Jump to content


Fotografije
- - - - -

elektro sirene


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 15 July 2016 - 04:33 PM

Ima li neko iskustva sa ovim elektro sirenama koliko su jake da li vrede .Gledam na Ebay za 7 dolara se prodaju .Ima li neko iskustva sa njima da li su dovoljno jake hteo bih neku jacu pa ako neko ima iskustva moze i neki link sa ebay ono free shiping

 

Hvala unapred


  • 0

#2 Gagilano

Gagilano
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 26 July 2016 - 09:32 AM

Ja sam pre nekog vremena porucio ovu sirenu sa Aliexpressa, i mogu reci da je jako dobra - ima vise razlicitih zvukova, svaki je veoma ostar i jak. Rekao bih i iritantan prilicno, nije bas najprijatnije za cuti, ali samim tim odlicno radi posao - pesacima na stazi svirnem vec nekih 20-30m ranije da ih ne bih preplasio, i uredno se svi pomere, a kada me napadnu psi sokiraju se od jakog zvuka i pobegnu. :D


  • 0

#3 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 10:03 AM

Gagilano verujem da je odlicna sirena.Ja sam dobio ovu koju sam porucio sa Ebay-a nisam siguran mislim oko 3,5 dolara besplatna postarina.Odusevljen sam kako radi i preporucio bih svima jer vredi svaku paru.Radi na 9 volti jedino baterija koja je dosla uz sirenu je istrosena bila pa sam morao kupiti novu.Jaka je isto ima 6 melodija i preporucio bih je 

Attached Thumbnails

  • 100_3683.jpg

  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 11:26 AM

Da li ima podataka koliko dB "daje" sirena?


  • 0
.

#5 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 12:40 PM

Nisam nasao podatak koliko   db daje evo to je ova sirena http://www.ebay.com/...y-/161371016572


  • 0

#6 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2018 - 08:33 AM

Razmišljam da stavim nešto jače od običnog zvonceta za signalizaciju pa gledam ove sirene. Dajte predlog za neku baš jaku. Može ova:

 

https://www.ebay.com...NwAAOSwpkFY5yts


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 July 2018 - 09:06 AM

Ne znam ima li kineskih kopija AirZounda, a da rade kršteno, ali tako nešto je provereno dobra varijanta - ako želiš da te i vozači u kolima čuju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 10 July 2018 - 09:33 AM

Ako signaliziras pesacima najbolji efekat ima DOBRO zvonce (99,99% od broja koja se prodaju kod nas su loseg kvaliteta) jer brzo prepoznaju sta se desava i sta se od njih trazi. I najsigurnije je da usporis i zvonis ili cak i zamolis da te puste da prodjes a ne da ih rasterujes bukom dok juris biciklistickom stazom, ako juris biciklistickom. A na saobracajnom putu vozace ionako nerviraju bicikli, ne verujem da ce im bicikl sa jakom sirenom poboljsati raspolozenje cak stavise...

 

Ovako na slici dobro je sto sirena ima takvo kacenje i daljinsko dugme ali nema nikakvih tehnickih karakteristika jacine i koliko traju baterije. Meni se zvuk sirena ne svidja pogotovo tih modela sa 6 vrsta.


  • 0

#9 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2018 - 09:54 AM

Treba mi za automobile, za pešake skoro nikad ništa ne koristim, vozim po asfaltu.


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 July 2018 - 10:04 AM

Ako signaliziras pesacima najbolji efekat ima DOBRO zvonce (99,99% od broja koja se prodaju kod nas su loseg kvaliteta) jer brzo prepoznaju sta se desava i sta se od njih trazi. I najsigurnije je da usporis i zvonis ili cak i zamolis da te puste da prodjes a ne da ih rasterujes bukom dok juris biciklistickom stazom, ako juris biciklistickom. A na saobracajnom putu vozace ionako nerviraju bicikli, ne verujem da ce im bicikl sa jakom sirenom poboljsati raspolozenje cak stavise...

 

Ovako na slici dobro je sto sirena ima takvo kacenje i daljinsko dugme ali nema nikakvih tehnickih karakteristika jacine i koliko traju baterije. Meni se zvuk sirena ne svidja pogotovo tih modela sa 6 vrsta.

 

+1

 

Što se pešaka tiče, ako već ne gledaju, najviše volim da me i ne čuju, pa samo prođem kuda mogu. U slučaju da je to nemoguće, u NS, mnogi ne reaguju na zvonce, ili odreaguju naglo sa 2-3 sekunde zakašnjenja, kada već počneš prolaziti pored njih (još jedan razlog zašto više volim da me ne čuju) - pa se može desiti da odskoče na stranu sa koje ih obilaziš. Kad ne mogu da se provučem, usporim i zamolim ih da me propuste. Zabavnija varijanta je ustajanje iz sedla, prebacivanje težine na korman i naglo stiskanje zadnje kočnice - na škripu blokiranog (zadnjeg) točka reaguju momentalno skokom u stranu. Ali to retko praktikujem, mada jeste zabavnije.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 10 July 2018 - 01:07 PM

 Za automobile je najefektnija pištaljka. Ima da se kupe po sportskim radnjama, one kvalitetnije. Lagana, može da stoji u džepu ili oko vrata. Čuje si i kroz zatvorena stakla skupih limuzina :), toliko je glasna. Pravi psihološki efekat na sve vozače u okolini od 100m, umiriće ih kao bubice. :)


  • 2

#12 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2018 - 01:51 PM

Zanimljiva ideja :) imam pištaljku još od smrdljivih demonstracija devedesetih. Ali je nezgodno držati je stalno među zube...


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 July 2018 - 07:04 PM

Pa okači oko vrata :D


  • 0

#14 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2018 - 09:22 PM

Dok je od vrata stavim u usta već je kasno, u pitanju su milisekunde ;)


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#15 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 July 2018 - 11:58 PM

Pa okači oko vrata :D

Ulaznih, sobnih?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 July 2018 - 08:23 AM

Svejedno, isto će pomoći i na jednim i na drugim.


  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2018 - 03:18 PM

Ponesi i neki bokser ili teleskopski pendrek kad budeš svirao faul i crveni karton ako treba da se pojasni odluka :D


  • 2

#18 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2018 - 01:36 PM

Da li je neko možda prepravljao auto sirenu na bajs? Radio prekidač, bateriju itd?


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#19 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2018 - 01:02 PM

A čemu će to da služi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#20 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2018 - 04:50 PM

Pa da probudi uspavane vozače automobila kad me ne vide ili se prave da me ne vide.


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika