Jump to content


Fotografije

Armstrong najavio povratak u profi biciklizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
86 odgovora na ovu temu

#1 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 09 September 2008 - 11:49 AM

Armstrong to return to cycling: report

15 hours ago

LOS ANGELES (AFP) — American cyclist Lance Armstrong will come out of retirement and bid for an eighth Tour de France title, VeloNews reported on its website.

Armstrong, who will turn 37 on September 18, is poised to join the Astana team and compete in five road races, according to Moonday's report on VeloNews.com that cited "sources familiar with the developing situation."

According to VeloNews, Armstrong will compete in the Amgen Tour of California, Paris-Nice, the Tour de Georgia, the Dauphine-Libere and the Tour de France, racing for no salary or bonuses.

In August, Armstrong competed in his first major cycling event since 2005, finishing second in the Leadville Trail 100 in Colorado.

"It's the first time in three years that I've done seven hours of cycling," said Armstrong of the tough, single-day mountain bike race.

The Texan's return to road racing is to be the centerpiece of a story in the upcoming issue of Vanity Fair magazine, to be published later this month, according to VeloNews.

A spokesman for Astana, however, told ESPN.com that the team had "no plans" with Armstrong.

"Lance Armstrong is no part of our team. Team Astana has no plans with him," Astana press officer Philippe Maertens said in an e-mail from Spain.

Armstrong, who was diagnosed with testicular cancer in 1996, rebounded from the disease to win seven straight Tour de France titles from 1999 to 2005.

Since his retirement, Armstrong has run in a pair of the New York City Marathons along with the Boston Marathon.

Armstrong has also vigorously battled accusations of doping that have swirled in the wake of his unprecedented run in the world's most prestigious cycling race.
  • 0

#2 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 09 September 2008 - 06:33 PM

I mene bas zivo interesuje da li se da se vrati!Od naredne godine Basso u Liquigasu,Armstong u Astani pa onda da se kao u stara vremena sretnu na Touru....
Jel zna neko sta se desilo sa Vinokourovim,jel bese bila godisnja suspenzija,jel se vraca ili.....
  • 0
Passo di Gavia

#3 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 09 September 2008 - 07:11 PM

Die Beste, nemačka, pardon američka medicina je najbolja na svetu :D

Dosao Phelps kuci posle olimpijade tek ga pozdravlja komšija i viče:- Koliko?Phelps:- Osam, komšija...Komšija baca LOTO listić, onako iznerviran, i kaže:- Pije lekove!
  • 0

#4 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 09 September 2008 - 07:18 PM

Dosao Phelps kuci posle olimpijade tek ga pozdravlja komšija i viče:- Koliko?Phelps:- Osam, komšija...Komšija baca LOTO listić, onako iznerviran, i kaže:- Pije lekove!

He,he,he!!! =D>
  • 0
Passo di Gavia

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 September 2008 - 10:56 PM

bice interesantno naredne sezne :mrgreen: :mrgreen: evo i zvanicnog videa na glavnoj.
  • 0

#6 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 10 September 2008 - 01:17 AM

Stvarno se vraca......
Ostatak stare ekipe je malo vise out iz pro pelotona, Vino za sada nista (ima skolicu bikea u Monacu)-mislim da ce ga suspendovati ako zatrazi licencu a mozda i ne proslo je godinu dana koliko je bilo predvidjeno za njega, a znam na netu lika koji poznaje "der Jan-a" i kaze da jako retko vozi (mada ne izgleda tako).... To je iz prve ruke 8)

Ako LA dodje u Astanu , sto je vrlo moguce vidim dvojicu iz Astane koji u sebi misle "Oh Shit,Oh Shit,Oh Shit,Oh Shit,Oh Shit," ... :lol:
U svakom slucaju Contador bi trebao da ode ako LA dodje...
  • 0

#7 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 10 September 2008 - 09:27 AM

Čovek je treminator...kako se boriti protiv mašine?Ako krene na TdF-u 100% dobija...mislim da će biti jači nego ikad...
  • 0

#8 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 10 September 2008 - 11:29 PM

Sad na EuroSport news-u pustiše izjavu direktora trke, koji ni malo nije oduševljen idejom da se Armstrong ponovo takmiči. Kaže čovek da je svih 7 pobeda koje je Armstrong ostvario vrlo diskutabilno i da će za 2009. antidoping biti još jači. Meni sve ovo liči na Armstrongovo ponašanje u stilu - imam nešto što antidoping za sad ne može da otkrije, ajde da vas zeznem i 8. put kad prethodnih 7 niste uspeli da me uhvatite.... Ja tipujem da očigledno farmaceuti pored EPO-a verovatno imaju još nešto što može da utiče na ukupni kapacitet kiseonika koji krvotok može da nosi, u svakom slučaju bih voleo da ga puste da se takmiči pa da prodje ko Rico..
  • 0

#9 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 11 September 2008 - 04:10 AM

mislim da nije uredu suditi ni o kome unapred...činjenica je da nikad nije pao na testu,za dalje neznamo...Kako je najavio Lens,on će TdF voziti bezplatno,ne treba mu plata,kaže ima dosta para 8) ...na njemu vršeni testovi će biti onlajn pristupni,tako da će svi moći pratiti 8)
  • 0

#10 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2008 - 07:01 AM

To što će testovi biti dostupni online...to uopšte ništa ne znači. I ja isto mislim da su mladi hemičari našli neki modus da mu "poprave takmičarsko raspoloženje". On ne želi platu zato što mu to nije bitno. On samo želi koliko toliko sebi, bar u nekoj od sfera društva, da obezbedi besmrtnost. Zar ne bismo svi to želeli. Da bude upamćen u istoriji TDF-a. Zamisli TDF za 50 godina i komentator govori o LA koji je dobio 8 ili 9 puta. I da zaključim....kao što reče jedan trener plivača "U profesionalnom sportu bilo koje vrste ne postoji nijedan sportista koji ne koristi steroide ili bilo kakvu hemikaliju da bi poboljšao svoj učinak. Čovek da bi sada mogao da uđe u profesionalni sport mora imati ili dobrog hemičara ili genetski poremećaj". Malo grubo ali posve realno... Možda se ovo ne odnosi na boćanje... :mrgreen:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#11 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 11 September 2008 - 07:50 AM

Miguel Indurain je sa svojih 8l kapaciteta pluća i 28 otkucaja srca/min. u stanju mirovanja verovatno poslednji koji je uspeo da na Touru pobedi 5 puta zaredom zahvaljujući fizičkim predispozicijama.
  • 0

#12 basso

basso
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 11 September 2008 - 08:37 PM

To sto nije pao ni na jednom doping testu jezato sto je Amer. Lendis je bio zrtveno jagnje i nije imao takav timstrucnjaka iza sebe kao Lans. Rasmusen nije pao na testu ali su mu ukrali pobedu na Touru
  • 0

#13 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 12 September 2008 - 08:54 AM

Rasmusena dva ili tri puta nisu našli na lokacijama na kojima je prijavio da jeste, pošto profesionalne bicikliste imaju prava da kontrolišu cele godine. Samim tim, pošto je lažno prijavio lokacije (zvanično bio u Meksiku a trenirao u Italiji u Alpima) se smatra da je bio pozitivan na testu.
  • 0

#14 basso

basso
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 12 September 2008 - 03:14 PM

U pravu si da ga nisu nasli,ako je to stvarno tako bilo,mada za mene je Rasmusen pobednik tog toura
  • 0

#15 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 12 September 2008 - 04:53 PM

nekad...


sad.... http://www.denverpos...rts/ci_10438214
  • 0

#16 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 04:01 AM

Contador izjavio da odlazi iz Astane ako dodje Lance....inače Armstrong danas bi trebalo da saopšti u koju bi ekipu...

da pitam nešto...šta znači u rezultatima DNF i DNS :?:
  • 0

#17 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 04:13 AM

DNF - Did Not Finished

DNS - Did Not Started

Bar mislim :?:
  • 0

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 September 2008 - 08:27 AM

Jedini razlog sto se Armstrong vraca u biciklizmu je to sto ove godine na Tour d France nije bilo zvucnih imena. I malo je gledanost pala, pa da ne bi padala konstantno godinama daju koji milion Armstrongu da se spremi dobro u da jos jednom ucestvuje. Sve je marketing i pare u pitanje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 24 September 2008 - 10:55 AM

baš me briga koji je razlog što će voziti važno je da mi gledaoci uživamo u trkama...

Po časopisu USA TODAY Lance će voziti za Astanu,i pravi svoju U23 ekipu...evo linka;

http://www.usatoday.... ... 9453_x.htm
  • 0

#20 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 24 September 2008 - 05:03 PM

Da,konacno je potvrdeno!Veliki as se vraca i vozice za tim Astane!Prva trka koju ce voziti u novoj - staroj ekipi bice Tour Down Under od 18. do 25. januara...
Sta ce se sada desiti sa Contadorom koji je trebao da bude vodja tima a sada....Po meni,verovatno ce Contador napustiti Astanu jer nece da bude sraf za Lensa..
A onda kada se budu posvadjali,kakav ce to tek da bude okrsaj na drumu izmedju njih dvojice,i to jos na Touru....Tada ce se pokazati ko je stvarno najveci as.
Najvise bih voleo da ode Alberto u Rabobank pa da onda bude stvarno veselo...
Videcemo sta ce biti..........
  • 0
Passo di Gavia




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika