Jump to content


Fotografije

continental xKing

continental xKing

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 Aleksandar072

Aleksandar072
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 03:36 PM

Da li je moguce da ovakva guma pukne posle 2 meseca ili predjenih nepunih 1000km???? 20161129_144855.jpg 20161129_144828.jpg 20161129_144849.jpg


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 November 2016 - 04:16 PM

Da li su možda pakne V-brejk kočnica (ako su takve na bajsu) češale taj deo gume?

 

Ako točak nije dobro ulegao u ležište pri montaži, može stajati mm-dva niže nego što treba, pa češati pakne kočnica, čak i ako su podešene ispravno.

 

A moguće i da je falična guma, naravno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Aleksandar072

Aleksandar072
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 04:27 PM

hidraulicne kocnice su na bajku,gume su idealno bile namestene na tocak...i nisam jedini kome se ovo desilo....jos 4 prijatelja voze ove gume i iste stvari se desavaju...ne znam samo dal je upitanju seriska greska ili sto kaze PLANET BIKE nisu na pravilan nacin upotrebljavane.....


  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 04:38 PM

... ili sto kaze PLANET BIKE nisu na pravilan nacin upotrebljavane.....

bice da je tako kako PlanetBike kaze. :)

 

Mozda da vidis na (belosvetskom) netu

da li je jos neko nije na pravilan nacin upotrebljavao gumu i imao slicnih problema

pa mozda da se obratis direktno Nemcima?

 

Na tebi i prijateljima je da dobro razmisle koje ce gume da kupe sledeci put :)


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 November 2016 - 04:52 PM

bice da je tako kako PlanetBike kaze. :)

 

Mozda da vidis na (belosvetskom) netu

da li je jos neko nije na pravilan nacin upotrebljavao gumu i imao slicnih problema

pa mozda da se obratis direktno Nemcima?

 

Na tebi i prijateljima je da dobro razmisle koje ce gume da kupe sledeci put :)

 

Ja sam sa ovde kupljenim Schwalbe imao loših iskustava. I ne samo ja. Obraćao sam se i direktno švabama, na sve švapskom - no reply.

 

Premalo smo tržište da bi iole uticali na zaradu, a i reputaciju marke, tako da se ne potresaju previše.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2016 - 04:54 PM

E uvek oni imaju neko pametovanje...Sta ima ili nema da je upotrebljava na pravilan nacin,pa nije šatl,guma je,valjda ume da je napumpa kako valja i vozi... Jedino da je terao po slomljenom staklu pa ovako da je iscepa. I da je svih 1000km vozio off road ne bi trebalo ovako da je satre. Pitanje za aleksandra : Kada si primetio da je pocepana,koliko je bila pocepana i koliko dugo si vozio tako pocepanu? Ili je se rasparala ovoliko odjednom?!? Kuda vozis uglavnom,vrsta staze i tip voznje?
  • 0

#7 Aleksandar072

Aleksandar072
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 05:06 PM

guma je pocela da se raspada posle 600km,vozim i off road i drum zavisi koji dan mi je kakav za trening,al uglavon off road,gumu duvam na 2,5-3 bara zavisi ponovo kuda cu da vozim,tako da od preduvavanja nije mogla da pukne...imao sam rezervne gume al isao sam do kraja da vidim kad ce puci,po meni ovaka guma treba da izdrzi dosta vise,ma bilo kako da se vozi....


  • 0

#8 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2016 - 05:19 PM

Bitno je zasto je pukla posle 600km... daljom voznjom sve si je vise cepao,ali neshvatljivo mi da dodje do ovakvog stanja. Rez vec od 5cm onemogucava voznju zbog unutrasnje gume,ovo ne moze ni da se montira na tocak.To i nije toliko bitno koliko razlog pucanja...mozda si je na off-u zakacio na neku polomljenu flasu,staklo ili ostar metal. A ako se sama pocepala to je druga prica.Kontinental je ozbiljna firma,mada nije nemoguce da plasiraju fals,posebno kod nas na trziste. U svakom slucaju obzirom da si je terao preko 300km i cekao da vidis dokle ce da dogura,sada nemas prava na reklamaciju. Trebao si to cim si uocio ostecenje.
  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 05:23 PM

Proveri felnu, nekako mi je suvise pravilan rez.


  • 0

#10 Aleksandar072

Aleksandar072
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 November 2016 - 07:01 PM

nisam zakacio nigde sigurno...jer i kolege imaju iste gume i isto su im tako pukle,kada je pocela da puca odneo sam u Planet BIke na reklamaciju i rekli su mi da nije pravilno upotrebljavana....pa sam je vratio nazat na tocak da vidim do kad ce ici.Tockovi su novi mavic sl tako da neverujem da je do felne.


  • 0

#11 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2016 - 07:09 PM

Hm,nije pravilno upotrebljavana.Treba onda u PB pri kupovini guma da dobijes od njih i uputstvo za koriscenje.Kao sto ima u nekim drzavama na kesicama cipsa : " Uzmite kesicu u ruke,otvorite kesicu,jedite cips"
Cuj,nije pravilno upotrebljavana...
Po svemu sudeci kako kazes,rekao bih da si ubo falicnu seriju neku. Vise srece drugi put,ili menjaj brend.
  • 0

#12 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 November 2016 - 07:57 PM

Ista priča i kod mene već sam davno pisao na forumu. Kupio u PB Continental gumu za treking bajs posle samo dva meseca izgledala je jadno i ofucano kao da je stara nekoliko godina.

DSCN0120.jpg

i posle dva meseca

IMG_20140718_094302.jpg

Takva je celom dužinom i sa jedne i sa druge strane obe gume ispucale. Sreća nije se raspala kao tvoja i još je u voznom stanju na bajsu. Tada sam ih platio 3400 din po komadu nisu bile jeftine, a ko zna šta su mi uvalili. Zvao ih za reklamaciju takođe me odbili na keca. Mada tako ti je to sa gumama i automobilsku gumu teško možeš da reklamiraš, tako da sam već unapred znao da od tog posla nema ništa.

Prošlog novembra sam kupio isto u PB za MTB er29 takođe Continental Race King Race Sport 2,2 kevlar black chili platio ih 5400 po komadu i posle godinu dana eno ih na bajsu kao nove kao da sam ih juče kupio a akam ih već godinu dana. Sve zavisi kakve si sreće i šta ti zapadne. Mada sramota je da se to desi takvoj gumi.


  • 0

#13 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 November 2016 - 08:04 PM

Ja gledam i ne verujem...nije mi jasno kako moze ovoliko da se pocepa a da nije mehanicko ostecenje.


  • 0

#14 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2016 - 12:05 PM

Sharance, ja sam uzeo iste te gume u PB krajem leta i za sada izgledaju ok, mada nisam presao mnogo na njima (mozda 700km). Zabrinu me sad...


  • 0

#15 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 November 2016 - 12:26 PM

Zavisi možda se tvojima ništa ne desi. Continental je vrh guma i u auto programu za putnička vozila uvek je u vrhu po ADAC testovima. Moje su obe gume i na trekingu i na MTB continental i obe su made in germany i obe kupljene u planetu, na trekingu su ispucale na MBT kao nove. Ne treba sumnjati u kvalitet kontinental guma, ali svaka guma ima rok trajanja pa čak i kad nije montirana. Ja generalno mislim da je problem samo u Srbiji jer ludaka koji kupuju gume za bicikl od 3500 din pa na više je veoma malo  u ovoj zemlji pa te gume ko zna koliko stoje na lageru i kako su skladištene. Velika je verovatnoća da dobru i kvalitetnu gumu kupiš bajatu. Kod automobilskih guma ako imaš dva kompleta guma letnji i zimski set uvek se preporučuje da se gume odlažu montirane na felnama i propisno naduvane jer ih tako čuvaš, a ako nemaš felne da budu strogo u uspravnom položaju bez da išta bude na njima i da se rotiraju na dve nedelje kako gume ne bi dobile deformitet. Verovatno da je neka slična procedura i sa biciklističkim gumama. Kada kupuješ auto gumu uvek gledaš DOT i kupuješ što mlađu, ovde je mačka u džaku ja na bici gumi nisam video da ima utisnut DOT pa ne znaš ni kad je proizvedena.


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 November 2016 - 12:37 PM

Gume kad se odlažu - najbolje naduvati na nešto viši pritisak od propisanog za vozilo - da se manje i teže deformišu dok stoje.

 

Continental gume za motocikle su sa jeftinijom platnenom oplatom u odnosu na recimi Metzeler, Pirelli, Bridgestone, koje imaju čeličnu oplatu. Razlika? U slučaju bušenja, sa ovim čeličnim imaš šanse da usporiš. Sa platnenim si u sekundu na felni (ako je veća rupa), pa onda na zemlji, jarku, drvetu. A nisu jeftinije od tih drugih.

 

Za bajseve - imaju odličnih modela, isto kao i Schwalbe, samo je pitanje šta dolazi kod nas, koliko stoji na lagerima (rok trajanja nije problem ako su pravilno skladištene, "stare" samo kad su nepravilno skladištene, a najviše kada se voze - toplo-hladno, sunce, kiša...).

 

Inače, vožnja na preniskom pritisku hoće da brzo uništi rubove guma, da popucaju, ali pretpostavljam da to kod kolege nije bio slučaj.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Aleksandar072

Aleksandar072
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 30 November 2016 - 02:15 PM

ja svoju gumu pre treninga prekontrolisem isto tako i nakon dolaska,samo mi je krivo da u nasoj drzavi se ovako nesto desava...jer je jako tesko izdvojiti svaki drugi mesec 50e za gume.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 November 2016 - 03:09 PM

ja svoju gumu pre treninga prekontrolisem isto tako i nakon dolaska,samo mi je krivo da u nasoj drzavi se ovako nesto desava...jer je jako tesko izdvojiti svaki drugi mesec 50e za gume.

 

Biva sve gore iz godine u godinu. Očekujem da se trend nastavi. Na žalost.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 UrosDT

UrosDT
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 13 June 2017 - 04:55 PM

Continental Vertical, prešla oko 1000 km, kupljena pre manje od godinu dana, eksplodirala malopre u vožnji.

 

iTZRXzN.jpg


  • 0

#20 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 08:28 PM

Ne znam, meni deluje kao da je točak žvaće recimo kad da nije dovoljno naduvana ili je felna uža nego što bi trebalo...


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: continental, xKing

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika