Jump to content


Fotografije

Ispravljanje ulubljenja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
49 odgovora na ovu temu

#21 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 27 July 2016 - 03:52 PM

...obmana je kada napises da nema sanse da pukne, kao sto pise u tvom oglasu.

 

Kako sam ja uspeo da promasim ovu cinjenicu? Izgleda da nisam citao sve. Sad je meni jasno zasto ovaj 'fizicar' brani toliko ulubljene ramove, jos kad sam video njegove odgovore bas mi je bilo cudno da se neko toliko zalaze da odbrani polupan ram.

 

Ova slicica je jako zanimljiva samo postoji problem u tome sto: cevi nisu istog oblika, nisu istog poprecnog preseka i koliko mi se cini (gledajuci opterecenja), ovde nije ukljuceno opterecenje koje deluje sa prednjeg tocka odnosno razvlacenje 'down tube' od strane 'head tube' prilikom sabijanja prednje suspenzije. Sve to mi govori da si ti ovde dosao da hvalis svog konja i da nemas pojma o cemu pricas (vezano za opterecenja u ramu).


  • 0

#22 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 27 July 2016 - 04:39 PM

Pa dobro,procitaj moj prvi komentar,lepo sam napisao da da sve sto ste napisali je na mestu...i dodao moju stranu price,koja je takva kakva je...a sto pojedini nemaju preca posla pa pisu sve i svasta, to je druga stvar,zato forume i ne volim.Napisem moje iskustvo sa bajkom i odma krenu price da ja sad prebacujem moj rizik na nekog drugog...Kako god bilo fizika ide meni u korist,jer je poenta da ta cev trpi mnogo manje nego ostale..to su ti neke ko zna koje price...I ovde na berzi,nadjete se pametni da pisete o koje cemu a juce ste seli na bicikle.A i ako vozite 20 godina vi ste svi samo penzioneri koji prave 16km/h prosek..mojNE te price,svako je ovde doktor za bicikle i sve ostalo...Jedno je tu sigurno da ta cev trpi daleko manje opterecjenje od nekih drugih i da ram nije pukao nego je ulubljen i da nije promenio geometriju niti se ulubljenje povecalo ni smanjilo,vozio sam offroad brzinom kojom 90posto vas ne sme da vozi drumasa po perfektnom drumu nizbrdo .Svaka cast pojedinima koji "VOZE" bicikle...Retko zajebana sorta ovi biciklisti i inzinjeri na forumima..I ne mislim nikoga da vredjam ali tako je kako je.


  • -2

#23 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 27 July 2016 - 04:47 PM

A toliko delova i bicikala sam prodao na cikloberzi i nikad niko nije bio nezadovoljan.Zovu me ljudi posle mesec dana da pricaju koliko su zadovoljno...


  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 July 2016 - 06:31 PM

A toliko delova i bicikala sam prodao na cikloberzi i nikad niko nije bio nezadovoljan.Zovu me ljudi posle mesec dana da pricaju koliko su zadovoljno...


ovo niko i ne spori. napisao si lepo da je ram ostecen, napisao cenu i to je ok. ko hoce, kupice i nema sta da se ljuti.
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 July 2016 - 06:38 PM

I ne znam cemu tolika frka kada je sve je jasno i napisano. Da li ce puci? Ko zna. Mozda pukne za 2 dana a mozda nikada. I da nije ulubljen moze da pukne za 2 dana a mozda nikada.

Ko hoce da kupi ulubljen ram, kupice i zna da kupuje ulubljen ram. Ko nece, nece i kraj price. 


  • 4
.

#26 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 27 July 2016 - 07:02 PM

Slazem se


  • 1

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 July 2016 - 04:18 AM

I ne znam cemu tolika frka kada je sve je jasno i napisano. Da li ce puci? Ko zna. Mozda pukne za 2 dana a mozda nikada. I da nije ulubljen moze da pukne za 2 dana a mozda nikada.

Ko hoce da kupi ulubljen ram, kupice i zna da kupuje ulubljen ram. Ko nece, nece i kraj price. 

 

Nije frka, čovek je pitao koliko je pametno da kupuje ulubljen ram, koliko je to ozbiljno - oko toga je krenula priča. Da li kupiti, da li ispravljati...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 July 2020 - 12:11 PM

Касно сам видео тему па понављам питање и овде: Да не започињем тему, ако није за ову нека админ пребаци пост. Елем, питање је да ли је овакав ударац већи, мањи или није проблем за хроммолибден рам?
8C3271CD-91BD-4633-9C6E-79A87768B5CD.jpeg
  • 0

#29 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 29 July 2020 - 02:05 PM

Udarac je veci, i taj ram nema vise kolekcionarsku vrednost.

 

U praksi imam CroMo celicni  ram Miyatu kome je neko cekicem nakucao down tube da smesti tocak veceg obima, i to u duzini od 15ak cm, i taj ram nikake znakove slabosti ne pokazuje, tj stoji to to tako bez ikakvih problema.

 

Ja licno nemam nikakvu sumnju da taj ram ikad tu puci,vozikam ga vec vise godina....


  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 July 2020 - 02:27 PM

Udarac je veci, i taj ram nema vise kolekcionarsku vrednost.
 
U praksi imam CroMo celicni  ram Miyatu kome je neko cekicem nakucao down tube da smesti tocak veceg obima, i to u duzini od 15ak cm, i taj ram nikake znakove slabosti ne pokazuje, tj stoji to to tako bez ikakvih problema.
 
Ja licno nemam nikakvu sumnju da taj ram ikad tu puci,vozikam ga vec vise godina....

Хвала на одговору. Нисам добро формулисао у питање сад видим. Питање је да ли је проблем већи или мањи за употребу?
  • 0

#31 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 29 July 2020 - 03:30 PM

Nezahvalno je da ti neko daje garanciju da nece tu nikad nesto puci.
Ali to nije mesto gde ramovi spontano pucaju od upotrebe.

Obicno pucaju u blizini spoja cevi.

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
  • 0

#32 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 July 2020 - 03:39 PM

Ja bih na tvom mestu samo redovno proveravao kakvo je stanje i da li je napukao, u medjuvremenu slatko i bezbrizno motao pedale :)


  • 0

#33 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 July 2020 - 05:11 PM

Захваљујем на мишљењима и искуствима
  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 05:39 PM

0073C189-15AD-4D96-A420-A6DF2FA666BB.jpeg
A72EFAEE-B1F2-446D-90D1-FD03569504B7.jpeg
E6DFC8EC-2A5D-4419-9591-A11A6C6A4EAE.jpeg
Има ли смисла да се покуша сређивање оваквог стања. На лошијој слици је друга страна рама, где је далеко мање улубљење. У питању је коса цев од кућишта врата виле до кућишта погона. Хром молибден.
  • 0

#35 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 05:51 PM

Ima smisla pokusati, ako neuspe ionako ces ga baciti.

 


  • 0

#36 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 06:37 PM

Ovo je idealan kandidat da radis sa vodom.
Napunis ram vodom, strpas ga u zamrzivac, ostavis da prenoci, sutra otopis, i ponovis procediru, dok se ram ne vrati nazad. Obavezno slikaj progres.
  • 0

#37 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 07:52 PM

Ima smisla pokusati, ako neuspe ionako ces ga baciti.
 

Овај начин једино да дам неком да ми уради, немам ни радионицу ни апарате.
  • 0

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 07:53 PM

Ovo je idealan kandidat da radis sa vodom.
Napunis ram vodom, strpas ga u zamrzivac, ostavis da prenoci, sutra otopis, i ponovis procediru, dok se ram ne vrati nazad. Obavezno slikaj progres.

И овај поступак отпада :)
  • 0

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 08:03 PM

@bax
Стварно занимљиво звучи, могао бих да видим с неким ко има слободан замрзивач па да пробам.
  • 0

#40 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 08:23 PM

Hvala, metod je mala tajna velikih majstora :) , i radi posao, usput ne razvali boju.
Ima tih sanducara zamrzivaca, u njih moze ram da stane, ili ako si negde zimi na planini pa ostavis da prenoci napolju.

Bitni je da ga radis malo po malo, tj da ga ne zaboravis u zamrzivacu, vec iz vise tura pomalo.

Tako inace sire cipele, sipaju vodu u kesu, pa kese u cipele i zamrznu sve.

Obrati paznju na grafik volumena leda, ako preteras ima sve da pukne

http://images.topper...2_vimala_25.jpg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika