Jump to content


Fotografije

Sta mi je raditi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 June 2016 - 11:19 AM

Mozes li mi reci na sta tacno da obratim paznju kad ga budem gledao uzivo? 

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

i ko sto rece jakota, da li su svi delovi isti kao sto su na oglasu i da li su u takvom stanju kako je oglaseno. Licno, ne bih pazario nista od njega. Ne bih rizikovao da budem medju onom polovinom (ako i toliko) zadovoljnih kupaca..


  • 1

#22 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 June 2016 - 11:38 AM

Ja od njega kupih 2 komada, a ko je procitao lepo temu razumeo je na sta su se kupci zalili.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2016 - 03:39 PM

taj bicikl treba pogledati dobro jer izleda da mu je ulubljen ram kod natpisa trek na kosoj cevi rama. Tako deluje na slici mozda je i sve ok ali obrati paznju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#24 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 10 June 2016 - 03:44 PM

Prvenstveno u kakvom je stanju. Da li sve radi ispravno (prednji, zadnji menjac, kocnice.) Da li su tockovi na mestu (da nemaju lufta u nablama, kakve su gume), da li su rotori krivi, kako koci, kako manja brzine. Ukoliko ima amortizer (da li lepo radi, da li ima zakljucavanje, da li pusta ulje) 


  • 0

#25 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 June 2016 - 04:15 PM

@fugazzi Изгледа да ипак ниси баш сигуран какав бицикл желиш. Вероватно си још под утиском разних опција, а можда и узбуђен самом идејом куповине новог бицикла. Ја бих ти препоручио да сачекаш још мало, кад већ ниси купио у предсезони. Мислим да је Планет обично имао тестирање бицикала у јуну (за Београд), па можда и тако да пробаш шта ти заиста одговара. Иначе, основна категоризација бицикала по типу/намени је највише препорука. Да знаш шта је произвођач имао прво у виду. То не значи да не може и скоро било који други тип бицикла да ти послужи, укључујући тај који већ имаш. Кад погледаш људе који иду на пут око света, има ту практично свих категорија бицикала и све могуће опреме.

 

Кажеш да желиш да замениш постојећи бицикл. Због чега? Зато што точкови нису 27,5?

Кажеш да желиш бицикл за циклокрос. Да ли си некада ишао на такве вожње? Људи без проблема одвозају и МТБ од Суботице до Грчке или од Србије до југа Италије. Ту је битније прилагођавање условима као што је ухвати те киша на вожњи, спавање под шатором, буди те крава (или бик ;)), "туширање" у реци (не баш редовно ;)), мало лимитирана исхрана или плаћање смештаја и ресторана. Бицикл ти некако дође најмањи проблем. Поготово ако време није јако ограничено, па да ти је заиста потребан најбољи могући бицикл за то.

 

Ја мислим да је тај твој Кјуб одличан. Да у њега уложиш пола од планираних 700 евра вероватно би био "вау" и плус спреман за путовања. А у трошкове би се уклопила и опрема за тебе (типа добар ранац или бисаге + гардероба). Да немаш никакав бицикл ок, али овако је можда боље малим дотеривањем променити основну намену том који већ имаш. Можеш на мом Јутјуб каналу да видиш какве се туре праве са МТБ 26".


  • 6

#26 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 12 June 2016 - 06:25 PM

@fugazzi Изгледа да ипак ниси баш сигуран какав бицикл желиш. Вероватно си још под утиском разних опција, а можда и узбуђен самом идејом куповине новог бицикла. Ја бих ти препоручио да сачекаш још мало, кад већ ниси купио у предсезони. Мислим да је Планет обично имао тестирање бицикала у јуну (за Београд), па можда и тако да пробаш шта ти заиста одговара. Иначе, основна категоризација бицикала по типу/намени је највише препорука. Да знаш шта је произвођач имао прво у виду. То не значи да не може и скоро било који други тип бицикла да ти послужи, укључујући тај који већ имаш. Кад погледаш људе који иду на пут око света, има ту практично свих категорија бицикала и све могуће опреме.

 

Кажеш да желиш да замениш постојећи бицикл. Због чега? Зато што точкови нису 27,5?

Кажеш да желиш бицикл за циклокрос. Да ли си некада ишао на такве вожње? Људи без проблема одвозају и МТБ од Суботице до Грчке или од Србије до југа Италије. Ту је битније прилагођавање условима као што је ухвати те киша на вожњи, спавање под шатором, буди те крава (или бик ;)), "туширање" у реци (не баш редовно ;)), мало лимитирана исхрана или плаћање смештаја и ресторана. Бицикл ти некако дође најмањи проблем. Поготово ако време није јако ограничено, па да ти је заиста потребан најбољи могући бицикл за то.

 

Ја мислим да је тај твој Кјуб одличан. Да у њега уложиш пола од планираних 700 евра вероватно би био "вау" и плус спреман за путовања. А у трошкове би се уклопила и опрема за тебе (типа добар ранац или бисаге + гардероба). Да немаш никакав бицикл ок, али овако је можда боље малим дотеривањем променити основну намену том који већ имаш. Можеш на мом Јутјуб каналу да видиш какве се туре праве са МТБ 26".

 

Moram ti reci da mrzim one ljude koji nece da priznaju kad je neko drugi ocigledno u pravu. A ti si moj prijatelju itekako u pravu. Istina je da zelim da kupim bicikl sa 27.5 tockovima zato sto se lozim, isti odgovor je i za cyclocross. Moj trenutni bicikl moze da uradi isto sto bi ta dva mogla. Moj trenutni bicikl moze da uradi sve sto mi treba.

 

Hvala ti na pomoci. Inace klipovi su ti odlicni :) Uzdravlje.


  • 3

#27 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2016 - 06:47 PM

Разочараваш ме. На твом месту, ја барем недељама не бих признао да нешто (нелогично) желим само зато што се ложим. :)

Нема на чему. Надам се да ћеш уживати и даље у том бициклу који имаш, јер је заиста одличан. А и у мојим филмовима. Јер су заиста одлични. ;)

 

Него, у вези са тих 700 евра које сам ти уштедео, ја се ложим на GoPro Hero 4 Black... ;)


  • 0

#28 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 12 June 2016 - 07:02 PM

Него, у вези са тих 700 евра које сам ти уштедео, ја се ложим на GoPro Hero 4 Black... ;)

 

Kazes zelis GoPro 4 black? Zbog cega? Zato sto je noviji od tvog? Meni se svidja taj koji ti imas! :)

 

Sto se tice bajsa, danas sam mu se izvinio sto sam hteo da ga se odreknem ;d Slazem se da je odlican :)


  • 2

#29 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2016 - 07:23 PM

"Kazes zelis GoPro 4 black? Zbog cega?"

"ја се ложим на GoPro Hero 4 Black"

 

Хехе, не мислиш ваљда да бих себе оставио рањивог на сопствену филозофију? ;)

У ствари, ложим се на неку варијанту 180 или 360 степени, али то је још прескупо, морао бих да купујем један екстерни диск недељно, а резервне батерије бих морао да носим у приколици.


  • 0

#30 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 September 2016 - 11:13 AM

Kolege da ne otvaram novu temu

Stevens mehanika full XT 770 3x9 koliko vidim

Vazdusna vila

Nitovane felne DT Swiss zice

Hidraulicne v brake kocncie Magura HS33

Gume Continental Cyclocross

380 jevereja

Vredi li to te novce?

Izvinjavam se na kvalitetu slika

Attached Thumbnails

  • IMG_20160901_191459.jpg
  • IMG_20160901_191509.jpg
  • IMG_20160901_191517.jpg
  • IMG_20160901_191534.jpg

  • 0

#31 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 September 2016 - 11:24 AM

Nisam siguran, ali mislim da ta vila nije vazdusna. 

 

Procena je uvek diskutabilna, za vlasnika vredi toliko, za kupca ne... Cena bi trebala da bude stvar dogovora. Najbolje da nadjes na berzi slican bajs pa da uporedis cene. Oprema je odlicna, tehnicko stanje na slikama deluje da je ok ali to bez voznje/provere ne moze da se zna.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#32 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 02 September 2016 - 11:45 AM

Vazdusna je,sam sam kriv sto nisam slikao i skinuo oznake,prosetacu danas opet.

Potrebno je podesavanje,prvi put sam probao takve kocnice,paknovi su novi,pa nisam znao sta da ocekujemzrang sa slabijim diskovima,jace od v brake,mozda su imale vazduha u sistemu.

Nisam do sada vozio ni ovaj rang mehanike,zato mi je bila potrebna konsultacija,da se ne zaletim.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika