Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini cx bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 Vorja

Vorja
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 August 2016 - 01:29 PM

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me vaše mišljenje o ovom biciklu. Ram je veličine 54cm, tako da bi trebao da odgovara za moju visinu (178cm).

Mislim da bi za moje potrebe idealno odgovarao cx bicikl. Na netu sam pronašao da je ram iz 2009. godine, a koliko vidim skoro sve na biciklu je izmenjeno i oprema je dosta starije generacije.

 

http://www.2bike.rs/...ke#.V72gz_l97IW

 

Zanima me da li bicikl vredi ove pare i vaše mišljenje o njemu, a ako imate još neke predloge slobodno ih postavite. Budžet mi je oko 350€ i nalazim se u Novom Sadu.

 

Hvala unapred


 

 

 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 August 2016 - 08:02 PM

Meni izgleda sasvim OK ovako. Ako hoćeš CX, to je to.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 24 August 2016 - 08:58 PM

Ja sam skoro kupio CX i jedinu zamerku imam na cantilever kocnice. U odnosu na V-brake ipak nije ni pribzino isto a o hidraulici i da ne pricam.

E sad vidim dosta profica ih i dalje vozi ali oni imaju daleko bolju tehniku tj manje koce i opusteniji su u spustu na tezem terenu.

 

Takodje ako se CX vozi po tezem terenu, blatu, pesku itd, prednji menjac je cist visak. Dovoljna je jedna sajbna od na primer 36 ili 38 zuba. Pozadi obavezno 11-32 ili jos bolje 11-36 i najbolje neki MTB menjac. Barem to su moja iskustva.

 

U svakom slucaju ovo je korektan i upotrebljiv bajs i za svaki dan.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 August 2016 - 09:04 PM

Po meni je tripl zakon. :)

Onda pozadi možeš kasetu kakvu hoćeš da staviš. Ako se čovek ne trka, ne takmiči, bolje rešenje.

 

Kvalitetan canti ne koči lošije od V-brejka, samo je štelovanje zeznuto.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Vorja

Vorja
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 August 2016 - 09:59 PM

Mislim da mi kočnice neće prestavljati problem. Običan sam rekreativac i najčešće sam vozio oko 150-200 kilometara sedmično dok nisam prodao bicikl. Treba mi neki univerzalni bicikl koji mogu da vozim tokom cele godine, najčešće kao rekreaciju, ali ponekad i po gradu i slično.

 

Kod cx bicikala najviše mi se dopada mogućnost vožnje po lošem terenu u odnosu na klasični drumski. Mogu se i staviti deblje gume čime se dobija veća udobnost, kao i manji rizik od bušenja koliko se razumem.

 

U svakom slučaju hvala vam na odgovorima.

 


  • 1

#6 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 24 August 2016 - 10:16 PM

http://www.2bike.rs/...ss#.V74cpMabzqA
  • 0

#7 Vorja

Vorja
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 24 August 2016 - 11:02 PM

Ovaj Trek jeste bolji od Kone, ali problem je u tome što ne mogu da odem do Smedereva. Mislim da kupovanje na slepo i nije baš pametno, pogotovo od ovog prodavca. 

 

Koliko vidim Trek ima udubljenje na ramu (slika br. 5, 6 i 7) kod vrha držača bidona, ali ispravite me ako grešim.


  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 August 2016 - 05:18 AM

Trek ima dubl, ne tripl pogon.

 

Disk kočnice ne vidim koje su, kojeg kvaliteta.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 August 2016 - 05:37 AM

kod tog treka nije jasno sa slika da li je na ramu senka od nosaca bidona ili ulubljenje.
Ja bih pre uzeo treka ako je bez ostecenja, prvenstveno zato sto ne volim cantilever kocnice, a drugo noviji je i u originalnoj izvedbi, mada 100e skuplji, ali opet jeftin u odnosu na to da je nov oko 1000e i to u inostranstvu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#10 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 25 August 2016 - 06:04 AM

Steta za treka bas je lep bajs, ali meni ono deluje ulubljeno. Ima i one dodatne rucice kocnica koje mnogo znace u svakodnevnoj voznji, jos ako su klesta kocnica neki Avid bb5 ili jos bolje bb7 bio bi prava kupovina.
  • 1

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 August 2016 - 07:49 AM

Da su klešta Avid barem BB5, ne bih ni razmišljao. Deluje mi da nisu. A Avid za drumske ručice ima samo napolju - 30ak evra čeljust, plus poštarina, PDV, šišanje na carini ako se čovek ne snađe... Super je što ima interupter ručice na gornjem delu kormana, zgodno za gradsku vožnju.

 

Ovaj drugi opet ima tripl.

 

Mora čovek izvagati šta je njemu tu važnije, pa spram toga odabrati bajs.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 August 2016 - 09:45 AM

Mo mom mišljenju ako je ono ulubljenje onda nema vaganja.

 

@Vorja

Ako te ozbiljno zanima trek, ja sam za vikend u BG pa mogu u nedelju-ponedeljak otići da vidim kakvo je stanje.


  • 1

#13 Vorja

Vorja
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 25 August 2016 - 11:57 AM

Hvala ti puno na ponudi, ali ne moraš se mučiti. Trek je izvan mog budžeta a i ne dopada mi se ideja slanja brzom poštom.


  • 0

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 August 2016 - 02:59 PM

Steta za treka bas je lep bajs, ali meni ono deluje ulubljeno. Ima i one dodatne rucice kocnica koje mnogo znace u svakodnevnoj voznji, jos ako su klesta kocnica neki Avid bb5 ili jos bolje bb7 bio bi prava kupovina.

mogao bih se opkladiti da nisu AVID BB celjusti...msm da je HAYES ili TEKTRO

 

takodje msm da ima ono poznato ostecenje na kosoj cevi koje je nastalo proliko kupo..khm, khm...htedoh reci transporta :)


  • 1

#15 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 26 August 2016 - 02:37 PM

Ja bih zaobisao oba bicikla. Kona je frankenstajn, ima apsolutne sve razlicitio. Prednja nabla je mtb (ili treking). Canti kocnice su lose za sve sem za blato, tako da za upgrade na mini v treba jos 40e. Sve i da je ostalo u vrh stanju, bice preko budzeta.
Trek je od nepouzdanog prodavca, ja gs ne bih uzimao...
  • 1

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 August 2016 - 03:29 PM

Ja bih zaobisao oba bicikla. Kona je frankenstajn, ima apsolutne sve razlicitio. Prednja nabla je mtb (ili treking). Canti kocnice su lose za sve sem za blato, tako da za upgrade na mini v treba jos 40e. Sve i da je ostalo u vrh stanju, bice preko budzeta.
Trek je od nepouzdanog prodavca, ja gs ne bih uzimao...

 

U kom smislu misliš da su canti loše za sve osim blata? Na koje mane misliš?

 

Štrče malo više u stranu, komplikovanije su za podesiti, ali po ostalim parametrima (sila kočenja, modulacija i sl.) nisu lošije od mini-v kočnica.

Šta im još fali? Šta sam propustio?

 

Što se nabli tiče: MTB glava je obično nešto teža od drumske iste klase, ali i bolje zaštićena od ulaska vode i prljavštine u istu. Tako da za CX bicikl to ne vidim kao manu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 26 August 2016 - 04:43 PM

Sila kocenna je mala, drugar ima ultegra canti, i moje mini v bolje koce bar 50%. Samim tim moze opustenije da se vozi, bar se ja bolje osecam kad znam da mogu da zakocim na spustu, po gradu. Canti su dobre za cx gde je potreban klirens, a i blato je samo po sebi odlicna kocnica :).
Mtb nable su sire od drumskih koliko znam, cx bicikli obicno imaju drumske nable. Ili je ram siren, ili je bio neki treking bicikl ranije, ili je mozda fabricki dosao sa mtb nablama (sto mi je najmanje verovatno)...
  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 August 2016 - 05:40 PM

Sila kocenna je mala, drugar ima ultegra canti, i moje mini v bolje koce bar 50%. Samim tim moze opustenije da se vozi, bar se ja bolje osecam kad znam da mogu da zakocim na spustu, po gradu. Canti su dobre za cx gde je potreban klirens, a i blato je samo po sebi odlicna kocnica :).
Mtb nable su sire od drumskih koliko znam, cx bicikli obicno imaju drumske nable. Ili je ram siren, ili je bio neki treking bicikl ranije, ili je mozda fabricki dosao sa mtb nablama (sto mi je najmanje verovatno)...

 

Sila kočenja se podešava menjanjem ugla sajli kojima se kači. Malo je komplikovanije za podesiti, ali može se dobiti sila kao na mini-v brejku.

Ja ne volim cantilever kočnice, iz više razloga, ali kočiona sila nije njihva slabost u odnosu na v-brejk.

 

Prednje nable su iste širine bile MTB, ili drumske - 100 mm.

 

Zadnje MTB su 135 mm širine, dok su drumske 130 mm širine. Ukoliko ram dozvoljava ugradnju šire MTB glave (zadnji trougao širine barem 132,5 mm), šira nabla će rezultovati nešto jačim točkom. Često se ramovi prave sa tim razmakom 132,5 kako bi se mogle staviti i 130, i 135 mm nable.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 26 August 2016 - 07:38 PM

Eto, nisam znao ovo za prednje nable. I stand corrected. Sto se cantija tice, i dalje su znacajno slabije od mini v...


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 August 2016 - 08:23 PM

Eto, nisam znao ovo za prednje nable. I stand corrected. Sto se cantija tice, i dalje su znacajno slabije od mini v...

 

Nisi u pravu. Dobar, dobro podešen canti ne koči osetno lošije od dobrog, dobro podešenog mini-v brejka.

Pravda za canti!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika