 5km.Nista strasno.U Prijepolje smo se spustali makadamom.5km prije Prijepolja bio sam 3. biciklista u grupi od 3 biciklista.Bila je nizbrdica i stigli smo ladu nivu.Ovi ispred mene krenu u preticanje i ja krenem za njima iako da sam bio sam to ne bih uradio.Propustio je njih dvojicu i kada sam ja bio na pola auta on je smotao lijevo i blokirao mi prolaz.Viknuo sam i on se prepao i vratio ali ja sam pri kocenju na makadamu vec izgubio kontrolu.Poletio sam kroz vazduh i nisam ne znam sta sam sve u vazduhu uradio.Pao sam na zadnju stranu ramena i otkotrljao se.Kada sam vidio da imam samo malu ranicu iznad sake pogledao sam sta je sa biciklom. Kolege koji su prosli i koji su nailazili odmah su se skupili da vide da li je sve u redu.Na biciklu razbijena stara lampa i desni sifter je podigao na najveci zupcanik i zaglavio se.Komplet kocnica i sifter su se pomjerili ka dole na kormanu.Krenuo sam sa lijevim sifterom dalje jer smo ubrzo trebali da imamo kolektivni odmor i dolazak majstora koji se krecu na kraju kolone.Poslije 2 km vidim da zadnja guma ispusta.Sidjem i zamjenim gumu.Tu mi je drustvo pravio jedan kolega i dao mi je svoju pumpu posto je bila bolja od moje.Zabrinuo sam se da li ce biti ozbiljniji kvar.Medjutim majstor mi je brzo sredio bicikl.Bio je naporan uspon prvih 5km od Prijepolja i ja sam malo gurao malo vozio.Penjanje je bilo oko 17 km.Poslije 20 km gore-doliranje.Zadnjih 10km jak spust u Pljevlje,gdje se sada smjestamo u kamp.
  • 3

#56 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 28 June 2017 - 06:01 PM

Kakva budala od vozaca Nive! Sreca pa si prosao sa minimumom povreda i kvarova, mada moglo je i bez toga. Srecno u nastavku!

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#57 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2017 - 07:04 PM

Poletio sam kroz vazduh i nisam ne znam sta sam sve u vazduhu uradio.

Nadam se da ti je to sve od baksuza na celom maratonu. Čuvajte se i srećno dalje!


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#58 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 28 June 2017 - 07:24 PM

Hvala Srdjoni,atomislav.
  • 0

#59 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 29 June 2017 - 04:26 PM

Danas smo vozili Pljevlje-Durmitor.Toliko je jak vjetar duvao da nas je zaustavljao na manjim nizbrdicama.Pratio nas je od pocetka do kraja.Sada smo u kampu.
  • 3

#60 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 30 June 2017 - 04:35 PM

Danas smo na pocetku vozili uspon do sedla na Durmitoru.Poslije je bilo vecinom spust do Pluzina.Kupanje u jezeru i sada odmor.
  • 4




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika