Jump to content


Photo

amort


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 09 September 2008 - 06:01 PM

Sta mislite o ovim amortizerima?

ovaj
i
ovaj

Za neki blagi downhill and freeride?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#2 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Posted 09 September 2008 - 06:07 PM

"BLAGI" :D :D :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#3 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 09 September 2008 - 06:14 PM

narawno, 888 bolji od manitour-a!
  • 0
...born to ride...

#4 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 September 2008 - 06:34 PM

I ja glasam za Marz, mada nisam vozio ni jedan od ova dva tako da sta ja znam :mrgreen: :mrgreen: .
Ali malo mi je smesno ovo sto pise kod Manitou-a

A budget Freeride or Street type fork

Street od 170mm???
  • 0

#5 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 09 September 2008 - 08:34 PM

Blagi je prava rec :)

Pitanje da li za ovakav tip amorta treba posebna osovina ( Glava )?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#6 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 09 September 2008 - 08:36 PM

Gde bi mogao da se nadje kod nas ovaj 888 i kolika bi mu cena bila okacena? :mrgreen:

I isto pitanje da li bi preporucili neki manje cene amort nalik na ove, ali da nije znaci za neke extremne situacije nego ono "BLAGI" ? I ako moze slika.

Bio bih vam zahvalan :oops:
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 09 September 2008 - 10:05 PM

Moji savet je da zaobidjes ova dva amortizera i da uzmes nesto sto je sada u trendu. Ipak oba su malo starija i treba misliti i za rezervne delove. Oba dva su 170mm double crown sto i nije bas najlepse resenje za downhill ili freeride. To je samo 10mm vise nego sto se vozi na all mountain i enduro bajkovima.. Znaci moja preporuka je da uzmes nesto sto je novo odnosno 160-180mm single crown za freeride ili 203mm double crown za downhill.

Predlog za freeride
- Marzocchi 55 R (2009) 160mm ~ 330eura
- Rock Shox Domain 302 160mm ~ 400eura
- Rock Shox Domain 318 180mm ~ 450eura

Predlog za downhill
- Rock Shox Boxxer Race 203mm ~ 520 eura
- Marzocchi 888 RCV 200mm ~ 570 eura

Odprilike to su amortizeri koji se mogu kupiti za manje pare a da pruze sasvim odlicnu voznju. Ukoliko te interesuju cene i nesto skupljih modela amortizera tu sam da ti pomognem
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 September 2008 - 10:45 PM

Generalno kod nas imas samo RS u Capriolu, a ostale firme samo ako nesto naleti.
Sto se tice RS u cenovniku Capriola nisam nasao modele za FR ili DH samo Argyle od agresivnijih ali on je za dirt, mozda moze da se naruci neki jaci model.
Modeli za FR/DH obicno zahtevaju glavu sa osovinom od 20mm.
Inace sto se tice Marz 55 ali za 2008 citao sam da je bilo dosta problema tako da mozda to treba da izbegnes ali sta god da odlucis prvo se dobro informisi.

Koji bajs imas?
poz
  • 0

#9 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 09 September 2008 - 11:01 PM

^bas tako. 55 zvuci SUPER al ameri se zale da je bilo problema (jer je nov model... mozda su ispravili, ali sobzirom da je ovo srbija, svu mogucu frku treba pomnoziti sa 10 :D).

Sto se tice izbora amortizera, mozda je najbolje za pocetak da kazes koji bike je u pitanju. Primetio sam da si nov na forumu i iz tvog posta o kupovini zakljucujem da imas hardtail a na takav bike ovi amortizeri nikako ne idu...

A i sto se tice toga "blagi dh/fr" mozda bi trebalo da budes precizniji :) (cinimi se da si pretero u klasifikaciji, pod uslovom da je prvi deo mog posta tacan naravno. Ako nije, izvinjavam se ovom prilikom :)

pozdrav, ivan
  • 0

#10 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 10 September 2008 - 06:59 AM

da imam taj hardtail :) ili ti All Mountain, predpostavio sam da ne moze. Mada sam na nekom snimku video njih par voze taj amort na hardtail. A i vidim da je situacija mnogo teza u Srbiji nego sto sam mislio. Ne gine neki RS pa bio to dart 1 ili 2.

Pa na to da sam mislio na "Blagi" FR ili DH, jeste da ne zahtevam mnogo jake amorte, vec za neki planinski put po neki skok ako zatreba od 0,5m. Planinski put sa malo vise dzomda i kamenja, i malo meke zemlje.

Zvao sam venerabike juce i rekao mi prodavac citiram "Imam one Downhill amort znaci blabla i pro, znaci blabla ima samo ime ali one specifikacije padaju u vodu. A za pro mogu da donesem." E sad ja se zbunih odakle da donese? Mada nije to moja stvar, mogu i ja da nabavim nasao sam drugu ruku tako da kad pozelim i skupim kinte uzmem nesto.

Znam da zvuci smesno ali vrede li oni downhill "Blabla" amorti koji se mogu videti na nekim jeftinim bajkovima? Da li oni ista malo teze mogu podneti od terena?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 10 September 2008 - 07:05 AM

Burazer mog ortaka je na bajku koji je platio 3000 din. imao amort s duplom krunom - koji nije radio :mrgreen:

Po onom što si opisao, da za tebe nije više neki all mountain amort? Muvali su se minute manitui na ciklonaut oglasima, proveri...
  • 0

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 10 September 2008 - 07:29 AM

Za FR i DH zaobidji Manitou. Od sigurnih izvora ti kazem da u Capriolo su pre neko vreme dobili i Rock Shox Pike amortizere. Javi im se pitaj koja je cena i ako je ok odma kupuj jer je to godinama dokazan amortizer koji radi bez ikakve mane. Amort dolazi u nekoliko modela 140mm/95-140mm/110-140mm i to dual air/coil u-turn/dual air(air u-turn), i svi su sa 20mm osovinom sto dosta pomaze u jacinu same viljuske. I mislim da je to sasvim ok za tvoje zahteve jer na hardteil se i nestavlja vise nego Pike. Ne da nemoze nego rusi se geometrija samog rama i moze lako da dodje do pucanja istog.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#13 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 10 September 2008 - 07:42 AM

Ok vidim da smo naleteli jos na problem sa bajsom mada sam sada malo proceprkao. I nasao ovaj bajs ovde! Da li vredi i moze li se njim na downhill i FR ( not extreme ) u "civilne svrhe ne vojne" 8) ?

Evo dodao sam slike malo blize ka osnovnim delovima ovde!
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 10 September 2008 - 07:46 AM

NIKAKO. Citaj opet NIKAKO. Dzabe bacanje pare u ambis. Delovi so mulj i nece izdrzati ni voznju do pijaca da bi kupijo paradajz a ne za nesto kao FR i DH. Zaobidji
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 10 September 2008 - 08:01 AM

e predajem se ne gine mi i dalje da koristim hardtail bike, posto izgledami da nemam ja bas kinte za ovaj sport. Mnogo su tu velike cifre, i problemi posle za delove. Po svemu sudeci nije za mene ovako nesto. Bilo bi mi sasvim dovoljno i Capriolo IGUANA ( full sus ). Nemam pojma vise.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 10 September 2008 - 08:08 AM

Ajde barem kazi kolko pare hoces da das za amortizer ili za bajk pa da ti nesto predlozim/o
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 10 September 2008 - 08:23 AM

Definitivno ovo cu uzeti 8) This

Sta znam do 500e?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 10 September 2008 - 08:37 AM

Opet zaobidji. Jel do 500eura dajes za ceo bajk ili za amortizer. Pretpostavljam da za ceo bajk. moj predlog je da ne trazis full-susp u tom rangu jer sta i da odaberes nece valjati. Predlazem ti da uzmes nesto mozda na staro, treba samo strpljenja.

Evo ti za 500 eura na Cikloberzi Trek Jack - oglas 317

Evo Giant STP za 450eura

Ili mozda najbolji izbor za sada Kona za 550eura

I normalno uvek je dobrodoslo malo cenkanje i uzmes ok bajk za manje pare
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Posted 10 September 2008 - 08:40 AM

Pa da cenkanje ili druga ruka preko grane resava sve. Mada ovakav tip bajka imam hardtail. Nego sam se zanimao malo za ove Full sus, dual amort. Da li oni vrede nesto i do kog ranga?
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#20 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 10 September 2008 - 08:55 AM

Uh uh... aj polako :)

1. NE KUPUJ NISTA :)

2. Napisi tacno koji bicikl imas.

3. fullsus sam po sebi nista ne znaci. Bajk gledaj kao celinu (kako za sve, tako i za DH/FR vazi isto). Dakle osim kako amortizeri i ram izgledaju, cesto je jako bitno i ko ih je naprvio :). Sve i da si to resio pametno, ostaju ti tockovi, pogon, kocnice... Sve mora biti na nivou inace nema mnogo smisla...

4. Sta god da si kupio (skoro :)), izdrzace ti (duze ili krace) ono sto si opisao. Dakle zaboravi bilo kakvu kupovinu trenutno, vozi i uzivaj (a paralelno citaj, informisi se, razmisljaj... pa jednog dana kad svatis sta ti treba i zelis, tad tek kupi)

pozdrav, ivan
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users