Jump to content


Fotografije

Tomislav Tota


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
163 odgovora na ovu temu

#21 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 October 2015 - 08:22 PM

Potencijalnom kupcu se ne spušta slušalica.Poz

Takodje i ja prosao pre nekoliko dana tako,nazvao (da naglasim:na oglasu nije pisalo BEZ ZAMENE) pitao za neke siftere i pitao dali ga mozda interesuje zamena i doplata...Nisam ni zavrsio recenicu ,prekinuo covek vezu i stigla poruka Nemoras zvati jer vidim da se cenkas,a niko nije spomenuo nizu cenu nego prvensvetno pitao i najnormalnije dali ga mozda interesuje zamena...

Kasnije kroz poruke rekao da njemu ko spomene nizu cenu,ili neku trampu prekida vezi i takav jel. Nepotrebni su mu takvi kupci i bolje da ga ne zovu...

 

Kao sto sam vec i coveku rekao,totalno nepotrebno takva konverzacija da bude od njega kao prodavca prema kupcu...


  • 0

#22 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 26 October 2015 - 08:47 PM

Mica 89 vama se izvinjavam jel nisam namerno prekinuo...

Folcika na svakog oglasu pise bez zamene na tom je jedino promaklo,inace pise fiksno u naslovu i tekstu fiksno,pitao si za zamenu rekao sam ti moze al je duplo skuplje,i onda si pitao za manju cenu zato je takav postupak,i uvek ce biti ko se cenka a jasno pise fiksno...i zvao si 100 puta,pre nego sto si me dobio,valjda je jadno kad neko par puta odbije poziv da ne moze da se javi
  • 0

#23 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 26 October 2015 - 09:48 PM

Kupio od Tote sticnu, dosla ista kao sa slike i jako dobro upakovana. Komunikacija u par poruka na cikloberzi, brzo i lako. Od mene preporuka  n2:thumbsup


  • 1

#24 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 09:24 AM

Dobar je Tota, jesu mu malo skupe reči kad se javi, onako deluje mrzovoljno kao da se tek probudio, samo što ne pita ono Izetovo: "Ko smeta?" ali je u principu ok, tvrd je u smislu cena, no ako njemu tako ide, to je njegovo i tu nema diskusije.

Sa druge strane, potpuno ga razumem kada su u pitanju poruke. Apsolutno je sumanuto, čak i da imaš milion besplatnih poruka, odgovarati na upite koji se odnose na ono što je već detaljno opisano i prikazano u oglasu. Recimo, prodaješ stvar od par stotina dinara i treba da potrošiš pola te sume odgovarajući na poruke tipa:"u  kakvom je stanju taj šraf?". Ili još gore, prodaješ nešto od nekoliko stotina evra i cima te neko navodno zainteresovan, a skupo mu da te pozove i dobije informacije iz prve ruke.


  • 2
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 October 2015 - 09:43 AM

Dobar je Tota, jesu mu malo skupe reči kad se javi, onako deluje mrzovoljno kao da se tek probudio, samo što ne pita ono Izetovo: "Ko smeta?" ali je u principu ok, tvrd je u smislu cena, no ako njemu tako ide, to je njegovo i tu nema diskusije.
Sa druge strane, potpuno ga razumem kada su u pitanju poruke. Apsolutno je sumanuto, čak i da imaš milion besplatnih poruka, odgovarati na upite koji se odnose na ono što je već detaljno opisano i prikazano u oglasu. Recimo, prodaješ stvar od par stotina dinara i treba da potrošiš pola te sume odgovarajući na poruke tipa:"u  kakvom je stanju taj šraf?". Ili još gore, prodaješ nešto od nekoliko stotina evra i cima te neko navodno zainteresovan, a skupo mu da te pozove i dobije informacije iz prve ruke.


Potpisujem sve od slova do slova. Moje iskustvo je da zaista zainteresovani kupci uzmu i nazovu lepo. A pitanja u vezi onoga što već piše na oglasu mogu donekle da razumem - stara fora da proveriš da li neko laže. :)
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 09:59 AM

Da, ali lepo pozoveš, pa proceniš da li laže ili je u redu. Teško ćeš preko poruke u to da se uveriš.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#27 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 10:41 AM

Mica 89 vama se izvinjavam jel nisam namerno prekinuo...

Folcika na svakog oglasu pise bez zamene na tom je jedino promaklo,inace pise fiksno u naslovu i tekstu fiksno,pitao si za zamenu rekao sam ti moze al je duplo skuplje,i onda si pitao za manju cenu zato je takav postupak,i uvek ce biti ko se cenka a jasno pise fiksno...i zvao si 100 puta,pre nego sto si me dobio,valjda je jadno kad neko par puta odbije poziv da ne moze da se javi

Zvao 100puta? Onda si pogresio nisam ja... ja sam te zvao 3 puta mozda... I zaista ni jednom nije zvonilo nego me samo izbaci ,da je zvonilo normalno i da je odbijen poziv pa normlno da nebi zvao dalje. i tek  posle te dobio,i nisam ni zavrsio recenicu ti si prekinuo,zar nije bilo tako.

Bez obzira na sve izneo sam svoje iskustvo i to je to. Jos posle razgovora tj dopisivanja se cuo sa deckom koji te preporucio i hteo preko njega da uzmem ali sto bi kada ja kao kupac ili bi ko treba da juri,moli da bi dao pare...


  • 1

#28 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 11:17 AM

Pa lepo, ne zoveš ga više, kupuješ na drugoj strani, gde te više cene (kako beše onaj slogan: "tu sam kupac, tu me cene..."). Da se razumemo, podržavam više tvoj stav nego njegov, ako si već pozvao i pokušao da dobiješ informaciju, red je da se odgovori pristojno, osim ako ti nisi bio nepristojan ili dosadan. Sa druge strane, ima više trgovaca koji su izričito naznačili na svojim oglasima kakav vid komunikacije ne žele, čisto da se uplašiš da i batine ne dobiješ, ako se ne ponašaš po njihovim pravilima, tako da bi ih ja zvao samo u krajnjoj nuždi, ne volim da mi neko nabusito odgovara, ako se ja već trudim da budem ljubazan.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#29 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 27 October 2015 - 01:21 PM

Karpkg ,skroz si u pravu oko 13h 14h se budim pa razgovaram pa drluje hladno,inace za ljude koji se ne cenkaju i ne traze zamenu uvek sam prijatan i izlazim u susret...a to sto se tice poziva apsolutno si u pravu ja gledam pravi kupac ce nazvati
  • 1

#30 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2015 - 02:08 PM

Kad god komuniciram sa nekim prodavcem,bilo telefonski razgovor bilo poruke,trudim se da budem sto uvidjavniji i ljubazniji,a takodje ocekujem i mene da postuju kao kolegu biciklistu i potencijalnog kupca...i dosad nisam imao problema,svaka trgovina je prosla u najboljem redu.. Ako je neko kada ga pozoves hladan i nezainteresovan prema tebi,iako si ti fin i ljubazan,bez obzira na pitanja koja postavljas o oglasu (prodavac bi trebalo da ti da informacije za koje se raspitujes),onda taj prodavac iako su mu delovi kao novi,nije nista bolji od onih koji su slatkorecivi a delovi im krs... Je l ja treba da gatam da l se neko probudio malopre pa je sav na tri coska??? Spustanje slusalice u sred razgovora smatram krajnjim bezobrazlukom i nevaspitanoscu,to je nepostovanjem osobe sa kojom pricas..
  • 5

#31 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 03:10 PM

Dobro, ja bih ovde malo spustio loptu, trgovina je kao dvosmerna ulica, jednom si kupac, drugi put prodavac. Nisu svi isti i obavezni da se ponašaju po utvrđenim pravilima.

Suština ovde je da niko ne bude prevaren, sad što je komunikacija išla malo teže ili nikako, nije baš tolika šteta.

Uostalom, nije ni svaka mala odmah dala, oko neke se treba više pomučiti  n2:naughty


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#32 Mica89

Mica89
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 03:25 PM

Allex pravo zboris! Moja parola takodje...
Vagao sam izmedju dve vile(Reba SL) kod dva razlicita prodavca, pozvao jednog, pa drugog, ovaj mi spusti slusalicu i naravno odem kod prodavca koji je saslusao moja pitanja,bio elokventniji, pristojniji i vedriji.Prodavac koji mi ulije vise poverenja ja kupim kod njega...
Nema veze da li zvao prodavca u 8h ujutro ili 13h on bi morao da se "potrudi" oko stvari koju prodaje.

karpkg - Steta ide njemu, nije prodao vilu a mogao je.
  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 October 2015 - 03:32 PM

Mislim da je korisno razdvojiti korisnički interfejs od funkcionalnosti. Trudim se da ne shvatam stvari lično i da vidim šta može da se uradi na obostranu korist & zadovoljstvo. Tako da nemam problem sa neljubaznim prodavcima, koliko sa onima koji kažu jedno, a prodaju drugo, ili se ne razumeju u svoju robu.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 27 October 2015 - 03:38 PM

Nema veze da li zvao prodavca u 8h ujutro ili 13h on bi morao da se "potrudi" oko stvari koju prodaje.

 

Ja nekad imam problem da se javim na telefon ako me neko zove pošto radim u prodavnici. Mušterije moram da uslužujem. Ali se trudim da uvek mogu da se javim ili da odg na sms poruku. 

 

E sad sve zavisi čime se ljudi bave pa možda i to ima uticaja tokom razgovora

 

Svakako da prodavac mora da zna šta prodaje i da objasni ukoliko kupca nešto interesuje. Ja sam imao slučaj da sam dečku objašnjavao neke stvari koje nije znao. I nije mi bilo teško da izdvojim svoje vreme


  • 0

#35 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 27 October 2015 - 04:39 PM

Karpkg ,skroz si u pravu oko 13h 14h se budim pa razgovaram pa drluje hladno,inace za ljude koji se ne cenkaju i ne traze zamenu uvek sam prijatan i izlazim u susret...a to sto se tice poziva apsolutno si u pravu ja gledam pravi kupac ce nazvati

 

A nisi nikad razmišljao da kupac koji krene da se cenka ipak može da kupi stvar po prvobitnoj ceni ako mu ti lepo objasniš zašto je baš takva cena i razuveriš ga da se neće zajebati ako toliko plati? Jer ipak nisi ovlašćeni prodavac i ne daješ račun i garanciju uz kupljenu stvar.


  • 1

#36 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 04:49 PM

Svaki prodavac laze. Kada bi pricao surovu istinu tesko da bi sta prodao.


  • 1

#37 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 October 2015 - 05:02 PM

Dobro, ja bih ovde malo spustio loptu, trgovina je kao dvosmerna ulica, jednom si kupac, drugi put prodavac. 

Potpuno saglasan, treba malo spustiti loptu, jer ce se u suprotnom zakuvati oko gluposti.

 

 

Jos posle razgovora tj dopisivanja se cuo sa deckom koji te preporucio.

Ja bi tom decku skinuo zadnju suspenziju, vezao straznjicu za sediste i poterao preko kamenja  n2:Heristical ili bi mu rekao da ima krs kocnice sa losom MODULACIJOM  n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#38 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 11:04 AM

Tota je napisao u oglasu xt menjac 770 i ja sam ga kupio za mtb koji sklapam prijatelju , avaj , stigao je 773 za treking , koji se nije dao nastelovati na 44/32/22 , dali sam gnjavio Totu ? NE , ko radi taj i gresi , lepo sam stavio menjac u oglas i prodao ga kao 773 . Dali zbog toga manje cenim Totu ? smesno , plus za T. (samo mi je krivo sto mi nikad nije bio kupac....xe,xe )...poz


  • 2

#39 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 08:37 PM

Tota je korektan prodavac. Uvek prvo dobro pogledam slike i opis. Sve sto sam dosad kupio od njega bilo je tacno onako kako je opisano. Pri tom nemam potrebu da zovem samo posaljem poruku preko CB da posalje na adresu.
  • 1

#40 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 03 November 2015 - 02:35 PM

Kupio od Tote dve polovne gume sa unutrasnjim i sifter, jedna guma kao nova, druga u extra stanju, unutrasnje kao nove, sifter kao nov, sve to za ja bih rekao smesne pare. Od mene opet sve pohvale.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika