Jump to content


Fotografije

Motoput(evi)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 29 July 2016 - 03:18 PM

Ne mogu da nađem konkretan odgovor koji meni treba pa otvaram ovu temu.

LM, znam da je kretanje motoputem za bicikliste zabranjeno, ali kako da znam da li se motoput nalazi na unapred isplaniranoj ruti kojom bih vozio? Da li su to putevi koji na mapi imaju dvocifrene oznake ili?


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 July 2016 - 06:32 PM

hm zavisi od mape obicno se razlikuju po bojama, ako koristis neki od programa za crtanje trekova u mnogima postoji opcija da zadas kojim prevoznim sredstvom ides ili da ukljucis opciju izegavanja puteva rezervisanih samo za motorna vozila i to funkcionise obicno tako sto ad selektujes sva ta izbegvanja, kliknes na pocetnu i krajnju tacku, ili pocetnu i par usputnih tacaka, pa ti program izbaci trek, ti ga pregledas pa korigujes malo ako ti se ne svidja, preradis po svojoj volji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 29 July 2016 - 10:28 PM

Koristim google maps (zbog street view-a) i ridewithgps. Rute crtam u ovom drugom i tamo ima opcija avoid higwys koja je uključena i prebačeno na karticu optimize for cycling, ali onda mi izbaci poruku da ovaj mod ne radi svuda (odnosno kod nas). Dok kartica driving radi. :grin:  Našao sam podatak o kategorizaciji puteva koji kaže da:

 

Državni putevi označavaju se tako da oznaka državnog puta:

1) IA reda sadrži veliko slovo "A" i jednocifreni broj;

2) IB reda sadrži dvocifren broj, od broja 10 do broja 99;

3) IIA reda sadrži trocifren broj, od broja 100 do broja 299;

4) IIB reda sadrži trocifren broj, od broja 300 na dalje.

Znam za par primera gde je motoput i to su putevi IB kategorije (sa brojevima od 10-99) i onda sam pomislio da su svi IB = motoput. Ali onda sam video deo puta za Euro Velo 6 koji od Golupca do Hidroelektrane Đerdap 1 ima oznaku 34, i tu sam se pogubio.  n2:crazy E sad, možda IB putevi nisu celom dužinom motoputevi, ali gde to da proverim?

Postoji li neko jednostavno objašnjenje o putevima?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika