Jump to content


Fotografije

Bol u kolenu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
86 odgovora na ovu temu

#41 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 September 2017 - 11:12 AM

A znači domaći izdajnik :P Onda ništa :D :D

Možda ti je najprostije da iscimaš kupujemprodajem dobavljače da ti donesu/pošalju šta ti treba, jer da biješ toliki put ne vredi ako ne misliš da pazariš robe za par stotki (što je u dekatlonu uvek moguće, samo je pitanje finansija).


  • 0

#42 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 07 September 2017 - 04:01 PM

http://m.decathlon.r...&submit_search=
Meni je ova stvar pomogla

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 September 2017 - 05:34 PM

E, al' ima ih različitih, od malo jačih od sportske čarape do armiranih. Treba ubosti...


  • 0

#44 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 07 September 2017 - 05:43 PM

Da... I veličinu... Ja sam prema merama koje oni daju uzeo sebi broj 1(ima 3)...nisam probavao na licu mesta, računao sam da je dobar... Ali stala mi cirkulacija sa tako uskim :D otišao I zamenio za dvojku...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#45 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 16 October 2017 - 04:46 PM

Nisam hteo da otvaram novu temu
U Cetvrtak sam vozio relaciju Nis- Vrnjacka Banja- Nis
Sa novim pletenica volanom,to napominjem jer sam verovatno blago promenio poziciju tela u voznji
Vec pri izlazu iz banje u povratku,krenuo je jak bol u predelu unutrasnjeg dela desnog skocnog zgloba i sve jace i spolja,do te mere da sam morao sa povijenim stopalom prema napred na prstima da vozim.Inace spd koristim,letos vozio turu sa tim patikama,plitke su.
Onda je krenula i druga noga.Bol je bio neopisiv.Isto vece su izasle modrice i veliki otoci.
Jedino mi sada pada na pamet da je "osa izmestena" promenom volana i blagim uspravljanjem.
Da li se ovo nekome desilo?

Attached Thumbnails

  • IMG-ef1c0c17194d04748f005540ab2aa00c-V.jpg

  • 0

#46 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 27 April 2018 - 05:56 AM

Pozdrav, ajde da probam da pitam ovde ako je neko imao slicna iskustva.
Prosle nedelje sam vozio bicikl malo jacim tempom(86km, 33km/h,jak vetar) i pred kraj voznje sam osetio bol(mozda vise cudan osecaj) u desnom kolenu. Kad sam dosao kuci bol je i dalje bio tu. Napravio sam pauzu od dva dana, ali je koleno i dalje malo bolelo. Ove nedelje sam vozio bicikl, slab bol je i dalje bio tu, ali mi nije smetalo tokom voznje. Sinoc sam malo brze vozio i kada sam ustao tokom noci koleno mi je u dva navrata klecnulu, nisam mogao da se oslonim na njega(to je kratko trajalo). Sta mislite sta mi se desava sa kolenom?

 

Mada nisam 100% siguran deluje mi da bol dolazi iz centra kolena sa prednje strane. Takodje mi i krckaju kolena.


  • 0

#47 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 27 April 2018 - 07:12 AM

Centar kolena s prednje strane zvuči kao iritacija između čašice i glave butne kosti. Može da bude znak da je sedlo prenisko, a može biti da si jednostavno vozio predugo, prejakim tempom, preniskom kadencom. Ja bih mu dao malo više od par dana da se oporavi, a onda prvih par vožnji kraće i lakšim tempom i obavezno kadenca 90+.
  • 1

#48 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2018 - 07:15 AM

Veruj mi na reč: imaš neku vrstu upale.

Koji tačno element kolena, ne znam, a nije ni bitno.

Postoje protivupalne kreme (Deep Relief i slični) koji doprinose zaceljenju, ali ne mogu da naprave čuda.

Najdelotvorniji lek je odmor, to jest izbegavanje aktivnosti kod kojih se javlja bol.

 

Zašto se sve to dešava – verovatno isto kao kod mene: nisi genetski nadaren fenomenalnim kolenima i to je to.

 

Lekar koji ti kaže drugačije ili je primio blokčiće+put na kongres od neke farmaceutske kuće pa ti valja neke mazalice i lekove, ili prosto ne zna.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#49 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 27 April 2018 - 07:46 AM

Dobra stvar je sto krecem na neko kampovanje tako da sigurno jedno nedelju dana necu voziti bicikl niti raditi bilo sta tesko, pa cu posle toga videti sta se desava. Taj dan kada me je zabolelo koleno jesam vozio sa malom kadencom, verovatno je od toga sve i krenulo.


  • 0

#50 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 April 2018 - 08:26 AM

Ne znam koliko je kadenca bila mala, ali nikakvo čudo da mlevenje za rezultat ima bol u kolenu :)

K'o što sam več pominjao, pijte surutku umesto vode...


  • 0

#51 Cherso

Cherso
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 14 July 2018 - 10:06 AM

Poštovani kolege, kao osobi koja je svojevremeno na skijanju povredila meniskus i ligamente te imam osetljivo koleno i tetive te ozbiljno povredila zglob desne noge prilikom vožne MTB-a  iskreno Vam preporučujem Ihtiol - kamfor mast (Vet.zavod Subotica) kao i masti koje sam kupio u HR i to na preporuku prijatelja: Gavezin i Propireumin, proizv. Apipharma ZG (na pakovanju vidim da se izvozi u CG i BiH).


  • 0

#52 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2018 - 03:15 PM

Prepiši aktivne supstance iz toga :)

 

Sa gavezom se ne treba zezati olako.


  • 0

#53 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 July 2018 - 07:08 PM

Prepiši aktivne supstance iz toga :)

Sa gavezom se ne treba zezati olako.

Sta je problem sa gavezom?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2018 - 07:30 PM

1. može da napravi problem na površini (upale i čuda) ako se pretera 2. pošto od njega i vazduh zarasta, obazrivo oko zglobova koji već imaju problem sa razmrdavanjem


  • 0

#55 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 July 2018 - 07:32 PM

1. može da napravi problem na površini (upale i čuda) ako se pretera 2. pošto od njega i vazduh zarasta, obazrivo oko zglobova koji već imaju problem sa razmrdavanjem

a ok, nisam znao, mada ga ja koristim za sve sto me zaboli i nisam imao problema do sada.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#56 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 10:26 AM

Centar kolena s prednje strane zvuči kao iritacija između čašice i glave butne kosti. Može da bude znak da je sedlo prenisko, a može biti da si jednostavno vozio predugo, prejakim tempom, preniskom kadencom. Ja bih mu dao malo više od par dana da se oporavi, a onda prvih par vožnji kraće i lakšim tempom i obavezno kadenca 90+.

preniskom kadencom.

o ovome sam pisao kad sam uzeo novi bajk i vozio malo duze. ipak nemam dovoljno brzina da bih okretao nekom normalnom kadencom uzbrdo. uvijek je to neko natezanje a cim duze traje umorim se prebrzo.

 

prosle godine sam imao bol unutar koljena, kao jako probadanje. javi se na nekoliko dana, traje 10sek i prodje. onda je prestalo ali evo sad, kad je pocela sezona, javio se drugaciji bol na istom mjestu. sad je tup i boli pri okretanju. slucajno sam na GCN kanalu cuo za patellar tendonitis. gledao sam video o podesavanju bajka i boljem polozaju tijela pri voznji - prvo sto mi je palo na pamet kad su bolovi poceli. 

 

je li neko imao problem s tim i kako je rijesio? sad ne mogu ni na snimanje, zbog poznate situacije... odmaram i mazem fastum gel...


  • 0

#57 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2020 - 12:16 PM

Da li koristis SPD ?
Probaj sa istezanjem kvadricepsa. Nekad bol hoće da se stvori zbog skraćenih mišića kvadrcepsa ili samih ligamenata.
Pre svakog istezanja prvo ide zagrevanje.
  • 0

"Лажима је све почело"


#58 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 01:07 PM

Bolovi na početku sezone često ukazuju da se krenulo previše intenzivno posle pauze. Nikako ne može škoditi da se napravi pauza, a onda krene ispočetka polagano. Ako zbog trenutnih karantina ne može da se vozi napolje, krenuti lagano s vežbama u kućnoj radinosti koje će ojačati tu muskulaturu - čučnjevi, iskoraci unapred i unazad, "supermen" na jednoj nozi itd.


  • 0

#59 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 June 2020 - 03:35 PM

Skapirao sam da definitivno imam neki problems sa desnim kolenom kada intenzivno vozim. Kako sam to skontao?

 

 

Na poslednjoj dvodnevnoj turi koju smo vozili Igor i ja, prvi dan je bio žestok. Pre toga su moje standardne vožnje bile nekih 70 do 80 km sa nekih cirka 1000 do 1200 km visinca. Za više nisam imao ni volje, ni društva, ni vremena. Međutim, Iggy i ja samo prvi dan te ture u istom danu penjali Debelo Brdo i Taru, što je s obzirom na ono na šta se moj organizam dobro adaptirao, bilo previše. Debelo Brdo sam lagano i bez ikakvih problema izgurao, a onda je na red došla tara i 13km konstantnog uspona od minimum 7 i više % bez ikakvog predaha. Srećom, imao sam kasetu od 32 zuba tako da sam to izgurao do kraja ali da je bilo teško, jeste. Vrteo sam u granny brzini i išao lagano, pa čak sam i pravio manje pauze na 3 do 4 kilometra. Kad smo se popeli na Taru i sišli sa bajseva, osetio sam da me žiga to desno koleno, ali ništa strašno. Do kraja dana, kada smo završili vožnju i kada sam se istuširao, shvatio sam da mi je problem da siđem niz stepenice, da osetim bolove u kolenu čak i prilikom pomeranja u krevetu. Sledećeg dana nas je čekao lakši deo puta, oko 130 km uz samo jedan veći uspon na Divčibare. Iskreno sam se plašio da moje koleno to neće izdržati.

Sutra dan kada smo zajašili bicikle, skontao sam da je bol u kolenu popustio ali da je definitivno još uvek prisutan. Prvih 30 km me je po ravnom koleno žigalo pri svakom okretaju pedale, što me nije ni blizu brinulo kao činjenica da je ispred nas bilo još oko 2km visinca za koje sam sumnjao da će moje koleno moći da podnese. Nosio sam se mišljju da usput svratim u neku apoteku i kupim nekio bandažer ili čak onu konjsku mast pa da namažem i vidim hoće li to ublažiti bolove. Dok smo bili u Užicu, odustao sam od te ideje jer sam nekako želeo da što pre odpedalamo taj dan i da se vratim kući da vidim svoju ćerku. Nisam hteo da gubim dodatno vreme tražeći apoteku. Kontao sam da može biti mnogo gore, ali sam isto tako znao da uspon na Divčibare nije ni blizu tako zahtevan kao onaj na Taru, i da sa prenosom 34/32 gotovo sigurno mogu da to izguram a da se praktično ni ne zadišem. Za divno čudo, kako je počeo taj uspon, meni je bol u tom kolenu gotovo iščezao. Nisam ni koristio 32 zuba na kaseti, vozio sam nekim svojim ustaljenim tempom i bez ikakvih problema to izvukao do gore. Tek kada smo skroz završili vožnju i kada sam ušao u auto, kako je koleno počelo da se hladi, osetio sam opet blagi bol prilikom savijanja noge, ali ni blizu onog bola kao veče pre.

 

Sutra dan, ja kao nov. Bolu, Bogu hvala, ni traga ni glasa.

 

Moje pitanje za one koji su imali sličan problem. Da li su ovi simptomi koji sam ja imao definitivno znak da imam neki problem sa tim desnim kolenom za koji bi trebalo da se obratim stručnom licu, ili vam to više deluje kao posledica toga što sam zagrizao prevelik zalogaj u odnosu na ono što je moje telo pre toga naviklo? Ako je to u pitanju, pitam se onda što me je zezalo samo desno koleno a levo praktično ni malo....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#60 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2020 - 03:54 PM

Po mom iskustvu, koje je slično, zvuči kao da je bol izazvan prvenstveno jakim i produženim naporom. Stvar je što kada tako pomeraš granice svoje spremnosti, na videlo izađu čak i sitni nedostaci u simetriji tela i položaja na bajsu. Kod mene se pojavljivao bol u oba kolena, ali prvo sa spoljne strane jednog pa unutrašnje strane drugog i čak sa zadnje strane, sve sukcesivno. Probao sam sa pomeranjem pločica, podešavao visinu sedišta i na kraju vratio sve na staro, osim što je sedište možda 10mm niže. Takođe, često vozim gradski bajs sa potpuno drugačijim položajem, bez clipless pedala pa je sigurno i to uticalo na pojavu bolova pri sve jačim vožnjama na drumašu. Sve u svemu, trebalo bi proveriti da li neka manja pomeranja sedišta ili pločica imaju uticaja, ali generalno mislim da će telo da se navikne i ojača, pogotovo ako redovno održavaš taj novi nivo opterećenja.
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika