Jump to content


Fotografije

O ocenjivanju, ocenama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

Anketa: Ocenjivanje poruka (29 member(s) have cast votes)

Način ocenjivanja poruka na forumu:

  1. Plus i Minus / kao do sada (13 Glasovi [44.83%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 44.83%

  2. Samo "Like" dugme (16 Glasovi [55.17%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 55.17%

Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#21 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 06:01 PM

Saska, ti se bas primila...ne znam sta mislis da branis...od koga se branis...ili branis svog muza?

Ako su clanovi familije, zene, deca aktivni clanovi ovog forumu naravno da treba uzeti u obzir i njihovo misljenje

a ako je smisao registracije clanova familije na forumu samo podrska jednom clanu, onda je to lov u mutnom.

 

Ni u jednom trenutku nisi pomislila da postoji bilo kakav drugi razog sto ti je suprug dobio minus...

...jedini razlog koji ti pada napamet je "ekipica koja zapisava teritoriju".

 

Ne bas pristojan recnik kojim se ponekad sluzi, tvrdoglavo pisanje velikim slovima, mozda samo moje neslaganje sa navedenim postom ti nisu nikad pali napamet, a bilo je tu jos raznoraznih stvari.

 

Kad na forumu u temi o kacigama nudi svoje kacige jeftino

msm da zasluje minus iako uz to besplatno deli sundjercice za kacige za sta opet msm da zasluzuje plusic.

 

Msm da pametnom coveku koristi kad mu neko drugi iskreno kaze nesto o njemu.

(bar sam mislio da su takvi) Anonimni plusici i minusici su relativno dobar pokazatelj sta svet iskreno misli o tebi,

osim kad to neko zloubotrebi, kao sto uvek slucaj kad neko koristi vise od jednog naloga.

 

Mogu samo da zamislim kakav bi rezultat u minusima imao tvoj suprug

da se ekipica zaista, ali zaista, organizuje pa nedelju dana svakodnevno padne po 500-600 minusa

Pametnom coveku u danasnje vreme ne znaci tudje misljenje o njemu jer je to cisto naklapanje i samozvano psihoanaliziranje bez argumenata i konkretnog licnog iskustva s tim clanom,to je vec ocigledno i takvim se osobama ne moze dati +,takodje vec si stavio opciju da ti ili neko od pomenutih zna da se neko registrovao da bi pojedincu dao podrsku,pa sta,ima lose iskustvo s forumima i opravdano,dokazano i na ovoj temi,1 los glas gori od 100 pozitivnih koji se nikad nece javiti ovde,niti branim slavisu niti svog muza,kao i sad i tad je pisano uopsteno kakvi su kupci i prodavci,i na to objektivno napisano minusa gomila,pa cekaj kakvi su to ljudi koji se ne slazu sa nekim objektivnim,ocigledno pristrasni,najbitnije,sto se ovde iza ekrana svako moze praviti pametan,ali najmanje se pise o konkretnom delu koji je prodat,fazon da komsiji crkne krava,da ga ocrnimo i ne dozvolimo na prevarama da hrani decu a,toliko su forumasi strucni da analiziraju ko je verbalno jak da odgovori i dal se sa njim zezati,a ne ulazeci u problematiku delova,eto o cemu se radi na forumima,a niko da kaze kako se to malo teze  moze utvrditi na nekim delovima ispravnost poput rotora,zupcanika,viljuski,nabli,hidraulike,kupci ocekuju kao nov deo ali nemaju za radnju,kad treba da se spusti cena onda eee bralee,ovo je srbija,ima 5x jeftinije da bude ako je na oglasima polovno,tebi pada s neba imas 300% zaradu,he,ok ti ides konkretno kod svog prodavca i zalis se,dodjes ovde i pljunes ga ok,ali,zasto slavisa ili taj popljuvan prodavac nije lancano isao i pljuvao onog od kog je on uzeo,m?tebe to ne zanima ni pomenute pisonje,samo te zanima dal je tebe zeznuo,sigurno je znao da uvaljuje,pa sto bi sebi pravio problem za male pare kad moze okrenuti svog prodavca i reci nije ispravno ili meni su vratili ja vracam tebi,mirna backa,mi nismo dosli da pljujemo svoje prodavce iz razloga sto su malo veci ulozi od sitnih kupaca i dusa koji bi da zabibere za njihov dinar koji vise vredi


  • -3

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 August 2016 - 06:09 PM

Slažem se da ima ostrašćenih postova. To nije u redu. Nazvati ljude prevarantima i slično.

 

Sa druge strane, mislim da je korisno čuti iskustva kupaca. Rekao je to i to, dobio sam to i to. Pa onda da svako proceni da li trgovati, ili ne.

 

Takođe, činjenica je da ima prodavaca za koje niko nije napisao nešto što zvuči kao da su prevareni, a sa druge strane ima ih sa dosta iznesenih iskustava koja su takva da ne poželiš trgovati s takvim ljudima. Sad, da li je to slučajnost, mislim da ne uvek.

 

Prodavcu niko ne brani da napiše svoju stranu priče (jer svaka ima dve strane).

 

Ono u šta sam siguran je da se dosta ljudi ponaša dosta nezrelo - svađe i komunikacija kao (razmažena?) deca, a ne kao odrasli, punoletni ljudi koji stoje iza svojih reči i postupaka. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 06:45 PM

Pametnom coveku u danasnje vreme ne znaci tudje misljenje o njemu...

to je tvoje misljenje, kao sto je ono moje....

 
 

...jer je to cisto naklapanje i samozvano psihoanaliziranje bez argumenata i konkretnog licnog iskustva s tim clanom,to je vec ocigledno i takvim se osobama ne moze dati +,takodje vec si stavio opciju da ti ili neko od pomenutih zna da se neko registrovao da bi pojedincu dao podrsku,pa sta,ima lose iskustvo s forumima i opravdano,dokazano i na ovoj temi,1 los glas gori od 100 pozitivnih koji se nikad nece javiti ovde,niti branim slavisu niti svog muza,kao i sad i tad je pisano uopsteno kakvi su kupci i prodavci,i na to objektivno napisano minusa gomila,pa cekaj kakvi su to ljudi koji se ne slazu sa nekim objektivnim,ocigledno pristrasni,najbitnije,sto se ovde iza ekrana svako moze praviti pametan,ali najmanje se pise o konkretnom delu koji je prodat,fazon da komsiji crkne krava,da ga ocrnimo i ne dozvolimo na prevarama da hrani decu a,toliko su forumasi strucni da analiziraju ko je verbalno jak da odgovori i dal se sa njim zezati,a ne ulazeci u problematiku delova,eto o cemu se radi na forumima,a niko da kaze kako se to malo teze  moze utvrditi na nekim delovima ispravnost poput rotora,zupcanika,viljuski,nabli,hidraulike,kupci ocekuju kao nov deo ali nemaju za radnju,kad treba da se spusti cena onda eee bralee,ovo je srbija,ima 5x jeftinije da bude ako je na oglasima polovno,tebi pada s neba imas 300% zaradu,he,ok ti ides konkretno kod svog prodavca i zalis se,dodjes ovde i pljunes ga ok,ali,zasto slavisa ili taj popljuvan prodavac nije lancano isao i pljuvao onog od kog je on uzeo,m?tebe to ne zanima ni pomenute pisonje,samo te zanima dal je tebe zeznuo,sigurno je znao da uvaljuje,pa sto bi sebi pravio problem za male pare kad moze okrenuti svog prodavca i reci nije ispravno ili meni su vratili ja vracam tebi,mirna backa,mi nismo dosli da pljujemo svoje prodavce iz razloga sto su malo veci ulozi od sitnih kupaca i dusa koji bi da zabibere za njihov dinar koji vise vredi

velikimijeproblemdaovoprocitam(aiovodanapisem)panemogudaodgovorim :( al ipak bih voleo da procitam prevod :)

 

posto sam nahvatao neke reci u tekstu mogu da kazem moje misljenje,

koje tebe verovatno ne zanima, al sta je tu je

svako ko svesno ili nesvesno proda nesto (npr.: krs) kao nesto drugo (npr.: novo)

i posle toga se pravi lud i nece da ispravi situaciju

je po mom skromnom misljenju pocinio prevaru. tacka!

 

I to nije vezano za iznos, cenu, stanje, prodavnicu, zaradu, sankcije, NATO bombardovanje i sl. to je stvar principa.

 

A ako se meni ne svidja tvoj post imam pravo da ga ocenim plusom ili minusom

ne moram da budem clan nikakve ekipice

ako se drugim clanovima takodje ne svidja isti taj ili neki drugi bilo ciji post ima pravo da ga oceni po zelji

clanovi imaju pravo i da se dogovore da ocenjuju koga i kako hoce (sto bas i nije lepo)

al msm da Ciklo nije postavio sistem da JEDAN CLAN koristi VISE razlicitih NALOGA

i msm da to vec spada pod zloupotrebu. Mozda treba da se proveri sa njim.


  • 1

#24 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 06:55 PM

Igore malo si se zbunio u ovim rodbinskim odnosima, nije ovo njegova "zena". Ovo ti je "zena" od onog ritamkinga, a ovom je ona Ana. Mada obe imaju jednu zajednicku karakteristiku tako da nije ni cudo sto si se zbunio, muzevi su im losi trgovci i obojica su predstavljeni u famoznoj temi na forumu.

hvala kolegi na primedbi

i istovremeno

se izvinjavam koleginici Saski gresci

 

...Ne bas pristojan recnik kojim se ponekad sluzi, tvrdoglavo pisanje velikim slovima, mozda samo moje neslaganje sa navedenim postom ti nisu nikad pali napamet, a bilo je tu jos raznoraznih stvari.

 

Kad na forumu u temi o kacigama nudi svoje kacige jeftino

msm da zasluje minus iako uz to besplatno deli sundjercice za kacige za sta opet msm da zasluzuje plusic....

zamena, pomenuto se odnosi na kolegu djscale


  • 0

#25 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 07:37 PM

al msm da Ciklo nije postavio sistem da JEDAN CLAN koristi VISE razlicitih NALOGA

i msm da to vec spada pod zloupotrebu. Mozda treba da se proveri sa njim.

 

Nema sta da se proverava, tako je na svakom forumu to je najosnovnije pravilo. Jedan clan - jedan nalog. Pa sta mislite zasto je obrisao onih 4-5 naloga sa kojih su nekima deljeni plusevi a nekima tj. vecinom meni minusi. A kako vidim nakupilo se opet nekoliko njih za brisanje. 


  • 3
.

#26 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 August 2016 - 07:45 PM

Jedan clan - jedan nalog...

 

... je stvar kulture, kolegijalnosti... 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 07:53 PM

Nema sta da se proverava, tako je na svakom forumu to je najosnovnije pravilo. Jedan clan - jedan nalog. Pa sta mislite zasto je obrisao onih 4-5 naloga sa kojih su nekima deljeni plusevi a nekima tj. vecinom meni minusi. A kako vidim nakupilo se opet nekoliko njih za brisanje. 

 

... je stvar kulture, kolegijalnosti... 

kao i kod prodaje, dozvoljavam mogucnost greske, ja prvi nisam (bas toliko) savrsen :)

"An error doesn't become a mistake until you refuse to correct it." rece neko nekad.

 

Mozda neko ne zna, mozda nije primetio...cisto da napomenemo...

samo je pitanje sta ce doticni da uradi/urade sad kad nedvosmisleno zna/znaju.

A mozda i nije neko pitanje :(


  • 0

#28 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 August 2016 - 08:02 PM


 

kao i kod prodaje, dozvoljavam mogucnost greske, ja prvi nisam (bas toliko) savrsen :)

 

Niko nije savrsen ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#29 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 August 2016 - 10:59 PM

Ehej drugari. Što se tiče opcije da se vidi ko je davao kakve ocene kada korisnik nije ulogovan, to je bio propust u samim podešavanjima i ispravljeno je. Sori  n2:Dizzy

 

Što se tiče ocena na forumu. Postoje tri opcije. Da ostavimo sve kako jeste, da ubacimo samo lajkove ili da se skroz isključi ocenjivanje/lajkovanje. Ne bih išao na to da potpuno isključimo ocene, čisto zbog ljudi koji dosta korisnog pišu i pomažu drugima.

 

Dodao sam eksperimentalno ocenjivanje tema u forume Baba Šumom Deda Drumom i Bike Cafe (zvezdice iznad naslova). Moram još da vidim kako ovo tačno funkcioniše, ali možda nije loša opcija zbog filtriranja interesantnih tema.

 

U vezi naloga, nadgledam ali nije dozvoljeno posedovati fantomske naloge. Molio bih sve koji imaju ove naloge ili se bave ocenjivanjem u prazno da to batale i vrate se temama o dvotočkašima ili bilo čemu drugom što ih interesuje te da svi zajedno na bolji način iskoristimo to malo slobodnog vremena što imamo.

 

n2:redbull  n2:redbull


  • -1

#30 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 09 August 2016 - 11:49 PM

Da se iskljuci ocenjivanje, ljudska bica se medjusobno mrze zbog drugacije boje koze, razlicitog verovanja, drugog tima za koji navijaju a evo i zbog simbolicnih brojeva.

 

Ako ipak hoces da nesto postoji neka umesto broja bude smajli, sretan smajli ukoliko je prilog pozitivno ocenjen bez prikaza brojeva, i tuzni smajli ako se vecini ne svidja sta su procitali, bez prikaza ukupnog zbira pozitivnih ili negativnih brojeva oko smajlija, samo jedan sretan smajli ako se vecini svidja ili jedan tuzni ako ne. Mislim da ce na taj nacin osoba manje osecati da je negativna energija usmerena prema njemu licno. Ukupne pozitivne ili negativne bodove mozes da sabiras i pokazujes ispod avatara ako mislis da to doprinosi ugledu osobe, mada bi ja to sve ukinuo, ne vredi da ti neko da negativnu ocenu bez vidljivog obrazlozenja, onda ne znas sta treba da popravis u svom ponasanju, a i ako ne vidis ko ti je dao "minus" onda samo nagadjas ko te to mrzi i zasto...


  • 0

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2016 - 12:19 AM

Jes vala, u pravu ste obojica.

 

Ne bih išao na to da potpuno isključimo ocene, čisto zbog ljudi koji dosta korisnog pišu i pomažu drugima.

Možda je ovo i najbolje, isto je predložio i kolega Pješak. Ovi negativni pa još crveni umeju da bodu oči pa su često bili izvor problema i izvlače negativno iz ljudi, pa još kad možeš da vidiš ko ti je dao... haos :) samo doliva ulje na vatru.

Na mnogim forumima ima ono "thanks" dugme znači samo pozitivna a onda i nije problem što možeš da vidiš ko se sve slaže ili zahvaljuje.

Ljude mnogo više pogađa minus i doživljavaju to kao neki lični napad. Sve je i počelo kad je kolega prodavac dobio neke minuse zbog načina komunikacije na forumu pa ga je to mnogo pogodilo te je odlučio da to anulira i "ispravi nepravdu" :)


  • 1

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 August 2016 - 04:51 AM

Jes vala, u pravu ste obojica.

 

Možda je ovo i najbolje, isto je predložio i kolega Pješak. Ovi negativni pa još crveni umeju da bodu oči pa su često bili izvor problema i izvlače negativno iz ljudi, pa još kad možeš da vidiš ko ti je dao... haos :) samo doliva ulje na vatru.

Na mnogim forumima ima ono "thanks" dugme znači samo pozitivna a onda i nije problem što možeš da vidiš ko se sve slaže ili zahvaljuje.

Ljude mnogo više pogađa minus i doživljavaju to kao neki lični napad. Sve je i počelo kad je kolega prodavac dobio neke minuse zbog načina komunikacije na forumu pa ga je to mnogo pogodilo te je odlučio da to anulira i "ispravi nepravdu" :)

 

Sa druge strane, meni su i minusi OK - desi se svakom nekad da "izgubi kompas", pa su jasan pokazatelj šta ljudi misle o napisanom. Pod ovim mislim i na sebe. :)

 

Takođe, za postove na koje nemam pristojan komentar mi je lakše samo pritisnuti minus, bez ulaženja u raspravu. 

 

Ja bih ostavio sve kako jeste, da se ne menja zbog jedne zloupotrebe.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 August 2016 - 05:51 AM

Uz recimo prepravku da za postove starije od mesec,dva,tri ne moze da se da ocena i kraj. Tako bi se sprecila zloupotreba, ko je pratio temu dok je aktivna, pratio, mogao je da oceni, a ne da dodje indijanac i deli ocene za postove od pre godinu dana...
  • 0

#34 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 August 2016 - 07:15 AM

Idealno ni novi clan koji nema odredjen broj postova ne bi trebao da ima mogucnost da ostavi ocenu. Pogledacu opet sta nam ovaj forum omogucava od opcija.
  • -1

#35 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 August 2016 - 09:04 AM

Mozda ne bi bila losa opcija da nov clan ne moze da otvori temu pre nego sto napravi odredjen broj postova na forumu. Tako bi se izbeglo dupluranje tema i uvelo malo reda u trenutno najpopularnije pitanje "koji bicikl da kupim".

 
Takođe, za postove na koje nemam pristojan komentar mi je lakše samo pritisnuti minus, bez ulaženja u raspravu. 
 


Zar to nije "udari pa bezi"

Nekad je mnogo lakse ignorisati jer je minus bez obrazlozenja nem glas.
  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#36 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 August 2016 - 09:16 AM

Mozda ne bi bila losa opcija da nov clan ne moze da otvori temu pre nego sto napravi odredjen broj postova na forumu. Tako bi se izbeglo dupluranje tema i uvelo malo reda u trenutno najpopularnije pitanje "koji bicikl da kupim".

Zar to nije "udari pa bezi"
Nekad je mnogo lakse ignorisati jer je minus bez obrazlozenja nem glas.


zavisi kako gledas na to. zavisi od konkretnog posta.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#37 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 10 August 2016 - 09:48 AM

Meni generalno kad god sam kupovao ocene na forumu nisu znacile nista da li je prodavac dobar ili ne. Te ocene gledam kao zahvalnost ljudi kojima se pomoglo. Mnogi forumasi i nisu prodavci. Ali generalno treba uvesti ocenjivanje prodavaca i jos neke gore pomenute stvari. Pa kad prodavac ima makar jednu negativnu ocenu uz kraci komentar, svako ce porazmisliti bar malo ili podrobnije ispitati prodavca o tome sto kupuje, posto generalno dosta ljudi nije u mogucnosti otici i uveriti se licno.A otvaranje profila i davanje sebi pozitivnih ocena, to mu dodje kao jurenje za pokemonima, znaci 15 godina :-o
  • 0

#38 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 11:08 AM

Meni generalno kad god sam kupovao ocene na forumu

Evo covjek priznaje da je kupovao ocjene.Odmah ga treba iskljuciti sa foruma.Salim se naravno.


  • 2

#39 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 10 August 2016 - 11:18 AM

Evo covjek priznaje da je kupovao ocjene.Odmah ga treba iskljuciti sa foruma.Salim se naravno.

Eto sta izostanak jednog zareza moze da napravi a kamo li neke krupnije stvari :)


  • 0

#40 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 10 August 2016 - 11:20 AM

Jedino sto je zivo na forumu je nedeljno dve nove temo od novih clanova koji pitaju za kupovinu mtb-bicikla do 300e. Po mom misljenju i te teme treba da se brisu i da se ne raspravlja na njima. Odmah se novi clan uputi na odeljak ofruma koji se bavi time i ako tamo ne nadje odgovor na svoje pitanje mislim da ne zasluzuje ni da dobije odgovor uopste.

 

Mislim da ovakav elitizam mnogo negativnija pojava nego postavljanje istih pitanja u krug. Čitanje tema nije obavezno, odgovaranje na teme nije obavezno. Ako misliš da neko ne zaslužuje odgovor, ne moraš da mu odgovaraš, ali ne treba nikom zabraniti da pita.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika