Jump to content


Photo

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Please log in to reply
726 replies to this topic

#621 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Posted 11 January 2022 - 07:48 PM

Dobra ideja, hvala! Kako izgleda pumpanje drumskih guma ovom spravicom? Koliko vremenski traje da se dopune gume sa npr. 4-5 bara na 7?

Evo sada sam merio. Sa 2,6 bara do 5 bara za minut i 11 sekundi (točak mi je 584 / 35 mm). Ali vremenski se značajno brže puni od npr. 5 do 7 bara, nego od 1 do 3 bara (manja količina vazduha je potrebna za prvi slučaj od 5 do 7)Screenshot_20220111_203902_com.android.deskclock.jpg IMG_20220111_203928.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#622 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 11 January 2022 - 09:57 PM

Jel kupovao neko preko sajta bazzar.rs? Deluju jeftini mnogo za neke stvari, free postarina uglsavnom, pa da nije neka prevara?


  • 0

#623 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 11 January 2022 - 11:36 PM

Mislim da su na benchu masovno kupovali neke fleš memorije i još ponešto. Nije prevara u smislu da uzmu pare i ne pošalju robu, ali su nekima otkazivali porudžbine (i vraćali novac) ili su ljudi čekali više dana na isporuku. Nekima je bilo sve ok, da ne misliš da su uvek loši. Dodatno, većina komentara je iz vremena crnog petka, tada je svuda bila ludnica.
  • 1

#624 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 12 January 2022 - 12:11 AM

OK hvala, nisam samo razumeo, mislis bazar a ne bench. Nzm za bench prodaju ?!


  • 0

#625 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 January 2022 - 05:26 AM

Na Benchmark forumu je neko pustio informaciju da na bazaru ima jeftinih, a dobrih fleševa pa su mnogi potrčali da kupe. Posle se ispostavilo da fleševi nisu ništa specijalno, ali to nije do bazara.
Tako da je kupovina bila na bazaru, a komentari na benchu u temi Black friday :)
  • 1

#626 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Posted 12 January 2022 - 07:35 AM

Kod mene konstantno pušta na adapteru koji sam dobio iz pumpu, bez adaptera, direktno na auto ventil, radi super.

 

A jel to neki specifični adapter ili onaj standardni auto na presta adapter? U smislu da li ima mogućnosti da se proba sa onim "zlatnim" adapterom od 100 dinara? 


  • 0

#627 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 12 January 2022 - 08:05 AM

A jel to neki specifični adapter ili onaj standardni auto na presta adapter? U smislu da li ima mogućnosti da se proba sa onim "zlatnim" adapterom od 100 dinara?

Nisam probao, mislim da je običan adapter, meni generalno ne treba ta pumpa uopšte jer imam veliku ručnu pumpu za bajs i sa njom pumpam gume.
Uzeo sam je prvenstveno za decu, da pumpaju gume na trotinetima, mrzi ih da pumpaju običnom pumpom, pa zbog nedovoljno napumpanih guma stalno buše gume a zaguljeno je zameniti gumu na trotinetu u pm.
I na ćerkinom bajsu je auto ventil pa sama može da napumpa gumu na bajsu bez muke, da ne cima mene.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#628 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 12 January 2022 - 08:07 AM

Dobra je za auto ventile, za presta ventile je skoro pa neupotrebljiva.
Imam je već nekoliko meseci, bila oko 30e u Gigatronu na akciji.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Tu "tako korisnu spravicu" koristis na trenazeru kada ti se probusi ili ispusti guma da ne bi gubio vreme ?  Svaka ti necast :smile: ,sto je govorila moja cerka dok je bila mala :grin:


  • 0

#629 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 12 January 2022 - 08:09 AM

Tu "tako korisnu spravicu" koristis na trenazeru kada ti se probusi ili ispusti guma da ne bi gubio vreme ? Svaka ti necast ,sto je govorila moja cerka dok je bila mala :grin:

Jel ti to pokušavaš da budeš duhovit ili šta?


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#630 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Posted 12 January 2022 - 08:19 AM

A jel to neki specifični adapter ili onaj standardni auto na presta adapter? U smislu da li ima mogućnosti da se proba sa onim "zlatnim" adapterom od 100 dinara?

Na auto ventil koji je fiksni deo, dodaje se presta nastavak ili iglaIMG_20220112_091500.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#631 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Posted 12 January 2022 - 12:52 PM

Da, da, deluje da je ovo ovaj standardni presta nastavak što znači da bi verovatno moglo da se zameni i onim "s buvljaka", čisto da imam u vidu pošto su mi na biciklima sad samo presta, mislim da je samo na ženinom ostao auto ventil. 


  • 0

#632 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Posted 12 January 2022 - 01:57 PM

Za cenu te pumpe moze da se kupi ozbiljna pumpa koju ce i vasi unuci koristiti.


  • 5

#633 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 12 January 2022 - 04:16 PM

Na Benchmark forumu je neko pustio informaciju da na bazaru ima jeftinih, a dobrih fleševa pa su mnogi potrčali da kupe. Posle se ispostavilo da fleševi nisu ništa specijalno, ali to nije do bazara.
Tako da je kupovina bila na bazaru, a komentari na benchu u temi Black friday :)

A ha OK, ukapirao sam. Valjda nisu neki dibidus kineski plagijati najnizeg kvaliteta...


  • 0

#634 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Posted 02 February 2022 - 07:45 PM

(link)


  • 0

#635 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Posted 20 March 2022 - 05:51 PM

Pretpostavljam da je reč o prevari, to jest da je sajt lažan . Kada je nešto povoljno, obično je tako. Nije mi samo jasno, primaju pay pal koji ima relativno dobru zaštitu za kupce. Free shipping to Serbia

Na primer, ovaj bajs:

https://mybikeoutlet...ce-al-disc-7-0/


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#636 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Posted 20 March 2022 - 06:54 PM

Ja kod takvih sajtova uvek gledam prvo koliko deluje da je firma regularna - postoji adresa i postoji broj telefona, to deluje iole ok. S druge strane adresu kada ukucaš u google maps dobijaš neke stambene zgrade u Madridu, to ne deluje baš smisleno. Eventualno ima smisla možda pozvati pa videti da pa videti da li je telefon uopšte regularan. Takođe nisam uspeo da nađem bilo gde kako se zapravo firma zove (ne sajt, nego firma). Nema nikakve linkove na društvenim mrežama, to mi je uvek upozorenje, koji sajt danas radi bez reklama na društvenim mrežama? Bez obzira na PayPal plaćanje mislim da bi trebalo zaobići, ima prosto previše sumnjivih detalja,  jedan od njih je svakako i cena jer ne verujem da bi Canyon tolerisao nekog regularnog resellera koji prodaje njihov bajk (doduše prošlogodišnji) upola cene u svim veličinama kad je opšta nestašica bicikala i delova.  


  • 1

#637 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 March 2022 - 03:42 PM

Sajt je registrovan u decembru. Pitanje je da li radi PP plaćanje ili je cilj da uhvate nekoga, ponude mu popust ako plati karticom ili ponude neka plati depozit 100 eura, a ostalo pouzećem (pošiljka nikada ne stigne...)
Ja bih preskočio.
  • 0

#638 nadal

nadal
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 12 April 2022 - 02:33 PM

treba mi ovaj zupcanik, a ovde je bas jeftin, jel salje ovaj sajt za srbiju, jel narucivao vec neko od vas sa njega?

 

https://www.bike-dis...-fc-m675-28t-aj

 

evo sta mi kaze

 

e2lRcYV.png


  • 0

#639 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 12 April 2022 - 02:37 PM

treba mi ovaj zupcanik, a ovde je bas jeftin, jel salje ovaj sajt za srbiju, jel narucivao vec neko od vas sa njega?

https://www.bike-dis...-fc-m675-28t-aj

evo sta mi kaze

e2lRcYV.png

Ne šalju Shimano za Srbiju, piše lepo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#640 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Posted 12 April 2022 - 02:43 PM

Maltene nijedan sajt ti ne šalje Shimano delove u Srbiju direktno. S tim da treba da uračunaš da bi cena dostave svakako bila bar tri puta toliko ako ne i više. Ako ne možeš da nađeš ovde negde onda je jedina opcija praktično da ti neko donese ili pošalje odande kao privatnu pošiljku. 


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users