Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini cx bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#41 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 February 2020 - 01:40 PM

Nemam svoje iskustvo vec prenosim tudje pa uzmi sa rezervom. Cruzbike ekipa (sa njihovog foruma) pretezno vozi trp spyre (ko vozi mehanicki disk) i kazu da su bolje od svih avida, bb5 i bb7. Da li je istina, ne znam, ja sa bb5 nisam zadovoljan i menjacu sa deore hidraulikom.
  • 1

#42 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 February 2020 - 05:40 PM

Trp spyre sa obe strane gura kočioni pakn sto kod avida nije slučaj. Ponekad kod mene koristim zimi kombinaciju trp mehan diskova ali nisu flat. Dobra je sila kočenja sigurno.. ono nasta treba obratiti donekle paznju je kojim ručicama vršimo kocenje, tj kakva je poluga i sila, kao i kvalitet sajli i buzira. Ako je sve tečno i glatko i upari se sa recimo 105 icom ili ultegrom ma nema greške. ( jer videh u postu da je drop bar i turing bic cini mi se).
Sto se tice same upotrebe sajli i kombinacija meh diskova potvrđujem pisanja kolega Vidaka i Fieria. Postoji neki nepisani trend da mnogi cx/adventure/gravel korisnici vole upotrebu istih. Ono sto jes po nekom nepisanom pravilu.. na putu i odsustvu po nekoliko dana u nekakvim nedodjijama uvek je lakse održavati mehaniku. Ili zamislite spust natovareni teretom u dužini od recimo 20-30 km?? Po kišnom vremenu ili sl.. tu vec itekako diskovi dolaze u prednost spram v brejka koji moze da uništi felgu i da sama pukne. No Odosmo ovime mozda i izvan teme. Pozz
  • 0

#43 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 February 2020 - 06:30 PM

Ja sam koristio oba modela i oba rade dobro, na bajsu trenutno imam bb7 i rade odlicno.
Imam jedan par TRP Spyre kocnica skinutih sa novog bajsa namenjenih za neki projekat koji se nikada nije ostvario.
Ako budes nameravao da kupuješ TRP Spyre javi se mozda napravimo dogovor oko cene.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#44 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 February 2020 - 07:03 PM

Лично мишљење пошто сам монтирао и једне и друге у више наврата ТРП има већу предност због оба радна клипа.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#45 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 February 2020 - 09:03 PM

Лично мишљење пошто сам монтирао и једне и друге у више наврата ТРП има већу предност због оба радна клипа.

Pa sad jedni to hvale drugi kude... u blatnjavim uslovima pitanje je da li je to prednost ili mana.... tj jedna mogucnost vise da otkaze ako se napuni blatom bla, bla, bla... u svakom slucaju ok su i jedne i druge, ja ih probao, e sad voleo bih da sam probao TRP sa sinter plocicama onda bi mozda ostavile realniju sliku.
Ni jedne ni druge nisam koristio u CX uslovima već je moje misljenje zasnovano na probi na asfaltu.
Mogu da kazem da su prilicno slicne, opet BB7 su bile malo ostrije ali su sa sinter plocicama a TRP su bile sa organic plocicama i malo slabije
Da rezimiram BB7 su bile ostrije ali nekako nagle, slabija modulacija, stiskas rucicu i nista se ne desava i onda odjednom zakopaju, a TRP pocinju da hvataju ranije ali su blaze pa nekako imaju bolju modulaciju ali i sporiji odziv kada ti treba naglo kocenje.
E sad sa sinter plocicama TRP bi mozda bile bolji izbor ali nisam imao prilku da eksperimentisem.

Sve u svemu odlicno koce i jedne i druge, razlike su minimalne.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#46 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 16 February 2020 - 10:03 PM

Rucice kocnica ce biti neki tektro model ili ako se bas otvorim za trp rucice, posto siftere imam odvojeno, mislim da je bacanje para juriti neke 105 ili ultegra samo zbog kocnica.

Iskeno pitam samo vrede li te kocnice u poredjenju sa hidraulikom ili je nebo i zemlja, ne po pitanju lakoce servisiranja, jer i tu ako pukne nesto od servisiranja nema nista, nego cisto dal to moze da me zaustavi, kazem ja i bajs sigurno 130+ kg.

Npr xt hidraulika sa resin plocicama ne moze da me zakuje u mestu ali prilicno brzo zaustavlja, verujem da imam kao neki 70 kg da bi bilo i prebacivanja preko kormana.
  • 0

#47 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 16 February 2020 - 10:14 PM

Hvala na informacijama u svakom slucaju, znaci mi da cujem da su kocnice i dobre i pouzdane, nekako mi je to najbitniji faktor na biciklu, pa se ne bi igrao sa izborom nekih nepoznatih, vec par dana citam sve zive forume zaludeo sam se skroz.
  • 0

#48 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 16 February 2020 - 10:29 PM

Mehanicke disk kocnice jesu pouzdane ali koce slabije od hidraulicnih kocnica. Ako ces da kocis cesto nizbrdo sa tezinom 130+kg mozda neces biti preterano zadovoljan mehanickim disk kocnicama. Pretpostavljam da je u pitanju kruta viljuska pa se informisi koja velicina rotora je maksimalna za tu viljusku. Rotori velicine 160mm nisu narocito efikasni sa mehanickim disk kocnicama.


  • 0

#49 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 February 2020 - 10:33 PM

Rucice kocnica ce biti neki tektro model ili ako se bas otvorim za trp rucice, posto siftere imam odvojeno, mislim da je bacanje para juriti neke 105 ili ultegra samo zbog kocnica.

Iskeno pitam samo vrede li te kocnice u poredjenju sa hidraulikom ili je nebo i zemlja, ne po pitanju lakoce servisiranja, jer i tu ako pukne nesto od servisiranja nema nista, nego cisto dal to moze da me zaustavi, kazem ja i bajs sigurno 130+ kg.

Npr xt hidraulika sa resin plocicama ne moze da me zakuje u mestu ali prilicno brzo zaustavlja, verujem da imam kao neki 70 kg da bi bilo i prebacivanja preko kormana.

Nije mi jasno kakav je to bicikl i kakve su to rucice kocnica sa odvojenim sifterima... ja sam pomislio da se radi o biciklu sa drumskim volanom, osim ako nije neki sa drumskim volanom i barend shifterima...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#50 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 17 February 2020 - 05:25 AM

Jeste drop bar korman, bar end sifteri.
  • 1

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 February 2020 - 06:01 AM

Jeste drop bar korman, bar end sifteri.

 

Postoje ručice za drumaša (drop bar) koje povlače sajlu kao MTB ručice - tj. koje će raditi sa MTB meh. diskovima, ili/i V-brake kočnicama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 17 February 2020 - 07:23 AM

Znam spomenuo ih gore, kao opcija ako se nadju npr avid bb7 mtb verzija, dok za trp spyre nema brige oko toga
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika