Jump to content


Fotografije

potrebna preporuka DH bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#21 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 09:24 PM

Verujem da ce mu se svideti (ne znam da li ima iko da mu se ne svidja da jurca bajsom niz brdo), ali bolje pitanje sto se tice ove kupovine jeste to da li clan koji je otvorio temu ima potrebne stvari da bi iskoristio DH bajs onako kako treba.

Osim novca za kupovinu ovakve masine i opreme, treba da imas jos nekoliko stvari kako bi uspesno vozio ovakav bicikl. Treba ti dobro znanje teorije voznje, prakticna primena iste, dosta iskustva i umeca cak i za sam pocetak (manual, wheelie, bunny...), a najvaznije od svega, par golemih muda da sve sto znas primenis na padini. Ako ti fali bilo sta od svega ovoga, moje misljenje je da treba da poslusas ovo sto i druge kolege ovde pricaju, a to je da uzmes neki 'full sus', nebitno da li trail ili enduro, i da vidis ide li u smeru u kom bi trebalo da ide. Smatram da svaki spust koji ti moze pasti na pamet, ukoliko nisi profesionalni spustas, mozes proci vrlo brzo, efikasno i zabavno, sa enduro biciklom od npr. 160mm hoda.
  • 1

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 09:26 PM

Cisto da se podsetimo, DH bicikl se gura, vuce uzbrdo a vozi nizbrdo. Ako hoces da vozis uzbrdo pa nizbrdo da skaces i juris onda trazis ENDURO tip bicikla, na njemu moze da se sedi i vozi dok na DH tesko.


  • 1

#23 Zonda

Zonda
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 01:06 PM

Pozdrav drustvo imam 22 godine i zelim malo voziti downhill kad odem na Taru (ne nista profi ali da moze da izdrzi solidan napor) pa cak i malo veci, sta mislite o Capriolo mayan-u, mislio sam ga uzeti pa malo poboljsati tipa pogon menjac hidraulika sram 9 ili je mozda bolje nesto polovno uzeti tipa evo linkova>

                                                                   pa nesto od ovih unaprediti?

 

http://www.2bike.rs/...-3#.V1Vzp_mLTIV

 

http://www.2bike.rs/...ov#.V1Vzk_mLTIV

 

http://www.2bike.rs/...-1#.V1Vzl_mLTIV

 

http://www.2bike.rs/...ja#.V1VznPmLTIV

 

http://www.2bike.rs/...ov#.V1VzoPmLTIV

 

http://www.2bike.rs/...2#.V1VzpfmLTIV 

 

shvatam da nisu  izabrani modela profi osim zadnjeg linka cena sve govori.. Najvise mi se svidja link 3 bajs e sad da li mogu ugraditi u navedene modele amortizere fox ili neki jaci i bolji to vazi i za mayana? 


  • 0

#24 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 06 June 2016 - 01:14 PM

Jedino iole vredno od this stvari je ovo

 

 

http://www.2bike.rs/...ov#.V1Vzk_mLTIV


  • 0

ಠ_ಠ


#25 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 06 June 2016 - 02:02 PM

Izgleda da u ovoj temi postoji neka zabluda o DH disciplini.

Allex je na prošloj strani lepo objasnio da treba da se ozbiljno vežba, i da ti treba i psiha odnosno nedostatak iste ( :)) da bi se vozio DH. Rečenica "zelim malo voziti downhill kad odem na Taru" zvuči suviše neozbiljno, nije to puštanje zmaja pa da kažeš idem malo da se zezam, ako nisi ozbiljno utreniran itd možeš da zadobiješ veoma ozbiljne povrede, da ne pominjem nedostatak ozbiljnog bicikla odnosno pominjanje Mayan-a u istoj rečenici sa DH-om.

 

Za DH od svih bajseva koje si naveo jedino Kona zadovoljava uslove jer ima odgovarajuću geometriju, ali takođe je i mnogo matora.

Ostali imaju premalo hoda za DH i stalno će ti i viljuška i amortizer ostajati bez hoda, odnosno udaraće dno. Sa 100 mm ćeš razbiti zube prilikom nekog većeg doskoka.

 

Moje mišljenje je isto kao i za otvarača teme, a to je da tebi više treba neki Traill ili AM/Enduro bajs, sa 130-150 hoda može mnogo toga da se radi, a nešto ne verujem da ćeš odmah da skačeš sa 3-4-5 metara i slične stvari (mada možda grešim).

 

Šta si vozio do sada, i po kakvim terenima?


  • 2

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2016 - 02:06 PM

Samo da se nadovežem na post kolege iznad. Šta se podrazumeva pod "down hill"? Ako to podrazumeva spuštanje nekom kontrolisanom (manjom) brzinom po utabanoj zemlji, tj. planinskim stazama, bez velikog kamenja i velikih skokova, onda je druga priča. Ono što se u sportskim bici krugovima definiše kao DH je to što je kolega opisao i traži ozbiljan bajs, ozbiljno znanje i pripremu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 02:33 PM

Pa ne mora odmah da juri nizbrdo ako ima DH bicikl, prvo polako dok ne upozna stazu... Kako bi to izgledalo kad bi neko hteo da kupi drumski bicikl a jave se kolege, nemoj nemas ti snage za Tur de frans, znas li ti kako oni brzo voze, 50~70 na sat, bolje ne pokusavaj... odustani odmah.  :)


  • 0

#28 Zonda

Zonda
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 02:43 PM

iscitao sam sve o DH hvala za razumevanje na ovo moje sviranje da se tako izrazim ozbiljna spremnost ozbiljna oprema treba kao sto je vec drug napisao u navedenim komentarima. Hvala na savetima shvatam koliko kobno moze za pocetnika, laika kao ja npr pocev od same reci divljina i nema nigde nikoga ne daj boze u slucaju pomoci! Do sada nisam vozio nista specijalno (skejt jedino ozbiljno vozim) pa sam mislio na bajs malo po planinama mada vidim koje su cene za ozbiljan DH tako da ce na kraju biti neki trail ili AM/Enduro bajs po nekim utabanim stazama bez ekstremnih skokova logicno... ovu ponudu navedenu znaci otpisujemo, sta mi savetujete da nije previse skupo, da je odlican odnos cene i kvaliteta u takve moje pocetnicke svrhe ali da ne bude naletim ostanem sa prelomom sto dela bajsa sto vilice:D


  • 0

#29 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 06:17 PM

 

Moja preporuka ti je da odeš na Kopaonik i tamo iznajmiš neki DH u Planet bike-u pa probaš da li ti se to uopšte sviđa. Znatno ti manji trošak predstavlja, nego da recimo kupiš bicikl pa shvatiš da ti se ne sviđa kategorija pošto predpostavljam da nisi vozio taj Sportster po nekom terenu. Možeš sve to naravno i u nekom drugom gradu gde imaš Planet i neku pristojnu stazu na kojoj može da se testira.

 

Koliko sam gledao u PB-u, oni nemaj nikakav DH bajs, inače bi varijantu sa Kopaonikom, koju mi predlažeš, vrlo rado isprobao. Inače sam Spotster-a vozio i vozim po stazama i bogazama i svašta nešto s' njim radio, ali nisam siguran koliko će još moći da me izdrži i koliko sam uopšte bezbedan sa njima na terenima koji se ne zovu asfalt


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704


#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2016 - 07:35 PM

Koliko sam gledao u PB-u, oni nemaj nikakav DH bajs, inače bi varijantu sa Kopaonikom, koju mi predlažeš, vrlo rado isprobao. Inače sam Spotster-a vozio i vozim po stazama i bogazama i svašta nešto s' njim radio, ali nisam siguran koliko će još moći da me izdrži i koliko sam uopšte bezbedan sa njima na terenima koji se ne zovu asfalt

 

Svaki bajs je dobar ako se koristi zdrav razum. Gume širine 37 mm i šire od tih su dosta dobre u upijanju udaraca i neravnina. Duplozidne felne sa dobrim žbicama su drugi preduslov. Bilo koji muški ram će u principu biti jak. Po mogućnosti da je korman a-head, ne onaj sa konusom.

 

Ako znaš ustati sa sedla i rasteretiti bajs na džombama, kao i ako ne izvodiš neke skokove i slično, bićeš bezbedan. Kreneš od onog što znaš da bajs i ti izdržavate, a granice vremenom možeš sam ispitati. Mislim, vozili su ljudi po planinčinama i pre pojave DH bajseva sa uživanjem i bez problema. DH samo mogućava da ideš brže i skačeš više, po većim džombama. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2016 - 07:45 PM

Fallout ne lozi decka,izginuce negde sa tim sportsterom... Ako misli na pravi DH a ne na zesci XC,treba mu ozbiljna masina i nikakve gume koje stavi mu ne pomazu...
  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2016 - 07:51 PM

Ne ložim ga, ozbiljan sam. Ako je cilj uživanje u prirodi van asfalta, koliko sam shvatio iz poslednjeg posta kolege, svaki bajs je dobar, samo malo opreza i iskustva - koji dolaze vremenom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 07:58 PM

Fallout ne lozi decka,izginuce negde sa tim sportsterom... Ako misli na pravi DH a ne na zesci XC,treba mu ozbiljna masina i nikakve gume koje stavi mu ne pomazu...

 

Sta ima veze, nek i novi clanovi cuju poneki njegov biser  n2:hahaha


  • 0

#34 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2016 - 08:01 PM

Problem je u tome sto i pored YT i Googla ljudi ne znaju sta je u stvari DH...pa oce da voze capriolo mayan...pa ti probaj da objasnis kako to ne moze,i zasto ne moze,i da im preporucis kupovinu...zajebana rabota.
  • 0

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2016 - 08:04 PM

Problem je u tome sto i pored YT i Googla ljudi ne znaju sta je u stvari DH...pa oce da voze capriolo mayan...pa ti probaj da objasnis kako to ne moze,i zasto ne moze,i da im preporucis kupovinu...zajebana rabota.

 

Ma sve se slažem, ali koliko sam shvatio iz koleginih kasnijih postova, čovek hoće da vozi kroz šumu bez brige, daleko od sportske DH vožnje sa akrobacijama. U tom kontekstu i pišem - od utabanih šumskih & kozijih staza ni drumaš se neće raspasti. Proverio lično.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 06 June 2016 - 08:21 PM

@Dekse 51
Ocigledno vise nemaju onog Gamblera, ali imaju Genius LT sa 170 mm sto je i vise nego dovoljno.

Ima istine u onome sto Fallout kaze, ako pogledas starije fotofrafije videces da su se koristile viljuske od 130 mm i obicni qr zatvaraci za DH, ali su vremenom discipnine postane agresivnije pa se sada na XC-u vozi 100/120. DH tada i sada ne moze da se poredi, ali ti neces odmah voziti skokove pa ti je bolje da uzmes neki trail ili Am, koji ces zapravo moci i uzbrdo da vozis.
S tim sto sada imas ne bih bah mnogo besneo, mozda do pola metara doskoka, ali sve zavisi i od tockova guma itd, ali ipak je to treking/hibrid a ne mtb.


  • 1

#37 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 09:16 PM

Ne ložim ga, ozbiljan sam. Ako je cilj uživanje u prirodi van asfalta, koliko sam shvatio iz poslednjeg posta kolege, svaki bajs je dobar, samo malo opreza i iskustva - koji dolaze vremenom.

 

Hahaha, baš takav etno bajker ne bih želeo da budem. Kupio bih Partizan biciklu i nebi nikog pitao na forumu šta misli n2:Dizzy


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704


#38 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 11 July 2016 - 02:39 PM

Ima li neko komentar na bajk Voltage 720, valja ne valja?


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika