Jump to content


Fotografije

Merida Speeder T1 [URBAN/DRUM]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2016 - 11:14 AM

Evo da predstavim i ja moj bicikl
 
Kao sto pise u naslovu,u pitanju je Merida speeder T1,Claris 3x8.
U mom vlasnistvu nekih mesec i po dana.
 
Kao sto sam i napisao u predstavljanju,na biciklu je skoro sve fabricki.
Jedino sto sam menjao su sediste,stavljeno je selle royal seta,zatim gume schwalbe lugano 23-622 i
stavljeni su drugi paknovi.
Za sada je to to od ulaganja,jer je sve ispravno i radi.
Kasnije,ako finansije i vreme dozvole,mozda bude jos nekih promena.Ono sto je takodje bitno,claris mi odgovara,iako nije neka top klasa,ali za moje potrebe,za sada vrlo zadovoljavajuca,ispunjava sve moje zahteve :-)
 
velicina rama:56
ram: Speeder Ride-V-Single
viljuska: Speeder Lite
prednji menjac: Shimano M191 48
zadnji menjac: Shimano Claris GS
rucice menjaca: Shimano EF51 Rapidfire
srednji pogon: Shimano M131 48-38-28 CG
lanac: KMC Z7 8s
tockovi: Merida Comp V-Pair
kaseta: SunRace CS-R6 12-25
lula kormana: Merida Comp OS 7°
korman: Merida Comp OS 660 Flat
solja volana: EGG Steel Neck
sticna: Merida Comp SB12 31.6 mm
sediste: selle royal seta
gume: schwalbe lugano 23-622
tezina: oko 11,5kg :)
 
Ako sam negde pogresio u nabrajanju,nije namerno :-)
 
Bitno je da sam se ja napokon,posle dosta vremena,registrovao,predstavio sebe i mog dvotockasa :-)
 

Attached Thumbnails

  • CAM00593.jpg
  • CAM00599.jpg
  • CAM00595.jpg
  • CAM00596.jpg
  • CAM00597.jpg

  • 3

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 June 2016 - 11:18 AM

Zanimljiva geometrija...

 

Nego zar KMC Z7 nije lanac za 7-faz... Mozda ti fali 2... KMC Z72?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 stefanelo

stefanelo
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 12:59 PM

Lepo :)


  • 1

#4 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 22 June 2016 - 02:14 PM

Lep bajs!

Sent from my GT-I9305
  • 1

#5 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 02:27 PM

Јако леп бицикл.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
  • 1

#6 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2016 - 02:35 PM

Zanimljiva geometrija...

 

Nego zar KMC Z7 nije lanac za 7-faz... Mozda ti fali 2... KMC Z72?

 

Pa nisam siguran...
Oznaka lanca je sa meridinog sajta,koji je isao uz ovaj model.
E sad,ja mislim da sa ovog mog bicikla nije menjan,zato sam i naveo njega.
Iskreno,ne znam ni kako to da proverim.Za ostalo sam manje vise siguran.Sto se tice kmc-ovih 8 speed lanaca,
koliko sam upucen,iz Z serije idu Z8,Z7 i Z72,tako da stvarno ne znam.Ako neko ima da pojasni...Ne bi bilo lose.
Mada cim budem ugrabio malo vremena ide na ciscenje i odmascivanje,pa mozda
bude na njemu neka konkretna oznaka...

  • 0

#7 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2016 - 02:39 PM

Јако леп бицикл.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

 

 

Lep bajs!

Sent from my GT-I9305

 

 

Lepo :)

 

Hvala :-)


  • 0

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 07:32 PM

Prelep bicikl! Sviđa mi se što bužiri prolate kroz ram, mada je to sada skoro već postao standard kod renomiranih bicikala. Nego kaži mi kako ti paše sedlo SR Seta? Koliko si km u danu najviše vozio sa njim? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2016 - 08:13 PM

Pa za sada nisam pravio neke duze ture od 15ak km.Sediste je udobno i dobro se pokazalo.Barem meni.I bas mi odgovara.E zad,nezahvalno je da tebi ili bilo kome drugom preporucim ovo sediste,jer sve zavisi od osobe do osobe,to naravno svi znamo,ali ja recimo sa svojih 90ak kg i da se,ako mogu tako izrazim :smile:,ni bas malom a ni preterano velikom  zadnjicom,udobno smestim na njega.Takodje ima i onaj ventilacioni kanal koji obezbedjuje protok vazduha,koji svi znamo smanjuje znojenje i zagrevanje sortca i sedista,sto je jako korisno kod ovih vrucina.Ako si mozda razmisljao o njegovoj kupovini,potrudicu se da ti pomognem ako je to ikako moguce...I da,ja sam u 90% slucajeva "na asfaltu"

 

Evo ovo sam nasao na jednom sajtu,pa ako nekom moze da pomogne i koristi...

 

"Sedište Selle Royal Seta namenjeno je biciklistima koji zahtevaju veliku slobodu kretanja na sedištu. Horizontalna površina ( Flat ) sedišta, garantuje veliku fleksibilnost u svakoj situaciji, olakšava repozicioniranje između prednjeg i zadnjeg dela sedišta obezbeđujući maksimalnu kontrolu.FleX Foam pena od koje je unutrašnjost ovog sedišta napravljena i lagane mangan šine, čine Seta sedišta jednim od lakših i izdržljivijih sedišta iz Selle Royal kolekcije."


  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 June 2016 - 08:31 PM

SR setta je odlicno performance sediste, licno sam ga koristio duze vremena, ukupne sirine 144mm pa odgovara ljudima sa rasponom sedalne kosti 110-120mm. Ima jos jednu osobenost a to je amortizuje udarce prostijim recnikom upija neravnine na putu tako sto se sredisnji deo ugiba. Na kracim gradskim relacijama 15-20km sam ga koristio bez uloska, ali neku duzu voznju ulozak je skoro pa obavezan.

Opet za crvenu vise moze da se pazari odlicno sediste sa ventilacionim otvorom SR Supra... ali o sedistima imamo temu.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 June 2016 - 08:32 PM

Prijatelju, ja sam u subotu napravio 248 km sa tim sedlom i sutra dan sam tek, tek malo osetio sedalne kosti, ali bukvalno mi nije bilo ništa nakon 10 sati i 18 minuta provedenih u sedlu, a imam 93 kg. Meni se sedište pokazalo kao fenomenalno, a pitao sam kakvo je tebi čisto da uporedim svoje utiske sa drugima. Inače, za jedno adekvatno testiranje sedla, treba bar jedno 5, 6 sati da se vozi na dan. Jesi bicikl kupio nov ili polovan sa berze? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#12 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 June 2016 - 09:27 PM

E to je vec prava kilometraza.Meni su najduze relacije do 50-60km.Realno.Nekad predjem i do 80-90km.Ali bas retko.Ali sada barem znam da cu moci da prelazim i duze sa ovim sedlom,Polovan,sa berze.Ja sam iskreno mislio da si planirao kupovinu,pa sam hteo nekako da pomognem,ali mi je drago da su tvoji utisci vezani za ovo sedlo i vise nego pozitivni,sto mi je jos jedan znak da nisam pogresio.

SR setta je odlicno performance sediste, licno sam ga koristio duze vremena, ukupne sirine 144mm pa odgovara ljudima sa rasponom sedalne kosti 110-120mm. Ima jos jednu osobenost a to je amortizuje udarce prostijim recnikom upija neravnine na putu tako sto se sredisnji deo ugiba. Na kracim gradskim relacijama 15-20km sam ga koristio bez uloska, ali neku duzu voznju ulozak je skoro pa obavezan.
Opet za crvenu vise moze da se pazari odlicno sediste sa ventilacionim otvorom SR Supra... ali o sedistima imamo temu.


Da,zapazio sam i supru,ali sam se na kraju odlucio za ovo.I po tvojim i utiscima Smashera,vidim da nisam pogresio.
  • 0

#13 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 March 2017 - 11:05 AM

Evo da apdejtujem :) temu

Posle dugo razmisljanja,iscitavanja foruma i ciklo gremlin bloga (ovim putem bih zeleo i javno da se zahvalim Relji-FalloutBoy na savetima i pomoci) resio sam da se upustim u avanturu prepakivanja meride u "drumasa".Ceo "projekat" je trajao nekih mesec,mesec i po dana,sto zbog vremena,potraznje delova...

Kako nisam imao skoro nikakvog iskustva i znanja,na kraju kada sam sve sklopio i testirao,ispalo je da je sve dobro odradjeno i prezadovoljan sam ucinjenim,pa sam iz tog razloga hteo da stavim ovde koju sliku i pohvalim se :)


Najveci problem u ovoj transformaciji su mi bile kocnice,jer drumske nikako nisu mogle da se namontiraju.Tj na vilu je mogla da se montira ona duza od 75mm,ali zadnja nije mogla,jer sam morao da razbusujem rupu na ramu,tako da sam od toga odmah odustao.Uz konsultacije i savete sa Reljom,odlucio sam se za mini v brake,nasao ovde na oglasima,jedne jedine,od clana Markonato (pohvale i za njega)
Imale su preko,ali cena,postarina...Sve su izlazile od 50e pa na gore...I u tom trenutku mi to finansijski nije odgovaralo,tako da sam se odlucio za polovne ovde kod nas i nisam pogresio.

Attached Thumbnails

  • IMG_20170322_072525.jpg
  • IMG_20170322_072512.jpg

  • 0

#14 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 22 March 2017 - 11:14 AM

Svaka cast, lepa Merida☺

Sent from my Samsung
  • 0

#15 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 March 2017 - 03:19 PM

Hvala kolega n2:redbull


  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 22 March 2017 - 04:04 PM

...ispalo je da je sve dobro odradjeno i prezadovoljan sam ucinjenim,pa sam iz tog razloga hteo da stavim ovde koju sliku i pohvalim se :)...

koliko si ti covek ?...cak i sa tockovima od 28" meni ovo lici na neki mini-velo...mozda zbog ugla fotkanja  n2:scratch

 

u svakom slucaju puno nasmejanih kilometara vam zelim obojici  n:bicycle


  • 0

#17 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 22 March 2017 - 05:06 PM

He,he.186cm.Ram je 56.Tako da je verovatno do ugla,jer ja kako fotkam... :) hvala na zeljama.Dok je bio spakovan kao hibrid sluzio me je odlicno,a sada posle ove transformacije,videcemo...
  • 0

#18 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 07 April 2017 - 01:53 PM

Evo da napravim jos jedan update.

Resio sam da jos malo prepravim i doteram bicikl,pa sam
se odlucio i za farbanje.Jednostavno,nemam mira.

Razmisljao sam o tome jos ranije
ali nisam nikako nalazio vremena za to...A i nisam bio siguran kako ce
to sve da ispadne.Ram je manje vise bio ocuvan,imao je par sitnih
ogrebotina,nesto najnormalnije sto se javlja prilikom upotrebe,ali mi je jako
paralo oci.Tako da sam se posle razmisljanja bacio na farbanje.

Povucen predhodnim iskustvom i prethodnom biciklom koja je bila dugo u mom vlasnistvu
(farba je trajala poprilicno i bila je otpotna i na kisu i na sunce i na sneg)
koristio sam sprejeve happy color,kao i sada.Kucna atmosfera i sam svoj majstor. :)

Kit u spreju transparentni (koristio sam ga posle smirglanja tamo gde je bilo potrebno,
osnovna boja u spreju,sprej crni mat,sprej perlati (sticna,lula i viljuska
cisto da ne bude sve u crnoj mat) i transparentni mat sprej kao zavrsni sloj.Kao i vodena
smirgla p1000,p1500 i p2000 (nisam koristio grublje,jer ogrbotine nisu bile strasne,tj na tim mestima
farba nije bila mnogo ostecena).Sve ukupno negde oko 2000 din bez kita (njega sam vec imao) i naravno
utroseno vreme.Jedan sloj,drugi sloj,peti sloj...

Za redosled vecina predpostavlja kako sam isao,ali hajde pretrcacu na brzinu :

-Naravno,prvo sam sve poskidao,ostao je samo ram :)
-Posle toga je usledilo ciscenje,pranje i brisanje rama
-Smirglom p1000 i p1500 sam ismirglao delove rama gde su bile te sitne ogrebotine
a smirglom p2000 sam posle presao ceo ram.
-Zatim sam naneo kit u dva sloja na mestima gde sam prelazio smirglom p1000 i p1500
pa opet smirglanje p2000
-Posle toga je usledilo nanosenje osnovne boje u dva sloja
-Zatim nanosenje crne mat,takodje u dva sloja
-I na kraju,transparenti mat u tri tanka sloja kao zastita.

Za sticnu,lulu i vilu je bio potpuno isti postupak,samo bez kita.

Imam par slika (kada sam se setio da slikam)
jednu sa samog pocetka
IMG_20170406_111743.jpg
jednu negde pred kraj
IMG_20170406_114444.jpg
i tri slike kada sam zavrsio farbanje.
IMG_20170406_173259.jpg
IMG_20170406_173306.jpg
IMG_20170406_173319.jpg


Kada se sve sabere i oduzme,mozda sam mogao da pazarim i bolji bajs od ovoga...Ali tada sam bio u fazonu nekog
hibrida,ali kada sam probao kumov drumas,odlucio sam se za sve ovo (merida lici na drumasa :)) i radio postepeno jedno po jedno,kako su vreme
i finansije dozvoljavale.Sa uzivanjem naravno. (kako sam i u ranijem postu i napisao)

I ne bih da me kolege forumasi pogresno shvatite da se ja sad tu nesto hvalim i da predstavljam sebe kao nekog
velikog znalca (daleko sam od toga),jednostavno sam hteo da ovde podelim iskustvo i nastavim da pisem po neku stvar o promenama
koje je moj bicikl "pretrpeo",od prepakivanja,pa sada do farbanja i ponovnog sklapanja (kada zavrsim,okacicu jos
koju sliku finalnog "proizvoda" :) )
  • 4

#19 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 09 April 2017 - 11:07 PM

Zavrseno je i "pakovanje"...
Slike pre i posle :)f885594f02e453e96c4c86fd55b6dd0d.jpga679c1abdd333233691a016c7aedad5b.jpg7140c90b1ce88efe34564f29fd863881.jpg18e5b0db86c6d12069b42336cee12a9b.jpgd91549a0591cb3be3c53d1b7b7a7260c.jpg

Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 4

#20 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 10 April 2017 - 06:11 AM

Svaka cast, bas lep bicikl👍

Sent from my Samsung
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika