Jump to content


Photo

Bukovacki maraton


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Posted 01 September 2016 - 08:40 PM

Bukovacki maraton,Subota 10. septembar 2016.

Jos jedna prilika za uzivanje u čarima FG!

 

http://www.vilinavod...d=290&Itemid=53

 

https://youtu.be/vRjT5UXLEJU


  • 0

#2 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 02 September 2016 - 11:18 AM

Možda bi trebalo napomenuti, za one koji ne klikću na priložene linkove, da je u pitanju planinarski (pešački maraton) maraton koji pruža mogućnost i biciklistima da rekreativno učestvuju (nema rangiranja, dobije se diploma ako se prikupe pečati sa svih kontrlonih tačaka).

 

Vozio sam ga do sada u tri ili četri navrata i to uvek veliki (48km, čini mi se). On je po težini negde između malog i srednjeg FG MTB maratona. Staza je veoma lepa. Jedini problem sa kojim sam se sretao je taj što sam (smo), vozeći veliki maraton, dostizao veće grupe pešaka na spustevima TV toranj - Grgeteg (oni koji pešače srenji maraton) i (pogotovo) greben - Stražilovo (jako puno roditelja sa decom koji pešače mali), pa je na tim deonicama trebalo vrlo pažljivo da se vozi.

 

Šumske staze na FG su trenutno potpuno suve (izgedi su da će tako i ostati), pa preporučujem posetu ovom događaju :)


  • 1
--

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 02 September 2016 - 12:33 PM

Možda bi trebalo napomenuti, za one koji ne klikću na priložene linkove, da je u pitanju planinarski (pešački maraton) maraton koji pruža mogućnost i biciklistima da rekreativno učestvuju (nema rangiranja, dobije se diploma ako se prikupe pečati sa svih kontrlonih tačaka).

 

Vozio sam ga do sada u tri ili četri navrata i to uvek veliki (48km, čini mi se). On je po težini negde između malog i srednjeg FG MTB maratona. Staza je veoma lepa. Jedini problem sa kojim sam se sretao je taj što sam (smo), vozeći veliki maraton, dostizao veće grupe pešaka na spustevima TV toranj - Grgeteg (oni koji pešače srenji maraton) i (pogotovo) greben - Stražilovo (jako puno roditelja sa decom koji pešače mali), pa je na tim deonicama trebalo vrlo pažljivo da se vozi.

 

Šumske staze na FG su trenutno potpuno suve (izgedi su da će tako i ostati), pa preporučujem posetu ovom događaju :)

 

Glede vremenskih uslova:

 

Fruška može da popije i izdrži baš dosta vode, a da se ne razgaca. Pogotovo posle dužeg suvog perioda. Isto tako, kada u par dana napada dosta kiše, treba više vremena da se to osuši. Tako da je na kraju bolje otići po teškom pljusku, nego po suncu ako je prethodna dva dana bilo puno padavina.  :)

 

Po današnjoj prognozi, kiša bi trebalo da pada u ponedeljak, eventualno utorak i sredu, posle toga opet sunčano i toplo a prethodnih dana je bilo dosta suvo, tako da bi za subotu trebalo da bude sasvim OK.

 

 

To što Gordan kaže. Fruškogorski MTB maraton je razdvojen od pešačkog, baš iz tih razloga. Na Bukovačkom do sad nije bila tolika gužva, ali opet bude dosta ljudi, pa računam da je veći merak pešačiti, a ne voziti bicikl, kad se već ide na takav događaj.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users