Jump to content


Fotografije

O ocenjivanju, ocenama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

Anketa: Ocenjivanje poruka (29 member(s) have cast votes)

Način ocenjivanja poruka na forumu:

  1. Plus i Minus / kao do sada (13 Glasovi [44.83%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 44.83%

  2. Samo "Like" dugme (16 Glasovi [55.17%] - Pogledaj)

    Procenat glasanja: 55.17%

Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#1 Djone

Djone
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationJarkovac(Banat)

Postavljeno 06 August 2016 - 11:53 AM

Zaista su ova ocenjivanja izgubila znacaj u potpunosti..jer isti taj Djordjevic Slavisa sad ima oko 80 pluseva,a u poslednjih par nedelja je imao debele minuse.. valda je shvatio da preko vise naloga dnevno sebi moze podici rating?Sto je ustvari samo jos jedna prevara,jer sam pokusava ispraviti sliku o sebi!

Za buduce kupce je barem dobro da imaju ovakve teme da procitaju..jer po meni su ovi postovi,bilo sa pozitivnim ili negativnim iskustvom ustvari prava ocena!


  • 0

#2 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 03:08 PM

Zare, ne bi bas trebalo da te bude briga za ocene. Ako si sve pozitivne ocene dobio zahvaljujuci svom znanju i nesebicnosti da pomognes svima kojima je pomoc bila potrebana, a onda dodje neki indijanac i iz cistog hira ti podeli gomilu minusa, onda je to zaista glupo. Meni ne bi bilo svejedno, jer takvo ponasanje smatram krajnje nekorektnim. Ulazes svoj trud da pomognes, trosis svoje vreme iz najbolje namere, a neko te minira... Znam ja da te ocene ne mogu da se jedu i da nisu od zivotne vaznosti, ali ne bi mi bilo svejedno.


  • 0

#3 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 06:24 PM

Na temu pluseva i munusa, ako se izlogujete sa foruma i pristupite kao nn posetilac vidi se ko je i kako ocenio svaki post.


  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 07:10 PM

Nisam to znao. Nema logike da vidis ko je dao ocenu kada si izlogovan a ne vidis kada si ulogovan, svasta. 

 

Koliko vidim, ekipa od 5-6 ljudi daje pluseve. Ima i onih koji su me iznenadili ali to je njihova stvar.

 

Uz to, koristim priliku da se izvinim za neopravdanu optuzbu za onaj minus sa screenschot-a koji sam dao nekoliko postova iznad. Nije mi djs_cale dao minus. Ali zato jeste za gomilu drugih postova :)


  • 2
.

#5 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 06:55 AM

Cekajte ako smo dobro razumeli,pivce ekipica moze se sloziti i davati pojedincima minuse,ali clanovi familije zene deca ne mogu?zanimljivo,kakvo samopouzdanje muskarcine jedne,wow,postavih temu sto sam member no voting,ne dobih odgovor,iako posle samo par smislenih i nadasve iskrenih odgovora ista ekipica koja zapisava teritoriju me baci u minus,a ja ne mogu se braniti istim oruzjem,svaka cast


  • -1

#6 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 07:50 AM

Ne postoji tema o ocenjivanju pa cu da iskoristim ovu. U poslednjih 10-ak dana nisam napisao nijedan post a dobio 7-8 minusa, kazem ajde neko cita starije postove pa me ocenjuje. Mada to je po meni kao da citas jucerasnje novine (vesti). Medjutim od sinoc do jutros dobijem ravno 10 minusa. Istina, postavljao sam samo slike ne zeleci nista da pisem dok se ne slegne prasina oko nekorektnih prodavaca. Juce sam tek na konkretan post odgovorio i na svezu vest nisam dobio minus.

Ovo je samo neko moje zapazanje nije zalba.


  • 1

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 08:02 AM

Ne znam sta vam znace te pozitivne i negativne ocjene.Meni su nebitne.Ja bih to ukinuo i ostavio samo pozitivne i negativne ocjene za ljude koji trguju na berzi.Ionako u zadnjih pola mjeseca to ocjenjivanje je izgubilo smisao.Pogotovo mi je glupo to sto se moze vidjeti ko ti je dao pozitivne i negativne ocjene.(Ovo je neko nedavno napisao na forumu.Ne znam da li je istina.)


  • 0

#8 koleq3

koleq3
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 08:20 AM

Slavisa vas radi opasno


Sent from my Iphone using Tapalk
  • 1

#9 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 08:58 AM

Ocene sa komentarima kupaca treba da postoje na Cikloberzi odnosno prodajnom delu ovog sajta, nešto slično kao na sajtu kupujemprodajem.com mada ni tamo to nije najsrećnije rešeno.
I sve reklamacije i primedbe na prodavce i kupce trebalo bi tamo iznositi. Osim toga informacija postavljena tamo pre će da dodje do potencijalnog kupca, pošto verujem velika da većina kupaca ni ne zna da postoji ovaj forum, a i nemaju vremena da čitaju kilometarske postove o tome ko je koga zajebao.

Forum treba da služi za razmenu iskustava, davanje saveta i druženje a ne za prepucavanje na relaciji kupci - prodavci.

Ja lično sa Slavišom imam jako pozitivno iskustvo, mada se nikad nismo upoznali, ali smo se preko telefona baš lepo ispričali i razmenili neka iskustva koja čak i nisu bila predmet moje tadašnje kupovine. I verovatno ću i u buduće nešto što mi bude trebalo pre kupiti kod njega nego kod nekog drugog prodavca.

Ok. Slažem se da je verovatno bilo i kupaca koji nisu bili zadovoljni, ali imam neki utisak da se cela ova tema nezasluženo spinuje.

S druge strane imamo prave prevarante koji godinama varaju ljude, nude jako skupe bicikle po bagatelnim cenama, po sistemu uplati mi prvo kaparu na račun, i nakon toga nestaju pa se opet pojave za par meseci i tako u krug, a o njima se ne piše.

I još nešto nevezano za ovu temu, primetio sam još da kad neko (obično novi član) neformuliše dobro pitanje, ili prosto iz svog neznanja pita nešto što je nama iskusnijim očigledno odmah dobije minuse. To po meni nije korektno.
  • 5

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 10:29 AM

I još nešto nevezano za ovu temu, primetio sam još da kad neko (obično novi član) neformuliše dobro pitanje, ili prosto iz svog neznanja pita nešto što je nama iskusnijim očigledno odmah dobije minuse. To po meni nije korektno.

msm da novi clan ne dobije minus kad ne formulise dobro pitanje vec na njega saspemo drvlje i kamenje...

e...ako onda bude drzak, bezobarazan i pravi se pametan...e onda dobije minuse.

 

A posto si ti stari clan, evo tebi minus, svakako :)


  • 1

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 02:37 PM

Cekajte ako smo dobro razumeli,pivce ekipica moze se sloziti i davati pojedincima minuse,ali clanovi familije zene deca ne mogu?zanimljivo,kakvo samopouzdanje muskarcine jedne,wow,postavih temu sto sam member no voting,ne dobih odgovor,iako posle samo par smislenih i nadasve iskrenih odgovora ista ekipica koja zapisava teritoriju me baci u minus,a ja ne mogu se braniti istim oruzjem,svaka cast

 

Ne znam kako ti ne mozes da dajes ocene a moze npr. ovaj clan koji nema ni jedan jedini post ali je zato juce Slavisi dao 5 pluseva pa je izgurao na 91. Nije mu on dao, nego je sam sebi davao.

 

A danas ne mogu da verujem, covek vec ima skoro 130. Jos malo pa ce da dobije diplomu za zasluge...

Attached Thumbnails

  • screenshot_00016.jpg

  • 2
.

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 03:04 PM

Cekajte ako smo dobro razumeli,pivce ekipica moze se sloziti i davati pojedincima minuse,ali clanovi familije zene deca ne mogu?zanimljivo,kakvo samopouzdanje muskarcine jedne,wow,postavih temu sto sam member no voting,ne dobih odgovor,iako posle samo par smislenih i nadasve iskrenih odgovora ista ekipica koja zapisava teritoriju me baci u minus,a ja ne mogu se braniti istim oruzjem,svaka cast

Saska, ti se bas primila...ne znam sta mislis da branis...od koga se branis...ili branis svog muza?

Ako su clanovi familije, zene, deca aktivni clanovi ovog forumu naravno da treba uzeti u obzir i njihovo misljenje

a ako je smisao registracije clanova familije na forumu samo podrska jednom clanu, onda je to lov u mutnom.

 

Ni u jednom trenutku nisi pomislila da postoji bilo kakav drugi razog sto ti je suprug dobio minus...

...jedini razlog koji ti pada napamet je "ekipica koja zapisava teritoriju".

 

Ne bas pristojan recnik kojim se ponekad sluzi, tvrdoglavo pisanje velikim slovima, mozda samo moje neslaganje sa navedenim postom ti nisu nikad pali napamet, a bilo je tu jos raznoraznih stvari.

 

Kad na forumu u temi o kacigama nudi svoje kacige jeftino

msm da zasluje minus iako uz to besplatno deli sundjercice za kacige za sta opet msm da zasluzuje plusic.

 

Msm da pametnom coveku koristi kad mu neko drugi iskreno kaze nesto o njemu.

(bar sam mislio da su takvi) Anonimni plusici i minusici su relativno dobar pokazatelj sta svet iskreno misli o tebi,

osim kad to neko zloubotrebi, kao sto uvek slucaj kad neko koristi vise od jednog naloga.

 

Mogu samo da zamislim kakav bi rezultat u minusima imao tvoj suprug

da se ekipica zaista, ali zaista, organizuje pa nedelju dana svakodnevno padne po 500-600 minusa


  • 1

#13 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 03:13 PM

Ovde ce ubrzo i profesionalni ocjenjivaci da imaju posla.Sve sa uplacenim doprinosima i toplim obrokom.Ako administracija nesta ne uradi bojim se da ce sa foruma otici i ovo malo ljudi sto mogu dati savjet.Dzaba sto cu ja i slicni ostati ako ne znamo dati savjet ljudima sta da urade kada imaju problem.Ovde nema vise od 5 ljudi koji se dobro razumiju u popravku bicikla.


  • 0

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 03:20 PM

Vidis da ljudi lece komplekse. Cela ova tema i sve vezano za nju u stvari i jeste prica o tome. Kako biti ono sto u stvari nisi a hoces da oni neobavesteni misle da jesi :)


  • 4
.

#15 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 August 2016 - 04:10 PM

Mislim da je jedino resenje uvesti administratore, malo stari clanovi da pomognu ciklu. Posto on covek ocigledno ne moze sve da postigne sam. Da se znaju neka pravila i to da se postuje a ako se ne postuju da ih administratore brisu i sankcionisu. Ovaj forum postaje polako kvantitet a ne kvalitet. Jedino sto je zivo na forumu je nedeljno dve nove temo od novih clanova koji pitaju za kupovinu mtb-bicikla do 300e. Po mom misljenju i te teme treba da se brisu i da se ne raspravlja na njima. Odmah se novi clan uputi na odeljak ofruma koji se bavi time i ako tamo ne nadje odgovor na svoje pitanje mislim da ne zasluzuje ni da dobije odgovor uopste.
  • 1

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 August 2016 - 04:31 PM

Mislim da je jedino resenje uvesti administratore, malo stari clanovi da pomognu ciklu. Posto on covek ocigledno ne moze sve da postigne sam. Da se znaju neka pravila i to da se postuje a ako se ne postuju da ih administratore brisu i sankcionisu. Ovaj forum postaje polako kvantitet a ne kvalitet. Jedino sto je zivo na forumu je nedeljno dve nove temo od novih clanova koji pitaju za kupovinu mtb-bicikla do 300e. Po mom misljenju i te teme treba da se brisu i da se ne raspravlja na njima. Odmah se novi clan uputi na odeljak ofruma koji se bavi time i ako tamo ne nadje odgovor na svoje pitanje mislim da ne zasluzuje ni da dobije odgovor uopste.

 

Teško je odrediti granicu. Forum je ipak (uslovno rečeno) živa komunikacija. Inače ne bi postojao ni jedan - jer sve postoji u knjigama i servisnim uputstvima.

 

Što se plus/minus priče tiče, do sad sam primetio jednu zloupotrebu, od strane djs_cale i njegovih višestrukih naloga, makar par njih pripadali praktično ukućanima (ne verujem da su svi, izbrojao sam barem još dva naloga). 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 05:08 PM

Mislim da je jedino resenje uvesti administratore, malo stari clanovi da pomognu ciklu. Posto on covek ocigledno ne moze sve da postigne sam. Da se znaju neka pravila i to da se postuje a ako se ne postuju da ih administratore brisu i sankcionisu. Ovaj forum postaje polako kvantitet a ne kvalitet. Jedino sto je zivo na forumu je nedeljno dve nove temo od novih clanova koji pitaju za kupovinu mtb-bicikla do 300e. Po mom misljenju i te teme treba da se brisu i da se ne raspravlja na njima. Odmah se novi clan uputi na odeljak ofruma koji se bavi time i ako tamo ne nadje odgovor na svoje pitanje mislim da ne zasluzuje ni da dobije odgovor uopste.

 

Pre bih rekao da forum postaje nezanimljiv starijim članovima :). Ponavljanje tema je normalno na svim forumima, a ionako nas ništa ne košta :D.

 

Ja bih ocenjivanje ipak ostavio, ali uz određene izmene. Na primer, na nekim forumima sistem radi tako da ne dozvoljava konstantno davanje plusa istom članu, ili davanje novim članovima da ostavljaju ocene.


  • 0
Pozdrav

#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 August 2016 - 05:12 PM

 
Na nekim forumima sistem radi tako da ne dozvoljava konstantno davanje plusa istom članu, ili davanje novim članovima da ostavljaju ocene.


Na nekim forumima nov clan ne moze da otvori temu bez prethodnih 10 postova
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 August 2016 - 05:24 PM

Na nekim je obavezno predstavljanje u odeljku "Predstavljanja", pa posle sve može.

 

Ovaj je najbolji koji imamo (koliko znam) - u Srbiji, na srpskom, a i u okruženiju.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 08 August 2016 - 05:58 PM

Saska, ti se bas primila...ne znam sta mislis da branis...od koga se branis...ili branis svog muza?


Igore malo si se zbunio u ovim rodbinskim odnosima, nije ovo njegova "zena". Ovo ti je "zena" od onog ritamkinga, a ovom je ona Ana. Mada obe imaju jednu zajednicku karakteristiku tako da nije ni cudo sto si se zbunio, muzevi su im losi trgovci i obojica su predstavljeni u famoznoj temi na forumu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika