Jump to content


Fotografije

Pomoc u izboru mtb

mtb

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 Ruzica11

Ruzica11
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 23 October 2016 - 11:58 AM

Kupujem biciklu za poklon, pa mi treba pomoc :) Dvoumim se izmedju tri bajsa. Njegova visina je 185-187, a tezina 90-95. tacnije to su 
 
 
Ili mozda nesto trece? Prepostavljam da ce i vase misljenje biti cube, ali imate vise iskustva, pa mi je svaka pomoc u odabiru dobrodosla :) 
 
 

  • 1

#2 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 23 October 2016 - 12:34 PM

S obzirom da prodavac DelBoy ima vec temu otvorenu ovde sa ne bas dobrim utiscima, zaobisao bih njega osim ako bi se direktno islo kod njega po bajs, da se vidi, proba, povesti nekog ko se dobro razume. To svakako preporucujem za svako biciklo a pogotovu kad prodavac i nije toliko pouzdan. Ako bi htela da bude iznenadjenje poklon, bice neprijatno. Bolje reci tom kome kupujes koliki ti je budzet i neka odabere za te pare sta mu odgovara da ne bi posle bilo joj :) Ali generalno si na dobrom putu, da budu 29" tockovi dobar ram izmedju 19-21 inca i ja sam izmedju te visine a vozio sam 29-tke u tom rasponu. . .
Opet, mislim da treba da kazes toliko i toliko para pa neka bira sta mu odgovara.
  • -1

#3 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 23 October 2016 - 04:35 PM

Čisto da znaš, na onom Treku je Suntour viljuška, zanemari Rockshox nalepnice.

Poslušaj gornji savet i obavezno pročitaj temu o prodavcu.


  • -1

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 October 2016 - 04:50 PM

Moj glas ide za treći. Ako treba bajs za šumu, off road što bi se reklo na srpskom. :)

 

Za vožnju po asfaltu i utabanoj zemlji bih pre birao neki bajs bez amortizera.

 

Za oštre i brze (ekstremne :)  ) spusteve van asfalta bi kočnice ovog bicikla, posebno prednja, a verovatno i prednji amortizer, morali da se zamene nekim ozbiljnijim.

 

Menjači su neka srednja klasa, ali trebalo bi da rade pouzdano. Opet, za baš ekstremnu vožnju, možda će se morati menjati višom klasom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 October 2016 - 08:25 PM

A što bi treći a ne prvi?
Prvo, za čoveka opisanih proporcija je CUBE 19" 29er baš kako treba, a drugo, ako zanemarimo da je u pitanju delboj (što, da se razumemo, nije stvar za zanemariti), ima bolju opremu.
Ako ćeš da kupuješ uživo, prvi, ako ne onda traži dalje. Po meni, treći je preveliki a drugi ružan (i takođe možda predugačak) :)
  • 1

#6 Ruzica11

Ruzica11
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 23 October 2016 - 08:32 PM

Hvala na pomoci i savetima, nisam znala za negativne utiske o prodavcu. Ima li neko iskustva sa prodavcem treceg bajsa iz prvog posta
 
Posto je iz Prokuplja, drugi kraj Srbije, nemam sanse da odem i vidim biciklu.
Voznja bi uglavnom bila rekreativna, ne ekstremna, pa me zanima da li postoji jos neka zamerka ili mozda dodatni savet. Da li kupiti, jer mi cena odgovara, ili mozda ipak sacekati neki drugi model, ili proizvodjaca? 

  • 1

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2016 - 05:19 AM

 

Hvala na pomoci i savetima, nisam znala za negativne utiske o prodavcu. Ima li neko iskustva sa prodavcem treceg bajsa iz prvog posta
 
Posto je iz Prokuplja, drugi kraj Srbije, nemam sanse da odem i vidim biciklu.
Voznja bi uglavnom bila rekreativna, ne ekstremna, pa me zanima da li postoji jos neka zamerka ili mozda dodatni savet. Da li kupiti, jer mi cena odgovara, ili mozda ipak sacekati neki drugi model, ili proizvodjaca? 

 

 

Kolega Sajlonac je u pravu za veličinu, moja greška - 21" jeste prevelik ram za čoveka od 185 cm visine. Što se "bolje" opreme tiče, tu se ne bih složio - kočnice i amort bi trebalo da su ista klasa (neka me ispravi ako grešim), samo su menjači različiti. Tako da bi onda bolji izbor ipak bio prvi - prevideo sam da je taj treći različite veličine rama.

 

Kupovina bicikla na neviđeno je po meni priličan rizik, samo od pouzdanog prodavca. Osim ako 300 evra ne predstavlja neku cifru, pa druga kupovina, ali onda računam da bi se kupovao nov, a ne polovan bicikl.

 

Na berzi postoji izbornik pri gledanju oglasa za mesto odakle je kupac i krug koliko kilometara oko tog mesta da je spreman gledati oglase, pa je moguće to koristiti pri gledanju oglasa.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Ruzica11

Ruzica11
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 12:07 PM

Hvala na pomoci i savetima, ali kako kupujem vereniku za godisnjicu-ne mogu njega da pitam, jer onda nista od iznenadjenja :)

Sta mislite o ova dva 

http://probike.rs/mt...price&order=ASC

http://planetbike.rs... bicikli/14238/

 

Sto se tice prodavnica pretpostavljam da ovako nesto dolazi u obzir, uz to mi i cena odgovara. Polovne sam gledala jer su mi u prodavnicama rekli da za te iste pare mogu da kupim mnogo bolji polovan bajs, sa boljom opremom, nego nov. A kako nema sanse da odem negde dalje da kupim bajs, uz to nemam jos puno vremena da biram, vi ste mi jedini spas :)  


  • 1

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2016 - 12:19 PM

Ovo bi bila moja preporuka za nov, ako se kupuje nov:

 

http://www.capriolo....-93-zeleno-crna


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Ruzica11

Ruzica11
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 01:12 PM

Ubices me koliko sam dosadna :) ali moram da pitam - vredi li noviji model 9.3 100eura razlike u ceni ili ne? Mogla bih da izdvojim do 45000 za nov (capriolo, polar ili cross), ili ipak ostaje preporuka stariji model 9.3? Ili, eventualno do 50000 (mogla bih da uzmem i na odlozeno placanje, rate..). 

Izvini sto te cimam, ali se nadam da cemo nekad moci da popijemo kafu i oduzimo se :) 


  • 1

#11 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2016 - 01:31 PM

Ruzice,moja preporuka je da gledas polovne bajseve... Za nekih 400€ koliko si spremna da izdvojis za nov ima da nadjes polovnjaka boli glava. Samo treba vremena... Ne kupuje se kvalitetan polovan bajs za sat vremena... Veoma dobre,kvalitetne masine od proverenih prodavaca odu pola sata nakon objavljivanja oglasa. Dakle,prva stvar strpljenje,bolje nego da se zaletis pa zazalis,ma koliko malo vremena imala. Druga stvar,gde ima losih iskustava tu ima i dobrih. Idi u temu iskustva kupci prodavci,vidi ko ima dosta pozitivnih kritika,pa prelistaj njihove oglase,moze da izleti nesto... Prati oglase,pa kaci ovde,kolege sa foruma su veoma predusetljivi i hoce da pomognu svakom..Takodje,pogledaj sta se nudi na Ciklonaut/trangefrange. Siguran sam da ces naci odlican bajs. Srecno u kupovini. :)
  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2016 - 01:31 PM

Ubices me koliko sam dosadna :) ali moram da pitam - vredi li noviji model 9.3 100eura razlike u ceni ili ne? Mogla bih da izdvojim do 45000 za nov (capriolo, polar ili cross), ili ipak ostaje preporuka stariji model 9.3? Ili, eventualno do 50000 (mogla bih da uzmem i na odlozeno placanje, rate..). 

Izvini sto te cimam, ali se nadam da cemo nekad moci da popijemo kafu i oduzimo se :)

 

To bih se isto i ja zapitao. Gledao sam ponudu Capriola (sve marke koje nude) i Planet bajka. Ovo mi deluje kao najbolja kupovina (plaćeno/dobijeno) u cenovnom rangu do 50.000. Neka me iskusnije MTB kolege isprave ako grešim.

 

U svakom slučaju gledaj ram veličine 19", to bi trebalo da odgovara za tvoju momčinu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 October 2016 - 01:34 PM

Ruzice,moja preporuka je da gledas polovne bajseve... Za nekih 400€ koliko si spremna da izdvojis za nov ima da nadjes polovnjaka boli glava. Samo treba vremena... Ne kupuje se kvalitetan polovan bajs za sat vremena... Veoma dobre,kvalitetne masine od proverenih prodavaca odu pola sata nakon objavljivanja oglasa. Dakle,prva stvar strpljenje,bolje nego da se zaletis pa zazalis,ma koliko malo vremena imala. Druga stvar,gde ima losih iskustava tu ima i dobrih. Idi u temu iskustva kupci prodavci,vidi ko ima dosta pozitivnih kritika,pa prelistaj njihove oglase,moze da izleti nesto... Prati oglase,pa kaci ovde,kolege sa foruma su veoma predusetljivi i hoce da pomognu svakom..Takodje,pogledaj sta se nudi na Ciklonaut/trangefrange. Siguran sam da ces naci odlican bajs. Srecno u kupovini. :)

 

Na ovo mogu dodati samo ono što sam već pisao kolegi sa dilemom novo/polovno:

 

Što se manje razumeš u (polovne) bicikle - to se kupovina novog više isplati.
Što manje vremena imaš za razgledanje polovnih - to se više isplati kupiti nov.
Što si više siguran kakav bicikl želiš i odgovara ti - to se više isplati dati više od 100 evra za bajs.

Što više imaš znanja, iskustva i vremena da tražiš dobru priliku, to se više isplati kupovina polovnog, ili čak sklapanje iz delova, ako želiš nešto baš custom, a, ponavljam, ne žuri ti se.

Tako da na kraju si ti jedini koji može dati odgovor na pitanje isplati li se. Generalno - nov bajs ima garanciju (tako da će raditi ispravno, ili će ga o svom trošku prodavac popraviti/zameniti), 100% je legalan (niko ne plače za njim), znaš da su sve komponente nove i bez habanja, pa možeš planirati održavanje i zamene.

 

 

Svojim prijateljima uglavnom savetujem uzimanje polovnog, ali tad uglavnom znam ko će se cimati sa pregledanjem oglasa i bicikala koji su ušli u uži izbor. :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2016 - 01:35 PM

185cm... Mozda 20" ipak? Ja sam 183 a 19" mi je knap...mada ja teram 26" tockove,ako se ovde gleda 29" tockovi,ram od 19" ce mozda i da bude ok.
  • 0

#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 01:43 PM

Kupi nov bicikl u radnji sa garancijom i nemoj da dajes velike pare, postoji mogucnost da mu se ne svidi poklon ili da jednostavno nema vremena da ga vozi.

Novi model Kaprijola 9.3 ne vredi 100e vise od starog.

Ovi su dovoljno kvalitetni.

 

(link)

(link)


  • 1

#16 Ruzica11

Ruzica11
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 08:00 PM

Hvala puno svima na pomoci :) Uzecu sve savete u ozbir :) Izvinite sto postavljam milion pitanja, ali gde bih i koga pitala, ako ne ovde :) Kada budem konacno kupila-javljam koji je bajs i kakvi su utisci :) Ili ako ne daj Boze (po vas :) ) budem imala jos neko pitanje :D  


  • 0

#17 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 08:28 PM

Ako nemas nekoga ko ce ti pomoci da kupis polovan bicikl zaboravi na polovnjake.Kupi nov bicikl u prodavnici.Kada sam kupovao bicikl nisam znao nista o tome sta treba da gledam pa sam kupio nov.I sada ne bih rizikovao sa polovnjacima.Ubrzo ces u Capriolu najvjerovatnije imati akciju(bar je tako bilo proslih godina)popusta.Pitaj ih o akciji.Vozim taj level 9,3.To ti je najslabija klasa mtb koji ima neki kvalitet.Imas garanciju od dvije godine.Ja sam sa svojim presao oko6-7000 km za dvije sezone.Imao sam dvije zamjene dijelova u garanciji.Kada pocnu dijelovi da se kvare,mjenjat cu sa novijim i kvalitetnijim.To ti je moj savjet.
  • 1

#18 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 08:29 PM

Vrlo moguce da mu Cube 21 inc nije prevelik

Jeste da je ram 21 inca ali sam Cube pravi nesto krace ramove sto je i ovde slucaj.

Po specifikaciji duzina TT je 610mm znaci efektivni nekih 580-585 sto je sasvim ok kada je u pitanju bike za rekreativnu voznju.

To je moje misljenje...


  • 1

#19 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 09:55 PM

 

Po specifikaciji duzina TT je 610mm znaci efektivni nekih 580-585 

 

Valjda obrnuto.


  • 0

#20 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 24 October 2016 - 10:02 PM

Valjda obrnuto

U pravu si,mislio sam od centra head tube do centra seat tube  n2:Dizzy  n2:Dizzy  n2:Dizzy


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: mtb

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika