Jump to content


Fotografije

Procena bicikla-pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 08 September 2020 - 08:06 AM

^Dobro oko. ( :

 

Prodavac i važi za prevaranta.


  • 1

#42 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 08 September 2020 - 10:08 AM

Svaka čast! (i hvala)

Koliko su ove kočnice komplikovane/skupe za održavanje i zamenu paknova?

Mada mi je ovo dovoljno da me ohladi od kupovine (iako mi se bajk baš dopada)


  • 0

#43 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 September 2020 - 11:04 AM

 

 

Prodavac i važi za prevaranta.

Uuuu,a drugi su kao bolji. Sve su to polovni bicikli doneseni  djuture. Pa kada fukara  hoce  polovne bicikle vrhunske klase za jeftine novce,pa posle se zali, sve je to macka u dzaku,ako si glup pa ne znas nista oko mehanike,najebo se spremi novce za majstora( mislim uopste, ne imenujem nikog).A predstavnici Nikole Tesle i nisu nesto u skladu sa tim imenom,osim pojedinaca ovde na  forumu.


  • 0

#44 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 08 September 2020 - 11:11 AM

Ima prodavaca koji ne prodaju đubre kao novo, ulickano za slikanje. Naravno da većina pretera, ali ovaj nosi zastavicu u tome. Meni bi ovo što je Dušan naveo sigurno promaklo sa slika. Pride, retko ko je od prodavaca sa drugom i ženama kupio 4 bajsa od samog sebe koji su svi bili super, pa se time pofalio ovde na forumu...


  • 3

#45 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 06:48 AM

Ako sam u zivotu naucio bar nesto sigurno,je da nista nije apsolutno sigurno,sve je relativno. Zato je nezahvalno hvaliti nekog prodavca. Oni koji hvale nekog prodavca,ili su sticajem okolnosti dobro prosli prilikom kupovine,ili ga hvale zato sto ga licno poznaju ,jer ovde ne moze bez veza i vezica. Ali ako se desi da kupac nije zadovoljan a kupio je bicikl od "proverenog" prodavca,sve pada na kupca,reci ce(onaj sto ga hvalio ako mu se zalis)-sto si me slusao,nisi malo dete. Pa i kada licno odes da kupis bicikl,tesko je sve videti,polovno je to. Tako da cu zestoko braniti stav protiv onih koji pisu kako neki prodavci imaju oreol iznad glave.Odes, vidis ,kupis ili ne,pa ako nadjes falinke a naci ces  naknadno ,krivi sebe ako ga kupis,ili cuti i popravi,ili trazi majstora, PREKO VEZE PONOVO O:)


  • 0

#46 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 07:50 AM

^Dobro oko. ( :

Prodavac i važi za prevaranta.

Legendarno pucanje u noge :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#47 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 08:05 AM

Mirek, ne falim ja ni jednog prodavca, ja ih svrstavam u manje i više rizične. Ovaj spada u visoko rizične prevarante. Često radi slične stvari koje je Dule primetio (nalicka i svesno postavlja tako da se problem ne vidi), maksimalno izbegava ocenjivanje, menja naloge (ali nikako i ta vrata), pokušava da se opravda preko lažnih naloga... pa se i tu zezne.


  • 1

#48 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 09:04 AM

Uuuu,a drugi su kao bolji. Sve su to polovni bicikli doneseni  djuture. Pa kada fukara  hoce  polovne bicikle vrhunske klase za jeftine novce,pa posle se zali, sve je to macka u dzaku,ako si glup pa ne znas nista oko mehanike,najebo se spremi novce za majstora( mislim uopste, ne imenujem nikog).A predstavnici Nikole Tesle i nisu nesto u skladu sa tim imenom,osim pojedinaca ovde na  forumu.


‘Ладно си назвао велики број људи фукаром?!? А и шта значи ово са Теслом?
  • 1

#49 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 11:16 AM

značenje reči fukara:
siromašan

 sirotinja, beda
siromašna, sirota osoba. 

 

Iii,sta je sad tu problem.Sto ti mislis da je to pezorativno receno?,misli sta hoces.Ja bih voleo da mozemo kupovati nove biciklove i auta,ali vecina nas kupuje polovno.


  • 0

#50 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 01:25 PM

značenje reči fukara:
siromašan
sirotinja, beda
siromašna, sirota osoba.

Iii,sta je sad tu problem.Sto ti mislis da je to pezorativno receno?,misli sta hoces.Ja bih voleo da mozemo kupovati nove biciklove i auta,ali vecina nas kupuje polovno.

Фукара пре свега и има пежоративно значење , јер када неког назовеш фукаром, говориш му да је шљам, олош, са дна друштвене лествице у моралном и карактерном смислу, а не у економском. Већина нас купује половно, па нисмо фукара баш сви. Можда би било прикладније да си употребио неку другу реч, поготово ако си мислио на велики број људи. Али, како хоћеш.
  • 6

#51 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 December 2020 - 05:09 PM

Može li neki komentar bicikle sa ovog linka:

https://www.kupujemp...er_id=110419535

Rekao bih da je stanje dobro, ali ne i "fantastično". Tu i tamo ima poneka ogrebotina....ok, za to ne bih pravio problem ako ne uočite nešto krupmije.

Meni lično oddovaraju V-brake kočnice, a i sam bajk mi se svuđa.

Vredi li ovo kupovati?


  • 0

#52 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 03 December 2020 - 05:30 PM

Može li neki komentar bicikle sa ovog linka:

https://www.kupujemp...er_id=110419535

Rekao bih da je stanje dobro, ali ne i "fantastično". Tu i tamo ima poneka ogrebotina....ok, za to ne bih pravio problem ako ne uočite nešto krupmije.

Meni lično oddovaraju V-brake kočnice, a i sam bajk mi se svuđa.

Vredi li ovo kupovati?

 

Precenjen, ne bi trebao da kosta vise od 330 e plafon, moje misljenje.


  • 0

#53 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 December 2020 - 07:40 PM

Može li neki komentar bicikle sa ovog linka:
https://www.kupujemp...er_id=110419535
Rekao bih da je stanje dobro, ali ne i "fantastično". Tu i tamo ima poneka ogrebotina....ok, za to ne bih pravio problem ako ne uočite nešto krupmije.
Meni lično oddovaraju V-brake kočnice, a i sam bajk mi se svuđa.
Vredi li ovo kupovati?

Mislim da je cena preterana za bicikl sa v-brake kočnicama i 3x9 grupom. Matoro mnogo, ali izgleda ok očuvan.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#54 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 December 2020 - 07:52 PM

moja neka procena max 250e za ovu grupu i delove, ali imajuci u vidu na stanje u zemlji, dostupnost delova i novih bicik. jasno je da su cene skocile na berzi, pa me i ne cudi da neko trazi 450-500 e za delove stare preko 10 god

 

reper mojoj proceni je bajs koji sam kupio pre 2 godine sa 3x10 xt opremom i hidraulikom. cena 300e 


  • 0

#55 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 December 2020 - 07:55 PM

Vidak, hvala puno.

Meni su V-brake prednost jer na postojećem MTB-u (zadnje) disk pločice menjam na 900-950km, a nikakav primetno bolji efekat kočenja ne vidim.

A ni 3x9 mi nije nedostatak.

Najbitnija mi je ta očuvanost....


  • 0

#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 03 December 2020 - 08:49 PM

До марта ове године тај бајс 250-270е максимално и уз доста среће. Сада продавци траже много више из разлога повишене потражње током пролећа и лета и дела јесени, а и због мањка понуде. Међутим, треба рачунати и са мањком новца. 350е у вр’ главе
  • 1

#57 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 December 2020 - 10:36 PM

Vidak, hvala puno.
Meni su V-brake prednost jer na postojećem MTB-u (zadnje) disk pločice menjam na 900-950km, a nikakav primetno bolji efekat kočenja ne vidim.
A ni 3x9 mi nije nedostatak.
Najbitnija mi je ta očuvanost....

Ok je sve to, ali gađaj onda neki sa normalnom cenom, ovaj je preskup za to što nudi.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#58 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 December 2020 - 11:54 AM

Evo recimo ovo je novo za 500e 3x10 deore 27,5" Cross bike euphoria, izletela na facebook reklama https://m.facebook.c...938031376421664

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#59 Rih

Rih
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 04 December 2020 - 12:33 PM

Pa, nije baš isto....ovo je MTB (to već imam), ja jurim treking.

Ram mi je prevelikih 56cm.

A i svi ti "pokloni"  n2:crazy


  • 0

#60 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 December 2020 - 12:43 PM

Pa, nije baš isto....ovo je MTB (to već imam), ja jurim treking.
Ram mi je prevelikih 56cm.
A i svi ti "pokloni" n2:crazy

Barem trekinga na berzi imaš u izobilju sa vbrake i 3x9 u cenovnom rangu 200-300e.
Onaj ktm je bezobrazno skup, tip je duplirao cenu pa ako se neko upeca, upecao se.
To je i za 3x10 i diskove jaka cena.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika