Jump to content


Fotografije

Tomislav Tota


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#41 Markoooo

Markoooo
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 November 2015 - 06:35 PM

Tako i ja pre dve god porucim od ovog gospodina kome trebam javno da se izvinim :) kasetu i lanac xt 770 po ceni od 35 eura koju mi navodno posalje sutra dan, cekam kasetu ne stize dva dana, pozovem njega on mi kaze pomesali pakete pa je otisla nekom drugom i taj nece da je vrati a oglas i dalje aktuelan ali je cena 40eu...haha... Prosle god mi je poslao pogon bez plasticnog srafa koji steze levu kurblu u oglasu je bilo naglaseno da ide i on. Od tada ne kupujem od njega ni da je za 100 puta nizu cenu od realne...
  • 2

#42 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 November 2015 - 08:57 PM

Treba razdvojiti ovo za svakog prodavca posebno  :-) 


  • 1

#43 stjepank67

stjepank67
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 08 November 2015 - 10:35 AM

Evo kako je prosao moj pokusaj trgovine sa prodavcem Tomislav Tota.

Stjepan K. (stjepank67)
8. novembar 11:20h
Ovo je krajnje ne ozbiljno sa vase strane, zvao sam vas telefonom i lepo se dogovorili i vi mi posle samo sat ipo vremena javljate da je lampa prodata. Stvarno nema smisla. A na forumu ljudi pisu kako su imali problema u trgovini sa vama i kako ste na losem glasu , a ja ne verujem i pokusam da trgujem, kad ono ISTINA . Vi ste vas novac zaradili ali ste izgubili jos jednog ili mozda vise kupaca. Nek vam je sa srecom takva trgovina.
avtsp.gif?v9
Tomislav M. (tota)
7. novembar 16:36h
Desio se problem,dok sam spavao bio je vovek iz motrovixe i kupio lampu,sad mi je otac rekao,izvinjavam se

  • 0

#44 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 08 November 2015 - 02:19 PM

 

Evo kako je prosao moj pokusaj trgovine sa prodavcem Tomislav Tota.

Stjepan K. (stjepank67)
8. novembar 11:20h
Ovo je krajnje ne ozbiljno sa vase strane, zvao sam vas telefonom i lepo se dogovorili i vi mi posle samo sat ipo vremena javljate da je lampa prodata. Stvarno nema smisla. A na forumu ljudi pisu kako su imali problema u trgovini sa vama i kako ste na losem glasu , a ja ne verujem i pokusam da trgujem, kad ono ISTINA . Vi ste vas novac zaradili ali ste izgubili jos jednog ili mozda vise kupaca. Nek vam je sa srecom takva trgovina.
avtsp.gif?v9
Tomislav M. (tota)
7. novembar 16:36h
Desio se problem,dok sam spavao bio je vovek iz motrovixe i kupio lampu,sad mi je otac rekao,izvinjavam se

 

 

I sad kako da prihvatiš izvinjenje kad vidiš da se nije potrudio ni rečenicu lepo da napiše...?


  • 1

#45 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 08 November 2015 - 03:18 PM

ne razumem u cemu je problem,covek je zvao oko 2h,ja sam otprilike tad ustao,I pricao sam covekom da imam svetlo (nisam znao da je otac prodao ujutru dok sam spavao) kasnije mi je rekao sine prodao sam ti svetlo da znas bio covek iz grada I uzeo ,I sta ja sad da radim ? izvinuo sam se coveku (mozda nisam lepo napisao jel sam sa telefona ne znam bas lepo da pisem sa ovih novih cuda) ,provlacim se bezveze kroz ovu temu oko gluposti,nisam nikog prevario,zajebao ili mu nesto uvalio,ako se slucajno desilo resavao sam to (vracanjem para ili zamenom za drugi deo sto retko ko I uradi)...SAMO NE ZNAM KOJI ME LOS GLAS BIJE ? da sam prevarant mozda ?!


  • 2

#46 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 08 November 2015 - 08:40 PM

Po meni je ovo gore cista glupost da bi se covek ocrnio. Covek ima vise stvari na oglasima, desilo se da je jedna prodata i to je saznao sa zakasnjenjem, kupac nije prevaren za robu, nije ostecen za pare. Zar niste imali nikad situaciju "nema na stanju izvinjavamo se". Ako covek pristaje da vrati novac ili da izadje u susret drugacije, onda je to stvarno korektno od njega, jer ipak prodaje polovnu robu koja se nekom mozda ne svidi jer ipak nije kao iz radnje, i imao je drugacija ocekivanja u vezi predmeta.

Imam osecaj da ljudi koju kupuju stvari sa berze ocekuju robu kao iz radnje, a na najmanje sitnice odluce da kritikuju prodavca i traze svoja prava. Zna se sta je korektno i sta nije, mi ne treba izmisljamo neka nasa pravila i vidjenja sta je po nama u redu ili nije. Kupio si, nije ti ok, covek kaze vrati dobices nazad svoj novac i to je to. Po meni ovo je savrsenstvo saradnje u vezi polovne robe i trgovine van radnje. Kad budete u situacijama, kuriri izgrebali, vi ste predmet imali 10 minuta u svojim rukama ko zna sta ste napravili, za kasetu je potreban svemirski alat da je montirate vi ste zube istrosili losom montazom i slicne nebuloze, budite zahvalni sto i dalje postoji sacica ljudi koja posteno trguje kao tota, i njemu slicni. Kad njih ne bude vise mogu baciti moj bicikl jer ne mogu sebi da priustim nove delove kao i velika vecina u Srbiji


  • 10

#47 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 November 2015 - 08:54 PM

Lepo receno Reloaded92 


  • 0

#48 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 08 November 2015 - 09:43 PM

Lepo receno i potpuno se slazem samo ima jedna izreka. Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. Volim da kupim novo iz radnje. Nekako onda imam neku sigurnost i smirenost jer znam da postoji garancija i da ako nesto ne bude ok nece biti problema oko reklamacije.

Najbolje sacekati ko ne zuri, budu nekad popusti i po radnjama pa ispadnu povoljne cene.I ne boli vas glava...

A nekad znaju i da lupnu cene da ti pamet stane. Imam u planu kupovinu Fizik Aliante sedla, onaj model koji mene zanima sa karbonskim sinama u Planetbiku kosta oko 27 500 dinara.

Ajde sad posteno, jer bi neko od svih vas dao ovu cifru za ovaj model sedla...Onda lepo kupis polovno, sa rupama, ogrebotinama i sl. koje kosta 50 eura i ocekujes da izgleda kao ovo od 27 500 dinara i dodje do narusavanja dobrog odnosa kupac- prodavac.


  • 0
Passo di Gavia

#49 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 08 November 2015 - 09:45 PM

A ako si pametan, nećeš ni kupovati sedište sa karbonskim šinama.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#50 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 08 November 2015 - 09:53 PM

Pa da prodjem kao Jens jedne godine na Jelisejskim poljima, ko pamti o cemu pricam... Necu valjda....

Ako nadjem povoljno hocu da probam, nisam nikad vozio sa takvim sedlom sa karbonskim sinama, jedno iskustvo vise...


  • 0
Passo di Gavia

#51 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 08 November 2015 - 09:58 PM

Znam da je garancija dobro resenje i osiguranje, mesec dana pre istega garancije crkne mi maticna ploca, za 20 dana dobijem novu. Super stvar. Ali realno ko ima para da kupi nove delove za mtb u klasi deore i iznad. Ovako uzmemo polovno pa i da odem za nekom vreme jeftinije je da nadjemo opet polovno. Ja sam za sad kupovao polovno za bicikl i nisam nigde lose prosao. Gledam, racunam, pa odlucim da li cu kupiti ili ne.
  • 0

#52 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 08 November 2015 - 11:06 PM

Ali realno ko ima para da kupi nove delove za mtb u klasi deore i iznad.

 

Realno, nema puno. Ali zato ima koliko hoces onih koji hoce da uzmu grupu XT za 250 evra polovnu i da voze to, a za iste pare su mogli da uzmu mesanu Deore i SLX grupu novu iz radnje i da imaju garanciju i sve ostale pogodnosti kupovine u prodavnici. Ovo i nema neke veze sa temom, ali samo napominjem da nije tacno da je kupovina polovnog uvek isplativija, jednostavno ljudi hoce luksuz za male pare, pa kad dobiju krnjav pogon, ili izguljen menjac, oni se cude onda zasto krnjav pogon kosta 100 evra. Zato sto je XT!

--------------------------------------------------------------

Sto se moje trgovine sa Totom tice, kupio sam od njega par guma, dosle iste kao sa slike, covek spustio cenu za veci deo postarine. Nismo se tako dogovorili, pa mi se jako svidelo sto je to uradio, da li slucajno ili ne, ne znam, ali me je zbog takvih sitnica kupio, i sigurno cu opet poslovati sa njim kad bude prilike. Jos gume dosle oprane i ciste kao iz radnje, sluzile su mi kao osvezivac u sobi dok ih nisam namontirao.

 

Jedinu zamerku koju imam jeste ono sto je vise ljudi pominjalo, mora se komunikacija sa potencijalnim musterijama popraviti jer ako se musterija oseca prijatno dok razgovara sa tobom, pa mu jos i posaljes sve kako je i opisano, daces manje povoda ljudima da ovde pisu svasta, a musterije ce se uvek zadovoljno vracati. Dobra komunikacija ide u prilog i meni kao kupcu i tebi kao prodavcu. Pozdrav.


  • 3

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 November 2015 - 05:53 AM

Znam da je garancija dobro resenje i osiguranje, mesec dana pre istega garancije crkne mi maticna ploca, za 20 dana dobijem novu. Super stvar. Ali realno ko ima para da kupi nove delove za mtb u klasi deore i iznad. Ovako uzmemo polovno pa i da odem za nekom vreme jeftinije je da nadjemo opet polovno. Ja sam za sad kupovao polovno za bicikl i nisam nigde lose prosao. Gledam, racunam, pa odlucim da li cu kupiti ili ne.

Kome treba klasa iznad Deore?   :)

 

Ako je bitno da radi ono što piše na pakovanju, Acera u potpunosti zadovoljava. Ako bajs ne služi za grad, kao prevoz, da se ostavlja zaključan svugde i bude ukraden, kupovina polovnog se ne isplati po mom mišljenju. Polovnog komplet bajsa da, ali polovnih delova... previše rizika za malu dobit.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 07:00 AM

Ja sam kupio acera shifter, imam nov tourney menjac i meni to radio posao. Kad prestane onda cu gledati da za sledecu kupovinu uzmem nesto za klasu vise. Dok radi i ne pravi smetnje u voznji meni je ok. Sad u nedelju sam vozio bicikl po njivama i kanalu, upadao sam u dzombe, menjao brzine u isto vreme, i nije bilo problema, tako da sam za sad zadovoljan. Ali jedno mi je smetalo, a to je sto su zakivci tj osovine dosta traljavo odradjene na samom menjacu, dosta su duze i setaju, ali bitno bi je da menjac nije klimav tako da odradjuje posao, pogotovo sto je nov 1300 rsd mislim. :-D
  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 November 2015 - 08:03 AM

Moje iskustvo je isto - Acera radi bez greške. Pa čak i taj Tourney, što kažeš, mada je Acera ipak kvalitetnija.

 

klase-opreme.png


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 09:02 AM

Ja sam kupio acera shifter, imam nov tourney menjac i meni to radio posao. Kad prestane onda cu gledati da za sledecu kupovinu uzmem nesto za klasu vise. Dok radi i ne pravi smetnje u voznji meni je ok. Sad u nedelju sam vozio bicikl po njivama i kanalu, upadao sam u dzombe, menjao brzine u isto vreme, i nije bilo problema, tako da sam za sad zadovoljan. Ali jedno mi je smetalo, a to je sto su zakivci tj osovine dosta traljavo odradjene na samom menjacu, dosta su duze i setaju, ali bitno bi je da menjac nije klimav tako da odradjuje posao, pogotovo sto je nov 1300 rsd mislim. :grin:

sta znam ja sam nekako uvek pre za polovan mercedes nego nov punto


  • 0

#57 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 09:15 AM

Ako je u dobrom stanju i sve savrseno radi naravno da sam za polovno. Ovaj menjac sam uzeo jer mi je hitno bio potreban menja na kuku, a nisam bio pri parama pa sam ga kupio. Tako da za sas dok radi necu ga menjati. Kako se stvari budu kvarile kupovace se kvalitetniji delovi.
  • 0

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 November 2015 - 10:53 AM

sta znam ja sam nekako uvek pre za polovan mercedes nego nov punto

Zavisi šta su kome prioriteti. Razlika u kvalitetu ne prati razliku u ceni kod klasa opreme - duplo skuplje je za nijansu bolje. Preko određene klase čak gotovo da i nema razlike u funkcionalnosti, samo bude manja masa opreme. Dugotrajnost ne mora biti bolja, posebno ako se uzima polovno, već habano.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 01:09 PM

sta znam ja sam nekako uvek pre za polovan mercedes nego nov punto

 

Ovo je kao da si uporedila XT i kineske delove od par hiljada dinara za celu grupu. Ja sam pre za novu E klasu nego za polovnu S klasu kad smo vec kod mercedesa.


  • 2

#60 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 05:52 PM

Što se Tote tiče,sa čovekom nikada,ali nikada nisam imao nikakvih problema.Sve je uvek bilo ok sa njegove strane,sa čovekom uvek možeš da se dogovoriš,i uvek te ispoštuje.Uzimao sam delove,gume,i kod zna šta još,šak šta više zadnji put mi je čovek posao i neke sitnice,koje nisu ni bile deo kupovine.U svakom slučaju,sve pohvale za Totu...Što bi čovek rekao sto ljudi sto ćudi,ne možeš svakome da ugodiš,pogotovu što ima svakakvih kupaca,što sam i ja osetio na svojoj koži.

Pozdrav za Totu,radi brate i ne obaziri se na gluposti.Dok je sveta i veka,uvek će biti i nezadovoljnih kupaca...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika