Jump to content


Fotografije

O ocenjivanju, ocenama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

Anketa: Ocenjivanje poruka (29 member(s) have cast votes)

Način ocenjivanja poruka na forumu:

  1. Plus i Minus / kao do sada (13 Glasovi [44.83%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 44.83%

  2. Samo "Like" dugme (16 Glasovi [55.17%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 55.17%

Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#41 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 August 2016 - 11:47 AM

Dodao sam glasanje vezano za način ocenjivanja na početku ove teme, pa bih molio prisutne da ubace listić u virtuelnu glasačku kutiju :)

 

Malo je komplikovano ali izgleda da može da se podesi da član koji nema N poruka ne može da ocenjuje postove, što ću i postaviti.


  • 0

#42 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 11:53 AM

Je li smem da glasam i sa fantomskih naloga :D?


  • 1
Pozdrav

#43 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 August 2016 - 11:54 AM

Mislim da nema potrebe cimati se toliko. Ljudi kao gospdin dodju i odu. Kao da je bitno ko koliko ima pozitivnih ili negativnih. Ne moze zare da dobije toliko negativnih koliko je do sada skupio pozitivnih pomagajuci ljudima na ovom forumu. Zare je jedan od retkih ovde koji dugo vozi bajk i razume se dosta a pritom je pristalica novoga. Pod novo mislim da je u koraku sa vremenom a ne da se kune da je samo celik bicikl i da sve ostalo ne valja.
  • 1

#44 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 August 2016 - 11:56 AM

Nema veze, možda većina želi da izbacimo minuse. Koliko vidim i Tapatalk ima samo Lajk opciju. Možda možemo vratiti na staro ako nam se ne svidi ;)
  • 0

#45 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 12:30 PM

Uopšte nisam zainteresovan da skupljam + tako da me priča mnogo ne dotiče, al zdravorazumski razmišljajući pada mi na pamet da bi, ukoliko sistem +/- ostane, bi ga trebalo učiniti javnim, kako bi svi mogli da vide kako je ko ocenio.

Mislim da bi time svi bili oprezniji u kliktanju, a istovremeno bi i glasači sticali nekakav renome na osnovu objektivnosti ocenjivanja.


  • 0

#46 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 August 2016 - 12:50 PM

Ako ostane +/- opet moze doci do zloupotrebe sistema, primera radi nov clan moze da pozeli dobar dan u N postova i da krene u - akciju. Onda se opet oslanjamo na korektnost, kolegijalnost...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#47 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 12:52 PM

Ukoliko bi se sve nacinilo vidljivim, izgubio bi se deo objektivnosti i slobode ocenjivanja jer ovde postoji odredjen broj ljudi koji na minus odgovaraju minusom.

Mislim da je bolje ostati anoniman, a zajednica ce ispraviti nepravdu ukoliko je neko ocenjen kako ne treba. U ovo sam se uverio vise puta na sopstvenim, a i na postovima drugih forumasa. Ne moze se na nesto pametno/korisno dobiti negativna ocena koliko god se neko trudio jer u 99% slucajeva, takve stvari se ovde prepoznaju i "prepravljaju", dok oni koji zasluzuju minus, obicno im i ostaje.


  • 0

#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 August 2016 - 01:06 PM

Sistem ocenjivanja nije anoniman, izlogujes se pa vidis ko je dao +/-

Edit:
Saglasan sam sa pavaobg, jer ako je ocenjivanje anonimno onda i postovi treba da budu takvi.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2016 - 01:19 PM

Ja mislio da je greška u podešavanju bila što i ulogovani korisnici nisu mogli da vide ocene već samo izlogovani. Sad tek videh da nisam dobro shvatio admina, ispravljeno je u drugom smeru da više niko ne može da vidi.

Zapravo to će još biti i najbolje. Sve ostaje kako jeste, s vremena na vreme ako neko baljezga po forumu i zasluži minuse nekim nepristojnim postovima, minuse će i dobiti. Ali više neće biti onoga što je x puta do sad bilo "zašto ti meni minus" itd. Niti će više biti ovog lupanja minusa za minus bez obzira na sadržaj posta.

Znači ako dobiješ minuse možeš da vidiš da se ljudi ne slažu, neko možda i porazmisli da li greši. Ali bitno da više nema ove "odmazde" :) i prepucavanja.

 

Uz recimo prepravku da za postove starije od mesec,dva,tri ne moze da se da ocena i kraj. Tako bi se sprecila zloupotreba, ko je pratio temu dok je aktivna, pratio, mogao je da oceni, a ne da dodje indijanac i deli ocene za postove od pre godinu dana...

Mislim da s ovim kako je sad nema potrebe. Koristan post je uvek koristan i zaslužuje plus ako neko naleti kasnije pretragom pa mu pomogne.

Jer minusi će se rekao bih ubuduće deliti samo na osnovu sadržaja posta a ne na osnovu ko ga je napisao.


  • 0

#50 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2016 - 01:23 PM

Ukoliko bi se sve nacinilo vidljivim, izgubio bi se deo objektivnosti i slobode ocenjivanja jer ovde postoji odredjen broj ljudi koji na minus odgovaraju minusom.

Mislim da je bolje ostati anoniman, a zajednica ce ispraviti nepravdu ukoliko je neko ocenjen kako ne treba. U ovo sam se uverio vise puta na sopstvenim, a i na postovima drugih forumasa. Ne moze se na nesto pametno/korisno dobiti negativna ocena koliko god se neko trudio jer u 99% slucajeva, takve stvari se ovde prepoznaju i "prepravljaju", dok oni koji zasluzuju minus, obicno im i ostaje.

Baš tako. Slažem se od reči do reči.


  • 0

#51 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 August 2016 - 01:38 PM


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#52 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2016 - 01:56 PM

Moje neko vidjenje : Minusi ako ostanu,bice zloupotrebljavani na ovaj ili onaj nacin. Ovako ce se zalaganje nekog clana na forumu videti kroz pluseve,oni sto lupetaju gluposti ostace na nuli... Istina,nece se crveneti i biti u minusu,ali takodje nece moci ni da sjebu nekome reputaciju koju je dobio kroz godine pomaganja i zalaganja na forumu... Niko od nas nije duzan da deo svog slobodnog vremena trosi ovde pomazuci da neko ne bi placao majstora,i kuckajuci korisne tekstove,i dodje taj neko i sve to ponisti zbog svojih kompleksa. Ako se nekome nesto ne svidja u necijem postu,za to sam da se napise javno a ne da se krijemo iza minusa. Druga opcija ukinuti skroz ocenjivanje,ali izdvojiti odredjene clanove zasluzne za napredak foruma,nekim podnadimkom, tekstom ili znakom (zvezdice,tockici,biciklici sto su bili,sta god) ispod avatara,tako da se razlikuje od drugih clanova...recimo,grbic,Falloutboy,IgorN,Dusan011,Zare...navedoh samo neke.. Da bi novi clanovi videli ko im deli savete i da su ti savetodavci istaknuti od celog foruma zahvaljujuci svom znanju i zalaganjem..
Sto se tice da novi clanovi nemaju mogucnost otvaranja sopstvenih tema dok ne nakupe odredjen broj postova,ili mozda jos bolje pluseva(u slucaju da ostane opcija ocenjivanja),podrzavam. Cenim da ce se broj pitanja hiljadu puta ponovljenih smanjiti,a i ta pitanja ce biti u starim temama,sto ce mnoge nove clanove navesti da prvo pogledaju ima li odgovora mozda vec u toj temi gde postuju pitanje,a svakako ce se smanjiti broj istih tema koje se zavrse posle 10 postova i koje treba brisati posle...
  • 0

#53 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 01:59 PM

Sistem nije anoniman jer je greska u podesavanju, pisem kako smatram da je najbolje ukoliko te greske ne bi bilo.
  • 0

#54 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 02:06 PM

Мислим да би требало да остане само лајк дугме.Њиме би се наградили чланови који помажу,деле корисне информације,линкове...Ако се неко не слаже са неким постом или неко у том посту греши,то треба да напише јавно и изнесе контра аргументацију.


  • 0

#55 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 02:08 PM

Ja se ne bih ustrucavao da i forumasima koji su mi poznati i sprijateljio sam se sa njima(Laki_13.Belgarath,Gadjan,Allex...)ili koje ne znam ali ih PP pitam ako mi treba nekakva pomoc(Grbic,FalloutBoy..),dam minus ako njihov post zasluzuje minus.Cak i da oni to znaju.Nemam problem da negativno ocijenim kolegu ili da me kolega negativno ocjeni.Ali argumentovano.Sa Belgarathovim nekim postovima se nisam slagao.Nekada malo grubo odreaguje,ali dobro.Vazno je da je kolegijalan i znam ko god dodje u okolinu Vrsca i treba mu pomoc njemu moze slobodno da se obrati.
  • 2

#56 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 August 2016 - 02:17 PM

+1

 

Tako i ja razmišljam. Još jedna dobra stvar neanonimnih ocena je što one eliminišu potrebu za ovakvim postovima - samo klikneš plus. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#57 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 02:31 PM

Ljudi, da se razumemo. Briga mene za to da li mi je i ko dao minus zbog necega sto ne smatra da sam u pravu u nekim stvarima koje su diskutabilne. Dobijao sam ja minuse i ranije, nije to nista neobicno. Bile su takve teme da je to potpuno normalno.

 

Stvar je u tome, a zbog toga sam se i pobunio, sto covek deli minuse sakom i kapom bez nekog razloga, sem ako osvetu za izrecenu istinu ne racunate u razlog. 

Druga stvar, sta bi bilo da ocene nisu (makar i greskom) mogle da se vide?? Kako bi znali da on i (lazna) ekipa sebi dele za svaki post po 5-6 pluseva a da ista ta ekipa meni deli 2-6 minusa po postu?? Bilo bi, pojeo vuk magarca. Niko nista ne zna, niti moze da dokaze. 

 

Sto se mene tice, ja sam ili za potpuno ukidanje ocena (eventualno lajk ili tako nesto) ili neka ostane kako jeste ali da se (kao na nekim drugim forumima) javno vidi ko je davao i kakve ocene. Pa kada neko vidi da imam minuse za post u kome potpuno kulturno nudim deo za zamenu moze i da vidi koja spodoba je to mogla da da. 

 

A kriti se iza anonimnih ocena (jer je tako lakse) je po meni kukavicluk. 


  • 1
.

#58 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 02:38 PM

Sto se tice duplih naloga na forumu,mislim da ih ima vise.To se vidi i na danasnjem datumu ko slavi rodjendan.Ocigledno da se radi o istom covjeku.
  • 0

#59 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 August 2016 - 02:40 PM

zare, on 10 Aug 2016 - 4:31 PM, said:

po meni kukavicluk.

Potpuno tacno.

Ovde smo svi kolege po tocku, drugari... Hocemo li izmedju sebe deliti negativne ocene ili produskutovati o onome u cemu se ne slazemo i nauciti nesto novo.
Upotrebio sam rec prodiskutovati jer rec raspraviti ima i drugo znacenje negativnog konteksta.

@pjesak
Ima dosta takvih naloga, verujem da su ova dva naloga, vidna danas u rodjendanima, vise nalik na zaboravljenu sifru ili zaboravljen meil prilikom registracije. Svakako jedan treba obrisati.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#60 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2016 - 02:43 PM

Ništa, onda demokratski, vreme će pokazati dal je ovako bolje ili lošije. Jedino što sigurno znamo da je ovaj sistem gde su mogle da se vide ocene do sada više puta rezultirao neosnovanim lupanjem kontra minusa.

 

 

Sistem ocenjivanja nije anoniman, izlogujes se pa vidis ko je dao +/-

 

Sistem nije anoniman jer je greska u podesavanju, pisem kako smatram da je najbolje ukoliko te greske ne bi bilo.

 

Sad jeste anonimno, CIklo ispravio. Probajte se izlogovati, više ne može da se vidi.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika