Jump to content


Fotografije

potrebna preporuka DH bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 04 June 2016 - 11:08 PM

Pozdrav svima. Hteo bih da se upustim u DH avanturu, pa bi mi trebala vaša preporuka: koji bajs bi bio vaša preporuka, šta je potrebno obavezno imati od opreme kao i gde pazariti.


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704


#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 June 2016 - 11:58 PM

YT Tues


  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2016 - 12:44 AM

Commencal Supreme world cup v4 2016

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#4 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 01:18 AM

2016 Canyon Sender CF


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 01:53 AM

He, he, al' mu nudite krsove, za te pare kupi novi YT sa carinom i transportom do Srbije i ostane mu za avio kartu do Kanade da se sit navoza po Whistler-u  :) (link)

 

Kaciga je obavezna a i ostalo ne bi bilo na odmet za pocetak.


  • 0

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2016 - 01:55 AM

He, he, al' mu nudite krsove, za te pare kupi novi YT sa carinom i transportom do Srbije i ostane mu za avio kartu do Kanade da se sit navoza po Whistler-u :)

Prvi si poceo mi samo dopunjujemo!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 02:03 AM

Pa ja to ozbiljno, mada ce verovatno da bude kaprijolo na kraju.


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2016 - 02:04 AM

Vrv...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#9 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 09:14 AM

Ja gledao Giant Glory, ali kao i vi što mi predlažete, nisam video da za ove bajkove ima prodavaca u Srbiji. Kako ste se vi snašli i došli do vaših bajkova, ajde pomoć.


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704


#10 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2016 - 09:27 AM

Hiljade i hiljade sklekova, hiljade i hiljade trbusnjaka samo rad, samo pregor, samo odricanje!!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#11 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2016 - 10:16 AM

Trazi polovno dekse...i odvoj oko soma evra bar...
  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 10:19 AM

Moze i Giant Glory


  • 0

#13 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 10:57 AM

On misli da smo mi ozbiljni sa preporukama.  n2:hahaha


  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 11:13 AM

Ne znam za vas, ja sam ozbiljan. DH bicikli trpe velike udare a ipak su to sofisticirani ramovi pa treba biti oprezan kod kupovine polovnog a YT Tues nov kompletan bicikl kosta 2300e... Ja ne znam za jeftiniji a da je pristojan za voznju.


  • 0

#15 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 11:27 AM

U sustini ozbiljan sam i ja, ali ne verujem da momak trazi preporuku za nov bajs. Moja bar preporuka je vise bila u skladu sa tim kakvo pitanje je covek postavio.

 

Ne znam sta znaci ovo preporuka za DH bajs. Ako misli da ovde postoji odredjen broj ljudi koji ima dovoljno sredstava da testira bicikle za spust, pa na osnovu toga kaze svoje misljenje, mislim da se malo zeznuo.


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 June 2016 - 11:45 AM

Pozdrav svima. Hteo bih da se upustim u DH avanturu, pa bi mi trebala vaša preporuka: koji bajs bi bio vaša preporuka, šta je potrebno obavezno imati od opreme kao i gde pazariti.

 

Odmah da se ogradim, ne vozim, niti sam ikad vozio to što se zove DH (spuštanje po šumskim putevima običnim bajsom, bez velikih skokova i ostalog se ne računa). Opet, dok se ne uključi neki iskusan DH kolega, ili bar neko ko hoće ozbiljno da pomogne, mogu ti ovo reći:

 

- Prvo je pitanje da li planiraš nov, polovan bajs i koliki ti je budžet. Dobri amortizeri su novi po 200 i više evra, dobri ramovi po 1000 i kusur i tako dalje (novi). Ko vozi DH će moći verovatno bolje da te savetuje koji je neki minimum opreme po kvalitetu za pristojnu vožnju i koliko idu polovni delovi ako ne uzimaš novo.

 

- Drugo pitanje je tvoja visina barem, kako bi, ako tražiš polovan, neko mogao da ti preporuči bajs odgovarajuće veličine za tebe.

 

Od opreme ti trebaju dobre pedale - ili platforme sa šrafovima što se ne kližu, ili one za ukopčavanje, koje traže specijalne sprinterice, nisam siguran šta voliš i šta je bolje za takvu vožnju. 

 

Rukavice, kaciga i dobre patike - nisam siguran šta je od ta tri važnije i čemu bih dao veći prioritet za takvu vožnju. Štitnici za kolena, laktove, ramena, cevanice - to nisam siguran, verovatno zavisi i od staze, moraće neko iskusniji u DH vožnji da se uključi.

 

Gde sve to pazariti? Najbolje napolju, koliko znam kod nas je relativno skroman izbor, posebno izvan BG. Ali opet, ljudi koji su u tim vodama verovatno znaju bolje da te posavetuju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2016 - 12:26 PM

Jesi li ikad vozio DH? Verujem da nisi... Iskusni DH vozaci ce ti reci,ako hoces ozbiljno da vozis DH,da prvo kupis neki free ride ili full sus XC bajs,da steknes iskustvo na spustevima i pri doskocima... DH masinu je tesko kontrolisati i tu treba biti iskusan.. Sto se tice opreme,tu ide kaciga,stitnici za ruke i noge,posebna zastita za torzo i full face kaciga...to sve dobrano kosta.. Kod nas je jako skroman izbor nove opreme,na berzi izleti kadkad nesto... Komsije Hrvati daleko bolje stoje po tom pitanju pa mozes do njih da skoknes... Za bajs ista prica... Vidjao sam na ciklonautu Scott Gamblera ,a i neka Kona se provlacila... Cene se polovnoh krecu uglavnom oko 1200 evra,ali izleti i za 800e ili 2000e.. U svakom slucaju DH je prilicno skup sport,ako nemas pouzdan i adekvatan bajs na prvom mestu,i opremu,moze biti veoma opasno...ljudi su gubili glave.. DH je lozenje dok gledas kako skacu i divljaju,ali to su profesionalci a i sve ima svoju cenu.. Najbolje prelistaj forum,ima starih tema od Stojnica,on je daunhiler,pogledaj to i jos jednom dobro razmisli... Pozdrav.
  • 3

#18 dekse51

dekse51
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 05 June 2016 - 07:23 PM

Jesi li ikad vozio DH? Verujem da nisi... Iskusni DH vozaci ce ti reci,ako hoces ozbiljno da vozis DH,da prvo kupis neki free ride ili full sus XC bajs,da steknes iskustvo na spustevima i pri doskocima... DH masinu je tesko kontrolisati i tu treba biti iskusan.. Sto se tice opreme,tu ide kaciga,stitnici za ruke i noge,posebna zastita za torzo i full face kaciga...to sve dobrano kosta.. Kod nas je jako skroman izbor nove opreme,na berzi izleti kadkad nesto... Komsije Hrvati daleko bolje stoje po tom pitanju pa mozes do njih da skoknes... Za bajs ista prica... Vidjao sam na ciklonautu Scott Gamblera ,a i neka Kona se provlacila... Cene se polovnoh krecu uglavnom oko 1200 evra,ali izleti i za 800e ili 2000e.. U svakom slucaju DH je prilicno skup sport,ako nemas pouzdan i adekvatan bajs na prvom mestu,i opremu,moze biti veoma opasno...ljudi su gubili glave.. DH je lozenje dok gledas kako skacu i divljaju,ali to su profesionalci a i sve ima svoju cenu.. Najbolje prelistaj forum,ima starih tema od Stojnica,on je daunhiler,pogledaj to i jos jednom dobro razmisli... Pozdrav.

 

Nisam DH vozio pošteno. Zadnjih godinu dana imam Sportster 30 (zamenio sam mu pedale zbg cipela) pa bih sada da vozim i neki DH bajk. Ne bih polovan već nov. Jednom sam kupio polovan bajk i imao svašta nešto problema.


  • 0

Sva piva su dobra, samo su neka bolja n2:mysmilie704


#19 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2016 - 07:41 PM

Onda racunaj sa sve pratecom opremom da te izadje izmedju 3000 i 3500e... Naravno,kupovina iz inostransva,osim ako neces da vozis capriolo mayan i gtx pa da pogines...
  • 0

#20 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 05 June 2016 - 08:07 PM

A da li si ikada vozio neku iole zahtevniju stazu sa nekim manjim skokovima itd, pa ti se to svidelo ili ti je jednostavno pala ideja da bi vozio DH? Jel ima brda odnosno odgovarajućeg terena tamo gde ti živiš?

Moja preporuka ti je da odeš na Kopaonik i tamo iznajmiš neki DH u Planet bike-u pa probaš da li ti se to uopšte sviđa. Znatno ti manji trošak predstavlja, nego da recimo kupiš bicikl pa shvatiš da ti se ne sviđa kategorija pošto predpostavljam da nisi vozio taj Sportster po nekom terenu. Možeš sve to naravno i u nekom drugom gradu gde imaš Planet i neku pristojnu stazu na kojoj može da se testira.

Možda je bolja opcijca u početku neki AM, ali to je na tebi, ja bih razmislio o opciji Kopaonika pa tamo iznajmiš 2-3 tipa bicikala da isprobaš koji ti se sviđa i odgovara.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika