Jump to content


Fotografije

Sta mi je raditi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 28 May 2016 - 10:05 PM

Pozdrav svima,

 

ovo je moj prvi post na forumu, zelim da znate da se odma' bolje osecam! :)

 

Salu na stranu, voleo bih da me iskusniji od mene posavetuju sta mi je raditi. Naime, imam Cube ltd 3, bajs je iz 2006. godine. Ima solidnu opremu, Manitou vilu, xt menjace, deore siftere, i gume 26ice.  Do sad sam ovaj bajs vozio uglavnom po asfaltu, ali bilo je i voznji po sumi i malo nepristupacnijim delovima. 

 

E sad, voleo bih da taj bajs zaminim nekim novijim pa imam par dilema..

 

Jedino sto sam siguran jeste da zelim MTB sa 27.5 gumama. Voleo bih da imam biciklu za sve (za malo duze ture i za  cross country)

 

Bacio sam pogled na Giant modele, u Markoniju i ovo su moji favoriti:

 

Giant Talon 4, 2016 (jos nema cenu ali kontam da ce biti negde do 70000)

Giant Talon 3, 2015 (ovaj bajs je 53000 - danas sam bio kod njih)

Stockli Morion, 2015 (vlasnik trazi 800 evra)

Nakita Spider, 2015

 

Iz prilozenog, moj neki budzet je max 700 evra. Sta izabrati? Da li odmah kupiti nesto jace kao sto je ovaj Stockli ili je bolje uzeti ovaj jako pristupacni Giant Talon 3 iz 2015. i u njega ulagati kasnije..?

 

I takodje ako imate jos neki predlog za 27.5 bicu vam zahvalan.

 

Pozdrav i hvala!


  • 1

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 May 2016 - 10:32 PM

Iz prilozenog...

... se vidi da imas jako cudne ideje

 

Stockli Morion, 2015 (vlasnik trazi 800 evra)

... jer bicikl nije... 

 

... za sve (za malo duze ture i za  cross country)

 

Pored toga sto si...

 

...siguran jeste da zelim MTB sa 27.5 gumama.

 

Pitanje je da li znas koja ti velicina rama odgovara, obzirom da su geometrije bicikla dozivele prilicno transformacija od 2006 god...

 

 

Inace kod 

 

 mi se ne dopadaju samo kocnice, sve ostalo je ok, a obzirom da si se izjasnio oko budeta nadogradnja na neki 615 iz deore serije ili 675 slx je izvodljiv i ostace ti para za jos neke sitnice poput kupovine pak tregera, torbe za isti itd... Inace je bolji po specifikaciji komponenti od drugog linkovanog Gianta.

 

 

Pozdrav svima,

Dobro dosao 


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 01:41 AM

Ovaj Stockli nije za duze voznje? :) Mislis li da vredi 800 evra?

 

Sad po tebi, koji je bicikl najbolji iz mog, kako ti kazes, cudnog izbora? :) Ovaj Giant iz 2016 ima losije komponente od prethodnika.

 

Pitanje je da li znas koja ti velicina rama odgovara, obzirom da su geometrije bicikla dozivele prilicno transformacija od 2006 god...

 

Visok sam 185, mislim da mi 21-incni ramovi najvise odgovaraju. 

 

Hvala na dobrodoslici!


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 02:16 AM

Jel' jos radi onaj Folautov odabirac bicikala, dajte link da pomognemo.


  • 1

#5 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 07:36 AM

Da se ja pitam to bi bio full sus ali posto tebi treba bike i za duze ture ovaj full sus otpada.

Po meni definitvno od ovih Nakita ali samo ram od 19 inca moze biti tebi na granici ili mozda i mali.

Definitivno ga prvo moras probati ili vidi fabricku specifikaciju geometrije.


  • 0

#6 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 29 May 2016 - 07:55 AM

Da se ja pitam to bi bio full sus ali posto tebi treba bike i za duze ture ovaj full sus otpada.
Po meni definitvno od ovih Nakita ali samo ram od 19 inca moze biti tebi na granici ili mozda i mali.
Definitivno ga prvo moras probati ili vidi fabricku specifikaciju geometrije.

Sa 185cm ne bih isao preko 19inca.

Nema dovoljno prostora za kretanje.
I kao sto je bilo raspravljano u prethodnim temama visina seattuba nije merodavna jer to nije prava mera za odredjivanje.

Ono sto trebas da gledas je hvat rama. Tacnije rastojanje ismedju batrona i glave bicikla paralelno sa zemljom.

Na tu visinu u zavisnosti od duzine torzoa i duzine lule tebi treba 400+mm hvat.

Ja vozim bajs koji ima 450mm hvat, 35mm lulicu i 17.7 inca seattube a visok sam 187cm.

Tako da proveri fabricku specifikaciju i gledaj da ram ima preko 400mm hvata jer ce ti to najvise znaciti za udobnost.

Takodje ako gledas mtb, preporucio bih ti da gledas neki sa uglom sedista oko 73-75stepeni.



Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#7 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 08:47 AM

Sa 185cm ne bih isao preko 19inca.

Nema dovoljno prostora za kretanje.
I kao sto je bilo raspravljano u prethodnim temama visina seattuba nije merodavna jer to nije prava mera za odredjivanje.

Ono sto trebas da gledas je hvat rama. Tacnije rastojanje ismedju batrona i glave bicikla paralelno sa zemljom.

Na tu visinu u zavisnosti od duzine torzoa i duzine lule tebi treba 400+mm hvat.

Ja vozim bajs koji ima 450mm hvat, 35mm lulicu i 17.7 inca seattube a visok sam 187cm.

Tako da proveri fabricku specifikaciju i gledaj da ram ima preko 400mm hvata jer ce ti to najvise znaciti za udobnost.

Takodje ako gledas mtb, preporucio bih ti da gledas neki sa uglom sedista oko 73-75stepeni.



Sent from my m2 note using Tapatalk

Ja sa 182/183 vozio sam ram 17 inca iz razloga sto volim manje i upravljivije ramove.

Ali kada nekom kazes da uzme manji ram gleda te bledo...

U ovom slucaju necu reci da je momak pocetnik ali nekako mi se cini da mu je malo sigurnije da uzme za nijansju veci.

I da ta konstatacija da je nebitno visina rama je potpuno tacna.

Besmisleno je porediti da je svaki bike od npr. 19 inca isti jer tu mogu biti velike razlike.

Svakako nije isto sesti na hardtail bike od 19 inca i tipa Enduro bike od 19 inca.

Ti to najbolje znas :)

A jos nismo precizirali na koju se vrstu kolega odlucio..


  • 0

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 May 2016 - 09:19 AM

@fugazzi
Vezano za geometriju bicikla, hardtail je preporuka zbog tvojih zelja, pogledaj na preporuku za velicinu na sajtu proizvodjaca. Svako od nas je drugacije fizionomije (neko ima duzi torzo, krace noge i obratno). Obzirom da vec vozis bicikl sota dugo verujem da znas koja ti velicina treba. Visinom si na gornjoj granici za 50cm sedalne cevi. Iz razloga sto dajes brdo para preporuka je gledati bicikle koje mozes licno da odes i pogledas/probas.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 09:24 AM

@grbic Nije da me bas bas zanima, lepo je to negde drzati kao informaciju ali ponovo kontam da je najbolje da se bajs proba pa ako ti odgovara onda je velicina rama nebitna..

 

Hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu.

 

Odoh sad da probam ovaj KTM i iskreno se nadam da ce mi odgovarati jer mi se ovakva vrsta bicikla svidja. 

 

Sto se tice ove Nikite, mozda je najbolji izbor ali je po meni i najruzniji :D 

 

Sve u svemu, vi ste uglavnom za polovan bajs pre novog? 


  • 0

#10 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 29 May 2016 - 11:19 AM

Probao sam bajs, mislim da mi velicina ne odgovara. Imao sam osecaj da vozim dva tocka a ne biciklu :D Ne znam da li je ko imao taj osecaj... Znate onaj osecaj..? :D

 

Sacekacu jos.. Mada cekam vec mesec dana i ovaj osecaj opsesije pocinje da me nervira.. Meni je najbolji pick bio Giant iz 2015. sa nekim kasnijim ulaganjima. Mada za taj novac na berzi moze da se nadje dosta bolje biciklo. I tako u krug..

 

Odoh da vozim moj stari bajs!


  • 0

#11 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 29 May 2016 - 11:50 AM

Probao sam bajs, mislim da mi velicina ne odgovara. Imao sam osecaj da vozim dva tocka a ne biciklu :D Ne znam da li je ko imao taj osecaj... Znate onaj osecaj..? :D

Sacekacu jos.. Mada cekam vec mesec dana i ovaj osecaj opsesije pocinje da me nervira.. Meni je najbolji pick bio Giant iz 2015. sa nekim kasnijim ulaganjima. Mada za taj novac na berzi moze da se nadje dosta bolje biciklo. I tako u krug..

Odoh da vozim moj stari bajs!

To je obicno osecaj voznje bajsa

Sent from my m2 note using Tapatalk
  • 0

ಠ_ಠ


#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 31 May 2016 - 04:48 PM

Pozdrav svima,

 

ovo je moj prvi post na forumu, zelim da znate da se odma' bolje osecam! :)

 

Pozdrav i hvala!

ja bih izbacio jedno Z iz nick-a i odmah postao najbolji :)


  • 0

#13 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 June 2016 - 10:50 PM

Koga zanima moze baciti pogled na fugazi grupu, kolega je iznad aludirao na njih :)

Takodje da li mi neko moze dati odgovor na pitanje zasto nekih KTM modela koji se provlace po berzi uopste nema u zvanicnom KTM katalogu? Konkretno mislim na http://www.2bike.rs/...-1#.V09k1cuxXqA

Sem tog, vidjao sam raznorazne Peak-ove koji se takodje ne nalaze u KTM katalozima.. Kada se potraze na guglu, uglavnom izadju rezultati sa domenima nama bliskim drzavama (Rumunija, Austrija, Hrvatska) i sem njih ti modeli se vise nigde ne pominju..

Zna li ko sto se desava?! :)
  • 0

#14 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 01 June 2016 - 11:03 PM

To su bicikli koji se prave za velike lance sportske opreme. Ovaj KTM je pravljen za intersport. Tamo mu je cena 700 evra, sto znaci da ovaj sto ga ceni 580 moze samo da sanja te pare osim ako neko blesav ne naleti.


  • 0

#15 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 01 June 2016 - 11:21 PM

Za tog KTM-a je preterao sa cenom skoro za duplo, ako se uzme obzir ponuda na berzi.


  • 0

#16 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 08:15 AM

A verovatno igra na marku bicikle i na to sto je nov..

 

Moze jos jedno pitanje, al bez da mi se smejete :) 

 

Mogu li ja na ovaj Giant da stavim vilu od 120 mm? Nije da mi je frka, niti da to zelim odma' pri kupovini, nego cisto informativno? Da li je to izvodljivo? I ako jeste, koje su mane ako ih ima? 

 

Hvala.


  • 0

#17 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 10 June 2016 - 09:07 AM

Mislim da sam odlucio koji bajs cu uzeti. Na kraju, odustao sam od MTB-a, imam vec jedan, njega cu eventualno malo srediti i to je to.

 

Imajuci u vidu da zivim u Beogradu i da putevi nisu u najboljem stanju, misljenja sam da bi mi neki cyclocross najvise odgovarao.

 

Ovo je moj pik, otisao bih kod decka da probam biciklu pre kupovine. Sta vi mislite o ovom bajku? Hvala unapred!


  • 0

#18 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 10 June 2016 - 10:01 AM

Kao prvo, procitaj par tema o prodavcu. Nisam nista uzimao od njega, ali drugi jesu. Neki su razocarani dok neki zadovoljno. Desavalo se da ljudi odu za Smederevo odakle je prodavac pa da menja delove na bajsu. 

 

Dobro otvori oci.


  • 0

#19 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 10 June 2016 - 10:03 AM

Deluje ok na slikama a kakav je uživo na to moraš dobro obratiti pažnju. Ja od tog prodavca ne bih kupio ni da mi da 50% popusta.


  • 0

#20 fugazzi

fugazzi
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 10 June 2016 - 10:17 AM

Kao prvo, procitaj par tema o prodavcu. Nisam nista uzimao od njega, ali drugi jesu. Neki su razocarani dok neki zadovoljno. Desavalo se da ljudi odu za Smederevo odakle je prodavac pa da menja delove na bajsu. 

 

Dobro otvori oci.

 

Hvala na upozorenju. Citao sam o prodavcu, video sam da dosta njih nije zadovoljno. Takodje sam pricao sa poznanikom koji je kupio bicikl od njega i on nema tako lose iskustvo. 

 

 

Deluje ok na slikama a kakav je uživo na to moraš dobro obratiti pažnju. Ja od tog prodavca ne bih kupio ni da mi da 50% popusta.

 

Mozes li mi reci na sta tacno da obratim paznju kad ga budem gledao uzivo? 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika