Jump to content


Fotografije
* * * - - 4 glasovi

Voznja bicikla u Beogradu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 vukashinp

vukashinp
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 September 2016 - 08:02 PM

Pozdrav, drugari.

Nov sam ovde, a i skoro sam se doselio u Beograd. 

Nalazim se na Novom Beogradu, pa me zanima gde je u tom krugu najbolje voziti bicikl? 


  • 0

#2 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 01 September 2016 - 08:48 PM

Dobrodošao.

Mapa biciklističkih staza u Beogradu.

Dodaj prilog  Biciklisticke staze Beograd.pdf   1.33MB   1488 downloads


  • 3

#3 vukashinp

vukashinp
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 September 2016 - 09:31 PM

Hvala puno!


  • 0

#4 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 02 September 2016 - 06:15 PM

U Beogradu su uzeli boju, ocrtali linije po pesackim stazama i tu umotvorinu proglasili za bicikslisticke staze. O ivicnjacima i prelazima preko ulice da i ne govorim. Sve u svemu svetlosnim godinama je to daleko od pojma biciklisticka staza. Ja licno ih ne koristim. U principu moj ti je savet da predjes novi most i dodjes do Ade a odatle mozes biciklom na razne strane. Ako volis ravno mozes do Obrenovca pa posle preko mosta na Savi do Bojcinske sume i nazad preko Boljevaca, Jakova i Surcina na Novi Beograd. Ako volis brda mozes prema Umci i Mostanici. Ako si u boljoj kondiciji ni Avala i Kosmaj nisu daleko. Tesko ces zalutati. Instaliraj Stravu i vidi kuda biciklisti po Beogradu i okolini najcesce voze. Srecno i vetar u ledja.
  • 5

#5 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2020 - 02:35 PM

Da podignem iz naftalina ovu temu sa jednim predlogom da ko nije bio do Velikog Ratnog ostrva obavezno tamo malo provoza. Po ostrvu je prokrceno vise staza, podloga je zemljana i ravna tako da ce sve vrste bajseva na njima ici lagano. Cak su i komarci pobijeni. Zaista steta je ziveti u Beogradu a tamo ne otici. Posle nekoliko krugova po prirodi koja podaeca na amazon moze kupanje u mutno Dunavo:)
  • 2

#6 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 03 August 2020 - 07:01 PM

Imam Avalu u planu (offroad), na internetu sam samo ova dva trail-a pronašao

https://www.trailfor...ue-trail-16762/

da li ih je neko vozio? ili neku drugu stazu, sigurno ih ima više
  • 0

#7 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 August 2020 - 08:31 PM

Ima terena koliko hoćeš. Ta sa strelicama mi liči na pešačku stazu, nije cela popločana/asfaltirana. Trail forks nije baš najsrećnije rešenje za pravljenje/traženje staza u Evropi. Probaj bilo šta sa open street/google/cycling mapama.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8 dragisha

dragisha
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 09 September 2020 - 12:57 PM

Meni je sasvim ok kruzni put Zemun, Bezanijska kosa, NBG, do bezanijskog zimovnika pa pored save usca, opet do Zemuna.
  • 1

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 September 2020 - 07:18 AM

Po nbg je manje-više ok voziti po ulicama jer su široke, naravno, pod uslovom da razumeš pojam "učestvovanja u saobraćaju". Vinogradarskom možeš da pobegneš do Surčina, odakle uskoro kreće mir vanbeogradskog prostranstva. Zemunom se možeš izvući do Pupinovog mosta, ta obilaznica ti je redovna ruta za ispucavanje lokalnih drumaša.


  • 0

#10 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 12:38 PM

Kolege i drugari,
dolazim za vaskršnje (i prvomajske) praznike u Beograd i nosim bajs naravno. Očekujem da će se grad dosta isprazniti tj biće dovoljno mesta za vožnju pa vas MOLIM da drumaške predloge relacija od 60 do 100km. Biću nastanjen na Banjici.
  • 0

#11 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 01:52 PM

Kolege i drugari,
dolazim za vaskršnje (i prvomajske) praznike u Beograd i nosim bajs naravno. Očekujem da će se grad dosta isprazniti tj biće dovoljno mesta za vožnju pa vas MOLIM da drumaške predloge relacija od 60 do 100km. Biću nastanjen na Banjici.

Svi za praznike beze u prirodu jedino ti u grad  n2:party-021


  • 0

#12 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2021 - 01:54 PM

Možeš do Kosmaja, do Smedereva ili do Mladenovca, možeš preko Ralje na Moštanicu pa Makiš... Avala se podrazumeva...
  • 0
The sea, the sea

#13 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 02:17 PM

@ RedBaron

daj neku relaciju bolje bi ti bilo :)

Ja nemam potrebu da "bežim" u prirodu, imam taj luksuz da sam tu u njoj stalno. Nego neću ni sad u grad već hoću da vozim ako može bez ulaženja u glavne zone bar, samo sam slabiji sa relacijama po BG. 

 

@ Woody

Hvala ti na preporukama. U principu da uključim GPS i da me vodi ili određenom rutom da idem do tih mesta (Smederevo, Mladenovac, Makiš, do Avale znam, vozio sam).. Ne bih kroz grad kao što reče kolega pa zato.


  • 0

#14 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2021 - 07:29 PM

Kolege i drugari,
dolazim za vaskršnje (i prvomajske) praznike u Beograd i nosim bajs naravno. Očekujem da će se grad dosta isprazniti tj biće dovoljno mesta za vožnju pa vas MOLIM da drumaške predloge relacija od 60 do 100km. Biću nastanjen na Banjici.

Sa Banjice do skretanja za Avalau.. odatle:

1. Desno kroz Ripanj - Glumćevo brdo - Barajevo -Lipovica - Ripanj i nazad ka Banjici

2. Pravo do Trešnje - levo kroz Malu Ivanču - Ralja - i nazad Kragujevačkim putem

3. Banjica - Smederevski put - Zaklopaća - Vrčin - Kragujevački put - Banjica

Sve ovo ti je uglavnom do 60ak km

 

4. Banjica - Ripanj - Barajevo - Beljina - Sopot - Ralja - Banjica (ovaj je malo duži, oko 100km)

5. Banjica - Topčider - Ostružnica - Sremčica - Ripanj - Banjica (oko 70-80km)

6. Banjica - Ralja - Parcani - Ripanj - Banjica (oko 80km).. jedna od mojih omiljenih ruta.

 

Penjanje na Avalu u vreme praznika i vikendon izbegavaj jer su ogromne gužve kako na samoj Avali oko tornja tako i na prilazu odozdo zbog velikog broja automobila.


  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#15 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 08:09 PM

E živ mi bio brate. Da znaš samo da si učinio dobro delo. 

Oduševljavaju me dobri ljudi u današnje vreme, kakvih ovde ima dosta.

Željan sam vožnje posle dugog lošeg i kišovitog (pa i kasno snegovitog) vremena. vremena.


  • 0

#16 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2021 - 08:40 PM

Edit. Sad sam shvatio da ove rute ne kreću od Banjice, ali sve prolaze pored Avale, a do nje od Banjice je samo pravo džadom, pa valjda nije problem

Na istu stranu i vrlo slično ovome što je chamade predložio:

https://ridewithgps.com/trips/64561803
https://ridewithgps.com/trips/65346815
https://ridewithgps.com/trips/48636259

Dole na jugu iza Sopota ti je Kosmaj, pa možeš umesto na zapad ka Slatini i Barajevu da se popneš na Kosmaj, pređeš na drugu stranu i spustiš se u Mladenovac, a odatle nazad u Ralju ili na sever u Grocku..
Sve zavisi od toga kakve vožnje voliš. Od Banjice je najlakše i najlepše na jug, što znači brda. Ako bi radije ravnicu, onda moraš na zapad ili sever...
  • 1

#17 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 08:54 PM

Malo mi ta orijentacija sever, istog, zapad loše ide, bolje bi se snašao po nazivima mesta kako idu redom ali dobro, zahvalan sam na ovome. Proučiću malo ove mape.

Iz zapadne Srbije sam pa vozim manje više stalno brda, mogao bi malo i ravnice ovde mada ne škode ni brda, ovde su brda dosta blaga u odnosu na moj kraj.

Hvala puno.


  • 0

#18 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 26 April 2021 - 10:22 PM

Od Blokova nasipom do Ostružničkog mosta, pa isto nasipom do Jakova i skrene se desno ka Salašu stremen (dobra klopa). Lep pogled celim putem. Između 12 i 15 km ima, mislim. Odatle možete do Bojčinske šume i Nautičkog sela, dalje možete do Obedske bare (oko 45km u jednom smeru, sa manjim obilascima). 


  • 2

#19 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 06:50 AM

S tom rutom je malo problematično za baš drumski bicikl što nakon Ostružničkog mosta ka Jakovu ima bar 4-5 km makadama i šljunka, kao i što sam nasip do Ostružničkog mosta iako asfaltiran nije u baš najboljem stanju. Postoje dva načina da se to zaobiđe - jedan je da se od Blokova ide Vinogradskom ulicom (ovo na linku ispod) koja prvih par km nije baš živopisna što se tiče pejzaža ali je posle ok, a drugi je da se na oko 1km pre Ostružničkog mosta skrene desno (ima putokazi za tu Savsku rutu) i da se izađe opet pravo u centar Surčina pa dalje odatle. Evo nešto slično što sam vozio https://www.strava.c...ies/4857304293 

 

Druga meni lepa ruta, pogotovu ako se gleda da je više ravnica je uz Dunav, preko Batajnice ka Slankamenu, ja sam ovo tempirao da bude baš 100km, ali može posle da se zavrne i ovamo ka Inđiji, sve lepo i ravno :) https://www.strava.c...ties/4977365283

 

S tim da ovo sve moje računa polazak sa Novog Beograda, ali s Banjice samo ka bolnici Dragiša Mišović, niz Teodora Drajzera ulicu i most na Adi i to je to. 


  • 1

#20 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 10:23 AM

Ne mogu ja na makadam, guma 23mm, karbonski ram...

Hvala dobri moji. 

 

Kako se to zove, taj postupak ili šta već (znaćete sigurno šta pitam) da skinem te vaše predloge ruta i ubacim kod sebe u telefon i da me u stvari to navodi kuda da idem da ne moram sam da tražim mesta i puteve po nazivima mesta da da sam biram puteve koje u stvari i ne poznajem itd. To bi bilo vrhunska stvar da pratim samo vaše predloge ruta. Da li je to moguće, uz koji program, uređaj i sl 

 

Čudno da nisu omasovljeni ti softveri za ramenu ruta među nama gde predloženu rutu samo ubaciš u svoju navigaciju (telefon ili ciklokompjuter) i voziš. Ili možda i jesu ali ja nisam u toku. Dosta je ugodnije nego ipak da pratiš obajšenja tipa kod drveta skreni levo itd...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika