Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ciker maraton 2017.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 March 2017 - 08:28 PM

Naravno, sada je sve jasnije zašto je uvedena kotizacija....koja, ako je to tako kako ste naveli...nije uopšte velika.

Pitanje: Da li postoji varijanta da se vozi u grupi, a da se ne koriste sve pogodnosti koje ste naveli, da li možda znate !?

Ja sam samo ucesnik, nemam veze sa organizacijom, najbolje da pitate organizatore.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#22 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2017 - 01:50 PM

Dakle, 5 evra dan sve ono što je Vidak izlistao na prethodnoj strani (a zapravo dobijete mnogo više).

 

Da naglasim: 8 dana vožnje, 9. dan ceo za kupanje i 10. dan povratak :)

Išla sam 2014, 2016. i idem i ove godine (bože zdravlja, što se kaže).


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#23 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2017 - 04:31 PM

Zaboravih: zvanični sajt je www.cikermtb.com


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#24 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2017 - 04:47 PM

Na kotizaciju treba dodati dnevni trosak ishrane od minimum 5E + trosak dolaska i povratka do (od) Kraljeva + bar 1 placen smestaj.
Lako se dodje do cifre od 150 evra sto, na primer, za mene nije malo jer imam porodicu, stambeni kredit i zivim od plate.
To je glavni razlog zbog kojeg NE ucestvujem u Ciker maratonu jer ne zelim da mi porodica sedi ispred TV-a dok ja trosim novac za svoje zadovoljstvo.

Sa ovim je sve razjasnjeno.. nije mnogo za kotizaciju jer dobro znam koliko kosta organizacija ali ukupni troskovi se lako tripliraju.
150e nekome nije mnogo ali nekome jeste.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 April 2017 - 04:52 PM

Na kotizaciju treba dodati dnevni trosak ishrane od minimum 5E + trosak dolaska i povratka do (od) Kraljeva + bar 1 placen smestaj.
Lako se dodje do cifre od 150 evra sto, na primer, za mene nije malo jer imam porodicu, stambeni kredit i zivim od plate.
To je glavni razlog zbog kojeg NE ucestvujem u Ciker maratonu jer ne zelim da mi porodica sedi ispred TV-a dok ja trosim novac za svoje zadovoljstvo.

Sa ovim je sve razjasnjeno.. nije mnogo za kotizaciju jer dobro znam koliko kosta organizacija ali ukupni troskovi se lako tripliraju.
Nekome nije mnogo, nekome jeste.

Da, ali ni kod kuce ne zivis od vazduha, moras nesto da jedes.
Tako da je trosak prevoz i kotizacija, prevoz se podeli na vise ljudi u jednim kolima i opet moze vrlo jeftino da se prodje.
Imas godinu dana da se pripremis za sledeci maraton, odvojis po 10€ mesecno ntednih godinu dana i eto.
Ili odes bajsem do Kraljeva, vratis se biciklom i nemas trosak prevoza.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#26 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2017 - 05:54 PM

Ко за шта може да нађе времена и пара нема поенте расправљати, јер свако има своју рачуницу,

али треба знати да ћете имати велико друштво за коју год опцију да се определите: било да сте решили себе да частите ноћењем у свим смештајима и свим пансионским оброцима, било да сте решили да строго спавате у шатору и једете из супермаркета и пијете пиво из бомбе.

Преко дана - током вожње - се ионако сви са свима друже (до сада нисам приметила ниједну умишљену њушку), а ноћење/клопа - имаћете још гомилу колега са истом филозофијом.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#27 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2017 - 06:48 PM

Da, ali ni kod kuce ne zivis od vazduha, moras nesto da jedes.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ne možeš to tako da porediš, ali.. kao što sam i napisao, svako ima ili nema svoju računicu. 

Ima ovde dosta ljudi kojima je učešće u maratonu sa 100+ E luksuz. 

 

Ja sam, primera radi, pre 10 dana platio operaciju za psa 36 000 din.. veruj mi, nije mi do maratona. Uz sve to pokušavam da opremim stan a novca nema dovoljno.. Da ne ispadne kako kukam, to je samo moj primer.. i ko zna koliko ima sličnih slučajeva.  

A onaj mamlaz što je jurio ulicom kao sumanut pa je mom psu polomio nogu.. ima sreće što mu nisam video tablice jer bi mu obezbedio mesto na auto otpadu. 

 

 

Ко за шта може да нађе времена и пара нема поенте расправљати, јер свако има своју рачуницу,

али треба знати да ћете имати велико друштво за коју год опцију да се определите: било да сте решили себе да частите ноћењем у свим смештајима и свим пансионским оброцима, било да сте решили да строго спавате у шатору и једете из супермаркета и пијете пиво из бомбе.

Преко дана - током вожње - се ионако сви са свима друже (до сада нисам приметила ниједну умишљену њушку), а ноћење/клопа - имаћете још гомилу колега са истом филозофијом.

Naravno sve to stoji ali.. ima vremena za Čiker i slične manifestacije. Ove sezone gledaću vaše slike.. neke druge možda se i vozimo.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#28 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2017 - 08:29 PM

Evo jedan moj video naklepan sa Čikera 2014. Prve fotke nisu nešto, posle su bolje :)

Eto čisto kao neka galerijica


  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.

#29 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 May 2017 - 08:21 PM

Upravo sam popunio prijavu za voznju.Idemo Srdjoni,Tegac i ja.Krecemo iz Novog Sada 24.06. automobilom sa nosacem na 5-a vrata.Ako bude jos neko isao autom iz Novog Sada mozemo da se pratimo.
  • 1

#30 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 26 May 2017 - 12:03 AM

Nije mi jasno par stvari:
1. Na sajtu pise ishrana i smestaj ucesnika. Je l to znaci da oni obezbedjuju hranu ? Koliko je to hrane ?
2. Koliko se vozi po danu ? Je l se staje na tim obelezenim mestima i ceka nas hrana ili kako ? Reklo ste da dzip prati grupu, a sta je sa onima koji zaostaju ?
3. Gde se covek moze okupati ?
4. Pitanje za 2. ako je organizovan prevoz za povratak to znaci da ipak svi voze zajedno ili kako ?
5. Gde ima vise informacija o ruti, organizaciji i ostalom ? Sve je sturo napisano a nije mala stvar preci tolike kilometre, potrebno je para za hranu ako je to lose osmisljeno i ako je potrebno platiti nesto tipa kupanje i slicno...
  • 0

#31 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 May 2017 - 04:25 AM

Ne mogu ti dati odgovore jer nisam do sada bio.Ja racunam na troskove oko 150e,jer spavam u kampu.
  • 1

#32 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2017 - 09:36 AM

Nije mi jasno par stvari:
1. Na sajtu pise ishrana i smestaj ucesnika. Je l to znaci da oni obezbedjuju hranu ? Koliko je to hrane ?
2. Koliko se vozi po danu ? Je l se staje na tim obelezenim mestima i ceka nas hrana ili kako ? Reklo ste da dzip prati grupu, a sta je sa onima koji zaostaju ?
3. Gde se covek moze okupati ?
4. Pitanje za 2. ako je organizovan prevoz za povratak to znaci da ipak svi voze zajedno ili kako ?
5. Gde ima vise informacija o ruti, organizaciji i ostalom ? Sve je sturo napisano a nije mala stvar preci tolike kilometre, potrebno je para za hranu ako je to lose osmisljeno i ako je potrebno platiti nesto tipa kupanje i slicno...

Koliko sam uspeo da vidim.. pominjan je po jedan sendvič i smeštaj (ne znam da li je uračunat u kotizaciju ili se doplaćuje). Hranu verovatno ne obezbedjuju jer to bi bio Sizifov pos'o. 

Dnevne kilometraže su verovatno prilagodjene slabijim učesnicima jer maraton nije takmičarskog već turističkog/avanturističkog tipa. 

Povratak za one koji stignu do cilja. Onaj ko odustane verovatno će biti zbrinut do nekog mesta gde ima prevoz nazad. 

 

Para treba naravno jer sa učešćem od 50 E ne mogu se pokriti kompletni troškovi. 

Obzirom da Kuša učestvuje u organizaciji učesnici ne moraju mnogo da brinu jer on sve bitne elemente nikad ne prepušta slučaju.

Javiće se već neko ko je išao ranije pa će detaljnije objasniti.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#33 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2017 - 10:51 AM

Sve ima lepo objašnjeno u Vidakovom postu na prethodnoj strani. Znači, sve je obezbeđeno, ali nije sve besplatno. Pružite se, jednostavno, po svojoj meri :) . Ko spava u šatoru, trošak mu je 10 evra (kampovi u CG), ali pretpostavljam da tamo čovek može, u kampu, i da se okupa. Osim tog jednog sendviča, ostalu hranu obezbeđujete sami, kupate se kad uhvatite priliku i u odnosu na svoj standard :) . Možete sve vreme iznajmljivati komforne sobe i imati potpunu udobnost za vreme celog putovanja. 

 

Kilometraža je 50-ak km dnevno, svako ide svojim tempom i o svima se vodi računa. I to je sva mudrost :) .


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2017 - 01:10 PM

Za tih 5 evra dnevno dobija se sve ono što je kolega Vidak nabrojao *i* ono nevidljivo, gde su organizatori fizički prolazili tu (i druge) trase da vide koja zaista može da se vozi, pregovarali sa vlasnicima smeštaja, gnjavili se sa turističkim organizacijama... i na tih nekoliko dana priprema i samog maratona ostavili svoje redovne poslove na čekanju.

 

Niko ništa neće reći ako se "eto, desi" da neko baš taj dan vozi istu trasu pa vozi s nama u društvu ali to "a kako bi bilo da ja recimo platim nešto pa da koristim samo nešto" 100% neće proći. Uostalom, objaviće se trek koji dan pred maraton, pa ko voli, nek' vozi u svojoj organizaciji za džabe do mile volje i ovaj i prethodne maratone.


  • 0

#35 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2017 - 01:13 PM

Ko spava u šatoru, trošak mu je 10 evra (kampovi u CG), ali pretpostavljam da tamo čovek može, u kampu, i da se okupa.

 

Po pravilu se iskuka da se šatoraši okupaju negde, na mestima na kojima nema zvaničnog šatorskog tuša.


  • 0

#36 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2017 - 01:36 PM

Razne opcije: neko ide i bućne se u reku/potok, nego se ogrebe o taj neki tuš ako je (a obično bude) obezbeđen za kupanje kampera (mada je obično jedan bojler na raspolaganju, a žene imaju prednost :P ), poneko se uvali kod svog drugara koji je iznajmio sobu da se okupa u kupatilu, nego se pospe lončetom :D

Ko šta voli! Pronađite sebe!

P.S. http://cikermtb.com/index-2.php U stupcu levo stavite miš na željeni red i u oblačiću se prikažu dodatne informacije.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#37 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2017 - 01:45 PM

I uostalom, što bih se kupao češće nego kod kuće. Kupanje je za slabiće :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#38 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 May 2017 - 05:35 PM

Тако је стварно је глупо купати се сваки трећи месец :)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#39 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 May 2017 - 09:41 PM

Potvrdili su Čikeraši da može da se odobri manja cena uz dogovor-obrazloženje *i* ako se ide na <50% dana.


  • 0

#40 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 June 2017 - 01:35 PM

Izbačeni su trekovi, ko još nije video - http://www.cikermtb....x-2 - m2017.php


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika